WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9

Dodano: 24.07.2017 15:06
Źródło: LM.pl

Siódme Liceum Ogólnokształcące przeszło do historii zanim jeszcze zaczęło działać. Dziś konińscy radni zdecydowali o włączeniu Gimnazjum nr 3 do Szkoły Podstawowej nr 9.

Rekrutacja rozwiała marzenia kadry Gimnazjum nr 3 o stworzeniu dwujęzycznego liceum. Wobec niewielkiego zainteresowania, wyzerowano klasy. Zgodnie z nową siecią szkół VII LO miało działać bez klas liceum. Wtedy jednak dyrektor placówki złożyła na ręce prezydenta pismo z prośbą o włączenie gimnazjum do SP9.

- To są niespodzianki tej reformy. Jesteśmy na to przygotowani. Wiemy z przepisów prawa, że możemy dokonać takiej zmiany, byle byśmy zdążyli do 1 września – mówi Urszula Miłosz-Michalkiewicz, kierownik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Koninie.

Konińscy radni jednogłośnie zdecydowali o wyłączeniu z sieci szkół VII LO, a włączeniu Gimnazjum nr 3 do SP9.

- Ubolewam nad tym, że kiedy proponujemy naukę w dwóch językach odważnych jest tak niewielu – mówi Wiesław Steinke, przewodniczący Rady Miasta Konina. - Myślę, że daliśmy sobie szansę. Wyszło jak wyszło. Rozwiązanie, które przyjęliśmy daje możliwość funkcjonowania w dwóch budynkach. Starsze klasy będą uczyły się w budynku gimnazjum, a młodsze w budynku szkoły podstawowej – dodaje.

Teraz po podpisaniu dokumentu przez prezydenta, zostanie on skierowany do kuratora oświaty i związków zawodowych. Urszula Miłosz-Michalkiewicz zapewnia, że do końca sierpnia wywołana powinna zostać kompletna uchwała z siecią szkół, która zacznie działać od 1 września. Nowy Rok Szkolny, który miał się odbyć w nowym liceum odbędzie się w budynku Gimnazjum nr 3, ale pod sztandarem SP9.  

  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9
  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9
  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9
  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9
  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przecież była zaplanowana, ale po rekrutacji okazało się, że nie ma odpowiedniej liczby chętnych.
Dodano: 24.07.2017 15:27    Przez: ~sss
Wymień chociaż jednego nauczyciela szkoły sredniej który jest profesorem..... To ze nauczyciele liceów w Koninie nie reagują gdy młodzież zwraca się do nich tytułując profesorami to tylko o nich swiadczy, moze w ten sposob czują się bardziej dowartościowani, ale jeszcze nie czyni ich lepszymi i mądrzejszymi od innych nauczycieli ,z całym szacunkiem dla nich..
Dodano: 24.07.2017 16:43    Przez: ~Rodzic
Nazywanie nauczycieli szkół średnich "profesorami" ma formę grzecznościową i wywodzi się zapewne z czasów przedwojennych. To był zwyczaj praktykowany wiele lat i nikt tego nie wymaga, zeby ich tak tytułować. Nie słyszałam, żeby którykolwiek nauczyciel z mojego liceum zwrócił komuś uwagę czy się obruszył, ze ktoś go w ten sposób nie tytułuje, bo i dlaczego. A do liceum nr II chodziłam 25 lat temu i z tego co wiem od córki, teraz jest podobnie, zresztą zwyczaj ten zanika zresztą jak wiele innych zwyczajów
Dodano: 24.07.2017 21:30    Przez: ~hghghbhjkh
do rodzic - zanim zaczniesz pouczać nauczycieli, to zapoznaj się ze Słownikiem Języka Polskiego PWN: "profesor - zwyczajowo o nauczycielu szkoły średnie"j. Jest to forma poprawna, dopuszczona przez słownik, a ty wymyślasz, że nauczyciele powinni zwracać uwagę. Doucz się, a nie mądruj.
Dodano: 25.07.2017 09:41    Przez: ~aaa

KOMENTARZE

Totalny idiotyzm. Polowa miasta nie ma terenie liceum, ba najwieksze osiedle nie ma szkoly średniej. Braklo znajomkow do obsadzenia czy co ? Kolejny temat by pozbyć sie hamulcowej wladzy.
Dodano: 24.07.2017 15:21    Przez: ~Gilberto
Przecież była zaplanowana, ale po rekrutacji okazało się, że nie ma odpowiedniej liczby chętnych.
Dodano: 24.07.2017 15:27    Przez: ~sss
takie planowanie na kilka tygodni przed końcem roku dało tradycyjny koniński efekt - lipa! durna zmiana swoje a jeszcze bardziej durna ekipa na miejscu swoje. zaraz sie zgłosi jakiś czub i zrobi tam garnizon
Dodano: 24.07.2017 20:12    Przez: ~ecie pecie
Pisiory nieobecni?
Dodano: 24.07.2017 21:11    Przez: ~ciekawski
Brawo!!! No bo jak nagle nauczyciele z gimnazjum mieliby zostac profesorami???!!!
Dodano: 24.07.2017 16:28    Przez: ~naucz lo
Wymień chociaż jednego nauczyciela szkoły sredniej który jest profesorem..... To ze nauczyciele liceów w Koninie nie reagują gdy młodzież zwraca się do nich tytułując profesorami to tylko o nich swiadczy, moze w ten sposob czują się bardziej dowartościowani, ale jeszcze nie czyni ich lepszymi i mądrzejszymi od innych nauczycieli ,z całym szacunkiem dla nich..
Dodano: 24.07.2017 16:43    Przez: ~Rodzic
Naucz lo,ciekawe z czego masz podyplomowe,bo znając życie w tej dziedzinie byś miał najwięcej do powiedzenia profesorze
Dodano: 24.07.2017 18:15    Przez: ~buahaha
z nich profesorowie jak z koziej dupy trąbka,.
Dodano: 24.07.2017 19:13    Przez: ~baran
Nazywanie nauczycieli szkół średnich "profesorami" ma formę grzecznościową i wywodzi się zapewne z czasów przedwojennych. To był zwyczaj praktykowany wiele lat i nikt tego nie wymaga, zeby ich tak tytułować. Nie słyszałam, żeby którykolwiek nauczyciel z mojego liceum zwrócił komuś uwagę czy się obruszył, ze ktoś go w ten sposób nie tytułuje, bo i dlaczego. A do liceum nr II chodziłam 25 lat temu i z tego co wiem od córki, teraz jest podobnie, zresztą zwyczaj ten zanika zresztą jak wiele innych zwyczajów
Dodano: 24.07.2017 21:30    Przez: ~hghghbhjkh
do rodzic - zanim zaczniesz pouczać nauczycieli, to zapoznaj się ze Słownikiem Języka Polskiego PWN: "profesor - zwyczajowo o nauczycielu szkoły średnie"j. Jest to forma poprawna, dopuszczona przez słownik, a ty wymyślasz, że nauczyciele powinni zwracać uwagę. Doucz się, a nie mądruj.
Dodano: 25.07.2017 09:41    Przez: ~aaa
Market postawić albo smartshop
Dodano: 24.07.2017 16:32    Przez: ~Seku
Do Rodzica, chyba Pan nie jest zorientowany, że od ok 15 lat forma zwracania się do nauczycieli liceum Panie profesorze umarła śmiercią naturalną.
Dodano: 24.07.2017 17:16    Przez: ~
A może Tak najpierw w szkołach podstawowych zrobili by klasy z wykladowym angielskim a potem liceum. Bo niby kto ma iść do klasy licealnej o takim profilu. Ilu jest uczniów, którzy daliby radę przy Tak beznadziejnym poziomie nauczania tego języka.
Dodano: 24.07.2017 18:36    Przez: ~Anna
To sie może dowiedz, ile osób miało z testów gimnazjalnych z języka angielskiego 97-100%, bo słabo się orientujesz w temacie
Dodano: 24.07.2017 21:33    Przez: ~hhhhhhhhhhhhhhh
hihihih a tak cwaniakowali....
Dodano: 24.07.2017 20:18    Przez: ~Marek
Daj już spokój bo jesteś mierny,juz ten tekst się znudzil
Dodano: 24.07.2017 20:50    Przez: ~hihihihi
Precz z anglizacją i germanizacją!!! Wszystko co sprzyja zaniechaniu dwujęzyczności jest błogosławieństwem do zachowania tożsamości i polskości. W jakim to niewyobrażalnym stopniu media pokazujące amerykanizm (filmy, muzyka) wpływają na zapożyczanie anglicyzmów w mowie. Ci, którzy się nimi posługują to tępe papugi, zatracają swój język. Dlatego dobrze, że nie powstanie to liceum gdyż anglizacja postępowała by jeszcze bardziej.
Dodano: 24.07.2017 20:25    Przez: ~Artysta
Tego z sp 6 GRZESIA pogonic.
Dodano: 24.07.2017 21:56    Przez: ~Pajac
Rynek zweryfikowal VII Liceum zanim się utworzyło. Powołanie go było sprytną manipulacją. Nie było takiej potrzeby ani zainteresowania.Kto w tym maczał palce ziomkowstwem i koligacjami tudzież udostępnianiu lajków na Facebooku, by robić kilkumiesięczną reklamę, ten wie kogo mamy na myśli. Trochę pokory zawsze się przyda. Nawet przed upadkiem. Pozdrawiamy. Proszę wyciągnąć lekcję.
Dodano: 24.07.2017 22:21    Przez: ~Profesor
Przecież PWSZ już na to czeka zrobią tak jak ze s.p nr 5