WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Bulwar się uwalnia. Nad rzeką festiwal ognia i światła 

Dodano: 9.09.2017 19:05

Na bulwarze nadwarciańskim w Koninie rozpoczął się drugi festiwalu Ognia, Światła i Pirotechniki Pirania. Najwięcej atrakcji po zmroku.

Ruch na bulwarze rozpoczął się już w sobotę po południu. Z tej okazji po Warcie pływał tramwaj wodny „Pociejewo”. Tegoroczna impreza ma wyjątkowy charakter, ponieważ w jej trakcie ( w nie dzielę) nastąpi uroczyste uwolnienie bulwaru. We wrześniu mija bowiem pięć lat od daty rozliczenia inwestycji. Budowa była finansowana w dużej części ze środków unijnych i przez pięć lat nie można było wykorzystywać tej przestrzeni na cele komercyjne.

Przez cały czas imprezy czynne będzie miasteczko festiwalowe, a w planach naprawdę wiele atrakcji, o których w programie. Zobaczcie początek festiwalu. Jak kolorowo na bulwarze nadwarciańskim! Oby tak dalej.

 

 

slajd 1 z 19
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bulwar Konin,   uwolnienie bulwaru,   festiwal Pirania,   tramwaj wodny,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tłumy że masakra
Dodano: 9.09.2017 19:40    Przez: ~Bh
A tam pracy nie ma ;) a synowa prezydenta siedzi w kryzysowym a syn w wodociągach ;)
Dodano: 9.09.2017 21:30    Przez: ~renia
Ta... Do podupaldlego FUGO na spawacza od lat nie zlicze szukaja nadal ,za granice czy prywaciarze szukaja na czarno za marne grosze niewolnika??? Toz to szok...Z taka sama uwaga jak przejrzales te ogloszenia zapewne , ochoczo zagladales ludziom do wozkow, niczym Bosacka z TVN...
Dodano: 9.09.2017 23:30    Przez: ~do xxx
Darmowych biletów na wodny tramwaj nie było już o 10.20 więcej w tym propagandy niż efektu. chyba stali już od 4.00. Kolejny propagandowy chwyt Czerwonego Józia.
Dodano: 10.09.2017 10:59    Przez: ~Marynarz

KOMENTARZE

Tłumy że masakra
Dodano: 09.09.2017 19:40    Przez: ~Bh
Wszyscy z marketystanu wyjeżdżają tu nie ma pracy dlatego pustki
Dodano: 09.09.2017 20:36    Przez: ~xmen
A tam pracy nie ma ;) a synowa prezydenta siedzi w kryzysowym a syn w wodociągach ;)
Dodano: 09.09.2017 21:30    Przez: ~renia
renia a co mają twoje pretensje do festiwalu. Kogo to obchodzi kto gdzie pracuje.
Dodano: 10.09.2017 14:27    Przez: ~kka
Bylo sporo ludzi.Zdjecia wszystkiego nie oddaja...a juz na pewno klimatu jaki towarzyszyl wydarzeniu.Fajno bylo
Dodano: 09.09.2017 22:31    Przez: ~M
Fajnie że wbrew opinion części mieszkańców w Koninie SIĘ COŚ DZIEJE. Obraz psuje jedynie wioskowe zachowanie części oglądających. O ile wypitego chama można zrozumieć - jest burakiem ukrytym. O tyle nie zrozumiem umyślnego chamstwa na trzeźwo i to wykonaniu matki z dzieckiem robiącej na złość innemu dziecku. Ale kończąc - milo było oby tak dalej. Nie mieszkają tu jednak sami tetrycy...
Dodano: 09.09.2017 23:34    Przez: ~zwisu
Mieszkańcom nie ma potrzeby robienia igrzysk, My potrzebujemy pracy i chleba !!!
Dodano: 09.09.2017 22:43    Przez: ~Jeszcze mieszkaniec tego mia
Chleba mówisz??? Jutro mamy małą uroczystość rodzinną i postanowiliśmy kupić parę rzeczy których nie kupuje się na co dzień. Wpadliśmy więc około południa do paru konińskich sklepów wielkopowierzchniowych. Mieliśmy wrażenie jakby ta słynna Irmina nie była po drugiej stronie globu, ale u nas. Najpierw szukanie wolnego miejsca na parkingu, później przedzieranie się w tłumie kupujących, a na koniec stanie w kilkuminutowej kolejce przy otwartych 4 czy 5 kasach. Ludzi chyba ogarnął jakiś szał - wózki wypełnione po brzegi i to nie puszkami za 2.50 zł sztuka, tylko wszelakimi dobrami. Czego jak czego, ale koninianom chleba (albo na chleb jak kto woli) nie brakuje. Co do pracy, szybki rzut oka na ogłoszenia rozwiewa moje wątpliwości: praca-szukam 237 ofert; praca-dam 1322 oferty. Komentarz sobie daruję.
Dodano: 09.09.2017 22:59    Przez: ~xXx
Ta... Do podupaldlego FUGO na spawacza od lat nie zlicze szukaja nadal ,za granice czy prywaciarze szukaja na czarno za marne grosze niewolnika??? Toz to szok...Z taka sama uwaga jak przejrzales te ogloszenia zapewne , ochoczo zagladales ludziom do wozkow, niczym Bosacka z TVN...
Dodano: 09.09.2017 23:30    Przez: ~do xxx
~do xxx - jeśli ktoś z pośród firm: Elektrobudowa, Mila, Kramp, Softplast, Remal, Volskwagen Ignaszak, ArtDom, Kupiec, Toyota Kamiński, Roland, Elmonter, Agtos zapamiętał tylko podupadłe FUGO, pracę za granicą i prywaciarza co zatrudnia na czarno to o czym my tu rozmawiamy? Taka osoba nigdy nie znajdzie pracy dla siebie bo ona po prostu nie chce pracować i szuka byle jakiego pretekstu aby się pracą nie zhańbić.
Dodano: 10.09.2017 00:28    Przez: ~xXx
Po pierwsze to jestem kobieta... Po drugie ; wymieniles samych prywaciarzy ... Po trzecie sprawdzilam wyrywkowo na gowork i google.... Otoż: Roland- ludzie napisali o pracy tam "Niesamowity kołchoz i terror dyrekcji", "Tragedia"... Nastepna super praca np. Elektrobudowa ="Kolego daj sobie spokój z te elektrobiedą. dziadostwo i syf" Ma nawet swoj watek na forum na lm...Reszta tez pewnie dorownuje pewnie mojemu faworytwoi- FUGO. Zarobkami , stosunkiem do pracownika i pensja, ktorej zdarza sie, ze nie ma... A ludzie robia zakupy w marketach bo jest ich w Kn duzo, sa promocje i ogolem musza cos jesc i stad te wszelkie dobra w koszykach... Kolejki przewaznie sa w sobote bo to poczatek weekendu, wolne dla wiekszosci, ludzie z okolic Kn tez przyjada bo niby gdzie maja kupowac... Jak chciales zablysnac to bylo sie brokatem posypac...Tym razem ja pozostawie to bez komentarza...
Dodano: 10.09.2017 16:43    Przez: ~xxx
do ~xxx "...sprawdzilam wyrywkowo na gowork i google.... Niesamowity kołchoz i terror dyrekcji.... Tragedia......dziadostwo i syf....". Ok. rozumiem. W takim razie na podstawie opinii z gowork oraz google wskaż która firma (z całej Polski) byłaby godna twojego wysiłku? Odnoszę bowiem wrażenie, że nie tylko w Koninie, ale i w całej Polsce nie ma takiego pracodawcy który sprostałby twoim wymaganiom. Po prostu czasy firm bez właściciela ("państwowych") w których płaciło się wynagrodzenie za "przychodzenie" do pracy, a nie za zaangażowanie, umiejętności i wydajność już bezpowrotnie minęły.
Dodano: 10.09.2017 22:27    Przez: ~xXx
xXx - kolejny koniński "byznesmen", który płacze, że ludzie nie chcą u niego tyrać za miskę ryżu :D ?" szybki rzut oka na ogłoszenia rozwiewa moje wątpliwości: Komentarz sobie daruję." - no byłoby lepiej gdybyś sobie jednak darował cały swój komentarz, bo inteligencją nie błysnąłeś. Gdyby coś tam pod kopułą iskrzyło, to przejrzałbyś te wspaniałe ogłoszenia... Piramidy finansowe, wciskanie jakichś tandetnych ofert, szkoleń, kursów językowych, no i ogłoszenia do pracy albo za granicą, albo dla ślusarzy, spawaczy i monterów - to ok. 70% wszystkich ogłoszeń. To tak jak liczenie średniej krajowej, gdzie szef zarabia 20 tys. a pracownicy 1,5 tys. i potem mamy z tego ponad 4 tys. gdzie nie wlicza się do tego innych rodzajów umów niż umowa o pracę, no ale głupiemu radość, bo Polacy to naród leni w końcu!Ubolewam, że tacy jak Ty są wśród nas.
Dodano: 10.09.2017 22:28    Przez: ~R.R.
A jednak sie znalazl bo pracuje, tylko szkoda , ze nie w Koninie, a mam wyksztalcenie stricte kierunkowe... Problem w tym, ze nigdy nie przyklasne ludziom, ktorzy ida Twoim tokiem myslenia. Mam dosc gderania bo "mlodzi to by chcieli od razu zlote gory, a doswiadczenia , nie maja ,nie maja tego i tamtego nie ma albo chcieli by za duzo pieniedzy..." No i co w tym zlego? Pracujesz przeciez GLOWNIE dla pieniedzy....Wiekszosc z mlodych na swiezosc, zapal do pracy, checi aby sie uczyc... Nie jest wypalona, a pracodawcy zamiast to wykorzystac to z uporem gasza ten zapal... Dla niektorych moga tyrac do konca zycia i nigdy nie beda dosc dobrzy zeby im godnie zaplacic... I nie tylko o kase chodzi. To jaka panuje atmosfera pracy w niektorych zakladach to inna bajka... Za 1,500 zl fundujesz sobie nie tylko oszczedne zycie , ale i nerwice... Bo Cie gnoja na kazdym kroku...Maja sie przyzwyczajac? Jasne...
Dodano: 11.09.2017 09:30    Przez: ~xxx
do ~R.R. - nie elektromonter, nie technolog, nie kierownik projektu, nie ślusarz, nie spawacz, nie przedstawiciel handlowy, nie sprzedawca, nie kierowca, nie informatyk, nie tam gdzie szef zarabia więcej niż pracownicy.... I ty piszesz o błyskaniu inteligencją?
Dodano: 11.09.2017 18:50    Przez: ~xXx
do ~xxx "...A jednak sie znalazl bo pracuje...." zatem nie wstydź się i podaj nazwę - sprawdzimy czy na gowork i w googlach firma ma opinię idealnego pracodawcy? No bo jeśli nie, to by znaczyło że co innego pisze, a co innego robisz.
Dodano: 11.09.2017 18:58    Przez: ~xXx
Mieszkańcy nie potrzebują igrzysk. My potrzebujemy pracy i chleba !!!!
Dodano: 09.09.2017 22:45    Przez: ~Jeszcze mieszkaniec
Ten co nie chce pracować nie ma pracy, "jeszcze mieszkaniec" czy ty aby nie drugi kiepski.
Dodano: 10.09.2017 14:39    Przez: ~kka
łotworzyć jescyk ze dwo markyty i bydzie ekstra ,Kunin to supyr miasto ino galeryje galeryje no i tero bydzie galeryjo z peronym to bydzie ekstro
Dodano: 10.09.2017 08:16    Przez: ~z kunina
Jak chcesz pisać takim "stylem" to przynajmniej się postaraj i nie ośmieszaj się, no chyba, że u Ciebie w rodzinie się mówi.:(
Dodano: 10.09.2017 12:14    Przez: ~jeszcze z Konina
Weź się ogarnij, bo to co piszesz jest wręc żenujące.
Dodano: 10.09.2017 14:29    Przez: ~kka
Darmowych biletów na wodny tramwaj nie było już o 10.20 więcej w tym propagandy niż efektu. chyba stali już od 4.00. Kolejny propagandowy chwyt Czerwonego Józia.
Dodano: 10.09.2017 10:59    Przez: ~Marynarz
Niedzieli się nie dzieli.
Dodano: 10.09.2017 20:25    Przez: ~akro