WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Górnicy nie tracą nadziei. Pojechali pikietować przed Sejmem

Dodano: 8.11.2017 12:37
Źródło: LM.pl

Ponad 200 górników będzie pikietować dziś przed Sejmem. Z Konina wyjechały cztery autokary pracowników kopalni, którzy jeszcze nie stracili nadziei i nadal walczą o swój zakład.

Ciągle nie ma decyzji w sprawie odkrywki Ościsłowo. O jej budowie, ale też o przyszłości regionu mają dziś w Warszawie dyskutować posłowie. Na godz. 18.00 zaplanowano bowiem obrady komisji do spraw energii i skarbu państwa. Wezmą w niej udział nie tylko parlamentarzyści i ministrowie, ale też zarząd PAK KWB „Konin” oraz przedstawiciele załogi.

Zanim rozpoczną się obrady komisji zwołanej z inicjatywy posła Tomasza Nowaka, górnicy planują pikietę przed gmachem Sejmu.

- Nadzieja umiera ostatnia. Liczymy, że nie będą to trzy ostatnie lata w historii kopalni i będziemy jeszcze istnieli przez kilkanaście lat, aby w sposób cywilizowany zamknąć zakład w roku 2030, czy 2032 – mówi Jacek Slanina z konińskiej kopalni. - Każdy tydzień, każdy miesiąc powoduje problemy organizacyjne przy budowie odkrywki Ościsłowo. Rok temu na Barbórkę dostaliśmy pozytywną decyzję o odrolnieniu gruntów. Mamy nadzieję, że w tym roku dostaniemy prezent na Barbórkę i już tak naprawdę zielone światło dla Ościsłowa – dodaje.

Andrzej Mazur ze Związku Zawodowego „Ruch” KWB „Konin” podkreśla, że wydłużający się czas decyzji w sprawie nowej odkrywki godzi przede wszystkim w pracowników.

- Właściciel bez tej decyzji poradzi sobie w innych firmach, a my, nasza załoga z pewnością sobie nie poradzimy. To dla nas nie będzie pracy. Region i okoliczne gminy będą miały ogromne kłopoty – mówi Mazur.

Pikieta przed Sejmem ma odbyć się między godziną 15.00, a 17.00. Górnikom towarzyszyć będzie Okriestra Dęta PAK KWB "Konin". 

  • Górnicy nie tracą nadziei. Pojechali pikietować przed Sejmem
  • Górnicy nie tracą nadziei. Pojechali pikietować przed Sejmem
  • Górnicy nie tracą nadziei. Pojechali pikietować przed Sejmem
  • Górnicy nie tracą nadziei. Pojechali pikietować przed Sejmem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pite będzie napewno!.
Dodano: 8.11.2017 13:19    Przez: ~Pn
Brawo górnicy!!! Wiwat PAK KWB KONIN!!!
Dodano: 8.11.2017 12:53    Przez: ~Ratujmy region
avatar He,he związkowcy którzy nic nie zrobili by ,,Aktor" z kolesiami oddał kopalnię ,,Zegarkowi" teraz podnoszą larum.Teraz to wam mówię walcie się obłudnicy was czas się skończył.
Dodano: 8.11.2017 14:09    Przez: Tomasz Kobrzycki
Juz tak sie nie przesmiewajcie i niekrytykujcie bo jak zamkna kopalnie to kopalniacy pojda do takich zakladow jak : huta, fugo,grene,kramp, castorama i wielu innych wiekszych i malych firemek. I wtedy to Was przesmiewcow i obroncow ekologi zwolnia z tych powyzszych firm bo beda wolec zatrudnic kogos za nowego za mniejsze pieniadze, a podwyzke w najblizszym dziesiecioleciu zobaczycie jak swinia niebo. Tego chcecie? Obudz sie ciemny narodzie!!!
Dodano: 8.11.2017 13:19    Przez: ~Xxx
Ciekawe czy będą wesołe autobusy?
Dodano: 8.11.2017 12:56    Przez: ~Łopata

KOMENTARZE

Brawo górnicy!!! Wiwat PAK KWB KONIN!!!
Dodano: 08.11.2017 12:53    Przez: ~Ratujmy region
Nowak oPOwie co robił 8 lat w sprawie kopalni?
Dodano: 08.11.2017 13:12    Przez: ~123
Przyszłość Konina :-) średnia wieku 45 I wy się dziwicie że to miasto umiera...
Dodano: 08.11.2017 13:13    Przez: ~Xxx
Niech wreszcie górnicy dostaną to Ościsłowo to może w końcu wyniosą się z gminy Wierzbinek.Tylko najpierw niech wraz z samorządem i włodarzami tej gminy naprawią wszystkie wyrządzone mieszkańcom krzywdy i zniszczenia ,tak aby ci mogli znów normalnie żyć.
Dodano: 08.11.2017 13:18    Przez: ~OB.
@Xxx a powiedz nam idioto jaka jest średnia wieku w Polsce? Idealnie ukazałeś poziom wiecznych umęczonych komentatorów na LMie, którym wiecznie nic się nie podoba.
Dodano: 08.11.2017 13:24    Przez: ~Ahahahaha
avatar He,he związkowcy którzy nic nie zrobili by ,,Aktor" z kolesiami oddał kopalnię ,,Zegarkowi" teraz podnoszą larum.Teraz to wam mówię walcie się obłudnicy was czas się skończył.
Dodano: 08.11.2017 14:09    Przez: Tomasz Kobrzycki
POmuna zwiazkowcy i ten załosny koles POsieł,kiedy rozkradali i krecili lody była zielona wyspa i Popierali rudego złodzieja i aferała,Pogarda dla ludzi narkomania złodziejstwo zulia i wszelkie barachło to znak firmowy bydła z PO teraz koles wyraza troske i złodziej narkoman lub psychiczny to jego elektorat.
Dodano: 08.11.2017 14:33    Przez: ~Kamil
Będzie jakaś wideo relacja z protestu na lmie tak jak kiedyś była i czy z tego posiedzenia komisji energii będzie jakaś transmisja?
Dodano: 08.11.2017 14:45    Przez: ~Rhi
to sprawa polityczna konin musi cierpiec bo pis-uary wyborow w koninie nie wygraly to szyszko blokuje wydobycie wegla ale wycinac drzewa kazal a puszcze wycinac wolno do losi tez kazal strzelac ekolog w morde czesany
Dodano: 08.11.2017 14:50    Przez: ~anty
123 - akurat Nowak dla naszego regionu robił dużo, a co zrobili Posłowie i Senator z Pis-u.
Dodano: 08.11.2017 16:22    Przez: ~Koninianka
Koninianko szkoda że Nowak nie był taki mądry jak region jego partia sprzedawała
Dodano: 08.11.2017 16:35    Przez: ~Jjf
Zamknąć Kopalnie węgla na zawsze! Chleba, Igrzysk, Ekologii, Kształcenia, Postępu...
Dodano: 08.11.2017 17:33    Przez: ~siostra
Ciekawe czy będą wesołe autobusy?
Dodano: 08.11.2017 12:56    Przez: ~Łopata
Pite będzie napewno!.
Dodano: 08.11.2017 13:19    Przez: ~Pn
Podszywaczu Pn - pisze się "na pewno". Jełopie paskudny.
Dodano: 08.11.2017 14:02    Przez: ~Pn
Pn lubisz sobie wypić w robocie czy po robocie ?
Dodano: 08.11.2017 18:11    Przez: ~Pół litra
Zacznijcie normalnie pracować. Emeryci w wieku 50 lat . Kopalnia niszczy cały region.
Dodano: 08.11.2017 12:57    Przez: ~Marek
Nie oszukujmy się PO-SLD zniszczyło przemysł w regionie.
Dodano: 08.11.2017 14:23    Przez: ~zaza
Do zaza - region i miasto zniszczy za chwile PiS...
Dodano: 08.11.2017 14:37    Przez: ~Pn
Tusk wróci to odbuduje.
Dodano: 08.11.2017 18:12    Przez: ~PO
Kopalnia prowadzi grabiercza gospodsrke
Dodano: 08.11.2017 12:58    Przez: ~Ekolog
Zawsze macie możliwość wyjechać na zachód za chlebkiem . Trzeba płacić za zniszczenia i je naprawiać. Zakład do likwidacji
Dodano: 08.11.2017 13:00    Przez: ~Obiektywny
Gdyby wyłączyli ci prąd z wegla kopalnianego na miesiac to bys inaczej pacanie pisal.
Dodano: 08.11.2017 14:03    Przez: ~Pn
Można przerobić elektrownie na inny surowiec pacanie
Dodano: 08.11.2017 14:20    Przez: ~Obiektywny
Pacan to cie zrobil. Nic pacanie nie jest tansze odvwegka brunatnego. Teraz zajrzysz miernoto intekektualna?
Dodano: 08.11.2017 14:38    Przez: ~Pn
Jak policzymy koszty które ponosi społeczeństwo. To węgiel może być drogim surowcem.
Dodano: 08.11.2017 14:49    Przez: ~Do pacana
Do Pn co to jest węgiel kopalniany .Ty pewnie jesteś kopalniok po OHP -je
Dodano: 08.11.2017 14:53    Przez: ~Pan Pn
Do Pan Pn - g...o cwoku jak nie wiesz skąd pochodzu wegiel.
Dodano: 08.11.2017 18:06    Przez: ~Pn
Hufiec pracy kończyłem a co ?
Dodano: 08.11.2017 18:14    Przez: ~Pn
Zaorać ten cały pak moze w końcu pojawią się inni inwestorzy w mieście. I tak zarobki w spółkach to kpina ludzi wypędzają w delegacje za psie grosze!!!
Dodano: 08.11.2017 13:04    Przez: ~Pracownik
Przestań narzekać tylko zmień pracę
Dodano: 08.11.2017 13:07    Przez: ~Normalny
Przez ten zakład trzeba jeździć do pracy kilkanaście kilometrów dalej po zdewastowanych drogach
Dodano: 08.11.2017 13:04    Przez: ~As
Przeprowadz sie jak ci nie pasuje bambrze tan ragion byl i jest oparty na węglu
Dodano: 08.11.2017 13:11    Przez: ~Pn
Pn co za brednie wypisujesz. To kopalnia musi się dopasować do regionu- albo niech zmieni region. P.S. tylko ciekawe gdzie będą ja chcieli może pod Jarocinem
Dodano: 08.11.2017 13:23    Przez: ~Miesxkaniec
Naprawie drogi wokół Kleczewa
Dodano: 08.11.2017 13:05    Przez: ~Jaro
AAAA to juz wiem skąd tylu chłopa stało w kolejce w żabce rano po alko... Żeby drożdżówke kupić stałe pół godziny. Półka z ćwiartkami wyczyszczona do zera XD
Dodano: 08.11.2017 13:11    Przez: ~Pn
Pn lubi gorzałkę ?
Dodano: 08.11.2017 18:16    Przez: ~Z zagrychą
Pn ty zawsze byłeś po...any
Dodano: 08.11.2017 13:14    Przez: ~antyPn
Ten podszywacz Pn to prawdziwy pajac.
Dodano: 08.11.2017 14:04    Przez: ~Pn
1 z 4
1234>>