WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Miejska inauguracja roku w cieniu reformy oświaty?

Dodano: 4.09.2017 14:03
Źródło: LM.pl

Miejska inauguracja roku szkolnego w cieniu reformy oświaty odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi.

Rok szkolny 2017/2018 przywitali pracownicy oświaty, przedstawicie władz samorządowych, związków zawodowych, duchowieństwa oraz rodzice i uczniowie. Podczas uroczystości nastąpiło symboliczne przekazanie sztandarów gimnazjów do szkół, do których zostały włączone.

- Nasza konińska oświata bez żadnego szwanku przechodzi przez pierwszy etap reformowania. Mam nadzieję, że uda nam się ten stan utrzymać do roku 2019, a dalej będzie to zadanie dla naszych następców – powiedział Józef Nowicki, prezydent Konina.

Tradycyjnie podczas miejskiej uroczystości wręczono akty nowo powołanym dyrektorom konińskich placówek. Byli to: Dorota Strzelczyńska – Przedszkole nr 1, Ilona Hamela – Przedszkole nr 5, Aneta Gajewska – Przedszkole nr 12, Jolanta Kokocińska – Przedszkole nr 13, Maria Sława Królikowska - Przedszkole nr 14, Maria Rewers – Przedszkole nr 25, Romana Piąstka – Przedszkole nr 31, Grzegorz Jankowiak – Szkoła Podstawowa nr 6, Mirosław Małuszek – Szkoła Podstawowa nr 8, Tomasz Kucharczyk – ZS im. Mikołaja Kopernika, Edyta Truszkowska – ZSTiH, Andrzej Spławski – Bursa Szkolna nr 1, Adam Mazgajczyk – CKP, Alicja Hinc – Miejska Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, Krzysztof Wereszczyński – MODN, Paweł Kawka – Szkoła Podstawowa nr 7.

Przypomnijmy, że reforma systemu oświaty pochłonęła w Koninie aż 550 tys. zł. Trzynastu nauczycieli musiało odejść, dziewięć osób skorzystało z możliwości odprawy emerytalnej. W nowym roku szkolnym do nauki w konińskich szkołach przystąpiło około 15 tysięcy uczniów.

slajd 1 z 44
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech się wezmą za szkołę Hutniczą bo to wstyd i skandal żeby 1 uczeń zdał maturę 2017.
Dodano: 4.09.2017 15:12    Przez: ~2017
To czekajcie dalej.
Dodano: 4.09.2017 14:51    Przez: ~Np
Pół miliona kosztowała reforma oświaty, a to i tak mniej niż wydają na materiały promocyjne które nic miastu nie dają oprócz zysku dla kolesi.
Dodano: 4.09.2017 19:09    Przez: ~Johan
dobrze, że w końcu zaczęli bo w piąteczek, piątunio do pracy nie chciało się iść
Dodano: 4.09.2017 15:39    Przez: ~wiesia
Zdziwi, dzięki tej halastrze moje dziecko nie musi wywalac 500 złotych na podręczniki bo dostało od szkoły. A ja dostaje co miesiąc 500 . Mi to dużo daje. Nie wszyscy mają firmy i duże dochody.
Dodano: 4.09.2017 19:25    Przez: ~Ew

KOMENTARZE

Teraz czekamy na hejt ze strony ludzi nieprzychylnych nauczycielom...
Dodano: 04.09.2017 14:27    Przez: ~Pn
To czekajcie dalej.
Dodano: 04.09.2017 14:51    Przez: ~Np
dobrze, że w końcu zaczęli bo w piąteczek, piątunio do pracy nie chciało się iść
Dodano: 04.09.2017 15:39    Przez: ~wiesia
4 września 2017 będzie dla historii polskiej edukacji dniem ponurym. Pisowsko-radiomaryjna hałastra, która dorwała się do władzy dzięki głosom prowincjonalnej ciemnoty zatrzymała rozwój cywilizacyjny młodego pokolenia na poziomie religijo-nacjonalistycznego zaścianka. Młodzież miast zdobywać nowoczesną wiedzę, umiejętność otwierania się na innych ludzi i ich kulturę, zdolność do empatii i wspólnego z nimi definiowania zła będzie miała w łepetynki wtłaczane infantylne wierszyki oraz lekturę o tzw. wyklętych, którzy to w większości przypadków byli zwykłymi bandytami a także bohaterstwo smoleńskie. Ale cóż, musimy jeszcze przetrzymać te dwa lata po czym rozgonić to szkodliwe towarzystwo na cztery wiatry i nauczać młodzież tak by w swej dorosłości nigdy nie głosowała na tępawych populistów.
Dodano: 04.09.2017 16:56    Przez: ~Zdzich@
Dobra Zmiana trwa i trwać będzie.
Dodano: 04.09.2017 17:31    Przez: ~Itaman
Pół miliona kosztowała reforma oświaty, a to i tak mniej niż wydają na materiały promocyjne które nic miastu nie dają oprócz zysku dla kolesi.
Dodano: 04.09.2017 19:09    Przez: ~Johan
Zdziwi, dzięki tej halastrze moje dziecko nie musi wywalac 500 złotych na podręczniki bo dostało od szkoły. A ja dostaje co miesiąc 500 . Mi to dużo daje. Nie wszyscy mają firmy i duże dochody.
Dodano: 04.09.2017 19:25    Przez: ~Ew
Do Ew za to rozdawanie naszej wspolnej kasy oraz zapozyczabie sie panstwa bys mogla napisac takie dyrdymaly krowo jwdna to ty, twoje dziecko i kazdy Polak bedzie musial oddać zcodsetkami. To jest zycie na kredyt gdybys nie zauwazyla a to nigdy dobrze sie nie konczy. Wez sie lepuej za robote i nie plodz dziecka jezeli cie nie stac na jego utrzymanie!
Dodano: 04.09.2017 20:03    Przez: ~Pn
avatar A ty co? Na podatku VAT czy akcyzie nie możesz już robić przekrętów a może zmienili ci komendanta policji i zamknęli ci dilera!? Wolę zrzucać się na dzieciaki te biedne czy bogate bo to moja inwestycja w emeryturę a niżeli na przestępców w białych kołnierzykach.
Dodano: 05.09.2017 08:05    Przez: Tomasz Kobrzycki
Taaa. Jak wyjada z tego chorego kraju to akurat Kobrzysiu zarobia na twoja emeryture...
Dodano: 05.09.2017 08:41    Przez: ~Pn
Nawet do tego byś się nie nadawał ,jestem pewien , że nawet nie byłeś nigdy za granicą ,o języku nawet nie wspomnę ,bo nawet polski kaleczysz . Ja wiem ,że wzorujesz się na swoim guru który egzaminy doktorskie zdał z teorii państwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej ,twoja retoryka jest bardzo podobna . Taki mały nienawistny człowieczek jesteś ,nienawidzący każdego ,kto ma odmienny pogląd. Pewnie jeszcze jesteś katolikiem....
Dodano: 05.09.2017 10:41    Przez: ~benson
Kobrzycki murzynom, o ktorych piszesz, to ty nawet do piet nie siegasz...
Dodano: 05.09.2017 10:49    Przez: ~Pn
Ale z jednym się zgodzę co napisałeś..trzeba mieć dobrze w głowie..narąbane tak jak ty. Wyrazy współczucia dla rodziców, za takiego trutnia starego,co nawet rodziny nie ma i pewnie siedzi na karku starszych rodziców.
Dodano: 05.09.2017 12:01    Przez: ~benson
Kobrzycki w tym Londynie na zmywaku byles? Z twoja inteligencja to nie wiem czy bym ci powierzył mycie talerzy, szklamej czy widelciow. Choc te ostatnie moze bym ci dal umyc, razem z Kownackim - ekspertem od widelcow.
Dodano: 05.09.2017 12:35    Przez: ~Pn
a fryzierka ze szkoły hutniczej została
Dodano: 04.09.2017 14:56    Przez: ~brawo
Kiedy Wy sie nauczycie drodzy opiekunowie samorzadow szkolnych,ze sztandar,kiedy trzyma sie na prawym ramieniu to powinien byc widiczny orzel godlo a nie patrin szkoky???!!!!Jak Wam bie wstyd????Jeszcze sie z tym afiszujecie w mediach!!!!
Dodano: 04.09.2017 20:01    Przez: ~Major
''Bez szwanku'' .Czy ktoś zechce to doprecyzować ?
Dodano: 04.09.2017 15:08    Przez: ~am
Dziadek nie wie co mówi !
Dodano: 04.09.2017 17:20    Przez: ~KOMUna
On wie lepiej niż Ty. Wyszedł bez szwanku Józef. Józef miał ciężkie dni jak wykazać, że mimo likwidacji tylu gimnazjów Ci dyrektorzy nadal są potrzebni na posadach nie mniej płatnych; jak wykazać, że mimo spadku liczby uczniów (1 rok przechodzi do szkoły średniej) nadal potrzebnych jest tyle samo nauczycieli. Na szczęście w Koninie nie ma mediów i rozmów politycznych z Prezydentem to nikt nie zapyta jak to możliwe, ze Ci sami nauczyciel w liceum wykształcą 4 roczniki zamiast 3. Znaczy się można z nich bez protestu wyciągnąć 33% więcej! Dyrektorzy z nadania partii zostają, nauczyciel z nadania partyjnych dyrektorów zostają, fermentów w rodzinach nie ma. Aaa dzieci, a budżet miasta, a kogo to obchodzi? Brać nauczycielska wsi też się pewnie cieszy bo plan w mojej szkole jest maks do 14.20, ale większość kończy pracę 12-30-13.30 pracę. I tak całe 9 miesięcy się męczą bidule w robocie do 13.30.
Dodano: 05.09.2017 08:52    Przez: ~lo
Niech się wezmą za szkołę Hutniczą bo to wstyd i skandal żeby 1 uczeń zdał maturę 2017.
Dodano: 04.09.2017 15:12    Przez: ~2017
to jest dobry wynik choc nie chce mi sie wierzyc ze tylko jeden uczen zdal cos klamiesz
Dodano: 04.09.2017 15:18    Przez: ~nauczyciel
O jakim cieniu piszesz chłoptasiu?
Dodano: 04.09.2017 15:21    Przez: ~Izolda
avatar No cóż nareszcie zostanie przywrócony porządek w szkolnictwie i postawienie wszystkiego na nogi. Nareszcie zostanie przywrócona nauka literatury,matematyki,przyrody, geografii czy historii,a nie gender,LBTGiQ przebierana chłopców za dziewczynki a dziewczynek za chłopców.Koniec z gimnazjami i patologiom ,dopalaczami i galeriakami oraz zwykłymi bandytami jakimi w ostatnich czasach było głośno w Koninie.Nie chcę być niesprawiedliwy ale poziom nauczycieli jest dramatycznie niski.Wynika to z poziomu ich kształcenia oraz lewackiego skrzywienia,tu pracodawcą jest samorząd a wiadomo kto w Koninie od lat rządził i w jaki sposób ich zatrudniano. A już szczytem żenady był udział nauczycieli w czarnym sabacie popierającym mordowanie nienarodzonych dzieci.O ZNP nawet nie wspomnę bo to KOD w czystej formie.Reforma więc będzie ciężka ale uczniowie i rodzice doskonale sobie poradzą ,a i tu po wyborach samorządowych przyjdzie dobra zmiana i nastąpi przegląd kadr.
Dodano: 04.09.2017 15:27    Przez: Tomasz Kobrzycki
O tym, że poziom nauczania był niski świadczy twój komentarz. Przeczytaj go chociaż jeden raz i popraw błędy. Potem zabieraj głos.
Dodano: 04.09.2017 15:31    Przez: ~Jan Wolny
Kobrzycki, myslisz, ze jakzmienia na bydynku szyld to zniknie patologia, narkotyki etc? Pocieszny jestes z takim kretynskim mysleniem...
Dodano: 04.09.2017 15:52    Przez: ~Pn
nic się nie zmieni przecież jak przeniosą dzieci z gimnazjum do podstawówki według ciebie co aniołkami się staną jak dowiedzą się że są w podstawówce nadal a nie gimnazjum, a po drugie żeby kogoś oceniać o jego poziomie wykształcenia to najpierw spójrzmy na siebie
Dodano: 04.09.2017 18:17    Przez: ~xyz
Gimnazjaliści nie robią tyle błędów w pracach co jest w tym komentarzu
Dodano: 04.09.2017 18:18    Przez: ~orto
Gimnazjum juz Kobrzycki raczej nie skończy. Choć jemu to już nic nie pomoże bo to wyjatkowo ciezki typek.
Dodano: 04.09.2017 19:16    Przez: ~Pn
ten Kobrzycki to jakiś głupek.
Dodano: 05.09.2017 22:30    Przez: ~lakiluk
Komunizm w szkolnictwie wystartowal. Debilne lektury i apele smolenskie ruszyly,jeszcze trzeba zakłamac matme fize chemie, bo biologia polski historia niemiecki religia już wg wzorcow stalina z zeszytów samego konusa
Dodano: 04.09.2017 16:25    Przez: ~Kobrzyk
A ten co tak slodzi co tak slodzi. Czyżby zmiany jakieś się szykować miały. A znacie Bajkę o chłopcu co się wstydził kuzynow..... No miał biedny powody bo wszyscy oni byli w. SLUZBIE Bożej a biedny bal się że się wyda. Oj.... A może już się wydało oj strasznie to biedny znosił.... Tak się wstydził tak się wyrzekal ale ludzie znali prawdę
Dodano: 04.09.2017 16:27    Przez: ~A z kim przyjaznil się Miesz
ta fryzierka to śmiech
Dodano: 04.09.2017 17:19    Przez: ~prawda
rąsia, buzia, klapa, goździk...tak jak za socjalizmu ! tylko kiedyś było sprawiedliwiej mimo wzystko.
Dodano: 04.09.2017 17:22    Przez: ~daniel
1 z 3
123>>