WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

One Billion Rising w Koninie. Tańczyli przeciwko przemocy

Dodano: 14.02.2018 13:18
Źródło: LM.pl

Razem przeciwko przemocy. Koninianie po raz siódmy zatańczyli na rynku.

„One Billion Rising”, czyli „Nazywam się Miliard” to akcja, która co roku 14 lutego odbywa się w różnych zakątkach świata. Wspólny taniec to protest przeciwko przemocy zarówno wobec kobiet, jak i mężczyzn.

- W tym roku motto dotyczy przemocy lokalnej. Przyglądamy się w mieście, u sąsiadów, w naszym środowisku – mówi Magdalena Dobrowolska, organizatorka „One Billion Rising” i właścicielka szkoły tańca „Cubana Club”. - Widzę, że coś się zmienia. Ludzie nie boją się mówić: „to jest przemoc”, „nie dotykaj mnie”, „nie odzywaj się w ten sposób”. Zaczynamy to zauważać. Bardzo rozwinęły się też instytucje pomocy. Są szkolenia z tego jak rozpoznać co to jest przemoc, czy mobbing. Kładziemy nacisk jak możemy – dodaje.

Tegoroczna edycja akcji przeciw przemocy zgromadziła kilkadziesiąt osób. Poza dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 6 i przedstawicielami fundacji „Otwarcie” na pl. Wolności zatańczyli wiceprezydenci Konina.  

slajd 1 z 42
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Właśnie taką mamy władzę w naszym mieście! Kazano przyjść dzieciom z jednej z konińskich Szkół Podstawowych na akcję! Gdyby nie te dzieciaki to byście sami stali jak te barany na pastwisku! I tak jest za każdym razem! beeeeeeeee...
Dodano: 14.02.2018 16:12    Przez: ~Realista
Jak mąż się znęcał nade mną to ten wasz taniec nie pomógł mi w niczym a tym bardziej w odejściu od niego.
Dodano: 14.02.2018 13:51    Przez: ~wolnaiszczesliwa
Hucpa czarnego marszu z udzalem dzieci
Dodano: 14.02.2018 14:39    Przez: ~brexit
Wykorzystali dzieci i osoby niepełnosprawne aby zapewnić sobie jako taką frekwencję. Ciekawe, czy mieli zgody na takie występy osób, które sprawują nad tymi dziećmi opiekę prawną.
Dodano: 14.02.2018 16:27    Przez: ~Gość
Było to topowe wydarzenie miasta na równi z: różańcem 20 osób na Zatorzu, wystawą 11 kotów w SP4, obroną niezawisłości sądów przez 10 osób.Zapraszam LM do pobliskiego Lidla gdzie zbierze się ponad 200 osób w celu zakupu trampków w promocji.
Dodano: 14.02.2018 19:58    Przez: ~lolek

KOMENTARZE

Wykorzystali dzieci i osoby niepełnosprawne aby zapewnić sobie jako taką frekwencję. Ciekawe, czy mieli zgody na takie występy osób, które sprawują nad tymi dziećmi opiekę prawną.
Dodano: 14.02.2018 16:27    Przez: ~Gość
Jezu, czytaj, co napiszesz!!!!
Dodano: 14.02.2018 16:28    Przez: ~brak słów
Można wysilić się trochę i napisać jakąś informację bezbłędnie?!
Dodano: 14.02.2018 16:37    Przez: ~domi
Przepraszam ze sie wtrace, ale nadziwic sie nie moge. Czyzby jeden z tych waznych P. ubranych na czarno, tanczac tak ladnie razem z dziecmi i usmiechajac sie przy tym tak slodko, faktycznie protestuje rowniez przeciwko mobingowi. NIESAMOWITE !!!Ludziska w Starym Koninie mowia , ze ponoc czasem nawet jakies krzyki slychac na ulicy. Tylko czy to prawda? Moze przsadzaja jak to ludziska.
Dodano: 14.02.2018 17:29    Przez: ~Jedrek
O które zdjecie chodzi
Dodano: 15.02.2018 16:39    Przez: ~Ala
fonii brak w wideo
Dodano: 14.02.2018 17:34    Przez: ~polka
POprawmy bezpieczeństwo i wywalmy zdrajców z PO N i PSL !!!
Dodano: 14.02.2018 17:37    Przez: ~ddf
Miałeś na myśli prawicową hołotę.
Dodano: 14.02.2018 18:19    Przez: ~Q
NOrmalnie komuna... Robią z tego polityczny wiec I jeszcze nieswiadome niczego dzieci wciągają..
Dodano: 14.02.2018 19:13    Przez: ~alex1234
Rodzice nie byli informowani. Wiadomo było tylko że dzieci jadą na Starówkę.
Dodano: 14.02.2018 19:42    Przez: ~*-*
Było to topowe wydarzenie miasta na równi z: różańcem 20 osób na Zatorzu, wystawą 11 kotów w SP4, obroną niezawisłości sądów przez 10 osób.Zapraszam LM do pobliskiego Lidla gdzie zbierze się ponad 200 osób w celu zakupu trampków w promocji.
Dodano: 14.02.2018 19:58    Przez: ~lolek
Czy tylko ja czuję się zażenowany czytając o tym?
Dodano: 15.02.2018 06:37    Przez: ~królik
2 z 3
<<123>>