WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nie wiadomo kiedy znowu ruszy w rejs. Tramwaj czeka na naprawę

Dodano: 14.08.2017 14:25
Źródło: LM.pl

Tramwaj wodny czeka na naprawę. Na razie nie wiadomo, kiedy wróci do pływania po jeziorze Pątnowskim.

W piątkowy wieczór tramwaj "Pociejewo 1" odbywał rejs o zachodzie słońca. Kiedy wycieczka wracała do „Przystani Gosławice”, przyszła nawałnica. Wiatr zepchnął statek na mieliznę. Dwunastu pasażerów i dwóch członków załogi ewakuowano. Bezpiecznie na brzeg pomogli im się dostać ratownicy WOPR.

Tramwaj udało się ściągnąć do przystani w sobotę. Dziś stan techniczny ocenili pracownicy konińskiego PKS. Poza wybitymi dwiema szybami, raczej nic więcej nie jest uszkodzone. Statek miał mieć zawieszone kursy do środy. Czas ten jednak najprawdopodobniej się wydłuży. Jak informuje Kamil Szadkowski, dyrektor MOSiR w Koninie, przed naprawą tramwaju konieczne są oględziny firmy ubezpieczeniowej. A w związku z wieloma zgłoszenia zniszczeń po nawałnicy, nie wiadomo kiedy przedstawiciel ubezpieczyciela pojawi się w Gosławicach.  

fot. archiwum

  • Nie wiadomo kiedy znowu ruszy w rejs. Tramwaj czeka na naprawę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A kto odpowie za narażenie życia pasażerów i pokryje koszty akcji ratunkowej ? Bo to przez głupotę kapitana lub kogoś wyżej wyruszył w rejs mimo komunikatów o nadciągającym froncie . Mam nadzieję ,że będą wyciągnięte nie tylko wnioski ale i kary,aby nigdy nie dopuścić do takiej sytuacji w przyszłości.
Dodano: 14.08.2017 14:40    Przez: ~benson
Ja to Ci Kamil nawet współczuje. Jeszcze jak Ciebie pamiętam z technikum gastronomicznego marzyła Ci się kariera polityczna, może zostanie nawet Baronem SLD. Niestety p. Nowicki to wytrawny szachista i pomyślał, że zostaniesz dyrektorem MOSIRu. Tam nawet jak coś spieprzysz to koszty niewielkie i szum praktycznie znikomy. Aż przyszła pamiętna noc z 11 na 12 sierpnia no i uwodniłeś...że wszystko jest możliwe.
Dodano: 14.08.2017 18:03    Przez: ~gib
Jaki Prezydent miasta taki tramwaj.
Dodano: 14.08.2017 14:52    Przez: ~fdsa
Po co tak na siłę ciągle piszecie o tym "tramwaju"?!
Dodano: 14.08.2017 20:32    Przez: ~mk
czyli nie powinni wypłacić ubezpieczenia
Dodano: 14.08.2017 18:53    Przez: ~eh

KOMENTARZE

A kto odpowie za narażenie życia pasażerów i pokryje koszty akcji ratunkowej ? Bo to przez głupotę kapitana lub kogoś wyżej wyruszył w rejs mimo komunikatów o nadciągającym froncie . Mam nadzieję ,że będą wyciągnięte nie tylko wnioski ale i kary,aby nigdy nie dopuścić do takiej sytuacji w przyszłości.
Dodano: 14.08.2017 14:40    Przez: ~benson
czyli nie powinni wypłacić ubezpieczenia
Dodano: 14.08.2017 18:53    Przez: ~eh
porywisty i nagły wiatr to też wina Tuska - nie modlił się pewnie gorliwie i efekty są opłakane.
Dodano: 16.08.2017 15:50    Przez: ~Love is the best
Z tekstu wynika ,że nic ogólnie się nie stało,normalna rzecz...no zdarza się . Otóż to nie jest normalne! Rozumiesz to panie dyrektorze ?
Dodano: 14.08.2017 14:44    Przez: ~benson
Jeżeli pana instytucja zatrudnia tego kapitana ,to powinien pan podjąć odpowiednie kroki ,aby w przyszłości nie narażać niewinnych ludzi ,którzy odpłatnie czy nieodpłatnie korzystają z miejskiego tramwaju.
Dodano: 14.08.2017 14:54    Przez: ~benson
A ten co tak się spienił? Był na tej łódce i narobił ze strachu i teraz mu wstyd? Chyba bekson a nie benson
Dodano: 14.08.2017 15:09    Przez: ~ Żeglaż
Jakbym był na tej łódce ,to już dzisiaj byłby pisany pozew .To nie prywatna twoja krypa ,że zapraszasz znajomych i godzą się na pływanie w burzę i narażanie życia. Z ciebie taki Żeglarz ,że poprawnie nawet napisać nie potrafisz tego wyrazu.
Dodano: 14.08.2017 15:29    Przez: ~benson
Lubiłem twoje wpisy, nie wiem co ciebie napadło. Zapowietrzasz się jak byś był z PiS. A jesli chodzi o nick to tak samo jak przy nazwiskach ortografia nie obowiązuje.
Dodano: 14.08.2017 15:50    Przez: ~Żeglaż
Panie Żeglaż.... jeżeli to nick ,to przepraszam . A co mnie napadło ? Nieodpowiedzialność i niepotrzebne narażenie osób ,wystarczyło posłuchać ostatniej pogody i nie wypływać po 18 stej.
Dodano: 14.08.2017 16:47    Przez: ~benson
To raczej nie jest wina kapitana . Ta konstrukcja jest trochę nieprzemyślana . Zresztą sam ten pomysł budowy tego czegoś był poroniony . Nie twierdzę ,że nie działano w dobrej wierze . Ale efekt jest jaki jest . Za te pieniądze prawdopodobnie można by kupić w Holandii prawdziwy tramwaj wody . Ta konstrukcja jest po prostu niebezpieczna . Oczywiście może pływać ale przy korzystnej prognozie . Przede wszystkim zlikwidujcie te hektary szyb bo działają jak żagiel . Kupcie odpowiednią kotwicę i zamontujcie drugi silnik . ( na każdym pływaku jeden ) dwa po 30 KM to minimum a nie jeden 60 KM ( chyba ) bo to nie to samo . Jak wy chcieliście zawracać na Warcie na tym jednym silniku . Oczywiście,że się da ale to zbyt ryzykowane z pasażerami a nie daj Boże rodzinami z dziećmi . Naprawdę zastanówcie się nad tym bo jak powiedziałem jest to to jednostka niebezpieczna . Kto zna jezioro Pątnowskie to wie ,że przy zachodnich i wschodnich wiatrach fala jest duża. ...
Dodano: 14.08.2017 21:53    Przez: ~starszy
Panie starszy ma pan całkowicie rację co do oceny tej łajby...tak to jest jak buduje ja firma co nie ma pojęcia o takich statkach.Taki używany z Holandii bylby 100 razy bardziej użyteczny ,ładniejszy i co najważniejsze bezpieczny ...niż ten cudotwór z pksu. Ale tak to jest jak ktoś sobie wymyśli (pewien radny ?) i wdroży to w plan w oparciu 6 instytucji (jak w misiu) ,tylko co teraz z tym zrobić ? A kapitan to jak kierowca i to on odpowiada i decyduje.Demokracji nie ma na statku.
Dodano: 14.08.2017 23:12    Przez: ~benson
Skoro taki laik widzi ,że to pseudo tramwaj z pksu ,a pan posiada wiedzę ,to tym bardziej taki kapitan tej łajby, w ogóle ,że zgodził się na taką pracę,to tak jakbym ja zgodził się kierować niesprawnym autem,lub jakimś prototypem co nie wiadomo jak się zachowa na drodze podczas wiatru.
Dodano: 14.08.2017 23:26    Przez: ~benson
Jaki Prezydent miasta taki tramwaj.
Dodano: 14.08.2017 14:52    Przez: ~fdsa
Znaczy-BEZNADZIEJNY !!!!! "STARY CZŁOWIEK I NIE MOŻE "
Dodano: 14.08.2017 16:45    Przez: ~CCCPogania
TO JEST SZCZERA PRAWDA
Dodano: 15.08.2017 02:09    Przez: ~ZAINTERESOWANY
Co ma prezydent do tramwaju wodnego ? Bo nie rozumiem
Dodano: 17.08.2017 12:41    Przez: ~xXx
na jaką mielizne kto to pisze smiechu warte zanużenie tego sławnego batorego jest 40 cm można piechotą do brzegu jaka ewakuacja do ciekawe zdażenia szukaja rozglosu i o reklame chodzi polecam ponton lepsze wrazenia z pływania
Dodano: 14.08.2017 15:06    Przez: ~pływak na wiośle
W....u na zlom
Dodano: 14.08.2017 15:44    Przez: ~Mieszkaniec
Za nasze pieniądze naprawia
Dodano: 14.08.2017 15:57    Przez: ~Złodzieje
Nie z ubezpieczenia naprawią. Zdziwiony?
Dodano: 14.08.2017 16:16    Przez: ~Do pomawiacza
A ubezpieczenie to kto opłaca ? Miś Kolabor ?
Dodano: 14.08.2017 16:49    Przez: ~benson
Po prostu rozwala moje tatuaże ,których nie mam, ta cała inwestycja z tym tramwajem wodnym.
Dodano: 14.08.2017 16:51    Przez: ~benson
Ubezpieczenie trzeba wykupić zawsze. Szkód zazwyczaj się nie planuje dlatego ubezpiecza się zawsze. Widać, że nawet nie masz starego samochodu skro tego nie rozumiesz. Gimnazjum czy podstawka?
Dodano: 14.08.2017 17:23    Przez: ~Żeglaż
Panie Żeglaż..... ubezpieczenie wykupuje się zawsze ? Tak OC ,ale AC już nie jest obowiązkowe . Powiem więcej AC to koszt 10% wartości auta. Nawet nie chcę wiedzieć ile ubezpieczenie tej krypy kosztuje.
Dodano: 14.08.2017 21:34    Przez: ~benson
Ja to Ci Kamil nawet współczuje. Jeszcze jak Ciebie pamiętam z technikum gastronomicznego marzyła Ci się kariera polityczna, może zostanie nawet Baronem SLD. Niestety p. Nowicki to wytrawny szachista i pomyślał, że zostaniesz dyrektorem MOSIRu. Tam nawet jak coś spieprzysz to koszty niewielkie i szum praktycznie znikomy. Aż przyszła pamiętna noc z 11 na 12 sierpnia no i uwodniłeś...że wszystko jest możliwe.
Dodano: 14.08.2017 18:03    Przez: ~gib
Tak to jest jak się nie myśli o warunkach o których wszędzie trąbili.
Dodano: 14.08.2017 18:17    Przez: ~Bez podpisu
Jesli tak zbadali stan techniczny jak Autosanów H9 to aż strach wsiadać !
Dodano: 14.08.2017 19:24    Przez: ~bfb
Po co tak na siłę ciągle piszecie o tym "tramwaju"?!
Dodano: 14.08.2017 20:32    Przez: ~mk
1 z 3
123>>