WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Autobusy jak rolls-royce'y. Kierowcy MZK dostali kluczyki 

Dodano: 22.12.2017 14:43
Źródło: LM.pl

Kluczyki do ośmiu nowych autobusów otrzymali w piątek kierowcy MZK. - Te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y - zapewniał Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK Konin.

W piątek na Placu Wolności w Koninie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych autobusów. - Dostaną je najlepsi kierowcy - zapewniał Mirosław Pachciarz. Jak tłumaczył dyrektor MZK Konin, w konińskiej firmie transportowej każdy z kierowców ma swój własny autobus. Auta nie są przywiązane do żadnej linii, spotkać je więc będzie można w różnych miejsach Konina. 

Autobusy dostarczone zostały przez firmę Scania. - Samochody Scanii zakupiliśmy jako pierwsza firma transportowa w Polsce równo 21 lat temu. Też je odbieraliśmy w grudniu. Regularnie, co kilka lat, kupujemy autobusy tej marki. Muszę powiedzieć, że te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y. To jest praca ręczna w fabryce w Słupsku, wszystko jest skręcane, nic nie jest spawane. Cieszę się, że takie autobusy będą kursowały po ulicach naszego miasta - mówi Mirosław Pachciarz.

Każdy z nowych autobusów jest niskopodłogowy, przystosowany dla osób niedowidzących, niedosłyszących, ma biletomat, klimatyzację i tablice informacyjne. Nowe auta mają po części zastąpić najbardziej wysłużone autobusy w taborze MZK Konin, a po części rozszerzyć flotę konińskiego przedsiębiorstwa. Jeden autobus kosztował prawie milion złotych. W 85% koszt zakupu pokryła Unia Europejska, resztę dołożyło miasto.

Jak zapewniał w piątek Józef Nowicki, zakupienie nowych autobusów to tylko część rozwoju miejskiego transportu. Prezydent Konina deklarował, że w przyszłym roku będzie pracował z radnymi nad rozszerzeniem bezpłatnych przejazdów w MZK Konin dla wszystkich mieszkańców miasta lub co najmniej dla uczniów szkół średnich. 



slajd 1 z 29
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Dostaną je najlepsi kierowcy" Ale bezczelnie kłamie! Nowe autobusy dostali Ci, którzy mają układy z kierownictwem.... Najlepsi, śmieszne!
Dodano: 22.12.2017 15:55    Przez: ~DriverXXL
Jeszcze pensje kierowcom podnieście, by nie tyrali jak niewolnicy
Dodano: 22.12.2017 15:00    Przez: ~Papciarz
Wiec jak za komuny. Myślą, że ludziom zrobią mętlik w głowach.... a gospodarka jak leży tak leżała, przeprawa jak nie przejezdna była, tak jest nadal, Konin jak zakorkowany jest, tak jest nadal... a premie za nieudacznictwo jak płacone były, tak są wypłacane nadal...
Dodano: 22.12.2017 15:10    Przez: ~Wilk
Kilka autobusów raz na parę lat nic nie zmieni ,panie prezydencie potrzebne są pieniądze na podwyżkę pensji.Za 9,50 nawet kierowcy z Ukrainy nie będą pracować.My w urlopie chcemy odpocząć a nie zapieprzać za granicą!!!!
Dodano: 22.12.2017 16:10    Przez: ~Kierowca
Niech powieszą dużo choinek zapachowych bo ta młodzież nie wie że trzeba się myć codziennie
Dodano: 22.12.2017 16:05    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Ile miejsc siedzących i stojących ma nowy autobus,tak wygląda jakby sfilcowany...
Dodano: 22.12.2017 19:00    Przez: ~Kary
Jak tak dalej pójdzie to nie będzie kogo wozić w tym mieście...
Dodano: 22.12.2017 19:12    Przez: ~Przemek
Fakt z miasta 85.000,zrobilo sie juz 74.000,a w 2030 ma byc 63.000 i tak bedzie !
Dodano: 22.12.2017 20:25    Przez: ~Ok
spoko, spoko, będziem wozić emerytów, u nas tego dostatek
Dodano: 23.12.2017 01:34    Przez: ~Franz
A gdzie bunio n tych zdjęciach?
Dodano: 22.12.2017 19:28    Przez: ~a.r
Kuźwa znowu ten p..oseł z okolic Koła ... co on znowu tu robi. No chyba że został na noc po wigilii i się załapał na konińską imprezę.
Dodano: 22.12.2017 19:49    Przez: ~pit
Podwozili go do domu do Kola.
Dodano: 22.12.2017 20:01    Przez: ~murmistrz Maciaszek
do keier i jeszcze bardzo długo będą jeździć tymi starymi autobusami do póki rządzi ten przewodniczący związku wraz z obecnym dyrektorem
Dodano: 22.12.2017 19:54    Przez: ~xxx
p.Pachciarz czas odszczekać to ,najlepsi kierowcy dostali' taka kompromitacja w pierwszy dzień
Dodano: 22.12.2017 20:34    Przez: ~z Konina
Tak to są najlepsi, najbardziej doświadczeni obecnie kierowcy w MZK i pracownicy którym zależy na tej firmie i dlatego dostali te autobusy, GRATULACJE
Dodano: 23.12.2017 10:28    Przez: ~młody
To są największe przydupasy i konfidenci w MZK a nie najlepsi kierowcy. Wysłać ich dalej niż widzą komin i już panika bo nie wiedzą gdzie są.
Dodano: 24.12.2017 01:56    Przez: ~do młody
Ciekawe dlaczego Solarisów elektrycznych nie kupili - obecnie to najbardziej oszczędne autobusy. Koszt zakupu zwraca się po 3-4 latach. W koniowie to wszystko inaczej - mentalność ze średniowiecza. Wiochy się rozwijają a to miasto uwstecznia. Każdy kto ma powyżej 50 lat powinien mieć zakaz wykonywania polityki
Dodano: 22.12.2017 20:36    Przez: ~Uuuu
Ciekawe czy najlepsi opanowali opuszczanie pojazdu widząc matkę z wózkiem
Dodano: 22.12.2017 21:08    Przez: ~Niemowlę
Kiedyś to były autobusy. Jak pisał Andrzej Szczypiorski w "Autoportrecie z kobietą" o okolicznościach pewnej podróży, gdy coś strzeliło i autobus stanął a kierowca krzyczy w stronę podróżnych :"Wysiadać z kondona! " Co bardziej kulturalni nazywali tamte autobusy" ogórkiem ".
Dodano: 22.12.2017 22:16    Przez: ~Artysta
dziwne że takie dobre ,, a nasze ,, SOLARIS ,, kupuje świat ,, takie graty z polski jak solaris wygrywają przetargi w Niemczech ,, a my chwalimy ich ,, DZIADOSTWO ,, tak to już my Polacy mamy zawsze ,, NASZE U NAS GORSZE ,, panie ,,Pachciarz !!!
Dodano: 22.12.2017 22:32    Przez: ~Heniek D
3 z 6
<<123456>>