WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Opracowali program zwiększający bezpieczeństwo pieszych

Dodano: 18.01.2018 10:42
Źródło: LM.pl

Poprawa bezpieczeństwa pieszych to cel, jaki na najbliższe 3 lata stawiają sobie konińscy policjanci. Tylko w ubiegłym roku na drogach miasta i powiatu zginęło aż 29 osób.

Konińscy policjanci z wydziału ruchu drogowego opracowali program pod nazwą „Powiatowy Plan Działań KMP w Koninie na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych na lata 2018-2020”. Priorytetem dla mundurowych stało się zmniejszenie pieszych ofiar wypadków drogowych. Jak wynika bowiem z analizy stanu bezpieczeństwa w latach 2016-2017 wypadki z udziałem pieszych to 29 procent ogółu wszystkich zdarzeń. Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji, piesi nie są tu bez winy. Z ich winy doszło do blisko 9 procent wypadków w 2016 roku i 7 procent w roku 2017. Głównymi przyczynami wypadków, w których ginęli piesi było nieustąpienie im pierwszeństwa oraz wtargnięcie pieszego pod nadjeżdżający pojazd.

Policyjny program będzie realizowany przez wydział ruchu drogowego, prewencji, ale też podległe komisariaty w powiecie konińskim. Działania funkcjonariuszy polegać będą na wzmożonych kontrolach, podczas których ani kierowcy, ani piesi nie mają co liczyć na pobłażliwość stróży prawa.  

  • Konin. Opracowali program zwiększający bezpieczeństwo pieszych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W Koninie spotkać policjanta, to jak wygrać milion w totka, a jak się pojawią to tylko w radiowozach robią sobie przejażdżki.
Dodano: 18.01.2018 11:18    Przez: ~Mieszkaniec
Cały plan skłania się do jednego. Pisać wszystkim mandaty ile wejdzie. Brawo brawo brawo. Boją się lumpow pod sklepem, to lepiej wypisać mandat dziadziusiowi co przechodzi 5m obok pasów.
Dodano: 18.01.2018 12:33    Przez: ~Crx
Niesamowicie ambitny i mądry plan, ze tez wczesniej nikt na to nie wpadł!!!?
Dodano: 18.01.2018 11:53    Przez: ~ja
Wypicie butelki piwa pod chmurką nie zagraża bezpieczeństwu, ale łamiący przepisy o ruchu drogowym kierowcy tak, a szczególnie ci co mają dobre i szybkie wozy typu BMW.
Dodano: 18.01.2018 12:03    Przez: ~Pieszy
to się nazywa prewencja idzie spotkać otwórz piwo zaraz będą
Dodano: 18.01.2018 11:50    Przez: ~pan paragraf

KOMENTARZE

W Koninie spotkać policjanta, to jak wygrać milion w totka, a jak się pojawią to tylko w radiowozach robią sobie przejażdżki.
Dodano: 18.01.2018 11:18    Przez: ~Mieszkaniec
to się nazywa prewencja idzie spotkać otwórz piwo zaraz będą
Dodano: 18.01.2018 11:50    Przez: ~pan paragraf
Czy wzmożone kontrole policji to program? Trochę tego mało, ale nie znam całego programu.
Dodano: 18.01.2018 12:03    Przez: ~mieszkanka
Wypicie butelki piwa pod chmurką nie zagraża bezpieczeństwu, ale łamiący przepisy o ruchu drogowym kierowcy tak, a szczególnie ci co mają dobre i szybkie wozy typu BMW.
Dodano: 18.01.2018 12:03    Przez: ~Pieszy
Mieszkaniec a widziałeś hydraulika trwającego 24h nad każdym zlewem w Koninie albo elektryka siedzącego przy każdym słupie. To normalne że interweniuje się do Piero po alarmie
Dodano: 18.01.2018 15:24    Przez: ~F
Panie mundurowy, dopiero tak się pisze, czy mandaty wypisuje pan poprawnie ?
Dodano: 18.01.2018 16:02    Przez: ~Mieszkanka
Mundurowy pisał do Piera...takiego Francuza jednego.
Dodano: 18.01.2018 16:05    Przez: ~jagut
Niesamowicie ambitny i mądry plan, ze tez wczesniej nikt na to nie wpadł!!!?
Dodano: 18.01.2018 11:53    Przez: ~ja
Bardzo ambitny plan.
Dodano: 18.01.2018 21:22    Przez: ~pieszy
Zacznijcie od zmiany świateł na skrzyżowaniach tak żeby samochodu i piesi nie mieli równocześnie zielonego światła.
Dodano: 18.01.2018 12:31    Przez: ~Xyz
Zielone pozwalające na jazdę na wprost i jednocześnie zielone światło dla pieszych pozwalające przejść w poprzek tej drogi nie funkcjonuje na żadnym skrzyżowaniu nie tylko w Koninie, ale i w Polsce. W pozostałych przypadkach zbieg zielonych świateł doskonale uregulowany jest w Kodeksie Drogowym. W czym problem???
Dodano: 18.01.2018 19:41    Przez: ~prawy
Cały plan skłania się do jednego. Pisać wszystkim mandaty ile wejdzie. Brawo brawo brawo. Boją się lumpow pod sklepem, to lepiej wypisać mandat dziadziusiowi co przechodzi 5m obok pasów.
Dodano: 18.01.2018 12:33    Przez: ~Crx
Niech się wezmą za wychowany starszych ludzi przechodzących przez jezdnię gdzie się da. Nie ważne że 5metrow dalej jest przejście. Oni są uprzywilejowane
Dodano: 18.01.2018 14:50    Przez: ~Al
Na ulicach Konina obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz, a co niektórzy kierowcy śmigają dużo więcej, widzę to np. na Alejach 1-go Maja i jak ma pieszy wtedy bezpiecznie przejść przez jezdnię ?
Dodano: 18.01.2018 16:12    Przez: ~Emerytka
Niech die pomodli. Wieczas przrjdzie z Bogiem pid rękę.
Dodano: 18.01.2018 18:46    Przez: ~Pn
A co robili do tej pory? Żeby takie działania podejmować, to trzeba aż specjalny program pisać?
Dodano: 18.01.2018 16:26    Przez: ~przesada
Do tej pory duszyli i wypisywali mandaty za przejriczebie 10 km/h np na Poznańskiej.
Dodano: 18.01.2018 18:47    Przez: ~Pn
Będą nabijać 500 łapiąc nas na przechodzeniu poza przejściem dla pieszych. Jak strażnicy miejscy.... nisko upadli nisko :)
Dodano: 19.01.2018 09:04    Przez: ~Obywatel
Policjantom z drogówki proponuje zacząć od swojego podwórka (wyjazd z komendy na ul.Przemysłową)na obydwu wyjazdach nie ma zaznaczonego przejścia dla pieszych,ani linii przerywanej dla rowerzystów?
Dodano: 19.01.2018 13:08    Przez: ~gary