WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Autobusy jak rolls-royce'y. Kierowcy MZK dostali kluczyki 

Dodano: 22.12.2017 14:43
Źródło: LM.pl

Kluczyki do ośmiu nowych autobusów otrzymali w piątek kierowcy MZK. - Te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y - zapewniał Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK Konin.

W piątek na Placu Wolności w Koninie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych autobusów. - Dostaną je najlepsi kierowcy - zapewniał Mirosław Pachciarz. Jak tłumaczył dyrektor MZK Konin, w konińskiej firmie transportowej każdy z kierowców ma swój własny autobus. Auta nie są przywiązane do żadnej linii, spotkać je więc będzie można w różnych miejsach Konina. 

Autobusy dostarczone zostały przez firmę Scania. - Samochody Scanii zakupiliśmy jako pierwsza firma transportowa w Polsce równo 21 lat temu. Też je odbieraliśmy w grudniu. Regularnie, co kilka lat, kupujemy autobusy tej marki. Muszę powiedzieć, że te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y. To jest praca ręczna w fabryce w Słupsku, wszystko jest skręcane, nic nie jest spawane. Cieszę się, że takie autobusy będą kursowały po ulicach naszego miasta - mówi Mirosław Pachciarz.

Każdy z nowych autobusów jest niskopodłogowy, przystosowany dla osób niedowidzących, niedosłyszących, ma biletomat, klimatyzację i tablice informacyjne. Nowe auta mają po części zastąpić najbardziej wysłużone autobusy w taborze MZK Konin, a po części rozszerzyć flotę konińskiego przedsiębiorstwa. Jeden autobus kosztował prawie milion złotych. W 85% koszt zakupu pokryła Unia Europejska, resztę dołożyło miasto.

Jak zapewniał w piątek Józef Nowicki, zakupienie nowych autobusów to tylko część rozwoju miejskiego transportu. Prezydent Konina deklarował, że w przyszłym roku będzie pracował z radnymi nad rozszerzeniem bezpłatnych przejazdów w MZK Konin dla wszystkich mieszkańców miasta lub co najmniej dla uczniów szkół średnich. 



slajd 1 z 29
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Dostaną je najlepsi kierowcy" Ale bezczelnie kłamie! Nowe autobusy dostali Ci, którzy mają układy z kierownictwem.... Najlepsi, śmieszne!
Dodano: 22.12.2017 15:55    Przez: ~DriverXXL
Jeszcze pensje kierowcom podnieście, by nie tyrali jak niewolnicy
Dodano: 22.12.2017 15:00    Przez: ~Papciarz
Wiec jak za komuny. Myślą, że ludziom zrobią mętlik w głowach.... a gospodarka jak leży tak leżała, przeprawa jak nie przejezdna była, tak jest nadal, Konin jak zakorkowany jest, tak jest nadal... a premie za nieudacznictwo jak płacone były, tak są wypłacane nadal...
Dodano: 22.12.2017 15:10    Przez: ~Wilk
Kilka autobusów raz na parę lat nic nie zmieni ,panie prezydencie potrzebne są pieniądze na podwyżkę pensji.Za 9,50 nawet kierowcy z Ukrainy nie będą pracować.My w urlopie chcemy odpocząć a nie zapieprzać za granicą!!!!
Dodano: 22.12.2017 16:10    Przez: ~Kierowca
Niech powieszą dużo choinek zapachowych bo ta młodzież nie wie że trzeba się myć codziennie
Dodano: 22.12.2017 16:05    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

po przeczytaniu kilku kom. doszedłem do wniosku, że: klerykalno-kołtuńsko pisuarowska jaczejka ma najwięcej do powiedzenia i to na każdy temat. czy na życie intymne pawianów też macie lekarstwo i coś do powiedzenia? oczekuję komentarzy.
Dodano: 23.12.2017 17:11    Przez: ~małpa
Ty malpa też uważasz, że pochodzisz od małpy? Nie widzisz dengeolady miasta?
Dodano: 23.12.2017 19:03    Przez: ~pis
A Prezydent Konina jakie sobie autko służbowe sprawił ???? mam nadzieję ze nie Rolls-Royce'a ?
Dodano: 23.12.2017 20:47    Przez: ~adam
MILION ?, ZA TĄ KWOTĘ MOŻNA KUPIĆ KILKA BUSÓW ? DLA ,,JEŻDŻĄCYCH NA WÓZKACH '' , ZE STO WÓZKÓW ELEKTRYCZNYCH ?-, ,,PODGRZEWANYCH?''. KWOTY ZA KTÓRE? MOŻNA POLECIEĆ NA ORBITĘ !, TO LEPIEJ TAM TYCH ,,MĄDRYCH '' : CO ? DAJĄ ,KUPUJĄ ,I SAMI BIORĄ ,,BYM'' POLECIŁ DAĆ, ALE TYLE ! NIE ZDOBYLI ? . NO I CO Z WIARĄ? ,JAK ? SIĘ CZYTA? TE DZIWNE SŁOWA!. A TA ,,PANI'' CO ? ZA ORGANIZOWANIE KOLONI DOSTAŁA PONAD DWADZIEŚCIA TYŚ ,I TO BYŁO TAK ? MAŁO ? ,ZE PONAD PIĘĆDZIESIĄT TYŚ DOSTAŁĄ TEŻ PÓŹNIEJ , TO POWINNA BYĆ ? POKAZANA NA BILBORDACH ,ZA ,,KRZYWIZNĘ BIZNESOWĄ '' ?. ALE ? : POLSCY ?, CZY ? PATRIOCI? ,MOŻE? TO ? :EUROPEJSKOŚĆ? ....
Dodano: 23.12.2017 21:03    Przez: ~L
A Galęba wsród tych kumóchów to nie zabardzo wygląda
Dodano: 23.12.2017 21:09    Przez: ~ixs
Ja tam widzę wszystkie siwe głowy czy w MZK nie ma młodych kierowców by dostali te autobusy tylko te stare przydupasy
Dodano: 23.12.2017 21:14    Przez: ~pracownik
Był wczoraj jeden młody, ale powiedział, że może podjąć pracę w MZK za co najmniej 7 tysiaków - nie mniej.
Dodano: 23.12.2017 22:28    Przez: ~kadrowa
Z nowych przesiedli się na nowsze taka prawda
Dodano: 24.12.2017 07:28    Przez: ~Pirania
Dostali doświadczeni kierowcy. A Wam zazdrosnym cwaniaczką dupcie ściska. Pozdrawiam serdecznie wszystkich zazdrosnych.
Dodano: 24.12.2017 16:00    Przez: ~Córcia kierowcy
Że niby Michałek doświadczony? W tej firmie jest czterdziestu bardziej doświadczonych! Nie wiesz to się nie udzielaj.
Dodano: 24.12.2017 22:56    Przez: ~Koliber
No popatrz pewnie Ty nie dostałeś? Taki jesteś mądry że imionami rzucasz to może Ty się przedstaw? Niech wszyscy wiedzą kto w firmie taki zazdrosny.
Dodano: 25.12.2017 10:59    Przez: ~fanka MZK
Dlaczego LM kasuje komentarze?
Dodano: 25.12.2017 11:43    Przez: ~pracowniczkaxx
Jak kto nie wie jak w MZK porzeba się przyjąć na własnej skórze sprawdzić i jest wszystko jsne to stare komunistyczny zakład Galęba pasuje jak broszka do byłej Premier wstyd