LM.plKleczewMieli łącznie 570 lat, a i tak okazali się najlepszymi druhami

Mieli łącznie 570 lat, a i tak okazali się najlepszymi druhami

Drużyna OSP z Budzisławia Kościelnego zwyciężyła w zawodach oldboyów, rozgrywanych w Sławoszewku w ramach tradycyjnego Dnia Ziemniaka. Najstarszym z druhów, który walczył w zawodach, był 89-letni Zygmunt Hartwich.

W rywalizacji wzięły udział trzy zespoły OSP – z Jabłonki, Budzisławia Kościelnego i Sławoszewka. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach – sztafecie i bojówce. Druhowie-oldboye musieli m.in. przeciąć piłką ręczną drzewo, przenieść wiadra z wodą, czy strącać pachołki za pomocą wody z hydronetki lub pompy ręcznej.

Najwięcej punktów uzbierała drużyna OSP w Budzisławiu Kościelnym. 121 zgromadzonych oczek pozwoliło strażakom ochotnikom zająć pierwsze miejsce. OSP z Budzisławia Kościelnego była jednocześnie najstarszą drużyną walczącą w zawodach. Ośmiu zawodników miało łącznie 570 lat.

Drugie miejsce przypadło w udziale olboyom z Jabłonki (128 punktów), a trzecie – druhom ze Sławoszewka (146 punktów). Najstarszym uczestnikiem zawodów był natomiast 89-letni Zygmunt Hartwich.

Takiej zaciętej rywalizacji dawno podczas tych zawodów nie było - podsumował występy drużyn Stanisław Maciejewski, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kleczewie.

Podczas Dnia Ziemniaka w Sławoszewku rozegrany został również finał Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew. W rywalizacji brało udział pięć zespołów. Drużyny musiały m.in. rywalizować w wyścigu z jajkiem, ubijać piany z białek, rzucać piłką lekarską, pokonać tor przeszkód czy wbijać gwóźdź. Najlepsi okazali się gospodarze ze Sławoszewka, drugie miejsce wywalczył zespół z Kalinowca, trzecie miejsce zdobyli reprezentanci Przytuk, czwarte - Zberzyn, a piąte Budzisław Kościelny.