LM.plWiadomościRadni PiS ogłosili zwycięstwo. Poseł Tomasz Nowak im odpowiada

Radni PiS ogłosili zwycięstwo. Poseł Tomasz Nowak im odpowiada

Dodano: , Żródło: LM.pl
Radni PiS ogłosili zwycięstwo. Poseł Tomasz Nowak im odpowiada

„Akceptując uchwałę zaakceptowaliście fakt, że rząd działania w sprawie odkrywki Ościsłowo nie podjął” - mówił dziś poseł Tomasz Nowak odpowiadając na tryumfalny post radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Platformy Obywatelskiej skierował pismo do samorządu powiatu konińskiego, miasta Konina i radnych sejmiku wielkopolskiego, w którym prosił o przyjęcie apelu do rządu w sprawie odkrywki Ościsłowo. Wszystkie trzy rady stanowiska takie przyjęły.

- Samorządy pokazały, że praca na rzecz regionu nie ma przynależności politycznej. Wysłaliśmy rządowi jasny sygnał – subregion potrzebuje utrzymania produkcji energii elektrycznej przez następnych 15 lat. Czas ten jest niezbędny dla osiągnięcia pożądanych zmian społeczno-gospodarczych. Liczę, że parlamentarzyści PiS zdobędą się na działanie ponad podziałami politycznymi i wystąpią z poparciem dla odkrywki do swojego rządu, lub w przypadku decyzji negatywnej będą zabiegać o program kompensacyjny – mówi Tomasz Nowak.

Jednak nie wszystkie stanowiska zostały przyjęte bez problemów. Radni miejscy z ramienia PiS zapowiadali bojkot głosowania. Ostatecznie, po negocjacjach przed sesją, zagłosowali „za” przyjęciem apelu do rządu. Po czym w mediach społecznościowych ogłosili zwycięstwo.

„PiS Konin wygrywa z posłem PO ws. „Ościsłowa”. Radni PiS wynegocjowali zmianę treści apelu konińskiego samorządu ws. odkrywki „Ościsłowo” i wykreślili z niego nieprawdziwe tezy „energetycznego” posła PO T. Nowaka, jakoby decyzje polityczne rządu blokowały uruchomienie odkrywki” - brzmiał wpis konińskiego PiS.

Poseł ogłoszone przez PiS zwycięstwo skomentował jako działanie dziecinne.

- To przypomina licytowanie „zmieniliśmy jedno, czy dwa zdania w związku z tym cała uchwała się zmieniła". A to nieprawda. Akceptując tę uchwałę zaakceptowaliście fakt, że rząd działania nie podjął. Stanęliście po dobrej stronie, po stronie mieszkańców domagających się od rządu polskiego, żeby nie był w klinczu decyzyjnym, żeby umożliwił produkcję energii elektrycznej, lub przystąpił do programu kompensacyjnego i dziękuję wam za to. Poparliście to i nie licytujcie się, czy było tam takie słowo, jedno, czy drugie – mówi Tomasz Nowak. - Chciałbym, że panowie z PiS-u dorośli. Życzę im tego – dodaje.

Poza podziękowaniami dla samorządowców za wystosowane apele, poseł PO zamierza napisać osobisty list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym poinformuje go o uchwałach podjętych przez rady i podkreśli, że działania rządu są w tym temacie niezbędne.  

Radni PiS ogłosili zwycięstwo. Poseł Tomasz Nowak im odpowiada
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole