WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Regaty Barbórkowe. Zimowe pływanie po Jeziorze Pątnowskim

Dodano: 18.11.2017 17:02
Źródło: LM.pl

41 załóg wystartowało w XIII Regatach Barbórkowych rozgrywanych na Jeziorze Pątnowskim. Po raz kolejny zimowe zmagania żeglarzy przyciągnęły do Pątnowa zawodników z całej Polski.

- To jedyne regaty na akwenach słodkowodnych o tej porze roku - mówi pan Waldemar, jeden z uczestników tegorocznych regat. Zawody oganizowane przez Klub Żeglarski przy KWB Konin wyróżniają się właśnie porą, w której są rozgrywane. Ciepła woda w podkonińskim akwenie powoduje, że można tam pływać nawet późną jesienią.

Jak zawsze do Pątnowa zjechali zawodnicy z całej Polski. - Zawsze się słyszało o Regatach Barbórkowych. Zjeżdzają łódki z klas najwyższej półki, ranki Pucharu Polski. Myślę, że cieszą się już niezłą popularnością - oceniają zawody Patrycja i Bartosz. Sami przyjechali do Pątnowa z Gdyni, ale w regatach wystartowali również zawodnicy z Kielc, Czarnkowa, czy Koluszek.

Czy zmagania w takich warunkach różnią się czymś od regat rozgrywanych latem? Okazuje się, że niekoniecznie. - Na pewno nasze ruchy są bardziej skrępowane, bo jesteśmy cieplej poubierani. Pokłady są bardziej mokre i śliskie - tłumaczy pan Waldemar. Patrycja i Bartosz zapewniają jednak, że pogoda nie jest przeszkodą: - Dla nas to jest pewna przyjemność. Pogoda nie jest wyznacznikiem, czy dzień będzie dobry. Jak mówią: nie ma złej pogody, jest tylko źle ubrany żeglarz. 

W sobotę miłośnicy żagli musieli zmagać się przede wszystkim z niskimi temperaturami - ta odczuwalna spadała poniżej zera stopni. Rywalizacja sportowa jak zawsze była zacięta. - Wszędzie przyjeżdża się po to, żeby wygrać i dobrze się bawić. Nastawienie jest najważniejsze. W naszej klasie przyjechała czołówka z Polski, więc będzie z kim powalczyć o zwycięstwo - oceniał przed startem regat Bartosz.

Zawody sportowe były drugą częścią XXIII Regat Barbórkowych. W piątek w Domu Kultury Oskar odbył się koncert piosenki żeglarskiej Złota Szekla.

 



slajd 1 z 31
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Urlich von Jungingen jesteś zdrowo porąbany i piszesz bzdety nie na temat.Dla twojej choroby umysłowej nie ma już lekarstwa
Dodano: 18.11.2017 22:50    Przez: ~pikio
Mogłeś go zaprosić na swoją chatę i ugościć po niemiecku
Dodano: 18.11.2017 23:06    Przez: ~PARTIO
Urlich ludzie z Konina jeżdżą do wrześni i poznania do pracy a to dużo dalej niż 50 km jeśli konin by miał tyle firm co września kopalnia mogła by iść w odstawke niestety jest jak jest jak zamkną kopalnie to w Koninie połowa ludzi ucieka w stronę wrześni i mamy drugi Wałbrzych w Polsce kto nie zna historia przemysłu wałbrzycha zapraszam do zapoznania się z nią wszystko bliźniaczo podobne do konina wszystko pozamykane i na samym końcu kopalnie zamkli co się potem działo to można poczytać w internecie miasto widmo
Dodano: 18.11.2017 23:39    Przez: ~Juh
A w niedzielę trzeba będzie leczyć ból głowy i sprzątać po balandze barbórkowej
Dodano: 18.11.2017 17:47    Przez: ~Ko
Nie ściska ewko po prostu kazdy wie ze to zakonczenie sezonu wiadomo o co chodzi
Dodano: 18.11.2017 20:34    Przez: ~Ko

KOMENTARZE

Podajcie wyniki regat
Dodano: 18.11.2017 17:44    Przez: ~Ui
A narzekają że Tusk ich sprzedał i za najniższa ciężko pracują
Dodano: 18.11.2017 21:55    Przez: ~Pn
Jezu ludzie co wy piszecie?Była fajna impreza.Były regaty ,na które zjechały się załogi z całej Polski.Były szanty z super zespołem z naszego regionu oraz gościł najlepszy zespół szntowy 4 refy.Awy ciągle nie zadowolenii ciągle oczernianie imprezy i wydarzenia.Żeglarstwo jest super ikażdy może spróbować.Kto raz zasmakuje będzie chciał więcej.Pozdrawiam
Dodano: 18.11.2017 22:33    Przez: ~Edyta
Edyta ja raz spróbowałem to się łodka przewróciła i było że mną nie najlepiej także ja spróbowałem i nie chce wiecej
Dodano: 18.11.2017 23:32    Przez: ~Sindbad
Pn te statki to oni kupili w latach świetności kwb kiedy kopalnia sponsorowala a teraz bida ludzi nie stać żeby w zawodach w całej Polsce brac udziału a takie okrzykniete regaty mamy
Dodano: 18.11.2017 23:45    Przez: ~na
Nie tlumacz pn owi bo pewnie znowu koza z nosa wpadla mu do paszczy
Dodano: 19.11.2017 11:11    Przez: ~Pisak
Tusk nie mógł patrzeć na nierobów z KWB i się za nich wziął, welcome in capitalism
Dodano: 19.11.2017 11:14    Przez: ~Zzzzzzzzzzzzzzz
Pn jak PO to DNO.
Dodano: 19.11.2017 11:15    Przez: ~Górnik
A w niedzielę trzeba będzie leczyć ból głowy i sprzątać po balandze barbórkowej
Dodano: 18.11.2017 17:47    Przez: ~Ko
Oj będzie się działo.
Dodano: 18.11.2017 18:33    Przez: ~Po regatach
Żal dupę ściska co
Dodano: 18.11.2017 20:07    Przez: ~ewa
Nie ściska ewko po prostu kazdy wie ze to zakonczenie sezonu wiadomo o co chodzi
Dodano: 18.11.2017 20:34    Przez: ~Ko
A Stefan pływał też ten wielki żeglarz
Dodano: 18.11.2017 17:51    Przez: ~Mario
Tak był i Pływał do tyłu
Dodano: 18.11.2017 20:38    Przez: ~Xd
Ostanie podrygi zdychającej ostrygi. PAK przestanie zrzucać gorącą wodę, gdyż nie będzie węgla.
Dodano: 18.11.2017 18:12    Przez: ~Qń
Odkrywka "Ościsłowo" niebawem ruszy, będzie dobrze !
Dodano: 18.11.2017 18:35    Przez: ~Torfiarz
Prędzej Tomisławice zamkną bo tam też prawdopodobnie nie dopełniono formalności niż Ościsłowo otworzą.
Dodano: 18.11.2017 18:47    Przez: ~Modlę się o to
Jeszcze na gwałt dęby szlacheckie będą uruchamiać
Dodano: 18.11.2017 20:35    Przez: ~Yyyy
Po naszym trupie.
Dodano: 18.11.2017 20:57    Przez: ~Mieszkaniec Brudzewa
A co wy w tym pieknym brudzewie macie główną atrakcją są sarny w kaskach i zajace w okularach bo jak wieje bo tam są takie fantastyczne gleby kompleksu żytniego parszywego że się kurzy jak na sacharze bierzcie odszkodowania i do wrześni tam są duże zakłady i jakaś cywilizacja konin to kopalnia i elektrownia bez tego konin idzie na samo dno i ościsłowo i pożniej dęby są koninowi potrzebne jak tlen do oddychania a w tym czasie władze muszą sprowadzić pracodawców którzy dadzą 20 tyś godnych miejsc pracy bierzcie przykład z wrześni i poznania tam większość naszych dzieci wyjechało za chlebem mam nadzieję że nasze wnuki wrócą za te 25 30 lat nie marnujmy ostatniego potężnego zakładu już za dużo tego marnowania było
Dodano: 18.11.2017 21:38    Przez: ~To
Brudzew zamknij mo..dę.
Dodano: 18.11.2017 21:43    Przez: ~ziom
avatar A co obłudna hordo interesuje Konin kogoś kto mieszka 50!!!!!!!!!! km od niego? Że Konin idzie na dno? To tak jak by kopolnioki martwili się co się dzieje w Kaliszu (dokładnie ta sama odległość). Nie wiem, dlaczego ktoś ma szukać innego gospodarstwa często jak znam innych wysiedlonych 100 km od domu? Bo Konin? Mieszkańcowi Dębów czy Brdowa to zwisa. Dlaczego ma się tułać po świecie razem z rodziną, razem z dziećmi. To może wy się tułajcie cyniczne barany za pracą w inne miejsca nieudacznicy życiowi. On będę musiał zaczynać wszystko od początku, dzieci zmienić szkołę, żona straci pracę, starzejących się rodziców pozostawić bez opieki, bo banda nierobów nie chce się przekwalifikować?
Dodano: 18.11.2017 22:40    Przez: Urlich von Jungingen
Urlich von Jungingen jesteś zdrowo porąbany i piszesz bzdety nie na temat.Dla twojej choroby umysłowej nie ma już lekarstwa
Dodano: 18.11.2017 22:50    Przez: ~pikio
Urlich ludzie z Konina jeżdżą do wrześni i poznania do pracy a to dużo dalej niż 50 km jeśli konin by miał tyle firm co września kopalnia mogła by iść w odstawke niestety jest jak jest jak zamkną kopalnie to w Koninie połowa ludzi ucieka w stronę wrześni i mamy drugi Wałbrzych w Polsce kto nie zna historia przemysłu wałbrzycha zapraszam do zapoznania się z nią wszystko bliźniaczo podobne do konina wszystko pozamykane i na samym końcu kopalnie zamkli co się potem działo to można poczytać w internecie miasto widmo
Dodano: 18.11.2017 23:39    Przez: ~Juh
Urlich podaj mi zakład w Koninie i zawód na jaki mają się przekwalifikowac ci ludzie jest ich 7 tyś w Koninie jak powiedział pan zastępca prezydenta rocznie miasto sprowadza 40 nawych miejsc pracy więc jaki zawód do przekwalifikowania im proponujesz pamiętaj że musisz załatwić 7 tyś wakatow
Dodano: 18.11.2017 23:51    Przez: ~Uopilos
avatar A ja jednak polecałbym cały czas pracę nad czytaniem ze zrozumieniem. Pytanie jest proste. Dlaczego mieszkaniec Dębów bardziej związany z Kołem niż z Koninem ma się martwić losem tego drugiego? Udać się w tułaczkę bo Konin....... ? Tak mieszkańcy Konina dojeżdżają za pracą do innych miast- proszę sobie darować takie prawdy objawione, powszechnie znane. Skoro tak, to "górnicy" też mogą.
Dodano: 18.11.2017 23:57    Przez: Urlich von Jungingen
avatar Uopilos- a czy kopalniaki martwią się na jaki zawód przekwalifikuje się wygnany ze swojej ziemi rolnik? Więc dlaczego w drugą stronę miałoby być odwrotnie? Proszę darować sobie prawdy objawione, że koninianie jeżdżą za pracą, ameryki nie odkryłeś więc, jak paru "górników" też będzie jeździć to nic się nie stanie. Tylko, że "górnicy" mają się za pomazańców. A te swoje 7 tysięcy cwaniaczków podziel przez trzy.
Dodano: 19.11.2017 00:07    Przez: Urlich von Jungingen
Tusk wam da nowe odkrywki
Dodano: 19.11.2017 07:31    Przez: ~Pn
Znam paru rolników co miało 15 he i gliniane domki a kopalnia przyszła i teraz mają gospodarstwa po 30 he i nowe domy tylko to było za czasów jak kopalnia była państwowa jak ich wysiedlila
Dodano: 19.11.2017 09:49    Przez: ~O
O, zdrowo myślący rolnik nie da się wyświetlić ponieważ z dotacji i uprawy ma lepsze pieniądze i stały zysk a nie będzie patrzył na jednorazowe pieniądze za wysiedlenie, oczywiście nie mam na myśli pseudo rolników z 3ha ziemi
Dodano: 19.11.2017 11:09    Przez: ~Al
Jungingen chyba tylko taki cep jak ty zrezygnowałby z KRUSu.Tumanie bez szkoły .
Dodano: 19.11.2017 12:23    Przez: ~ciągnik
Urlich magister, a zdania poprawnie nie potrafi sklecić, tacy są lewacy.
Dodano: 19.11.2017 16:12    Przez: ~Robotnik
Że Tuska nie zaprosili
Dodano: 18.11.2017 22:19    Przez: ~Pn
Mogłeś go zaprosić na swoją chatę i ugościć po niemiecku
Dodano: 18.11.2017 23:06    Przez: ~PARTIO
Nie ma już nic w Koninie do sprzedania to wiedzieli że i tak się nie pojawi
Dodano: 18.11.2017 23:41    Przez: ~G
A co to jest barburka? pracuje w spółce kopalni i to słowo jest mi obce. ktoś wyjasni
Dodano: 19.11.2017 08:40    Przez: ~pak gornictwo
To jest takie coś że górnicy mają wolne a ty musisz iść do pracy i woza po odkrywce zmianowca kaszanke za 5 zł za kilo i bółke 5 dniową w torebce foliowej
Dodano: 19.11.2017 09:53    Przez: ~Kwb
A zapomiales dopisać o gratisowej wypłacie!!!
Dodano: 19.11.2017 09:54    Przez: ~kwb
Torfowcy narzekają bo skończyły się czasy kiedy 5 elektryków na koparce spało przy farelce. A potrzebny był tylko jeden. Na 1 zmianie postój energetyczny. Na 2 zmianie sztygara nie było a na nockę się szło się przespać zdala od marudzacej żony. Wiem byłem widziałem.
Dodano: 19.11.2017 11:13    Przez: ~Górnik Łęczna
Nie rżnij głupa. Bo może nim jesteś.
Dodano: 19.11.2017 13:42    Przez: ~pakoś
Propo dodatkowej wypłaty to ten kto pracuje w kopalni ten wie że w każdym miesiącu każdemu pracownikowi odciagaja z wypłaty i np zamiast zarobić 2600 to maja 2400 i w grudniu im się usklada tą niby dodadkowa pensja którą każdy pracownik sobie sam odkłada
Dodano: 19.11.2017 15:31    Przez: ~Górnik dozorca
Górnik Łęczna to chyba nie o tej kopalni mówisz albo masz 70 lat i pamiętasz jak było w kwb za komuny
Dodano: 19.11.2017 15:34    Przez: ~O
Górnikom powinni zabrać przywileje i praca do 65 r. życia.
Dodano: 19.11.2017 16:16    Przez: ~Torfiarze
Torfiarze to zrezygnuj z pradu żyj jak jaskiniowiec i nie daj zarabiać kopalni tak każdy gada a bez prądu to w tych czasach byście umarli albo jak nie chcesz dac polakom zarobić to od niemca kup i będziesz miał 500 euro opłat i po pierwszym miesiącu narobisz w pampera bo nie dasz rady
Dodano: 19.11.2017 16:45    Przez: ~Ekolog
Górnicy kiedyś to mieli "życie Romana", dobre pensje no i na emerytury przechodzili w wieku 50-ciu lat, jako młodzi ludzie.
Dodano: 19.11.2017 11:27    Przez: ~Emeryt 65 lat
Piszesz ale nie wiesz co. Owszem był taki okres kiedy mogli odejść w wieku 50 lat. Mój dziadek przepracował w kopalni 28 lat,a na emeryturę odszedł mając 65 lat. Zdążył odebrać zaledwie dwie emerytury i zmarł. Nazywasz to "Życiem Romana" Zanim coś napiszesz to dobrze pomyśl, aby nie ośmieszyć się.
Dodano: 19.11.2017 13:47    Przez: ~wnuk
Znam takiego co się cieszył że ostatni dzień w pracy że od 50 na emeryturę i wypadek i tyle po emeryturze
Dodano: 19.11.2017 15:32    Przez: ~K
Młodzi emeryci, to wstyd, a inne zawody muszą pracować do 65-ciu lat, emerytury powinni mieć głodowe.
Dodano: 19.11.2017 16:21    Przez: ~Budowlaniec
Trzeba było się uczyć i iść do kopalni w latach 90 a nie teraz zazdrościć to nie ich wina jak mogą to z tego korzystaja a dużo jest zawodów z wcześniejszą emeryturą tylko konin jest taki ograniczony że zakład który go utrzymuje pociagna na dno i narzekają ci biedni zazdrosni ludzie którzy śmiali się z takich jak ja że w święta do roboty że o 4 zimą na przystanku się stoi potem że głuchy że jak ty chodzisz a tu wychodzi błoto praca po 8 godzin na minus 10 stopniach i hałas ale za to teraz to jest życie i cieszy mnie to że wam żyłka wychodzi oj cieszy