WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Autobusy jak rolls-royce'y. Kierowcy MZK dostali kluczyki 

Dodano: 22.12.2017 14:43
Źródło: LM.pl

Kluczyki do ośmiu nowych autobusów otrzymali w piątek kierowcy MZK. - Te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y - zapewniał Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK Konin.

W piątek na Placu Wolności w Koninie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych autobusów. - Dostaną je najlepsi kierowcy - zapewniał Mirosław Pachciarz. Jak tłumaczył dyrektor MZK Konin, w konińskiej firmie transportowej każdy z kierowców ma swój własny autobus. Auta nie są przywiązane do żadnej linii, spotkać je więc będzie można w różnych miejsach Konina. 

Autobusy dostarczone zostały przez firmę Scania. - Samochody Scanii zakupiliśmy jako pierwsza firma transportowa w Polsce równo 21 lat temu. Też je odbieraliśmy w grudniu. Regularnie, co kilka lat, kupujemy autobusy tej marki. Muszę powiedzieć, że te autobusy są produkowane jak rolls-royce'y. To jest praca ręczna w fabryce w Słupsku, wszystko jest skręcane, nic nie jest spawane. Cieszę się, że takie autobusy będą kursowały po ulicach naszego miasta - mówi Mirosław Pachciarz.

Każdy z nowych autobusów jest niskopodłogowy, przystosowany dla osób niedowidzących, niedosłyszących, ma biletomat, klimatyzację i tablice informacyjne. Nowe auta mają po części zastąpić najbardziej wysłużone autobusy w taborze MZK Konin, a po części rozszerzyć flotę konińskiego przedsiębiorstwa. Jeden autobus kosztował prawie milion złotych. W 85% koszt zakupu pokryła Unia Europejska, resztę dołożyło miasto.

Jak zapewniał w piątek Józef Nowicki, zakupienie nowych autobusów to tylko część rozwoju miejskiego transportu. Prezydent Konina deklarował, że w przyszłym roku będzie pracował z radnymi nad rozszerzeniem bezpłatnych przejazdów w MZK Konin dla wszystkich mieszkańców miasta lub co najmniej dla uczniów szkół średnich. 



slajd 1 z 29
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Dostaną je najlepsi kierowcy" Ale bezczelnie kłamie! Nowe autobusy dostali Ci, którzy mają układy z kierownictwem.... Najlepsi, śmieszne!
Dodano: 22.12.2017 15:55    Przez: ~DriverXXL
Jeszcze pensje kierowcom podnieście, by nie tyrali jak niewolnicy
Dodano: 22.12.2017 15:00    Przez: ~Papciarz
Wiec jak za komuny. Myślą, że ludziom zrobią mętlik w głowach.... a gospodarka jak leży tak leżała, przeprawa jak nie przejezdna była, tak jest nadal, Konin jak zakorkowany jest, tak jest nadal... a premie za nieudacznictwo jak płacone były, tak są wypłacane nadal...
Dodano: 22.12.2017 15:10    Przez: ~Wilk
Kilka autobusów raz na parę lat nic nie zmieni ,panie prezydencie potrzebne są pieniądze na podwyżkę pensji.Za 9,50 nawet kierowcy z Ukrainy nie będą pracować.My w urlopie chcemy odpocząć a nie zapieprzać za granicą!!!!
Dodano: 22.12.2017 16:10    Przez: ~Kierowca
Niech powieszą dużo choinek zapachowych bo ta młodzież nie wie że trzeba się myć codziennie
Dodano: 22.12.2017 16:05    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

po przeczytaniu kilku kom. doszedłem do wniosku, że: klerykalno-kołtuńsko pisuarowska jaczejka ma najwięcej do powiedzenia i to na każdy temat. czy na życie intymne pawianów też macie lekarstwo i coś do powiedzenia? oczekuję komentarzy.
Dodano: 23.12.2017 17:11    Przez: ~małpa
Ty malpa też uważasz, że pochodzisz od małpy? Nie widzisz dengeolady miasta?
Dodano: 23.12.2017 19:03    Przez: ~pis
A Prezydent Konina jakie sobie autko służbowe sprawił ???? mam nadzieję ze nie Rolls-Royce'a ?
Dodano: 23.12.2017 20:47    Przez: ~adam
MILION ?, ZA TĄ KWOTĘ MOŻNA KUPIĆ KILKA BUSÓW ? DLA ,,JEŻDŻĄCYCH NA WÓZKACH '' , ZE STO WÓZKÓW ELEKTRYCZNYCH ?-, ,,PODGRZEWANYCH?''. KWOTY ZA KTÓRE? MOŻNA POLECIEĆ NA ORBITĘ !, TO LEPIEJ TAM TYCH ,,MĄDRYCH '' : CO ? DAJĄ ,KUPUJĄ ,I SAMI BIORĄ ,,BYM'' POLECIŁ DAĆ, ALE TYLE ! NIE ZDOBYLI ? . NO I CO Z WIARĄ? ,JAK ? SIĘ CZYTA? TE DZIWNE SŁOWA!. A TA ,,PANI'' CO ? ZA ORGANIZOWANIE KOLONI DOSTAŁA PONAD DWADZIEŚCIA TYŚ ,I TO BYŁO TAK ? MAŁO ? ,ZE PONAD PIĘĆDZIESIĄT TYŚ DOSTAŁĄ TEŻ PÓŹNIEJ , TO POWINNA BYĆ ? POKAZANA NA BILBORDACH ,ZA ,,KRZYWIZNĘ BIZNESOWĄ '' ?. ALE ? : POLSCY ?, CZY ? PATRIOCI? ,MOŻE? TO ? :EUROPEJSKOŚĆ? ....
Dodano: 23.12.2017 21:03    Przez: ~L
A Galęba wsród tych kumóchów to nie zabardzo wygląda
Dodano: 23.12.2017 21:09    Przez: ~ixs
Ja tam widzę wszystkie siwe głowy czy w MZK nie ma młodych kierowców by dostali te autobusy tylko te stare przydupasy
Dodano: 23.12.2017 21:14    Przez: ~pracownik
Był wczoraj jeden młody, ale powiedział, że może podjąć pracę w MZK za co najmniej 7 tysiaków - nie mniej.
Dodano: 23.12.2017 22:28    Przez: ~kadrowa
Z nowych przesiedli się na nowsze taka prawda
Dodano: 24.12.2017 07:28    Przez: ~Pirania
Dostali doświadczeni kierowcy. A Wam zazdrosnym cwaniaczką dupcie ściska. Pozdrawiam serdecznie wszystkich zazdrosnych.
Dodano: 24.12.2017 16:00    Przez: ~Córcia kierowcy
Że niby Michałek doświadczony? W tej firmie jest czterdziestu bardziej doświadczonych! Nie wiesz to się nie udzielaj.
Dodano: 24.12.2017 22:56    Przez: ~Koliber
No popatrz pewnie Ty nie dostałeś? Taki jesteś mądry że imionami rzucasz to może Ty się przedstaw? Niech wszyscy wiedzą kto w firmie taki zazdrosny.
Dodano: 25.12.2017 10:59    Przez: ~fanka MZK
Dlaczego LM kasuje komentarze?
Dodano: 25.12.2017 11:43    Przez: ~pracowniczkaxx
Jak kto nie wie jak w MZK porzeba się przyjąć na własnej skórze sprawdzić i jest wszystko jsne to stare komunistyczny zakład Galęba pasuje jak broszka do byłej Premier wstyd