WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Jadłodzielnia dla bezdomnych. Pierwsze takie miejsce

Dodano: 19.01.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Jadłodzielnia - to nowe miejsce na mapie Konina. Wyjątkowe, bo tam ciepły posiłek i wsparcie znajdą bezdomni oraz potrzebujący.

Wszystko zaczęło się od zupy. Marta Urbańska, żona i matka szóstki dzieci postanowiła gotować dla bezdomnych. Pierwszy raz z garnkiem zupy wyszła na ulicę w październiku. Niedługo potem postanowiła otworzyć miejsce, w którym będzie mogła dzielić się jedzeniem. Wspólnie z Kamilą Sidor założyły Fundację Sercem Przyprawioną, a dziś otworzyły pierwszą w mieście jadłodzielnię.

- Tu zawsze będzie można zjeść ciepły posiłek. Będziemy też udzielać wsparcia i pomagać wychodzić z bezdomności – mówią Marta Urbańska i Kamila Sidor.

Jadłodzielnia ma być otwarta codziennie. Na pewno od rana do wieczora, a jeśli siły na to pozwolą być może i przez całą dobę. Każdy kto chciałby wspomóc to miejsce, może przynosić produkty żywnościowe na ul. 3 Maja w starej części Konina. Marta Urbańska zapewnia jednocześnie, że nie zamierza rezygnować z rozdawania w poniedziałki zupy na Skarpie. 

slajd 1 z 31
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Cudowne kobiety i cudowna inicjatywa.
Dodano: 19.01.2018 16:23    Przez: ~-z miłością-
jeszcze sa tacy co daja nie biora nic w zamian,,, jestescie wielkie
Dodano: 19.01.2018 16:40    Przez: ~koninianka
Brawo ;)
Dodano: 19.01.2018 16:25    Przez: ~wit
Jedno słowo które przychodzi mi do głowy ..krótkie i mówiący wiele"SZACUNEK".Brawo !
Dodano: 19.01.2018 16:49    Przez: ~czlowiek
Dla starszych ludzi tez jest tu miejsce zapraszamy serdecznie
Dodano: 19.01.2018 17:18    Przez: ~Zupa

KOMENTARZE

Cudowne kobiety i cudowna inicjatywa.
Dodano: 19.01.2018 16:23    Przez: ~-z miłością-
Nie ma się co cieszyć to jest dramat i porażka władz miasta że trzeba takie miejsca otwierać.
Dodano: 19.01.2018 19:31    Przez: ~Adam
Marta po jakiego tam był ksiądz i Hyniu z PO. Już zaczynają ci się przyklejać. Czekaj jak Poseł od Schetyny cię odwiedzi z mediami i i powie , że to on był motorem tych działań. Marta nie daj się !!!!
Dodano: 19.01.2018 19:55    Przez: ~Przyjaciel
Pamiętam jednego stalinowca i alkoholika co to sie przefarbował na opozycje ze złodziejami okradł Polske ludzi pozbawił roboty a potem z garami zupy udawał dobrodzieja i barany to kupiły
Dodano: 19.01.2018 21:25    Przez: ~Jacek
Była Pani sama i to nam się podobało a już się kręcą wokół Pani ludzie głodni sukcesu.Nie tędy droga bo pomagających Pani będzie mniej.To była tylko Pani inicjatywa i proszę o tym pamiętać.My chętnie Pani pomożemy ale nie będziemy lansować osób dbających tylko o swoją karierę
Dodano: 19.01.2018 22:23    Przez: ~Wiktoria
brakuje tylko towarzysza Sekretarza POP PZPR - Ryszarda Białkowskiego,wszak micha zupy za darmo i wylansować dałoby się.
Dodano: 20.01.2018 07:08    Przez: ~zx
Tak pomysl super! A jaka kasa i korzysci z tego!!! Nikt w koninie tego by nie wymyslil oprucz pani Marty!!! Gratuluje!!!
Dodano: 26.01.2018 22:51    Przez: ~koninianin
Biznesplan pierwsza klasa!!!!!!! Powodzenia !!!
Dodano: 26.01.2018 22:54    Przez: ~adek
Super pomysl Pani Marto!!! Najlepiej ulokowane 500PLUS na caly konin! A ci ktorzy zazdroszcza i odkladaja na ksiazeczke moga tylko pozazdroscic!!! Trzymam kciuki!!!
Dodano: 26.01.2018 23:04    Przez: ~aleksandra
Od jakiegoś czasu przyglądam sie poczynaniom Pani buzer i Przyznam szczerze ze pomysłu na życie jej nie brakuje , do pracy chodzić sie nie chce bo po co skoro naiwniaków nie brakuje a utrzymanie 6 dzieci wymaga niemałych nakladow ,... Buzerowa aż mi rece opadły jak sie nasłuchałam o Pani, jakoś w te cudowna przemianę tez nie wierze bo łatwa kasa dla cb to lasy kąsek ;-)
Dodano: 12.11.2018 19:24    Przez: ~Kruszyna
Brawo ;)
Dodano: 19.01.2018 16:25    Przez: ~wit
I po jadłodzielni! Już podłączyli się politykierzy, którzy liczą, że przejadą się kawałek do wyborów samorządowych! Za dużo was w jednym miejscu i przez to za ciasno. Za moment pani Marta zostanie z garami i problemami. Wszystko było dobrze, jak był jeden garnek i trochę zupy! Teraz z tego zrobiła się instytucja, z którego politykierzy chcą trochę uszczknąć dla siebie. Tak niszczy się obywatelskie inicjatywy!
Dodano: 20.01.2018 15:41    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Szczytny cel kobiety...bo prezydenta Los bezdomnych nie rusza..jesteście WIELKIE
Dodano: 19.01.2018 16:34    Przez: ~Konin
Inna rzecz że po 12 tyś prezesura zarabia albo lepiej a inni nie mają co jeść!
Dodano: 19.01.2018 16:57    Przez: ~skandal
Jego nic nie rusza, poza jego rodziną.
Dodano: 20.01.2018 02:59    Przez: ~gość
Proszę nie dac sie zmamic zadnym działaczom ,alapolitykom bo.oni na czyims sukcesie gotuja wlasna kiełbasę wyborcza...patrz fotki.PANI MARTO,szacun dla Pani.prosze pamietac Sukces ma wielu ojców,Porażka jest sierota
Dodano: 19.01.2018 16:39    Przez: ~Ksiezna Diana
Nie uważam żeby ta pani robiła coś dobrego. Uczy tych ludzi wygodnictwa, lewactwa itd. Jeśli chce pomoc to niech znajdzie im pracę, wesprze pokonywać trudności, da narzędzia do pokonywanie problemów aby mogli podjąć pracę. Jeśli będzie robić za nich, nakarmi ich - to nic w ich życiu nie zmieni prócz wygodnictwa, żerowaniu na innych. Mam złe zdanie o poczynaniach tej/tych kobiet.
Dodano: 20.01.2018 22:25    Przez: ~ewa
jeszcze sa tacy co daja nie biora nic w zamian,,, jestescie wielkie
Dodano: 19.01.2018 16:40    Przez: ~koninianka
ja nie bardzo wierze w bezinteresownosc cos w tym jest chyba ze swojego nie gotują gdzie ten kruczek okaze sie w praniu
Dodano: 19.01.2018 16:53    Przez: ~ciekawe
Zbliżają się wybory.
Dodano: 19.01.2018 20:22    Przez: ~Starak
ciekawe ile dają ze swojego a ile z pieniędzy podatników
Dodano: 22.01.2018 15:17    Przez: ~ciekawski
Nabierajcie się dalej naiwniacy:-)))))
Dodano: 19.01.2018 16:48    Przez: ~koninianka
O co chodzi?
Dodano: 19.01.2018 17:49    Przez: ~Artysta
I co k...a znow wam nie pasuje !!!! , Co za spoleczenstwo ??????
Dodano: 19.01.2018 17:54    Przez: ~normalny
kto zna to wie co ma wiedzieć człowiek się od tak nie zmieniam ale miło widzieć takie "powołanie" o którym wszędzie piszą
Dodano: 19.01.2018 18:50    Przez: ~xyz
Jedno słowo które przychodzi mi do głowy ..krótkie i mówiący wiele"SZACUNEK".Brawo !
Dodano: 19.01.2018 16:49    Przez: ~czlowiek
A kupic zupe nie mozna ,nie jestem bezdomna ale brak czasu na gotowanie .
Dodano: 19.01.2018 16:58    Przez: ~Jola
Kupić nie można, tylko dostać za darmo ale jak przyjdziesz to możesz przynieść np mąkę, makaron czy jajka itp
Dodano: 19.01.2018 20:22    Przez: ~arek
Żeby kobicie nie chciało się gotować, a na życie masz czas?Przecież sprawy koło obiadu i po obiecie to to co najlepsze w kobiecie.
Dodano: 19.01.2018 21:27    Przez: ~Artysta
kupić można np. w barze - a dlaczego akurat tutaj chciałaś kupić ?
Dodano: 20.01.2018 07:11    Przez: ~zx
Jak chcesz kupić zupę to masz kilka barów mlecznych w Koninie.
Dodano: 23.01.2018 12:30    Przez: ~aaa
Każda fundacja musi sie starać o dotację ską na to by miała ale pomysł bardzo dobry życzę wytrwałości w tym co robią te dziewczyny