WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowości na Biegu Milowego Słupa. Atest trasy i rodzinna majówka

Dodano: 20.04.2018 16:25
Źródło: LM.pl

Zmodyfikowana i atestowana trasa, marsz nordic walking, rozgrzewka z mistrzem olimpijskim, Dzień Dawcy Szpiku Kostnego i rodzinna majówka na bulwarze to nowości towarzyszące XX Ogólnopolskiemu Biegowi Milowego Słupa.

Czołowy bieg odbywający się w Koninie w swoim jubileuszowej edycji doczekał się naprawdę specjalnego potraktowania. Już sama konferencja odbiegała od utartego scenariusza - rozpoczęta i zakończona została filmowym przypomnieniem ubiegłorocznej edycji, do wglądu dziennikarzy były również nagrody i statuetki dla uczestników biegu. - Dwudziesty raz będziemy mogli i mieli przyjemność zorganizowania biegu dla mieszkańców Konina - mówił dyrektor MOSiR Konin, głównego organizatora biegu, Kamil Szadkowski.

Atestowana trasa. ,,Musieliśmy liczyć każdą studzienkę"

W związku z jubileuszową edycją na uczestników czeka wiele nowości. Najważniejszą sprawą dla biegaczy jest pozyskany przez MOSiR Konin atest trasy wydany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Jak mówił Kamil Szadkowski - atest ,,świeżutki", bo wydany zaledwie kilka dni temu, a ważny aż do 2023 roku. - Mamy go po raz pierwszy. Kosztowało nad to dużo pracy - dwa grube segregatory, zdjęcia, spotkania. Uzyskanie takiego atestu wiąże się z liczeniem każdej studzienki na trasie, każdej przeszkody. Ta trasa po tym ateście nie może się też zmienić. Otrzymanie tego certyfikatu to duży przeskok - zapewniał dyrektor MOSiR Konin.

Tegoroczna trasa została również lekko zmodyfikowana. Start umiejscowiony zostanie bliżej Mostu Toruńskiego, na wysokości klucza oznaczającego Trakt Toruński. Następnie uczestnicy pobiegną w kierunku konińskiego ratusza, zawrócą na Plac Wolności, wbiegną na Most Toruński, na ul. Nadbrzeżną, przez teren Zakładu Usług Wodnych, ul. Wojska Polskiego, znów Mostem Toruńskim, dolnym bulwarem pod mostem, w ul. Zofii Urbanowskiej, ul. Nadrzeczną, do Parku im. F. Chopina, ul. Kościuszki i na Plac Wolności. Dziesięciokilometrowa trasa będzie wymagała pokonania dwóch takich pętli, a meta umiejscowiona będzie przed pompą na Placu Wolności.

W tym roku biegaczom towarzyszyć będzie również marsz nordic walking. Kijkarze pokonają pięć kilometrów. Zapisanych jest już niemal 160 biegaczy i ponad 25 uczestników marszu nordic walking. Miejsc jest niemal dwa razy więcej, zgłaszać do biegu wciąż można się TUTAJ.

W związku z biegiem utrudnienia czekają kierowców. Godzinę przed startem imprezy, o godz. 16.00 zamknięte zostaną ul. Wojska Polskiego, Zofii Urbanowskiej i część ul. Kościuszki. Ponowne otwarcie planowane jest na godz. 19.00.

Na rozgrzewkę - olimpijczyk i multimedalista

Dwanaście minut przed startem biegu na uczestników czeka rozgrzewka. I to nie z byle kim, a z Tomaszem Szymkowiakiem - olimpijczykiem, multimedalistą mistrzostw Polski w biegach na różnych dystansach. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają również pamiątkowe medale. W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, z patriotycznym motywem. - Mam nadzieję, że biegaczom i kijkarzom ten medal się spodoba - mówi Kamil Szadkowski. Każdy uczestnik będzie mógł również pobrać swoje pamiątkowe zdjęcie z biegu, dla najlepszych przygotowane zostały nagrody: profesjonalne zegarki dla biegaczy i statuetki.

Dzień przed biegiem głównym odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe. Ich areną będzie Stadion im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. Rywalizacja toczyć się będzie w aż dwudziestu kategoriach wiekowych. Najmłodsi pokonają dystans 150 m, najstarsi - 2000 m. Na dzieci, oprócz medali, czeka również nagroda specjalna, czyli YESdzik. - Zapraszamy wszystkich dyrektorów szkół, by skorzystali z tego zaproszenia. Szkoła, która się najbardziej zaangażuje w uczestnictwo w biegu, otrzyma od MOSiR Konin nagrodę - zapowiada dyrektor MOSiR Konin.

Oprócz biegu - majówka i zbiórka... wymazów z gardła

Tegorocznej edycji biegu towarzyszyć będą dwie imprezy dodatkowe. Po biegach dziecięcych i młodzieżowych na konińskim bulwarze odbędzie się rodzinna majówka. Co się tam będzie działo? Dyrektor Kamil Szadkowski mówi, że to na razie niespodzianka. Oprócz tego MOSiR Konin wraz z Zespołem Szkół Medycznych i klasą o profilu medycznym z ZS im. M. Kopernika w Koninie ma zamiar zorganizować Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, podczas którego zbierane będą wymazy z gardła, umożliwiające ustalić zgodność potencjalnych dawców z potrzebującymi. - Chcemy też, oprócz biegania, pamiętać o zdrowiu i pomaganiu innym osobom - deklaruje Kamil Szadkowski.

XX Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa odbędzie się w dniach 18 - 19 maja w Koninie. slajd 1 z 13
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

plan jest, fakturka jest, przelewik jest. Zapraszam na grila!
Dodano: 20.04.2018 18:00    Przez: ~moskwa 1980
Zacytuję klasyka"Mój mąż z zawodu jest dyrektorem" he he.
Dodano: 20.04.2018 19:11    Przez: ~PiSda
On ci to,on !
Dodano: 20.04.2018 18:08    Przez: ~PZPR NIEBO-szczka
Kamilek to taki Nikodem Dyzma naszych czasów,fujjjjj.
Dodano: 21.04.2018 07:30    Przez: ~xxx

KOMENTARZE

Bieg milowego słupca ??? Jest cos takiego ???
Dodano: 20.04.2018 16:51    Przez: ~Haha
Rzeczywiscie smiesznie ! Ale nie oczekujmy zbyt wiele od tego miasta !
Dodano: 20.04.2018 17:19    Przez: ~Hallo
On ci to,on !
Dodano: 20.04.2018 18:08    Przez: ~PZPR NIEBO-szczka
plan jest, fakturka jest, przelewik jest. Zapraszam na grila!
Dodano: 20.04.2018 18:00    Przez: ~moskwa 1980
bieglem 3 razy. biuro zawodow w cku to jest jakis koszmar. jedno okienko, tlok, klotnie, problemy ze wszystkim. atmosfera jak w mięsnym lat 80.najslabszy punkt organizacji biegu.
Dodano: 20.04.2018 18:04    Przez: ~kkk
Mam nadzieję, że nie przyjdziesz w tym roku
Dodano: 23.04.2018 22:51    Przez: ~kibic
Zacytuję klasyka"Mój mąż z zawodu jest dyrektorem" he he.
Dodano: 20.04.2018 19:11    Przez: ~PiSda
"A szkoda taki ładny był,amerykański"
Dodano: 20.04.2018 19:16    Przez: ~ble ble ble
W końcu dobra zmiana ! Bo bieg miał się ku upadku
Dodano: 20.04.2018 19:57    Przez: ~Antoś
No proszę można Można zrobić fajną imprezę w mieście
Dodano: 20.04.2018 19:58    Przez: ~Dawid
Wszyscy co chcą i działają w tym naszym mieście są krytykowani lepiej sami weźcie zadki i coś oprócz obłąkanych komentarzy zróbcie
Dodano: 20.04.2018 20:02    Przez: ~Robert
To są fajne zmiany no i o kijkach ktoś pomyślał !
Dodano: 20.04.2018 20:03    Przez: ~Dorota
No nagrody pełen wypas wezmę udział ale nie mam szans :(
Dodano: 20.04.2018 20:04    Przez: ~Artur
1 z 3
123>>
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO