WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zdajesz maturę z geografii? Zadzwoń do Kazimierza Gmerka!

Materiał promocyjny

Dodano: 27.09.2017 12:38

Wybitny geograf, nauczyciel kilku pokoleń mieszkańców Konina i podróżnik. Kazimierz Gmerek przez całe swoje zawodowe życie związany był z I Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Jeździ na rowerze, na nartach i organizuje imprezy turystyczne, ale nade wszystko lubi pracować z młodzieżą. Ci, którzy chcą zdać maturę z geografii, koniecznie powinni skontaktować się z Kazimierzem Gmerkiem!

Był Pan nauczycielem z powołania. Choć czas przeszły w Pana przypadku jest na wyrost. Od 1972 do 2016 roku pracował pan w I LO. Ma Pan 15 tysięcy absolwentów na swoim koncie. To chyba powód do dumy?

Myślę, że jest się czym pochwalić. Przez 44 lata pracy miałem 112 uczniów (wspólnie z moją św. p. małżonką Beatą i koleżanką Henią Hypś) w zawodach Okręgowej Geograficznej, z czego 37 finalistów etapu Ogólnopolskiego. Zdobyłem 58 różnych nagród: ministra, kuratora, prezydenta, dyrektora szkoły, a także społeczności uczniowskiej. W 2004 roku Komitet Główny Olimpiady Geograficznej sklasyfikował mnie na 6 miejscu w Polsce, a pierwszym w Wielkopolsce.

Jest Pan nie tylko teoretykiem, ale też praktykiem. Jeździ Pan na rowerze, na nartach, zwiedza Pan świat.

Tak. Moim największym wyczynem było przejechanie rowerem 205 km w ciągu jednego dnia oraz udział w największych imprezach: z Sofii przez Rodopy nad Morze Czarne, z Zakopanego przez Słowację do Bratysławy oraz wyżyny Polski Południowej w ciągu 8 dni 1100 km. Co do jazdy na nartach to od 38 lat jeżdżę na nartach zjazdowych w Szczyrku, Zakopanem, Czechach, Słowacji i Alpach.

Organizuje Pan też imprezy turystyczne. Wiele z nich to imprezy turystyki kwalifikowanej. Potrafi Pan policzyć ile już jest takich wyjazdów na koncie?

Oczywiście. Wszystko skrzętnie notuję. W sumie zorganizowałem 531 imprez, których byłem jednocześnie kierownikiem, pilotem, przewodnikiem, instruktorem i opiekunem. Wiele z nich to imprezy narciarskie, piesze, trekkingi wysokogórskie, speleologiczne, rowerowe i kajakowe. Odwiedziłem 75 krajów, w tym pozaeuropejskie: Kanadę, USA, Wenezuelę, Brazylię, Argentynę, Paragwaj, RPA, Namibię, Kenię, Gambię, Senegal, Maroko, Tunezję, Egipt, Izrael, Turcję, Indie, Nepal, Tajlandię, Malezję, Indonezję, Kambodżę, Wietnam, Sri Lankę, Melediwy, Chiny, Chile, Birmę i Kubę.

Te podróże były później podstawą Pana lekcji. Nie mylę się?

To prawda. Rezultatem tych podróży jest bogata baza dydaktyczna. Około 6 tysięcy slajdów i ponad 80 filmów nakręconych podczas moim podróży z myślą o ich wykorzystaniu w procesie edukacji. Od początku mojej pracy uczyłem bez podręcznika. Produkowałem własne opracowania tematów na foliogramach, których jestem autorem. Mamy ich kilka tysięcy. Te wszystkie działania doprowadziły do bardzo wysokich wyników na nowej maturze. Od 2005 roku mieliśmy najwyższy stanin z egzaminu maturalnego z geografii na wszystkich poziomach. W 2007 roku uzyskaliśmy 3 miejsce w Wielkopolsce i mieścimy się w wynikach matury wśród najlepszych liceów miasta Poznania, a od lat jesteśmy najlepsi w Regionie Konińskim.

Chcesz zdać dobrze maturę z geografii?
Zadzwoń do „profesora” Kazimierza Gmerka – nr tel. 601782008.

  • Zdajesz maturę z geografii? Zadzwoń do Kazimierza Gmerka!
  • Zdajesz maturę z geografii? Zadzwoń do Kazimierza Gmerka!
  • Zdajesz maturę z geografii? Zadzwoń do Kazimierza Gmerka!
  • Zdajesz maturę z geografii? Zadzwoń do Kazimierza Gmerka!
  • Zdajesz maturę z geografii? Zadzwoń do Kazimierza Gmerka!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kazimierz gmerek,   matura,   geografia,   edukacja,   nauka
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO