WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Mieli łącznie 570 lat, a i tak okazali się najlepszymi druhami

Dodano: 4.09.2017 09:56
Źródło: LM.pl

Drużyna OSP z Budzisławia Kościelnego zwyciężyła w zawodach oldboyów, rozgrywanych w Sławoszewku w ramach tradycyjnego Dnia Ziemniaka. Najstarszym z druhów, który walczył w zawodach, był 89-letni Zygmunt Hartwich.

W rywalizacji wzięły udział trzy zespoły OSP – z Jabłonki, Budzisławia Kościelnego i Sławoszewka. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach – sztafecie i bojówce. Druhowie-oldboye musieli m.in. przeciąć piłką ręczną drzewo, przenieść wiadra z wodą, czy strącać pachołki za pomocą wody z hydronetki lub pompy ręcznej.

Najwięcej punktów uzbierała drużyna OSP w Budzisławiu Kościelnym. 121 zgromadzonych oczek pozwoliło strażakom ochotnikom zająć pierwsze miejsce. OSP z Budzisławia Kościelnego była jednocześnie najstarszą drużyną walczącą w zawodach. Ośmiu zawodników miało łącznie 570 lat.

Drugie miejsce przypadło w udziale olboyom z Jabłonki (128 punktów), a trzecie – druhom ze Sławoszewka (146 punktów). Najstarszym uczestnikiem zawodów był natomiast 89-letni Zygmunt Hartwich.

Takiej zaciętej rywalizacji dawno podczas tych zawodów nie było - podsumował występy drużyn Stanisław Maciejewski, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kleczewie.

Podczas Dnia Ziemniaka w Sławoszewku rozegrany został również finał Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew. W rywalizacji brało udział pięć zespołów. Drużyny musiały m.in. rywalizować w wyścigu z jajkiem, ubijać piany z białek, rzucać piłką lekarską, pokonać tor przeszkód czy wbijać gwóźdź. Najlepsi okazali się gospodarze ze Sławoszewka, drugie miejsce wywalczył zespół z Kalinowca, trzecie miejsce zdobyli reprezentanci Przytuk, czwarte - Zberzyn, a piąte Budzisław Kościelny.

slajd 1 z 8
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo druhowie!😀 wiek nie jest taką przeszkodą, jak duch walki o zwycięstwo! Chcieliście wygrać i tak się stało😀Brawo!😀
Dodano: 04.09.2017 10:53    Przez: ~Tom
Do pełnego sukcesu zawodów oldboyów w Dniu Ziemniaka zabrakło narodowi jedynie aktu odsłonięcia pomnika kartofla albo i dwóch kartofli.
Dodano: 04.09.2017 11:10    Przez: ~jaś
i odczytu listy pozabijanych w zamachu w Tupolewie.
Dodano: 04.09.2017 12:10    Przez: ~druch
avatar Z całym szacunkiem dla Panów, ale swoje prywatne hobby każdy powinien realizować za swoje pieniądze. już czas uzawodowić OSP. Na akcje jeżdżą nieliczni a do OSP należy większość wsi od młodzieńca do seniora. Każdy ma mundur i prawo do kręcenia się po remizie i jeszcze uprawnienia sobie za darmo wyrabiają. A przychodzi do akcji to zazwyczaj jedzie stała drużyna. Strażak ma gasić pożary czy pomagać w innych sytuacjach i powinien mieć za to uczciwie zapłacone, ale jakieś Dni Ziemniaka, Dni Chochoła, Dyngusy Śmigusy, uczestnictwo w świętach kościelnych, dożynki, organizacja wiejskich potańcówek? Oczywiście większość odpowie: "tak było, tak jest więc niech tak będzie" ale większość myśli, że państwowa kasa bierze się z drukarki.
Dodano: 04.09.2017 11:27    Przez: Urlich von Jungingen
to w końcu Budzisław Kościelny czy Jabłonka wygrała bo nawet logicznie jednego artykułu nie potraficie napisać
Dodano: 04.09.2017 12:27    Przez: ~osp
To jest artykuł interaktywny- sam wybierasz zakończenie.
Dodano: 04.09.2017 12:41    Przez: ~Portal moralnego niepokoju
570 : 8 = 71 lat średni wiek strażaka ochotnika, to tak długo żyją ludzie w Budzisławiu Kościelnym ? My tu w Koninie schodzimy z tego świata średnia wieku ok. 60 lat. Co trzeba robić, co trzeba jeść, co trzeba pić, aby tak długo żyć ?
Dodano: 04.09.2017 17:57    Przez: ~Humor satyra
Tsza piç oryne z kómuni i jeść rybe z morza.hahah Pozdrawiam Budzisław
Dodano: 04.09.2017 21:14    Przez: ~Elomelo
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO