WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Rozbierają mur przed halą Rondo. Będzie większy parking

Dodano: 10.04.2018 11:42
Źródło: LM.pl

Charakterystyczny murek przed halą Rondo znika z dnia na dzień. Z powodu jego złego stanu rozbiór obiektu nakazał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego. Na miejscu muru powstaną dodatkowe miejsca parkingowe.

Ekipa rozbiórkowa działa przed konińską halą Rondo od zeszłego tygodnia. - Dostaliśmy decyzję z Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Koninia z rygorem natychmiastowej wykonalności. Inspektor skontrolował ten murek, my przedłożyliśmy ekspertyzę i potwierdziło się, że stan techniczny tego murku jest nie najlepszy. Były m.in. pęknięcia na wskroś długości murku, trochę był rozkruszony - tłumaczy powody tego działania Aneta Wanjas, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza terenem.

Teren pod rozebranym murkiem ma posłużyć jako dodatkowe miejsca parkingowe. Ile dokładnie ich będzie? - Trudno powiedzieć. Obecnie mamy pomiędzy 55, a 60 miejsc. Jest wstępny zarys, jak ma wyglądać ten parking, ale muszą być jeszcze uzgodnienia dotyczące np. bezpieczeństwa - wyjaśnia Aneta Wanjas. Wstępne przewidywania mówią o kilkunastu dodatkowych miejscach.

Rozbiórka muru nie wszystkim się jednak podoba. W mediach społecznościowych zawrzało. Część mieszkańców Konina żałuje usunięcia jednego z ciekawszych i bardziej oryginalnych elementów krajobrazu Konina. - Burzenie ładu architektonicznego w Koninie trwa w najlepsze. Ktoś zapomniał, że murek i hala Rondo, to architektoniczna całość - ocenia na swoim profilu na FB Akcja Konin.

Prace przed halą Rondo mają potrwać maksymalnie do połowy kwietnia. Po rozebraniu do końca muru wykonawca ma jeszcze uporządkować i wyrównać teren.



  • Konin. Rozbierają mur przed halą Rondo. Będzie większy parking
  • Konin. Rozbierają mur przed halą Rondo. Będzie większy parking
  • Konin. Rozbierają mur przed halą Rondo. Będzie większy parking
  • Konin. Rozbierają mur przed halą Rondo. Będzie większy parking
Czy rozbiórka murku to według Ciebie dobry pomysł?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Właśnie tak, ktoś zapomniał że to nie murek tylko „fala”, pewien parawan przed zgiełkiem ulicy. Były tam jeszcze ciekawe betonowe stoliczki, przy których można było sobie latem miło posiedzieć. Stoliczki zrównano, a teraz całkiem ten murek czyli „falę” argument - postępująca motoryzacja społeczeństwa. Pan Prezydent w swojej wypowiedzi dla PK powiedział ze to co funkcjonalne nie może isc w parze z ładem architektonicznym.. bzdura ! Sam obiekt tez już oszepocono poprzez wyburzenie galerów z peloargnioami ( zaniedbali to rozebrali )i wymianę poręczy na schodach na te „tańsze” i i umalowanie obiektu na pomarańcz, na przemian z plastikowymi panelami które wetknięto w świetliki ma dachu. Jednym słowem wybitnego architekta Pana Zabłockiego i jego dzieło zmieszano z błotem.
Dodano: 10.04.2018 12:00    Przez: ~MieszkaniecLegionow
w Koninie nie ma chyba osoby która jako dziecko nie biegała po tym murku, szkoda że takie miejsca są niszczone, a szkarada zwana Centrum jest nie do ruszenia.
Dodano: 10.04.2018 12:39    Przez: ~Jeżon
Nikt o murek nie dbał to teraz znaleźli „powód” żeby go rozebrać i się podpierają opinią inspektora budowlanego. A przecież można było go odnowić bo był z bardzo dobrego materiału a nie takiego szajsu jak dziś produkują. Ale czego się spodziewać po ludziach co nie mają nawet odrobiny dobrego smaku i gustu. A tych miejsc parkingowych dodatkowo ile może być? Nowicki obiecał w centrum budowę podziemnego parkingu ale łatwiej burzyć i przerabiać np. osiedlowe dawne korty tenisowe na pseudoparkingi.
Dodano: 10.04.2018 12:33    Przez: ~Alejowy
Może postawią Tramwaj Wodny w tym miejscu?
Dodano: 10.04.2018 12:19    Przez: ~Mp
Pani Wanjas niech sie uda do tatusia on jej podpowie ile co mozna tam zrobic!!!!!
Dodano: 10.04.2018 13:27    Przez: ~Rowerek

KOMENTARZE

Właśnie tak, ktoś zapomniał że to nie murek tylko „fala”, pewien parawan przed zgiełkiem ulicy. Były tam jeszcze ciekawe betonowe stoliczki, przy których można było sobie latem miło posiedzieć. Stoliczki zrównano, a teraz całkiem ten murek czyli „falę” argument - postępująca motoryzacja społeczeństwa. Pan Prezydent w swojej wypowiedzi dla PK powiedział ze to co funkcjonalne nie może isc w parze z ładem architektonicznym.. bzdura ! Sam obiekt tez już oszepocono poprzez wyburzenie galerów z peloargnioami ( zaniedbali to rozebrali )i wymianę poręczy na schodach na te „tańsze” i i umalowanie obiektu na pomarańcz, na przemian z plastikowymi panelami które wetknięto w świetliki ma dachu. Jednym słowem wybitnego architekta Pana Zabłockiego i jego dzieło zmieszano z błotem.
Dodano: 10.04.2018 12:00    Przez: ~MieszkaniecLegionow
Mała architektura? Żarty jakieś chyba. Może już zabytek? Wielki krawężnik między samochodami i to zbędny. 40 lat temu, co najwyżej najbogatszy w okolicy dużego fiata postawił. Teraz nie ma gdzie zaparkować, gdy się chce iść na basen. Najwyższa pora.
Dodano: 10.04.2018 14:18    Przez: ~ratownik
Błagam,zanim przegracie wybory zostawcie chociaż trochę gruzu w tym mieście.
Dodano: 10.04.2018 14:34    Przez: ~yahoo
Kilka cegieł na kupie, a Ty sie spinasz jakby Ci wjechali fadromą przez drzwi. Wsiądź do delorean'a i się cofnij w czasie jak Ci brakuje tak bardzo stoliczków z żelbetu. Co za przygłup.
Dodano: 10.04.2018 14:45    Przez: ~Marcin
Ostatnio w Koninie wydano wojnę drzewom, bo nie takie, bo koślawe, bo kruche i ciach... Kiedy ten beton skończy się w Koninie? Dlaczego mieszkańcy nie zwrócą się do nadzoru (wyborców) o wyrudowanie, rozwalenie, wywalenie za nawias tych co tak chętnie teraz rozwalają. Do tych nadzorów budowlanych to mamy szczęście!
Dodano: 10.04.2018 14:48    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Będzie pomnik Lenina ?
Dodano: 10.04.2018 15:59    Przez: ~Jeb..POSLD
popieram.ten murek, czy fala to tez czastka Konina i mnie i takie detale tworza wspomnienia a nie wiekszy parking
Dodano: 10.04.2018 17:39    Przez: ~jarek
byłem małym chłopakiem jak budowano te murki i pamiętam jak mieszkałem na Zawadzkiego to biegało się po tych murkach z kumplami . Miłe wspomnienia a murku już nie ma.
Dodano: 10.04.2018 22:56    Przez: ~daro
Niech to będzie symbol rządzenia SLD-PO w tym mieście . Wszystko niszczą wszystko się wali.
Dodano: 11.04.2018 01:33    Przez: ~gfdsa
ok- jeżeli murek szpecił to można go rozebrać i w tym miejscu postawić coś atrakcyjniejszego...ale parking??? to może wszystko rozbierzmy po to po komunie przecież i obstawmy całe miast samochodami i Biedronkami...
Dodano: 11.04.2018 10:47    Przez: ~iv
A po co tam większy parking?Chyba,że liczą na wielką frekwencję na 1-go Maja.
Dodano: 10.04.2018 12:08    Przez: ~antykom
Pochód powinien chodizc pod amfiteatr, nigdy nie potrafili po porządnie zorganizować. 70,80 chodzi w drogę krzyżowa od Kolbego na Glinkę a tu osoby w kwiecie wieku idą sobie od hotelu do basenu.. Wg przez to ze SLD robi te pochody dużo ludzi tam nie chodzi. To powinno być święto związkowe, zawodowe.. radosne z dużym festynem po pochodzie dla dzieciaków i nie tylko. Tyle jest w Koninie związków zawodowych, chcoiazby w Kopalni, Elektrowni, Hucie.. Związków innych np. PZW, HDK.. przedstawicieli różnych zawodów górników, energetyków, hutników.. czy nasze ludowe stroje.. upolitycznili to święto, które dla tego przemysłowego miasta powinno mieć inny charakter w obecnych czasach. Stało by się pewną atakacją turystyczną, na widowiskowy pochód i inne atrakcje - nie polityczny - ściągały by tabuny z całego kraju. A tak to dziadki se idą i idą..
Dodano: 10.04.2018 12:17    Przez: ~Moglobytakbyc
A po co komu ten murek? Naprawdę większych problemów nie macie?
Dodano: 10.04.2018 14:23    Przez: ~Poco
Ten murek był obrzydliwy i tylko straszył.
Dodano: 10.04.2018 17:03    Przez: ~Mieszkaniec
Ty nie jesteś @Mieszkaniec.Ty jesteś napływowy dzikus.
Dodano: 10.04.2018 17:48    Przez: ~aco
@ratownikOjej, faktycznie! Sportsmeni muszą mieć blisko z samochodziku na basen, bo nóżki będą bolały ;(
Dodano: 11.04.2018 08:23    Przez: ~driver
Po co parking jak na tej hali tylko druzyny 2 ligowe !
Dodano: 10.04.2018 12:15    Przez: ~mors
Może postawią Tramwaj Wodny w tym miejscu?
Dodano: 10.04.2018 12:19    Przez: ~Mp
Dobra decyzja rozbiórki tego brzydactwa.
Dodano: 10.04.2018 17:04    Przez: ~Obywatel
I bardzo dobrze.
Dodano: 10.04.2018 12:17    Przez: ~Pn
Bardzo dobrze bedzie jak zawisniesz błaznie z zakonu POczwar
Dodano: 11.04.2018 15:13    Przez: ~Jerzy Urban 💩🐷
Nikt o murek nie dbał to teraz znaleźli „powód” żeby go rozebrać i się podpierają opinią inspektora budowlanego. A przecież można było go odnowić bo był z bardzo dobrego materiału a nie takiego szajsu jak dziś produkują. Ale czego się spodziewać po ludziach co nie mają nawet odrobiny dobrego smaku i gustu. A tych miejsc parkingowych dodatkowo ile może być? Nowicki obiecał w centrum budowę podziemnego parkingu ale łatwiej burzyć i przerabiać np. osiedlowe dawne korty tenisowe na pseudoparkingi.
Dodano: 10.04.2018 12:33    Przez: ~Alejowy
A gdzie kolego były te korty tenisowe ?
Dodano: 10.04.2018 14:31    Przez: ~Kamys
Korty były choćby na Zatorzu, naprzeciwko Sądu Rejonowego - po drugiej stronie ulicy obecie parking. Następnie na 11 listopada przy szkole nr 8. Okolice Energetyka 6 teraz dziura na dziurze i syf. Następnie boisko przy szkole nr 6 od strony Kleczewskiej. To są wszystko kiedyś obiekty sportowe a teraz bylejakie parkingi.
Dodano: 10.04.2018 16:11    Przez: ~Alejowy
w Koninie nie ma chyba osoby która jako dziecko nie biegała po tym murku, szkoda że takie miejsca są niszczone, a szkarada zwana Centrum jest nie do ruszenia.
Dodano: 10.04.2018 12:39    Przez: ~Jeżon
Popieram rozbiórkę tego monumentu PRL-owskiego, to wstyd, że coś takiego stało w centrum miasta.
Dodano: 10.04.2018 17:07    Przez: ~Aleje
Juz dawno powinni ten murek rozebrać. Ani to ładne, ani praktyczne do tego się rozpadające. Może kiedyś pełniło jakąś funkcje, wpisywalo się w krajobraz i ładnie wyglądało ale teraz to już tylko straszyło a przy okazji zajmowało kawał parkingu. Miejsc pakingowych brakuje i dużo lepiej ze to rozwalili to niż jakby mieli wyciąć jakieś drzewa albo zaorac trawnikm
Dodano: 10.04.2018 12:41    Przez: ~Julia
barzo dobrze ze usuneli fale...murek....czasy sie zmieniaja i to musialo sie zmienic....wy remonty w domach robicie. wygladaja inaczej niz 40 lat temu....naród polski lubi narzekać co by ktos nie zrobil zawsze bedzie zle...nic nie robi..zle..robi zle
Dodano: 10.04.2018 12:43    Przez: ~konin
Remont w domu ale nie demolkę i bezguście!
Dodano: 10.04.2018 14:15    Przez: ~Qwerty
Jak remontujesz dom, to równasz go z ziemią?
Dodano: 11.04.2018 08:26    Przez: ~ciekawy
podobno ma tam byc..kawiarnia
Dodano: 10.04.2018 12:44    Przez: ~budowlaniec
Proponuję hasło wyborcze: Konin, miasto dla samochodów.
Dodano: 10.04.2018 12:54    Przez: ~kopyrajter
Proponuję, żebyś spadał z tego miasta
Dodano: 10.04.2018 14:41    Przez: ~Ziomek
proponuję zmianę nazwy miasta Konin na Parking
Dodano: 11.04.2018 08:25    Przez: ~planista
A ja proponuje hasło:Dość cenzury na LM-ie.
Dodano: 11.04.2018 08:30    Przez: ~demokracja
PisiwsLi LMik usuwa to, co miedobre dla pismatolkow jsk mawual Mistrz. Zas pisiwski hejt i wypociny zostawiaja...
Dodano: 11.04.2018 08:38    Przez: ~Pn
LM jest tak PiS-owski jak nieuk ~Pn.
Dodano: 11.04.2018 09:05    Przez: ~tfffuuu
Kazdy fanatyk piSSu to nieuk, yo ciemny lud, ktory wszystko w ciemno kupi.
Dodano: 11.04.2018 11:35    Przez: ~Pn
Racja dla samochodów ,marketów i płatnych parkingów !!!
Dodano: 11.04.2018 12:50    Przez: ~bolo
1 z 5
12345>>