WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Autobusy jak rolls-royce'y. Kierowcy MZK dostali kluczyki 

Dodano: 22.12.2017 14:43
Źródło: LM.pl

Kluczyki do ośmiu nowych autobusów otrzymali w piątek kierowcy MZK. - Te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y - zapewniał Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK Konin.

W piątek na Placu Wolności w Koninie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych autobusów. - Dostaną je najlepsi kierowcy - zapewniał Mirosław Pachciarz. Jak tłumaczył dyrektor MZK Konin, w konińskiej firmie transportowej każdy z kierowców ma swój własny autobus. Auta nie są przywiązane do żadnej linii, spotkać je więc będzie można w różnych miejsach Konina. 

Autobusy dostarczone zostały przez firmę Scania. - Samochody Scanii zakupiliśmy jako pierwsza firma transportowa w Polsce równo 21 lat temu. Też je odbieraliśmy w grudniu. Regularnie, co kilka lat, kupujemy autobusy tej marki. Muszę powiedzieć, że te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y. To jest praca ręczna w fabryce w Słupsku, wszystko jest skręcane, nic nie jest spawane. Cieszę się, że takie autobusy będą kursowały po ulicach naszego miasta - mówi Mirosław Pachciarz.

Każdy z nowych autobusów jest niskopodłogowy, przystosowany dla osób niedowidzących, niedosłyszących, ma biletomat, klimatyzację i tablice informacyjne. Nowe auta mają po części zastąpić najbardziej wysłużone autobusy w taborze MZK Konin, a po części rozszerzyć flotę konińskiego przedsiębiorstwa. Jeden autobus kosztował prawie milion złotych. W 85% koszt zakupu pokryła Unia Europejska, resztę dołożyło miasto.

Jak zapewniał w piątek Józef Nowicki, zakupienie nowych autobusów to tylko część rozwoju miejskiego transportu. Prezydent Konina deklarował, że w przyszłym roku będzie pracował z radnymi nad rozszerzeniem bezpłatnych przejazdów w MZK Konin dla wszystkich mieszkańców miasta lub co najmniej dla uczniów szkół średnich. 



slajd 1 z 29
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Dostaną je najlepsi kierowcy" Ale bezczelnie kłamie! Nowe autobusy dostali Ci, którzy mają układy z kierownictwem.... Najlepsi, śmieszne!
Dodano: 22.12.2017 15:55    Przez: ~DriverXXL
Jeszcze pensje kierowcom podnieście, by nie tyrali jak niewolnicy
Dodano: 22.12.2017 15:00    Przez: ~Papciarz
Wiec jak za komuny. Myślą, że ludziom zrobią mętlik w głowach.... a gospodarka jak leży tak leżała, przeprawa jak nie przejezdna była, tak jest nadal, Konin jak zakorkowany jest, tak jest nadal... a premie za nieudacznictwo jak płacone były, tak są wypłacane nadal...
Dodano: 22.12.2017 15:10    Przez: ~Wilk
Kilka autobusów raz na parę lat nic nie zmieni ,panie prezydencie potrzebne są pieniądze na podwyżkę pensji.Za 9,50 nawet kierowcy z Ukrainy nie będą pracować.My w urlopie chcemy odpocząć a nie zapieprzać za granicą!!!!
Dodano: 22.12.2017 16:10    Przez: ~Kierowca
Niech powieszą dużo choinek zapachowych bo ta młodzież nie wie że trzeba się myć codziennie
Dodano: 22.12.2017 16:05    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Ile miejsc siedzących i stojących ma nowy autobus,tak wygląda jakby sfilcowany...
Dodano: 22.12.2017 19:00    Przez: ~Kary
Jak tak dalej pójdzie to nie będzie kogo wozić w tym mieście...
Dodano: 22.12.2017 19:12    Przez: ~Przemek
Fakt z miasta 85.000,zrobilo sie juz 74.000,a w 2030 ma byc 63.000 i tak bedzie !
Dodano: 22.12.2017 20:25    Przez: ~Ok
spoko, spoko, będziem wozić emerytów, u nas tego dostatek
Dodano: 23.12.2017 01:34    Przez: ~Franz
A gdzie bunio n tych zdjęciach?
Dodano: 22.12.2017 19:28    Przez: ~a.r
Kuźwa znowu ten p..oseł z okolic Koła ... co on znowu tu robi. No chyba że został na noc po wigilii i się załapał na konińską imprezę.
Dodano: 22.12.2017 19:49    Przez: ~pit
Podwozili go do domu do Kola.
Dodano: 22.12.2017 20:01    Przez: ~murmistrz Maciaszek
do keier i jeszcze bardzo długo będą jeździć tymi starymi autobusami do póki rządzi ten przewodniczący związku wraz z obecnym dyrektorem
Dodano: 22.12.2017 19:54    Przez: ~xxx
p.Pachciarz czas odszczekać to ,najlepsi kierowcy dostali' taka kompromitacja w pierwszy dzień
Dodano: 22.12.2017 20:34    Przez: ~z Konina
Tak to są najlepsi, najbardziej doświadczeni obecnie kierowcy w MZK i pracownicy którym zależy na tej firmie i dlatego dostali te autobusy, GRATULACJE
Dodano: 23.12.2017 10:28    Przez: ~młody
To są największe przydupasy i konfidenci w MZK a nie najlepsi kierowcy. Wysłać ich dalej niż widzą komin i już panika bo nie wiedzą gdzie są.
Dodano: 24.12.2017 01:56    Przez: ~do młody
Ciekawe dlaczego Solarisów elektrycznych nie kupili - obecnie to najbardziej oszczędne autobusy. Koszt zakupu zwraca się po 3-4 latach. W koniowie to wszystko inaczej - mentalność ze średniowiecza. Wiochy się rozwijają a to miasto uwstecznia. Każdy kto ma powyżej 50 lat powinien mieć zakaz wykonywania polityki
Dodano: 22.12.2017 20:36    Przez: ~Uuuu
Ciekawe czy najlepsi opanowali opuszczanie pojazdu widząc matkę z wózkiem
Dodano: 22.12.2017 21:08    Przez: ~Niemowlę
Kiedyś to były autobusy. Jak pisał Andrzej Szczypiorski w "Autoportrecie z kobietą" o okolicznościach pewnej podróży, gdy coś strzeliło i autobus stanął a kierowca krzyczy w stronę podróżnych :"Wysiadać z kondona! " Co bardziej kulturalni nazywali tamte autobusy" ogórkiem ".
Dodano: 22.12.2017 22:16    Przez: ~Artysta
dziwne że takie dobre ,, a nasze ,, SOLARIS ,, kupuje świat ,, takie graty z polski jak solaris wygrywają przetargi w Niemczech ,, a my chwalimy ich ,, DZIADOSTWO ,, tak to już my Polacy mamy zawsze ,, NASZE U NAS GORSZE ,, panie ,,Pachciarz !!!
Dodano: 22.12.2017 22:32    Przez: ~Heniek D
3 z 6
<<123456>>