WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin - miejscem dla młodych, czy to możliwe? Warsztaty w MDK

Dodano: 7.02.2018 12:09

W MDK odbyły się warsztaty będące początkiem ruszenia wspaniałego przedsięwzięcia, którego celem jest stworzenie M-LAB, czyli Laboratorium dla młodych.

Inicjatorką, twórczynią pomysłu jest Agnieszka Gołębiowska, osoba czynnie i z pasją zaangażowana w pracę na rzecz młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Projekt jest jednak całkowicie otwarty, z każdym dniem przybywa organizacji, instytucji i osób, które chcą by idea stała się rzeczywistością.

W warsztatach uczestniczyły osoby w różnym wieku: począwszy od młodzieży gimnazjalnej, aż po dorosłych. Osoby pochodzące z różnych środowisk, o różnym wykształceniu, zawodach, zainteresowaniach, jednak połączone jedną wspólną sprawą - stworzeniem w mieście miejsca dla młodzieży, w którym młodzi koninianie będą mieli szansę rozmawiać, rozwijać się, doświadczać, wspólnie uczyć, cieszyć, bawić, rozwijać zainteresowania, czuć się bezpiecznie.

Słowem kluczem rozpoczynającym warsztaty było: DLACZEGO? Dlaczego potrzebne jest miejsce dla młodych? Okazuje się, że zarówno młodzi, jak i dorośli dostrzegają te same powody, tu różnica pokoleń się zaciera. Obie strony wskazały, że głównym powodem jest podkreślenie, że młodzi ludzie to pełnoprawni mieszkańcy miasta. Warto w nich inwestować, bo miasto powinno być atrakcyjnym miejscem, w które będą się angażować i w przyszłości wpływać na jego rozwój.

W procesie warsztatowym zostały określone główne potrzeby młodzieży i wskazany dalszy kierunek działań - dotarcie do jak największej grupy młodych mieszkańców w szkołach i wspólne stworzenie mapy oczekiwań młodego pokolenia, wobec tego jak ma wyglądać miejsce dla nich. M-LAB ma być stworzone przez młodych i dla młodych, dlatego w procesie powstawania najważniejsze jest uczestnictwo młodzieży i włączenie ich w aktywne tworzenie, to oni wykreują swoje M-LAB, dadzą mu życie, imię i charakter.

Warsztaty to początek wspólnej wielopokoleniowej idei możliwej do zrealizowania, idei na rzecz młodzieży.

Fot. MDK w Koninie

slajd 1 z 15
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MDK,   M-LAB,   miejsce dla młodych,  

POPULARNE KOMENTARZE

Świetna inicjatywa. Popieram i życzę powodzenia w realizacji.
Dodano: 7.02.2018 14:59    Przez: ~krok
Super! Działajcie! Takich ludzi w naszym mieście potrzeba!
Dodano: 7.02.2018 15:19    Przez: ~super

KOMENTARZE

Dla młodych którzy chodzą do podstawowej i średnich szkół to tak ale dla młodych którzy skończą szkołę na pewno nie brak perspektyw skłania młodych do emigracji w stronę wrześni i poznania lub go to germany za 20 lat tu będzie tetrykowo
Dodano: 07.02.2018 12:44    Przez: ~Dgghu
Narzekaj dalej. Od tego będziesz miał lepszą energię i z tego powstanie coś niezwykłego dla innych...boszzzz co za ludzie
Dodano: 07.02.2018 14:08    Przez: ~optymista
Dla emerytów a nie mlodych.
Dodano: 07.02.2018 13:50    Przez: ~Pn
Chodzi o to, że żeby to zmienić! Bez sensu, że wyjeżdżają.
Dodano: 07.02.2018 14:48    Przez: ~Jakaja
Świetna inicjatywa. Popieram i życzę powodzenia w realizacji.
Dodano: 07.02.2018 14:59    Przez: ~krok
Super! Działajcie! Takich ludzi w naszym mieście potrzeba!
Dodano: 07.02.2018 15:19    Przez: ~super
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO