WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowy projekt edukacyjny w Oskardzie

Materiał promocyjny

Dodano: 24.08.2017 11:41

Kino Oskard po raz kolejny włączyło się w filmowy projekt edukacyjny realizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacji. Każdy pokaz poprzedza prelekcja. Projekt jest bezpłatny dla uczniów. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN. Każdy film, który wchodzi do programu, opisany jest w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy.

W edycji 2017/2018 cykle filmowe dostosowane zostały do wchodzącej w życie reformy edukacji - do programu skierowanego do szkół gimnazjalnych włączone zostały nowe klasy 7. Cykle  NHEF to również wiele nowych tytułów, filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, jak i tytuły sprowadzone do Polski specjalnie do programu.

Nauczyciele zapisują swoich uczniów w kinie Oskard do końca września. Od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina na film. Przed każdym filmem odbywa się prelekcja lub spotkanie z gościem. Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w mini warsztatach, natomiast starsi – w dyskusjach dla chętnych.

Edukacja filmowa to projekt, który Stowarzyszenie Nowe Horyzonty realizuje już ponad 10 lat. Więcej: www.ckis.konin.pl

  • Nowy projekt edukacyjny w Oskardzie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:oskard,   edukacja,   nowe horyzonty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Przepada wiele lekcji tym sposobem... ale sam pomysł fajny :)
Dodano: 25.08.2017 08:11    Przez: ~polo
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO