WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Zakaz handlu ominie giełdę. Będzie działała jak zawsze

Dodano: 10.03.2018 11:03
Źródło: LM.pl

Jutro pierwsza niedziela z zakazem handlu. Tym nie powinni się jednak martwić ci, którzy regularnie odwiedzają konińską giełdę.

Giełda towarowo-samochodowo przy stadionie na ul. Podwale w Koninie będzie działała tak jak do tej pory. Na jej funkcjonowanie nie wpłynie zakaz wynikający z przyjętej w lutym ustawy. Wszystko dlatego, że na giełdzie działalność handlową prowadzą rolnicy oraz właściciele sprzedawanych towarów. Na to natomiast ustawa zezwala. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i w Koninie, który administruje obiekty jakimi są stadion i plac przy nim, nie odpowiada za to jak na terenie giełdy prowadzona jest sprzedaż.

- Z przedmiotu działalności określonego w statucie MOSiR i z zapisów dotyczących giełdy towarowo-samochodowej wynika, że jej organizator nie prowadzi żadnej działalności handlowej, a jedynie udostępnia miejsca na jej prowadzenie w zamian za pobieranie opłaty targowej i opłaty administracyjnej, a osoby zatrudnione przez MOSiR stanowią tzw. obsługę giełdy i nie są osobami, które wykonują czynności związane z handlem – informuje radca prawny, który opracował opinię w sprawie giełdy.

Prawnik przypomina również, że „kwestia kontroli nie należy do administratora, ale do innych organów”.

  • Konin. Zakaz handlu ominie giełdę. Będzie działała jak zawsze
  • Konin. Zakaz handlu ominie giełdę. Będzie działała jak zawsze
  • Konin. Zakaz handlu ominie giełdę. Będzie działała jak zawsze

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To dobrze bo to najwieksza atrakcja tego nudnego miasta !
Dodano: 10.03.2018 11:10    Przez: ~adam
Czyli w niedzielę na giełdzie będzie można kupić chińskie gacie i skarpety ?
Dodano: 10.03.2018 11:28    Przez: ~Klient
Ten zakaz został wprowadzony po to by ukrucic choć trochę coraz bardziej ponosząc się w naszym kraju zachodnie korporacje handlowe. A kościół to tylko wymowka wyznawców rudego Tuska. Skoro na zachodzie zamknięte sklepy to i u nas też. Jedna Europa to jedna. Niestety Hitler wymordowal polska inteligencję więc teraz są tego efekty. Polocki na co dzień pracujący na zachodzie jako służba u helmuta pokazują po powrocie w niedzielę jakie to bambry z kosmodiskiem na plecach
Dodano: 10.03.2018 11:50    Przez: ~Pn
To miejscowe Koniniaki całą rodziną jutro na giełdę bo to jedyna atrakcją w niedzielę w mieście.
Dodano: 10.03.2018 13:28    Przez: ~Ha ha ha
Patrząc na te ruiny stadionu to ta nazwa im.Zlotej jedenastki Kazimierza Górskiego wcale nie pasuje,
Dodano: 10.03.2018 12:21    Przez: ~Oj

KOMENTARZE

I tak nikt tam już nie chodzi
Dodano: 10.03.2018 11:10    Przez: ~Nider
Tak Nider - lepiej siedzieć w Maksraku i żreć hamburger-ki lub brandzlować powietrze ze smartfonem w łapie w kejefsi.
Dodano: 10.03.2018 11:19    Przez: ~szpieg z giełdy
P K N y uratowaneeeeeeee
Dodano: 10.03.2018 11:44    Przez: ~Pn
Szpieg pewnie myślisz że to co jesz w domu jest zdrowsze od tego w MC i kfc
Dodano: 10.03.2018 11:45    Przez: ~Echhhh
Jeszcze zeby cokolwiek sprzedajac dawali paragon
Dodano: 10.03.2018 11:55    Przez: ~Olo
Dawno tam nie bylem i mam pytanie, czy nadal jest to miejsce gdzie można kupić ubrania typu moda 1990-95? Błyszczące garnitury, buty z chełmka i garsonki a'la dyrektor cyrku?
Dodano: 10.03.2018 13:45    Przez: ~Hugo Boss
Tak wciąż można to kupić. Tak się to sprzedaje że do dziś są na wyprzedaży :) A.. i dorzucili foloową pelerynę naczelnika. Hit sezonu. Podobno w nowej serii Bearl Grylls będzie z tą peleryną skakał z everestu, pozyskiwał 10Kw prądu i przeprowadzał filtrację wody na zasadzie odwróconej osmozy.
Dodano: 10.03.2018 13:53    Przez: ~Zibi
Normalni klienci kupują z ogłoszeń, na giełdzie zostali sami idioci, co chcą dobry samochód, za małe pieniądze, jeszcze nie mają grosza przy dupie, żal im wydać na paliwo, chodź i tak jeżdzą na gazie. Za bardzo nie wiedzą, czego chcą, od życia, bo co tu się zastanawiać nad samochodem za 5 tys. złotych, najlepiej by rozłożyli namiot, żeby się przespać z problemem, bo to już nie na ich głowy. Ludzie, którzy kupują domy, krócej się zastanawiają.
Dodano: 10.03.2018 19:35    Przez: ~Marek Peksa
Sprzedają miejsce na giełdzie, a to też handel
Dodano: 11.03.2018 12:18    Przez: ~Gil Kaczora
To dobrze bo to najwieksza atrakcja tego nudnego miasta !
Dodano: 10.03.2018 11:10    Przez: ~adam
Atrakcja dla ludzi ze wsi, którzy tu przyjeżdzają na handel.
Dodano: 10.03.2018 12:17    Przez: ~Giełda
Najwiecej zawsze jest tam koniniakow,ktorzy przychodza po cebule i ziemniaki,masz racje ze wsi
Dodano: 10.03.2018 12:34    Przez: ~ Ja
Jakie miasto taka giełda. Rano po cebule i tanie klapki z mielonego asfaltu a po południu na galerię na lansing. Konin rulez
Dodano: 10.03.2018 13:55    Przez: ~SSA
Istnieje tam cos jeszcze wogole ?
Dodano: 10.03.2018 11:11    Przez: ~Stuhr🔯
W ogóle można tam nabyć, drogą kupna, słownik ortograficzny.
Dodano: 10.03.2018 11:33    Przez: ~stójkowy
Nie.
Dodano: 10.03.2018 11:38    Przez: ~Pn
Wieś tam zaczyna niedzielne wycieczki
Dodano: 10.03.2018 11:46    Przez: ~Felix 😻
Istnieje,najlepszy,najwiekszy,najno stadion w polsce na dodatek pieknie sie nazywa ! Złotej 11 setki Kazimierza Górskiego czego chcieć więcej,jest nawet przy giełdzie,warto zobaczyć polecam !
Dodano: 10.03.2018 12:03    Przez: ~Fan stadionu
Patrząc na te ruiny stadionu to ta nazwa im.Zlotej jedenastki Kazimierza Górskiego wcale nie pasuje,
Dodano: 10.03.2018 12:21    Przez: ~Oj
Pisząc wieś masz na myśli WSI Konin?
Dodano: 10.03.2018 12:28    Przez: ~etam
Zly news dla... czarnych i pisiorkow. Ten smieszny pisowski zakaz zostal zrobiony po to by ludzie szli do kosciola a tymczasem bedzie po staremu, czyli pojda na gielde. Po gieldzie obiadek w domu a pozniej browarek i na kanape przed tv. A gdzie kosciolek?
Dodano: 10.03.2018 11:26    Przez: ~Pn
Przed giełdą !
Dodano: 10.03.2018 11:35    Przez: ~do pn
Ty nie chodzisz do kościoła, bo w Boga nie wierzysz, jesteś lewakiem, który zmierza prosto do piekła.
Dodano: 10.03.2018 11:37    Przez: ~I dobrze
Ten zakaz został wprowadzony po to by ukrucic choć trochę coraz bardziej ponosząc się w naszym kraju zachodnie korporacje handlowe. A kościół to tylko wymowka wyznawców rudego Tuska. Skoro na zachodzie zamknięte sklepy to i u nas też. Jedna Europa to jedna. Niestety Hitler wymordowal polska inteligencję więc teraz są tego efekty. Polocki na co dzień pracujący na zachodzie jako służba u helmuta pokazują po powrocie w niedzielę jakie to bambry z kosmodiskiem na plecach
Dodano: 10.03.2018 11:50    Przez: ~Pn
Piekło to masz tu na ziemii wiec tam gdzie trafimy po smierci bedzie lepiej.
Dodano: 10.03.2018 11:52    Przez: ~Pn
Pissuatski Pn tak nienawidzisz Tuska czy Niemcow, ze z tego jadu na głowę ci padło. Poza tym pisze się ukrÓcić (sjp.pwn. pl/sjp/;2532459)
Dodano: 10.03.2018 11:54    Przez: ~Pn
Pissuarski Pnie napisales "Skoro (...) Jedna Europa to jedna". Mądre slowa tylko dlaczego w Europie przestrzegają prawa a u nas w Polsce he łamią??
Dodano: 10.03.2018 11:56    Przez: ~Pn
Popieram PO, a wy ?
Dodano: 10.03.2018 12:28    Przez: ~Pn
W Niemczech tez jest zakaz w niedziele. TLO dlatego ze tam też rządzą księża??? Rusz rozumem. Jedyne co masz zakodowane w tej łepetynie to kupowac kupowac kupowac. żal
Dodano: 10.03.2018 15:11    Przez: ~dfvsd
A co to za przyklad te Niemcy? Bo ubinnego maszego sasiada, w Czechach, zakazu handlu w niedzieke nie ma. I oni tez sa w UE...
Dodano: 10.03.2018 19:20    Przez: ~Pn
Czechy? Kwestia czasu. Już nad tym pracuja
Dodano: 10.03.2018 22:11    Przez: ~Pn
Czyli w niedzielę na giełdzie będzie można kupić chińskie gacie i skarpety ?
Dodano: 10.03.2018 11:28    Przez: ~Klient
Do woli soboe kupisz.
Dodano: 10.03.2018 11:57    Przez: ~Pn
Ja kupiłem kalesony.
Dodano: 10.03.2018 13:05    Przez: ~Pn
W niedzielę chińskie gacie i skarpety można kupić oczywiscie na giełdzie. W pozostałe dni sprzedawają je we Ferio i w Galerii nad Jeziorem oraz w innych licznych sklepach. W towar z Bangladeszu też się można oczywiscie zapopatrzyc w tych samych miejscach
Dodano: 10.03.2018 14:40    Przez: ~dlaniedoinformowanych
Chińskie gacie tez kupisz w Galerii nie musisz jechać na Giełdę tylko trochę drożej
Dodano: 11.03.2018 18:40    Przez: ~klientka
I dobrze, niech ludzie wyjdą trochę na świeże powietrze a nie w markecie się duszą, a dodatkowo mogą wesprzeć rodzimy handel
Dodano: 10.03.2018 11:30    Przez: ~Koko
Nie taki byl zamiar pisiorkow. Ludziom ograniczono dostep do marketow by skierowali swoje kroki do pewnych "swiatyn". To byl glowny cel pisiorkowego nierzadu. Choć znając zycie yo slupki czarnym od tego zakazu nie podskocza...
Dodano: 10.03.2018 11:35    Przez: ~Pn
Poparcie w ostatnim sondażu dla PiS-u 44 %, a dla nędznego PO 14 % i co ?
Dodano: 10.03.2018 11:40    Przez: ~Łyso ci
Ja mam za.....ście 1000 i na dodatek w niedzielę przed tv. Żyć nie umierać. Mój głos oddaje na PiS
Dodano: 10.03.2018 11:52    Przez: ~Tusk von emigrancie
Poparcie dla partii zewryfikuja wybory przy urnach a nie pissuarski CBOS...
Dodano: 10.03.2018 11:58    Przez: ~Pn
Ja zagłosuję na PO.
Dodano: 10.03.2018 12:29    Przez: ~Pn
PiS przetrwa., 500 ich uratuje
Dodano: 10.03.2018 12:58    Przez: ~Pn
Pn tobie 500 się nie należy, nie masz dzieci, jesteś niepłodny, czy może stary kawaler ?
Dodano: 10.03.2018 13:07    Przez: ~Eunuch
Akurat ten pissuarski Pn (Ja zagłosuję na PO Dodano: 10.03.2018 12:29 Przez: ~Pn i PiS przetrwa., 500 ich uratuje Dodano: 10.03.2018 12:58 Przez: ~Pn) to payac, który nie może mieć dzieci bo ich nie potrafi zrobić.
Dodano: 10.03.2018 15:10    Przez: ~Pn
Pn tobie padło już na głowę. Odejdź od polityki. Tu za pisem jesteś zaraz za peło
Dodano: 10.03.2018 22:13    Przez: ~Zdzich
Gdyby tu byla chociaz 1 liga pilki noznej na dobrym poziomie,a tak sportowo tu kicha,tylko ta giełda nic tu wiecej nie ma ! Ile można chodzić po mini galerii,no chyba,ze co tydzien wyjazd do Poznania lub Torunia taka prawda,dobrze,ze ta giełda chociaz została tu
Dodano: 10.03.2018 11:45    Przez: ~Fe
Jutro na Giełdzie bedom 3 kubki na bank
Dodano: 10.03.2018 11:53    Przez: ~mafia
Na konińskiej giełdzie to słychać wiejską gwarę i przekleństwa, którymi operują katolicy przyjeżdzający z okolicznych wiosek. Tak czczą niedzielę. Katolik może przeklinać, ksiądz mu odpuści przecież, jeżeli mu spowiednik na ucho się wyspowiada.
Dodano: 10.03.2018 12:27    Przez: ~Niedziela
Teraz na giełdzie -plebani będą zbierać na tace !!! albo, że który pokaże paragon ,że opłacił klechę !!!lub u zakonnicy !!!
Dodano: 10.03.2018 12:39    Przez: ~mundek
Każdy katolik przeklina, w ogóle nie boją się Boga blużniąc.
Dodano: 10.03.2018 13:10    Przez: ~Odważni
To miejscowe Koniniaki całą rodziną jutro na giełdę bo to jedyna atrakcją w niedzielę w mieście.
Dodano: 10.03.2018 13:28    Przez: ~Ha ha ha
I niech pamietaja kto im zamknal sklepy - nierzad PiSu.
Dodano: 10.03.2018 15:12    Przez: ~Pn
I bardzo dobrze, niedziela nie jest od handlu, a do odpoczynku w gronie rodzinnym.
Dodano: 10.03.2018 16:52    Przez: ~Wolna niedziela
Ty wyżej - to dkaczego mi pis nie zalatwil wolnej niedzieli? Jak i wielu grupom zawodowy'.'