WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Autobusy jak rolls-royce'y. Kierowcy MZK dostali kluczyki 

Dodano: 22.12.2017 14:43
Źródło: LM.pl

Kluczyki do ośmiu nowych autobusów otrzymali w piątek kierowcy MZK. - Te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y - zapewniał Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK Konin.

W piątek na Placu Wolności w Koninie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych autobusów. - Dostaną je najlepsi kierowcy - zapewniał Mirosław Pachciarz. Jak tłumaczył dyrektor MZK Konin, w konińskiej firmie transportowej każdy z kierowców ma swój własny autobus. Auta nie są przywiązane do żadnej linii, spotkać je więc będzie można w różnych miejsach Konina. 

Autobusy dostarczone zostały przez firmę Scania. - Samochody Scanii zakupiliśmy jako pierwsza firma transportowa w Polsce równo 21 lat temu. Też je odbieraliśmy w grudniu. Regularnie, co kilka lat, kupujemy autobusy tej marki. Muszę powiedzieć, że te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y. To jest praca ręczna w fabryce w Słupsku, wszystko jest skręcane, nic nie jest spawane. Cieszę się, że takie autobusy będą kursowały po ulicach naszego miasta - mówi Mirosław Pachciarz.

Każdy z nowych autobusów jest niskopodłogowy, przystosowany dla osób niedowidzących, niedosłyszących, ma biletomat, klimatyzację i tablice informacyjne. Nowe auta mają po części zastąpić najbardziej wysłużone autobusy w taborze MZK Konin, a po części rozszerzyć flotę konińskiego przedsiębiorstwa. Jeden autobus kosztował prawie milion złotych. W 85% koszt zakupu pokryła Unia Europejska, resztę dołożyło miasto.

Jak zapewniał w piątek Józef Nowicki, zakupienie nowych autobusów to tylko część rozwoju miejskiego transportu. Prezydent Konina deklarował, że w przyszłym roku będzie pracował z radnymi nad rozszerzeniem bezpłatnych przejazdów w MZK Konin dla wszystkich mieszkańców miasta lub co najmniej dla uczniów szkół średnich. 



slajd 1 z 29
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Dostaną je najlepsi kierowcy" Ale bezczelnie kłamie! Nowe autobusy dostali Ci, którzy mają układy z kierownictwem.... Najlepsi, śmieszne!
Dodano: 22.12.2017 15:55    Przez: ~DriverXXL
Jeszcze pensje kierowcom podnieście, by nie tyrali jak niewolnicy
Dodano: 22.12.2017 15:00    Przez: ~Papciarz
Wiec jak za komuny. Myślą, że ludziom zrobią mętlik w głowach.... a gospodarka jak leży tak leżała, przeprawa jak nie przejezdna była, tak jest nadal, Konin jak zakorkowany jest, tak jest nadal... a premie za nieudacznictwo jak płacone były, tak są wypłacane nadal...
Dodano: 22.12.2017 15:10    Przez: ~Wilk
Kilka autobusów raz na parę lat nic nie zmieni ,panie prezydencie potrzebne są pieniądze na podwyżkę pensji.Za 9,50 nawet kierowcy z Ukrainy nie będą pracować.My w urlopie chcemy odpocząć a nie zapieprzać za granicą!!!!
Dodano: 22.12.2017 16:10    Przez: ~Kierowca
Niech powieszą dużo choinek zapachowych bo ta młodzież nie wie że trzeba się myć codziennie
Dodano: 22.12.2017 16:05    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Kilka autobusów raz na parę lat nic nie zmieni ,panie prezydencie potrzebne są pieniądze na podwyżkę pensji.Za 9,50 nawet kierowcy z Ukrainy nie będą pracować.My w urlopie chcemy odpocząć a nie zapieprzać za granicą!!!!
Dodano: 22.12.2017 16:10    Przez: ~Kierowca
"Najlepsi kierowcy dostali i jeden już o latarnię zachaczając skasowali a jeszcze na linię z zajezdni nie wyjechali, chyba za bardzo się podjarali" - jakaś kpina...
Dodano: 22.12.2017 16:34    Przez: ~mieszkaniec kierowca dużego
To nie było miejsce na pokaz autobusów. Może damy Tobie autobus żebyś spróbował przejechać chodź do przodu... Gwarantuję że nie dasz rady odpalić nawet autobusu. Pozdrowienia mądralo.
Dodano: 24.12.2017 16:04    Przez: ~mieszkanka kierowca dużego
22 linie, niektóre autobusy ledwo się kupy trzymają a prezydent kupuje 8 pojazdów, wstyd. Ludzie obudzcie się przed wyborami bo Nowicki dobija nasze miasto.
Dodano: 22.12.2017 16:57    Przez: ~:)
A Solaris nie daje wziątek?
Dodano: 22.12.2017 17:43    Przez: ~Karton
Bunia!!!!!tylko brakuje przy dyrektorze.mzk mzk mzk
Dodano: 22.12.2017 17:28    Przez: ~pks
Bunio był tylko jest bardzo inteligentnym człowiekiem w porównaniu do ciebie i się nie agitował
Dodano: 22.12.2017 20:03    Przez: ~DriverXXL
Nowiutkie, ładniutkie i czyściutkie, obyśmy o nie dbali, a wtedy będą nam służyły długo.
Dodano: 22.12.2017 17:43    Przez: ~Mieszkaniec
Prawda. I żeby im czasem nie przyszło na myśl zapaćkać je bezsensownymi i przygłupawymi reklamami.
Dodano: 23.12.2017 22:09    Przez: ~sołtys starówki
Konin to brzmi dumnie, nowe autobusy, nowy dworzec, nowa przeprawa, nowe wiadukty i co tam jeszcze ?
Dodano: 22.12.2017 17:48    Przez: ~K-n
inwestorzy!!!! te autobusy powinny być produkowane w Koninie a nie w Słupsku!!! Konin zdycha won z nimi
Dodano: 22.12.2017 17:56    Przez: ~pzpr
Wszystko zależy od włodarzy miasta, jeśli miastem zarządza dobry gospodarz, to i mieszkańcom dobrze się żyje, mają pracę, mieszkania i wiążą swoje losy z tym miejscem, a jeśli gospodarz mierny ?
Dodano: 22.12.2017 18:41    Przez: ~Gospodarz
najwieksze bezrobocie,fatalne obiekty sportowe,sport amatorski,w rankingu polskich miast na 62 m w polsce na badanych 66 miast,pod wzgledem jakosci zycia itd, inne miasta tez beda mialy nowe autobusy,drogi,wiadukty,itd,a dworzec zlitowali sie bo to centrum polski,to miasto ma najgorsze perspektywy,ile ludzi juz wyjechalo z Konina,niebawem tu bedzie ponizej 70.000,dumnie to nie brzmi,patrz obiektywnie,a nie,ze nowe autobusy i ze PKP wziela sie za dworzec
Dodano: 22.12.2017 19:35    Przez: ~KN
dokładnie. ludzie przejrzyjcie na oczy... jedyne co mozemy zrobic to isc na wybory i rozliczyc komune za 27 lat niszczenia konina budowanego przez naszych rodziców i dziadków, a czerwona hołote w worek i na sybir, inaczej miasto stanie sie czrnobylem XXI wieku
Dodano: 22.12.2017 18:20    Przez: ~pzpr
pięknie tylko szkoda że już po kolizji 😆
Dodano: 22.12.2017 18:21    Przez: ~🚃
zeby nie ta UNIA to byscie jelczami po bruku jezdzili. TO MIASTO POWINNO W 85% wylozyc pieniadze a reszta to powinno byc dofinansowanie z unii, no ale cóz... widac jaki budzet ma miasto
Dodano: 22.12.2017 18:24    Przez: ~pzpr
Do wspólnej kasy unijnej wpłacamy sporą kasę, a potem unijni biurokraci rozdzielają na poszczególne państwa kasę i łaski nie robią, że nam zwracają, ale rolnicy i tak pełnego dofinansowania nie otrzymują.
Dodano: 22.12.2017 18:48    Przez: ~Środki unijne
Widzę, że Dyrektor nie ma zielonego pojęcia o produkcji autobusów i technologii ich wytwarzania jednak ładnie brzmiące hasła dobrze wpadają w ucho mieszkańców. Porównanie do Rolls-Roys'a jest co najmniej śmieszne dla ludzi z branży motoryzacyjnej, gdyż wszystkie tego typu pojazdy są składane manualnie przez pracowników. Branża autobusowa nie jest zautomatyzowana, gdyż po prostu nie jest to opłacalne - koszt zaawansowanej automatyki i robotyki linii autobusowej nie zwróci się przy liczbie zamówień sięgającej maksymalnie kilku tysięcy rocznie. Autobusy mają również spawane elementy np. rama. A to, że poszycie jest skręcane bądź nitowane wynika z tego, iż łączone są różne elementy głównie aluminiowe, aby maksymalnie odchudzić pojazd. Zastanawia mnie tylko czemu wybór nie padł na polskie Solarisy, ale jeśli owe Scanie również były wyprodukowane w Polsce to duży plus, gdyż dajemy miejsca pracy naszym rodakom.
Dodano: 22.12.2017 18:36    Przez: ~mmmm
ooo jest ten pajac z laskówca, ze niby najlepszy kierowca hahahahah. najlepsi kierowcy to jezda starymi złomami bo maja troche honoru by nie strzelac z dupy i lizac rowa by miec nowy autobus