WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rychwał. Kierowcy tirów zniszczyli nowy chodnik. Są poszukiwani

Dodano: 19.05.2017 14:27
Źródło: LM.pl

Chcąc ominąć wypadek, zniszczyli chodnik. Kierowcy samochodów ciężarowych próbowali skrócić sobie objazd. Teraz szuka ich policja.

W ubiegłym tygodniu na drodze krajowej nr „25” doszło do wypadku samochodowego. Konińska policja wyznaczyła objazd. Jednak zamiast nim, tiry pojechały drogą lokalną przez miejscowość Dąbroszyn i Grabowa. Jak tłumaczy Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała, droga ta nie jest przystosowana do przejazdu ciężkich samochodów. W związku z czym, kierowcy nie mieszcząc się, wjeżdżali na chodnik.

- Chodnik praktycznie na całym odcinku 1700 metrów został uszkodzony. Wstępny koszt naprawy tego to około 50 tys. zł. Dzisiaj bardzo to przeżywamy

– mówi Stefan Dziamara.

- Z jednej strony rozumiemy sytuację, że było zdarzenie drogowe, wypadek i samochody szukały rozwiązań. Z drugiej strony nie potrafię zrozumieć, że kierowca posiadający uprawnienia i znający przepisy drogowe jedzie chodnikiem skoro wie, że jest to niedopuszczalne, żeby jechać obciążonym samochodem i niszczyć to, co zostało wybudowane ze środków publicznych

– dodaje.

Burmistrz Rychwała sprawców uszkodzenia chodnika poszukuje przez swój profil w mediach społecznościowych. Sprawą zajmuje się też konińska policja. Jak informuje Marcin Jankowski, jej rzecznik, kierowcy ciężarówek popełnili dwa wykroczenia. Po pierwsze nie zastosowali się do znaku określającego dopuszczalny na drodze tonaż, a po drugie uszkodzili chodnik.

Wszelkie informacje dotyczące zdarzenia, numery rejestracyjne tirów, czy ich zdjęcia można przekazywać policji, bądź Urzędowi Gminy w Rychwale.  

fot. Stefan Dziamara

  • Rychwał. Kierowcy tirów zniszczyli nowy chodnik. Są poszukiwani
  • Rychwał. Kierowcy tirów zniszczyli nowy chodnik. Są poszukiwani
  • Rychwał. Kierowcy tirów zniszczyli nowy chodnik. Są poszukiwani
  • Rychwał. Kierowcy tirów zniszczyli nowy chodnik. Są poszukiwani

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ludzie co wy za głupoty piszecie wina nie jest kierowców tylko policji która ustawiła straż pożarną na skrzyżowaniu w kierunku na Grabową i wydała rozkaz że właśnie tam tędy mają puscić wszystkie samochody.Druga ekipa stała na skrzyżowaniu Dąbroszyn-Sporne i puszczała samochody w kierunku Wsi gdzie pózniej wszyscy się kierowali w kierunku Grabowej.Czemu nikt nie wspomniał że też jest pozaginany chodnik we wsi Dąbroszyn od skrzyżowania w kierunku Grabowej gdzie też tiry jeżdziły po chodniku.To była tylko zwykła kolizja gdzie jeden samochód leżał w rowie drugiego można było zepchnąć na zatoczkę autobusową a trzecim zjechać na boczną drogę i przejazd jest ale jak się chodzi i pisze papierkową robotę przez ponad 2 godziny to nie miejmy pretensji. Jak mogli patrzeć na znaki jak na tą drogę byli kierowani przez strażaków którzy kierowali ruchem.
Dodano: 19.05.2017 16:09    Przez: ~mieszkaniec Grabowej
Bez jaj , sam nietrawie TiRowcow, ale gdyby chodnik byl dobrze polozony, czyli odpowiednia ilosc dobrze zagęszczonej podsypki to w zyciu by to nie drgneło, ciezarowka pokazala tylko lipe,itira wyszla by predzej czy później. Druga sprawa, moze doszło w tym miejscu do jakiegos nonsensu architektonicznego i nie dało sie nie wjechac na ten chodnik!
Dodano: 19.05.2017 15:03    Przez: ~Rotwa
Czytaj ze zrozumieniem
Dodano: 19.05.2017 15:05    Przez: ~Dsa
Wina jest policji bo zrobiła objazd co powinna tira zakazac.
Dodano: 19.05.2017 16:07    Przez: ~Xyz
Burmistrz, były milicjant dojdzie i to szybko dojdzie kto zniszczył chodnik, w końcu po co ma milicyjny nos.
Dodano: 19.05.2017 16:42    Przez: ~Stachu

KOMENTARZE

Co to za wykonawcą żeby tak się chodnik. Zozsypal, wstyd,niech wykonawca to poprawi na swój koszt,
Dodano: 19.05.2017 17:32    Przez: ~brat
dobrz tiry gora
Dodano: 19.05.2017 17:48    Przez: ~hahaha
Nie rozumiem tych, co wiecznie tłumaczą TIRowców. Pseudokrólowie szos. "Bo ładunek, bo byś w sklepie mąki nie miał". Luuudzie, nie róbcie z kierowców TIRa zbawców Narodu, żaden z nich nie robi tego charytatywnie. Mają płacone za przewóz to w drogę i cicho tam! Jakoś nie słyszałem, żeby inne grupy zawodowe robiły z siebie takich bohaterów. Piekarz piecze, lekarz leczy, TIRowiec wozi. Koniec. Tak samo z wyprzedzaniem. Jeden TIR wyprzedza drugiego jadąc 2km/h szybciej. Prosta matematyka i widać jak bardzo bez sensu jest taki manewr. Ale większość TIRowców ma kłopoty z myśleniem.
Dodano: 19.05.2017 18:35    Przez: ~chewat
ktoś odwalił fuszerkę ... jakby dobrze zrobili te chodniki nic by się nie stało ...
Dodano: 19.05.2017 20:02    Przez: ~kyllgryll
Chodnik jest dla pieszego a nie dla TIR-ów :)
Dodano: 20.05.2017 01:53    Przez: ~xyz
Wydaje mi się, że należy sprawdzić umowę i rozliczenie tego co pierwotnie robił ten chodnik. Widać, że chodnik rozwala się, lipę ktoś odwalił, kasę zgarnął a teraz trzeba naprawy i by znowu zapłacić /może i temu samemu- nie wiem/ robi się sztuczny szum by szukać TIRowców. Znane numery z "życia wzięte".
Dodano: 19.05.2017 21:14    Przez: ~observer
pewnie... taki chodnik ma Ci wytrzymac 40 ton.... o sory 20 bo połowa składu hmmmm a jak drogi się rozpływają od tirow to nie narzeka ?
Dodano: 19.05.2017 21:19    Przez: ~haha
Glupie chuje rozwalili chodnik. Co za jelopy zasrane.
Dodano: 19.05.2017 22:51    Przez: ~Krzysiek
A kto kierowców przez ten objazd prowadził ? POLICJA więc nie miejcie żalu do kierowców bo skąd kierowca np ze śląska wie gdzie ma jechać jedzie tam gdzie go obiazdem prowadzą , mają się zablokować żeby wgl nie przehechali za wąska droga na objazd szukajcie winnych co kierowali ruchem a nie kierowców , za slaba zaprawa pod chodnikiem
Dodano: 20.05.2017 02:52    Przez: ~Mmm
po co się pchał pod 12 ton z tego co wiem i co napisano w tekście to skracając objazd pchali się pod zakaz i jaka tu wina policji? chyba że przed znakiem zakazu stal policjant i kazał jechać to ok zwalnia to z odpowiedzialności za zakaz ale nic nie zwalnia z odpowiedzialności za jazdę po chodniku i oczywiście kwestia wykonawstwa tego chodnika bo to lipa straszna
Dodano: 20.05.2017 21:16    Przez: ~ja....
chujowy chodnik i tyle
Dodano: 20.05.2017 03:42    Przez: ~majster
Ten chodniczek to straszna lipa,powinien byc na lata a nie na chwile,zrobic jak należy,nie bedzie problemòw,kierowca zawsze ma obowiązek ominąć przeszkode,a jak niebędzie odpowiedniego oznaczenia to kierowcy wjadą wszędzie
Dodano: 20.05.2017 05:57    Przez: ~Pirania
Jak to, zepsuł się ? Przecież był pokropiony zaczarowana wodą.
Dodano: 20.05.2017 07:23    Przez: ~Q
2 z 3
<<123>>
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO