LM.plWiadomościProstowanie keratynowe, jak je zrobić domowym sposobem?

Prostowanie keratynowe, jak je zrobić domowym sposobem?

Materiał promocyjny

Dodano:
Prostowanie keratynowe, jak je zrobić domowym sposobem?

Większość kobiet uważa swoje włosy za ozdobę. Dlatego starają się o nie dbać jak najlepiej. W momencie, gdy są zniszczone, nie chcą się układać, puszą się i elektryzują, a ich końcówki łamią się na potęgę warto sięgnąć po radykalne metody pielęgnacji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zabieg keratynowania włosów. Do niedawna był on wykonywany  tylko w dobrych salonach fryzjerskich. Niemniej jednak obecnie możemy wykonać go bez większych przeszkód w zaciszu własnego domu.

Czym jest dokładnie keratynowe prostowanie włosów ?

Keratynowe prostowanie to sposób pielęgnacji włosów, który przywędrował do nas, aż z samej Brazylii. Dzięki przeprowadzeniu takiego zabiegu nasze włosy będą maksymalnie proste, odżywione i odbudowane od nasady aż po same końce.

Cały sekret keratynowego prostowania włosów tkwi, jak sama nazwa wskazuje w keratynie. Jest to białko, stanowiące naturalny budulec włosa.

Rezultatem dobrze przeprowadzonego zabiegu keratynowego prostowania włosów są piękne i dobrze układające się włosy. Poza tym odnosi się wrażenie, że jest ich znacznie więcej niż w rzeczywistości. Zabieg ten zapobiega również powstaniu efektu nazywanego ,, sianem na głowie" , a także problemowi bardzo elektryzujących się włosów.

Poza tym taki sposób odżywiania za pomocą naturalnego budulca jest idealny również latem. W naszym klimacie nie panują aż tak duże upały, jak w Brazylii, w związku z czym nie jesteśmy narażeni na niszczące działanie słońca i wody, jednakże z pewnością przyda się dodatkowe wzmocnienie i ochrona przed letnimi warunkami. Po zakończeniu lata włosy będą w dużo lepszej kondycji, niż bez wykonania zabiegu.

Dla kogo przeznaczona jest keratyna na włosy ?

Zabieg ten przeznaczony się głównie dla kobiet, które mają bardzo przesuszone włosy, które dodatkowo puszą się i są trudne do ułożenia.

Codzienne trudności związane z układaniem włosów o poranku mogą nas bardzo denerwować. Dlatego jeśli występują u ciebie takie problemy z kosmykami, to warto jak najbardziej skorzystać z keratynowego prostowania włosów.

Keratynowe prostowanie włosów może być przeprowadzane praktycznie na każdym rodzaju włosów. Zaliczyć do nich można w szczególności włosy:

  • zniszczone
  • po farbowaniu
  • po zabiegu rozjaśniania
  • zniszczone w wyniku zabiegów chemicznych

Samodzielny zabieg keratynowego prostowania włosów ?

Zabieg keratynowego prostowania włosów najczęściej wykonywany jest u fryzjera, niemniej jednak możemy zająć się nim samodzielnie w domu. Aby wykonać ten zabieg samemu trzeba posiadać dużą wprawę. Musimy znać dokładnie całą procedurę jego wykonania. Poza tym należy zebrać wiele informacji na temat samych produktów i różnych kosmetyków, których będziemy używać w trakcie jego przeprowadzania.

Cena dobrych i sprawdzonych kosmetyków tego typu może być wysoka, ale lepiej na nich nie oszczędzać. Używanie tanich produktów niskiej jakości może bardzo zniszczyć włosy.

Co zawarte jest w zestawie do keratynowego prostowania włosów ?

Zestaw keratynowy, który będzie najbardziej zbliżony do tego, którego używa się w salonach fryzjerskich musi zawierać preparat do keratynowania, oczyszczający szampon, a także specjalną odżywkę. Do zestawu powinien być dołączony także pędzelek i gumowe rękawiczki. Dlatego też wygląda dosyć podobnie do zestawu do farbowania włosów. Poza częściami zestawu, do wykonania tego zabiegu potrzebujemy również suszarki, szczotki i oczywiście prostownicy.

Co zawierają i czym są dokładnie preparaty keratynowe ?

Preparaty oczywiście oprócz samej keratyny zawierają także wiele witamin, a także antyoksydantów i wyciągów z roślin. Dzięki zastosowaniu tych składników na włosach powstanie warstwa ochronna, która zapobiegnie powstawaniu uszkodzeń struktury włosów na przykład podczas niesprzyjającej pogody. Podobne działanie ma zabieg laminowania włosów!

Jak samodzielnie przeprowadzić zabieg keratynowego prostowania włosów ?

Jeżeli chcemy wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów, najlepiej zapewnić sobie dużo wolnego czasu, bowiem jego przeprowadzenie może zająć nawet pięć godzin. Etapy tego zabiegu to :

  • dokładne umycie włosów przy użyciu silnie oczyszczającego szamponu i późniejsze wysuszenie ich za pomocą suszarki
  • drugi krok jest najważniejszy i być może potrzebna będzie pomoc drugiej osoby. Musimy podzielić nasze włosy na sekcje ( najlepiej przy pomocy grzebienia ) i upiąć je przy pomocy klamerek
  • nałożenie keratyny na włosy przy pomocy odpowiedniego pędzelka. Należy mieć na uwadze, że nie powinna to być zbyt gruba warstwa. Poza tym nie wolno nakładać produktu na skórę, a jedynie na same włosy, zaczynając od ich nasady ( keratyna powinna pozostać na włosach maksymalnie dwadzieścia minut )
  • wysuszenie włosów za pomocą suszarki i wyprostowanie ich prostownicą
  • spłukanie całych włosów za pomocą niezbyt ciepłej wody z prysznica.
  • nałożenie odżywki i dokładne rozczesanie ( odżywka powinna być trzymana na włosach minimum pięć minut

Jak traktować włosy po zabiegu keratynowania ?

Nie należy wykonywać żadnych zabiegów na włosach przez czterdzieści osiem godzin po zakończonym zabiegu keratynowego prostowania włosów. Nie wolno ich związywać i spinać spinkami (mogą w ten sposób powstać odgniecenia). Włosy muszą swobodnie zwisać, lub zostać upięte w bardzo luźny koczek, czy kucyk. Nie możemy ich myć, ani nawet moczyć, aż do upłynięcia wyżej wspomnianego czasu.

Prostowanie keratynowe, jak je przeprowadzić domowym sposobem?
Czytaj więcej na temat:uroda, włosy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole