WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

One Billion Rising w Koninie. Tańczyli przeciwko przemocy

Dodano: 14.02.2018 13:18
Źródło: LM.pl

Razem przeciwko przemocy. Koninianie po raz siódmy zatańczyli na rynku.

„One Billion Rising”, czyli „Nazywam się Miliard” to akcja, która co roku 14 lutego odbywa się w różnych zakątkach świata. Wspólny taniec to protest przeciwko przemocy zarówno wobec kobiet, jak i mężczyzn.

- W tym roku motto dotyczy przemocy lokalnej. Przyglądamy się w mieście, u sąsiadów, w naszym środowisku – mówi Magdalena Dobrowolska, organizatorka „One Billion Rising” i właścicielka szkoły tańca „Cubana Club”. - Widzę, że coś się zmienia. Ludzie nie boją się mówić: „to jest przemoc”, „nie dotykaj mnie”, „nie odzywaj się w ten sposób”. Zaczynamy to zauważać. Bardzo rozwinęły się też instytucje pomocy. Są szkolenia z tego jak rozpoznać co to jest przemoc, czy mobbing. Kładziemy nacisk jak możemy – dodaje.

Tegoroczna edycja akcji przeciw przemocy zgromadziła kilkadziesiąt osób. Poza dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 6 i przedstawicielami fundacji „Otwarcie” na pl. Wolności zatańczyli wiceprezydenci Konina.  

slajd 1 z 42
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Właśnie taką mamy władzę w naszym mieście! Kazano przyjść dzieciom z jednej z konińskich Szkół Podstawowych na akcję! Gdyby nie te dzieciaki to byście sami stali jak te barany na pastwisku! I tak jest za każdym razem! beeeeeeeee...
Dodano: 14.02.2018 16:12    Przez: ~Realista
Jak mąż się znęcał nade mną to ten wasz taniec nie pomógł mi w niczym a tym bardziej w odejściu od niego.
Dodano: 14.02.2018 13:51    Przez: ~wolnaiszczesliwa
Hucpa czarnego marszu z udzalem dzieci
Dodano: 14.02.2018 14:39    Przez: ~brexit
Wykorzystali dzieci i osoby niepełnosprawne aby zapewnić sobie jako taką frekwencję. Ciekawe, czy mieli zgody na takie występy osób, które sprawują nad tymi dziećmi opiekę prawną.
Dodano: 14.02.2018 16:27    Przez: ~Gość
Było to topowe wydarzenie miasta na równi z: różańcem 20 osób na Zatorzu, wystawą 11 kotów w SP4, obroną niezawisłości sądów przez 10 osób.Zapraszam LM do pobliskiego Lidla gdzie zbierze się ponad 200 osób w celu zakupu trampków w promocji.
Dodano: 14.02.2018 19:58    Przez: ~lolek

KOMENTARZE

Brrr, żeby tak zatańczyli przeciwko anglizacji. One bilion rising to nie " Nazywam się miliard", tylko dosłownie "jeden bilion powstający". Dosłowne, a nie przenośne tłumaczenie pokazuje, na jakim poziomie jest język angielski.
Dodano: 14.02.2018 13:39    Przez: ~Artysta
Tylko, że angielski billion to nasz polski miliard. Artysto.
Dodano: 14.02.2018 14:36    Przez: ~Bil
Panie Nowak jaki Pan przystojny
Dodano: 14.02.2018 13:39    Przez: ~Walentyna
Ale Schetynówki mógłby sobie wstawić.
Dodano: 14.02.2018 13:46    Przez: ~plomba
Fot.18,22,14 brak słów !!!!
Dodano: 14.02.2018 17:10    Przez: ~PAJAC
Jak mąż się znęcał nade mną to ten wasz taniec nie pomógł mi w niczym a tym bardziej w odejściu od niego.
Dodano: 14.02.2018 13:51    Przez: ~wolnaiszczesliwa
A kiedy będzie przesłuchanie.
Dodano: 15.02.2018 07:30    Przez: ~CBA
szkoda,że info po fakcie
Dodano: 14.02.2018 14:11    Przez: ~z
Hucpa czarnego marszu z udzalem dzieci
Dodano: 14.02.2018 14:39    Przez: ~brexit
Tłumy...:)
Dodano: 14.02.2018 14:40    Przez: ~tylu
Hucpa czarnego marszu z udzialrm dxieci
Dodano: 14.02.2018 14:41    Przez: ~brexit
Ilu kobietom p.Dobrowolska pomogla.Lansik I nic wiecej.
Dodano: 14.02.2018 15:04    Przez: ~Brexit
Właśnie taką mamy władzę w naszym mieście! Kazano przyjść dzieciom z jednej z konińskich Szkół Podstawowych na akcję! Gdyby nie te dzieciaki to byście sami stali jak te barany na pastwisku! I tak jest za każdym razem! beeeeeeeee...
Dodano: 14.02.2018 16:12    Przez: ~Realista
Dzieci pewnie z polkolonii.Ciekawe czy rodzice wyrazili zgode aby brsly udxial w tej hucpie
Dodano: 14.02.2018 16:30    Przez: ~Brexit
A co tam robią posłowie lansują się wybory tuż tuż
Dodano: 14.02.2018 16:16    Przez: ~Jak
Poseł z PO Tomasz Nowak jest wszędzie tam, gdzie może swoją nieciekawą osobę wylansować, a nóż jakiś naiwny wyborca zagłosuje na niego przy najbliższych wyborach.
Dodano: 14.02.2018 16:21    Przez: ~Nigdy więcej PO
1 z 3
123>>