WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9

Dodano: 24.07.2017 15:06
Źródło: LM.pl

Siódme Liceum Ogólnokształcące przeszło do historii zanim jeszcze zaczęło działać. Dziś konińscy radni zdecydowali o włączeniu Gimnazjum nr 3 do Szkoły Podstawowej nr 9.

Rekrutacja rozwiała marzenia kadry Gimnazjum nr 3 o stworzeniu dwujęzycznego liceum. Wobec niewielkiego zainteresowania, wyzerowano klasy. Zgodnie z nową siecią szkół VII LO miało działać bez klas liceum. Wtedy jednak dyrektor placówki złożyła na ręce prezydenta pismo z prośbą o włączenie gimnazjum do SP9.

- To są niespodzianki tej reformy. Jesteśmy na to przygotowani. Wiemy z przepisów prawa, że możemy dokonać takiej zmiany, byle byśmy zdążyli do 1 września – mówi Urszula Miłosz-Michalkiewicz, kierownik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Koninie.

Konińscy radni jednogłośnie zdecydowali o wyłączeniu z sieci szkół VII LO, a włączeniu Gimnazjum nr 3 do SP9.

- Ubolewam nad tym, że kiedy proponujemy naukę w dwóch językach odważnych jest tak niewielu – mówi Wiesław Steinke, przewodniczący Rady Miasta Konina. - Myślę, że daliśmy sobie szansę. Wyszło jak wyszło. Rozwiązanie, które przyjęliśmy daje możliwość funkcjonowania w dwóch budynkach. Starsze klasy będą uczyły się w budynku gimnazjum, a młodsze w budynku szkoły podstawowej – dodaje.

Teraz po podpisaniu dokumentu przez prezydenta, zostanie on skierowany do kuratora oświaty i związków zawodowych. Urszula Miłosz-Michalkiewicz zapewnia, że do końca sierpnia wywołana powinna zostać kompletna uchwała z siecią szkół, która zacznie działać od 1 września. Nowy Rok Szkolny, który miał się odbyć w nowym liceum odbędzie się w budynku Gimnazjum nr 3, ale pod sztandarem SP9.  

  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9
  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9
  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9
  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9
  • Konin. Koniec VII LO. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do SP9

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przecież była zaplanowana, ale po rekrutacji okazało się, że nie ma odpowiedniej liczby chętnych.
Dodano: 24.07.2017 15:27    Przez: ~sss
Wymień chociaż jednego nauczyciela szkoły sredniej który jest profesorem..... To ze nauczyciele liceów w Koninie nie reagują gdy młodzież zwraca się do nich tytułując profesorami to tylko o nich swiadczy, moze w ten sposob czują się bardziej dowartościowani, ale jeszcze nie czyni ich lepszymi i mądrzejszymi od innych nauczycieli ,z całym szacunkiem dla nich..
Dodano: 24.07.2017 16:43    Przez: ~Rodzic
Nazywanie nauczycieli szkół średnich "profesorami" ma formę grzecznościową i wywodzi się zapewne z czasów przedwojennych. To był zwyczaj praktykowany wiele lat i nikt tego nie wymaga, zeby ich tak tytułować. Nie słyszałam, żeby którykolwiek nauczyciel z mojego liceum zwrócił komuś uwagę czy się obruszył, ze ktoś go w ten sposób nie tytułuje, bo i dlaczego. A do liceum nr II chodziłam 25 lat temu i z tego co wiem od córki, teraz jest podobnie, zresztą zwyczaj ten zanika zresztą jak wiele innych zwyczajów
Dodano: 24.07.2017 21:30    Przez: ~hghghbhjkh
do rodzic - zanim zaczniesz pouczać nauczycieli, to zapoznaj się ze Słownikiem Języka Polskiego PWN: "profesor - zwyczajowo o nauczycielu szkoły średnie"j. Jest to forma poprawna, dopuszczona przez słownik, a ty wymyślasz, że nauczyciele powinni zwracać uwagę. Doucz się, a nie mądruj.
Dodano: 25.07.2017 09:41    Przez: ~aaa

KOMENTARZE

Totalny idiotyzm. Polowa miasta nie ma terenie liceum, ba najwieksze osiedle nie ma szkoly średniej. Braklo znajomkow do obsadzenia czy co ? Kolejny temat by pozbyć sie hamulcowej wladzy.
Dodano: 24.07.2017 15:21    Przez: ~Gilberto
Przecież była zaplanowana, ale po rekrutacji okazało się, że nie ma odpowiedniej liczby chętnych.
Dodano: 24.07.2017 15:27    Przez: ~sss
takie planowanie na kilka tygodni przed końcem roku dało tradycyjny koniński efekt - lipa! durna zmiana swoje a jeszcze bardziej durna ekipa na miejscu swoje. zaraz sie zgłosi jakiś czub i zrobi tam garnizon
Dodano: 24.07.2017 20:12    Przez: ~ecie pecie
Pisiory nieobecni?
Dodano: 24.07.2017 21:11    Przez: ~ciekawski
Brawo!!! No bo jak nagle nauczyciele z gimnazjum mieliby zostac profesorami???!!!
Dodano: 24.07.2017 16:28    Przez: ~naucz lo
Wymień chociaż jednego nauczyciela szkoły sredniej który jest profesorem..... To ze nauczyciele liceów w Koninie nie reagują gdy młodzież zwraca się do nich tytułując profesorami to tylko o nich swiadczy, moze w ten sposob czują się bardziej dowartościowani, ale jeszcze nie czyni ich lepszymi i mądrzejszymi od innych nauczycieli ,z całym szacunkiem dla nich..
Dodano: 24.07.2017 16:43    Przez: ~Rodzic
Naucz lo,ciekawe z czego masz podyplomowe,bo znając życie w tej dziedzinie byś miał najwięcej do powiedzenia profesorze
Dodano: 24.07.2017 18:15    Przez: ~buahaha
z nich profesorowie jak z koziej dupy trąbka,.
Dodano: 24.07.2017 19:13    Przez: ~baran
Nazywanie nauczycieli szkół średnich "profesorami" ma formę grzecznościową i wywodzi się zapewne z czasów przedwojennych. To był zwyczaj praktykowany wiele lat i nikt tego nie wymaga, zeby ich tak tytułować. Nie słyszałam, żeby którykolwiek nauczyciel z mojego liceum zwrócił komuś uwagę czy się obruszył, ze ktoś go w ten sposób nie tytułuje, bo i dlaczego. A do liceum nr II chodziłam 25 lat temu i z tego co wiem od córki, teraz jest podobnie, zresztą zwyczaj ten zanika zresztą jak wiele innych zwyczajów
Dodano: 24.07.2017 21:30    Przez: ~hghghbhjkh
do rodzic - zanim zaczniesz pouczać nauczycieli, to zapoznaj się ze Słownikiem Języka Polskiego PWN: "profesor - zwyczajowo o nauczycielu szkoły średnie"j. Jest to forma poprawna, dopuszczona przez słownik, a ty wymyślasz, że nauczyciele powinni zwracać uwagę. Doucz się, a nie mądruj.
Dodano: 25.07.2017 09:41    Przez: ~aaa
Market postawić albo smartshop
Dodano: 24.07.2017 16:32    Przez: ~Seku
Do Rodzica, chyba Pan nie jest zorientowany, że od ok 15 lat forma zwracania się do nauczycieli liceum Panie profesorze umarła śmiercią naturalną.
Dodano: 24.07.2017 17:16    Przez: ~
A może Tak najpierw w szkołach podstawowych zrobili by klasy z wykladowym angielskim a potem liceum. Bo niby kto ma iść do klasy licealnej o takim profilu. Ilu jest uczniów, którzy daliby radę przy Tak beznadziejnym poziomie nauczania tego języka.
Dodano: 24.07.2017 18:36    Przez: ~Anna
To sie może dowiedz, ile osób miało z testów gimnazjalnych z języka angielskiego 97-100%, bo słabo się orientujesz w temacie
Dodano: 24.07.2017 21:33    Przez: ~hhhhhhhhhhhhhhh
hihihih a tak cwaniakowali....
Dodano: 24.07.2017 20:18    Przez: ~Marek
Daj już spokój bo jesteś mierny,juz ten tekst się znudzil
Dodano: 24.07.2017 20:50    Przez: ~hihihihi
Precz z anglizacją i germanizacją!!! Wszystko co sprzyja zaniechaniu dwujęzyczności jest błogosławieństwem do zachowania tożsamości i polskości. W jakim to niewyobrażalnym stopniu media pokazujące amerykanizm (filmy, muzyka) wpływają na zapożyczanie anglicyzmów w mowie. Ci, którzy się nimi posługują to tępe papugi, zatracają swój język. Dlatego dobrze, że nie powstanie to liceum gdyż anglizacja postępowała by jeszcze bardziej.
Dodano: 24.07.2017 20:25    Przez: ~Artysta
Tego z sp 6 GRZESIA pogonic.
Dodano: 24.07.2017 21:56    Przez: ~Pajac
Rynek zweryfikowal VII Liceum zanim się utworzyło. Powołanie go było sprytną manipulacją. Nie było takiej potrzeby ani zainteresowania.Kto w tym maczał palce ziomkowstwem i koligacjami tudzież udostępnianiu lajków na Facebooku, by robić kilkumiesięczną reklamę, ten wie kogo mamy na myśli. Trochę pokory zawsze się przyda. Nawet przed upadkiem. Pozdrawiamy. Proszę wyciągnąć lekcję.
Dodano: 24.07.2017 22:21    Przez: ~Profesor
Przecież PWSZ już na to czeka zrobią tak jak ze s.p nr 5