WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Licheń. Jubileuszowa pielgrzymka sołtysów i środowisk wiejskich

Dodano: 10.07.2017 08:39

XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu. Tegoroczna pielgrzymka miała wyjątkowy charakter, gdyż obchodzono srebrny jubileusz jej powstania.

Przed rozpoczęciem południowej sumy głos zabrał Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, który przedstawił zgromadzonym dokonania organizacji zrzeszającej ludzi polskiej wsi na przełomie minionego ćwierćwiecza. Podziękował także wszystkim zgromadzonym za uczestnictwo w tegorocznym spotkaniu. Eucharystii przewodniczył wikariusz biskupi, ks. Wojciech Kochański z Konina, natomiast homilię wygłosił ks. Ireneusz Juszczyński z parafii w Brześciu Kujawskim.Po mszy poczty sztandarowe oraz uczestnicy pielgrzymki udali się do grobu biskupa Romana Andrzejewskiego, wieloletniego duszpasterza rolników i polskiej wsi, gdzie złożono kwiaty.

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów powstało w maju 1994 roku w Licheniu. Do jego głównych zadań należy m.in. wspieranie i promocja inicjatyw pozarządowych oraz wspieranie rozwoju lokalnych społeczności.

slajd 1 z 11
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A cóż bardziej interesującego może się dziać na zapyziałej prowincji jak nie msza, odpust, pielgrzymka i modły? No chyba tylko to, że babę samochód przejechał, dzielna milicja znalazła flaszkę bimbru u chłopka czy zapaliła się stodoła. Poza tym nuda..... aż kotu się ogon zawija. Ale za to na prowincji życie upływa patriotycznie i po bożemu; ksiądz proboszcz jest wyrocznią we wszystkich tematach, głównie zaś w sprawach łóżkowo przedmałżeńskich, niechęci do PO i uchodźców oraz uwielbieniu przez Boga PiSa i Radyja.
Dodano: 10.07.2017 10:08    Przez: ~jaś
To już jest nudne. naprawde. Wezcie ruszcie dupy z tego biura waszego i jedzcie w miasto robic jakies ciekawe artykuly o sprawach waznych dla mieszkancow. Czy na tym portalu tylko R. Olejnik pracuje? reszta siedzi i wkleja tylko gotowy ferment z biura prasowego lichenia. Dziurawe, drogi, syf, nepotyzm, brak perspektyw, bezrobocie mało macie tematów do opisywania? WSTYD ze male miasto TUREK ma dwa preznie dzialajace portale ( iturek, turek.net) ktore pisza ciekawe rzeczy. a tu tylko lichen, bieniszew, itp...
Dodano: 10.07.2017 09:44    Przez: ~brak slow
TV interesuje się wykupem ziemi pod Bazylike przez księdza. Jest wiele nieprawidłowości.
Dodano: 10.07.2017 09:48    Przez: ~Oszukani

KOMENTARZE

W sumie Lm to portal Licheń Maryjny. Jakieś ogłoszenia parafialne z Konina macie ?
Dodano: 10.07.2017 09:41    Przez: ~benson
A cóż bardziej interesującego może się dziać na zapyziałej prowincji jak nie msza, odpust, pielgrzymka i modły? No chyba tylko to, że babę samochód przejechał, dzielna milicja znalazła flaszkę bimbru u chłopka czy zapaliła się stodoła. Poza tym nuda..... aż kotu się ogon zawija. Ale za to na prowincji życie upływa patriotycznie i po bożemu; ksiądz proboszcz jest wyrocznią we wszystkich tematach, głównie zaś w sprawach łóżkowo przedmałżeńskich, niechęci do PO i uchodźców oraz uwielbieniu przez Boga PiSa i Radyja.
Dodano: 10.07.2017 10:08    Przez: ~jaś
Nie no jasiu,opisałeś Podkarpacie...tutaj aż tak wypranych mózgów nie ma. Fakt ,jest wieśniactwo ...no, bo Konin tak powstał.Ale niektórzy mentalnie zostali dalej wieśniakami,a inni mimo pochodzenia ze wsi ,potrafili zdobyć wyksztalcenie ,oraz nabrać kultury ,ogłady i manier.Jak na cywilizowanego człowieka przystało.
Dodano: 10.07.2017 11:35    Przez: ~benson
Bin Laden wiecznie żywy jak LENIN
Dodano: 10.07.2017 13:06    Przez: ~KŁODAWIOK
te, kobyła - sam sobie kup maść... może na kopyta ?
Dodano: 10.07.2017 15:11    Przez: ~zx
To już jest nudne. naprawde. Wezcie ruszcie dupy z tego biura waszego i jedzcie w miasto robic jakies ciekawe artykuly o sprawach waznych dla mieszkancow. Czy na tym portalu tylko R. Olejnik pracuje? reszta siedzi i wkleja tylko gotowy ferment z biura prasowego lichenia. Dziurawe, drogi, syf, nepotyzm, brak perspektyw, bezrobocie mało macie tematów do opisywania? WSTYD ze male miasto TUREK ma dwa preznie dzialajace portale ( iturek, turek.net) ktore pisza ciekawe rzeczy. a tu tylko lichen, bieniszew, itp...
Dodano: 10.07.2017 09:44    Przez: ~brak slow
TV interesuje się wykupem ziemi pod Bazylike przez księdza. Jest wiele nieprawidłowości.
Dodano: 10.07.2017 09:48    Przez: ~Oszukani
bzdura do kwadratu. Jakich nieprawidłowości, jakiś przykład? Ludzie dostali ofertę, konkretne pieniądze to sprzedawali. Jeden się nie zgodził.
Dodano: 10.07.2017 10:15    Przez: ~x
Było się targować,a nie teraz płakać,że się wzięło ile dawali.
Dodano: 10.07.2017 10:33    Przez: ~szczapek
ktora telewizja,czyzby ta wroga Polsce TV N? Interesiowac to sie Oni moga Kamilem Durczokiem.
Dodano: 10.07.2017 13:23    Przez: ~AntyPO
AntyPO - wskaż ojca który cię zrobił. Bo należy go pilnie przychwycić aby więcej nie robił głupstw.
Dodano: 10.07.2017 14:01    Przez: ~Jarek
Szczapek powiedz to kierowcy kochasiowi.
Dodano: 10.07.2017 15:30    Przez: ~Święty
A kiedy zjazd ŻULI ?
Dodano: 10.07.2017 13:08    Przez: ~IREK
Przecież żule są tam na stale.
Dodano: 10.07.2017 17:28    Przez: ~Q
A jo żem się cieszę że sum takie o widzicie u nos w Licheniu koło Konina takie spotkania.
Dodano: 10.07.2017 15:45    Przez: ~Kaziukowa
Jo żem tyz była, ino taki jedyn lapol mie za tyłek i godol coś o szeksie. Głupi jakiś czy cos.
Dodano: 10.07.2017 17:31    Przez: ~Zocha
Co miała na celu ta pielgrzymka do przybytku "bogini" Maryi ? Czy Maryja ma wpływ na pracę sołtysów, na lepszą sciągalność podatków, na obfitsze plony ?
Dodano: 10.07.2017 16:28    Przez: ~Chrzescijanin
Sołtys to łącznik mieszkańców z gminą powinien podpowiadać jak załatwić różne sprawy pomagać w trudnych sytuacjach a tymczasem sołtysa mojego ani widu w moim gospodarstwie ;może są gdzieś sołtysi jak za dawnych lat ceniący prestiż i swoich wyborców- napiszcie
Dodano: 10.07.2017 21:10    Przez: ~gdybym był sołtysem... bum
Soltysy dobre bo piniazki dajum, a tym z Lichynia oto chodzi.
Dodano: 10.07.2017 17:36    Przez: ~Jozef nie swiynty
Fajno było ino trochu za krótko bo jak ja żem zaczęła zwiedzać Licheń i zajadać grochówe, kiełbasę z różna to chłop mój zagodoł ino bede ja mu powietrze psuć w maszynie.
Dodano: 10.07.2017 19:49    Przez: ~Miećka