LM.plWiadomościGrene Cup 2017. W niedzielę poznaliśmy zwycięzców zawodów

Grene Cup 2017. W niedzielę poznaliśmy zwycięzców zawodów

Ostatni dzień zawodów konnych Grene Cup 2017 przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia w Zawodach Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży. Najwyższe miejsca podium zdominowali reprezentanci KJ Podkowa Gruszczyn.

W niedzielę na konińskim parkurze rozegrano finałowe konkursy zawodów ogólnopolskich. Rywalizacja toczyła się w konkursach dokładności z rozgrywką, zwykłych z rozgrywką oraz dwunawrotowym. Najwięcej złotych krążków wywalczyli zawodnicy KJ Podkowa Gruszczyn. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Maria Karnabal, w grupie C zwyciężyła Julia Walorek, w grupie D-bis Dominika Henzel, a w Grand Prix Dzieci I – Aleksandra Osuch.

Dwa złote medale pojechały do Poznania. Anastazja Frołow zwyciężyła w grupie B, a Stanisław Opielewicz wygrał Finał Dzieci II. Oboje reprezentują klub LKS Cwał Poznań.

Po dwa medale i to w tym samym konkursie sięgnęła Agata Kamińska z KJ Ranczo Kołata. Jadąc na Czingis Chanie wygrała Grand Prix grupy D/E, a srebro w tym samym konkursie wywalczyła na Finiszu. – Pierwszy raz udało mi się na dwóch koniach, w tak dużym konkursie, zdobyć pierwsze i drugie miejsce. Pomagała mi koleżanka, ja byłam zmęczona, ale musiałam się wziąć w garść, zacisnąć zęby i dać z siebie wszystko. Starałam się skupić, żeby poprowadzić konia do przeszkody, do dobrego wybicia. Są konie, które potrafią same odmierzać odległość do przeszkody, ale moje konie są młode i nie są bardzo doświadczone i to ja muszę się starać, żeby te odbicia były dobre. I koń, i jeździec muszą sobie pomagać – tłumaczyła tajniki jeździectwa Agata Kamińska.

Niedzielną część rywalizacji po raz kolejny umiliły pokazy akrobatyki w wykonaniu zawodników KJ Morena Sieraków. Odbył się również konkurs Koń i Rower, w którym rywalizowali sponsorzy Grene Cup 2017 wraz z zawodnikami.

Wyniki finałów:
Finał grupy A1 – dokładności z rozgrywką: Maria Karnabal na koniu Alf (KJ Podkowa Gruszczyn)
Finał grupy A2 – dokładności z rozgrywką: Maria Karnabal na koniu Antony Hopkins (KJ Podkowa Gruszczyn)
Finał grupy B – zwykły z rozgrywką: Anastazja Frołow na koniu Jula Musical Mystery (LKS Cwał Poznań)
Finał grupy C – zwykły z rozgrywką: Julia Walorek na koniu Figaro (KJ Podkowa Gruszczyn)
Finał grupy D-bis – zwykły z rozgrywką: Dominika Henzel na koniu Tiffany (KJ Podkowa Gruszczyn)
Grand Prix Dzieci I – zwykły z rozgrywką: Aleksandra Osuch na koniu Roxana Z (KJ Podkowa Gruszczyn)
Finał Dzieci II – zwykły z rozgrywką: Stanisław Opielewicz na koniu Wianka (LKS Cwał Poznań)
Grand Prix grupa D/E – dwunawrotowy: Agata Kamińska na koniu Czingis Chan (KJ Ranczo Kołata)
Finał Rundy Juniorskiej i Młodzieżowej: Samanta Forlini na koniu Kontendro (Fundacja KJ Zbyszko).