WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Mieli łącznie 570 lat, a i tak okazali się najlepszymi druhami

Dodano: 4.09.2017 09:56
Źródło: LM.pl

Drużyna OSP z Budzisławia Kościelnego zwyciężyła w zawodach oldboyów, rozgrywanych w Sławoszewku w ramach tradycyjnego Dnia Ziemniaka. Najstarszym z druhów, który walczył w zawodach, był 89-letni Zygmunt Hartwich.

W rywalizacji wzięły udział trzy zespoły OSP – z Jabłonki, Budzisławia Kościelnego i Sławoszewka. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach – sztafecie i bojówce. Druhowie-oldboye musieli m.in. przeciąć piłką ręczną drzewo, przenieść wiadra z wodą, czy strącać pachołki za pomocą wody z hydronetki lub pompy ręcznej.

Najwięcej punktów uzbierała drużyna OSP w Budzisławiu Kościelnym. 121 zgromadzonych oczek pozwoliło strażakom ochotnikom zająć pierwsze miejsce. OSP z Budzisławia Kościelnego była jednocześnie najstarszą drużyną walczącą w zawodach. Ośmiu zawodników miało łącznie 570 lat.

Drugie miejsce przypadło w udziale olboyom z Jabłonki (128 punktów), a trzecie – druhom ze Sławoszewka (146 punktów). Najstarszym uczestnikiem zawodów był natomiast 89-letni Zygmunt Hartwich.

Takiej zaciętej rywalizacji dawno podczas tych zawodów nie było - podsumował występy drużyn Stanisław Maciejewski, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kleczewie.

Podczas Dnia Ziemniaka w Sławoszewku rozegrany został również finał Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew. W rywalizacji brało udział pięć zespołów. Drużyny musiały m.in. rywalizować w wyścigu z jajkiem, ubijać piany z białek, rzucać piłką lekarską, pokonać tor przeszkód czy wbijać gwóźdź. Najlepsi okazali się gospodarze ze Sławoszewka, drugie miejsce wywalczył zespół z Kalinowca, trzecie miejsce zdobyli reprezentanci Przytuk, czwarte - Zberzyn, a piąte Budzisław Kościelny.

slajd 1 z 8
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Brawo druhowie!😀 wiek nie jest taką przeszkodą, jak duch walki o zwycięstwo! Chcieliście wygrać i tak się stało😀Brawo!😀
Dodano: 04.09.2017 10:53    Przez: ~Tom
Do pełnego sukcesu zawodów oldboyów w Dniu Ziemniaka zabrakło narodowi jedynie aktu odsłonięcia pomnika kartofla albo i dwóch kartofli.
Dodano: 04.09.2017 11:10    Przez: ~jaś
i odczytu listy pozabijanych w zamachu w Tupolewie.
Dodano: 04.09.2017 12:10    Przez: ~druch
avatar Z całym szacunkiem dla Panów, ale swoje prywatne hobby każdy powinien realizować za swoje pieniądze. już czas uzawodowić OSP. Na akcje jeżdżą nieliczni a do OSP należy większość wsi od młodzieńca do seniora. Każdy ma mundur i prawo do kręcenia się po remizie i jeszcze uprawnienia sobie za darmo wyrabiają. A przychodzi do akcji to zazwyczaj jedzie stała drużyna. Strażak ma gasić pożary czy pomagać w innych sytuacjach i powinien mieć za to uczciwie zapłacone, ale jakieś Dni Ziemniaka, Dni Chochoła, Dyngusy Śmigusy, uczestnictwo w świętach kościelnych, dożynki, organizacja wiejskich potańcówek? Oczywiście większość odpowie: "tak było, tak jest więc niech tak będzie" ale większość myśli, że państwowa kasa bierze się z drukarki.
Dodano: 04.09.2017 11:27    Przez: Urlich von Jungingen
to w końcu Budzisław Kościelny czy Jabłonka wygrała bo nawet logicznie jednego artykułu nie potraficie napisać
Dodano: 04.09.2017 12:27    Przez: ~osp
To jest artykuł interaktywny- sam wybierasz zakończenie.
Dodano: 04.09.2017 12:41    Przez: ~Portal moralnego niepokoju
570 : 8 = 71 lat średni wiek strażaka ochotnika, to tak długo żyją ludzie w Budzisławiu Kościelnym ? My tu w Koninie schodzimy z tego świata średnia wieku ok. 60 lat. Co trzeba robić, co trzeba jeść, co trzeba pić, aby tak długo żyć ?
Dodano: 04.09.2017 17:57    Przez: ~Humor satyra
Tsza piç oryne z kómuni i jeść rybe z morza.hahah Pozdrawiam Budzisław
Dodano: 04.09.2017 21:14    Przez: ~Elomelo
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO