WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Młodzi radni chcą walczyć z wyludnianiem się miasta

Dodano: 5.06.2018 10:00
Źródło: LM.pl

Wyjeżdżają z Konina i nie wracają. O możliwościach rozwiązania tego problemu chcą dyskutować przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.

Młodzi rajcy organizują spotkanie, w którym wziąć mają włodarze, organizacje pozarządowe i mieszkańcy. Tematem kluczowym będzie rozmowa o przyczynach i skutkach wyjazdu młodzieży z Konina. A także próba znalezienia rozwiązania tego problemu.

- Spotkanie będzie poprzedzone ankietą, w której młodzi ludzie powiedzą, dlaczego chcą wyjechać z Konina, co według nich powinno się zmienić, Czekamy również na odpowiedzi osób, które dostrzegają zalety Konina, przez które zdecydują się pozostać w mieście – informują członkowie MRM. - Nie chcemy nikogo oskarżać o istniejący problem. Chcemy, aby społeczność i władze miasta połączyły siły, aby wspólnie rozwiązać ten jak i inne problemy Konina, które przyczyniają się do wyjazdu młodzieży – dodają.

Spotkanie odbędzie się 19 czerwca o godz. 17:00 w sali ratuszowej.

  • Konin. Młodzi radni chcą walczyć z wyludnianiem się miasta

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Od 15 lat jest to powtarzane, tylko godziwa praca zatrzyma ludzi w mieście. Nie trzeba być alfą i omegą, by to dostrzec. A rozmowy i wieczne dyskusje mają tylko zaciemnić jeszcze bardziej w ciemnogrodzie. 4-5 inwestorów z konkretnych branż technicznych i FMCG, każdy po 150-200 pracowników i ruszy się w Koninie. Ale władza w Koninie nie chce inwestorów zewnętrznych, bo miejski pracodawca obsadzony swoimi to od 25 lat siła wyborcza.
Dodano: 5.06.2018 10:33    Przez: ~normalny
Dajcie ludziom zarobić w tym mieście tak aby każda rodzina mogła godnie żyć to sami ludzie powracają
Dodano: 5.06.2018 11:01    Przez: ~Inspektor
Proste trzeba pogonić Józefa i jego ekipę.
Dodano: 5.06.2018 10:21    Przez: ~Komuna
,,Tematem kluczowym będzie rozmowa o przyczynach i skutkach wyjazdu młodzieży z Konina. A także próba znalezienia rozwiązania tego problemu''. Jaja sobie Robicie myster Młodzi i piękni Radni? ja bez ankiety wam powiem czemu ludzie wyjeżdżają Bo tutaj nie ma przyszłości słaby rynek pracy i nauczania wyższego i proszę odpowiedzieć co jesteście w stanie zmienić.. Nic ,tylko robicie durne spotkania ,które nic nie wnoszą chodzi tylko o rozgłos , że jest taka grupka jak młodzi Radni .. Pozdrawiam
Dodano: 5.06.2018 11:11    Przez: ~Ankieter
Wywalic emerytow z urzedu, jest tem z 500 takich
Dodano: 5.06.2018 12:04    Przez: ~Antoni

KOMENTARZE

O tej godzinie gramy mecz z Senegalem! !!!Nikt nie przyjdzie oprócz lewakow którzy nienawidzą Polski i dlatego nie kibicuja. Prośba o przełożenie na drugi tydzień lipca.Wiadomo, że brakuje pracy ale chętnie wygrane to tym nierobom prosto w ryj!
Dodano: 05.06.2018 16:20    Przez: ~Mati92
Inne miasta jakos trzymaja ludnosc,niebawem miasta ktore byly mniejsze od Konina beda juz wiekszymi z Konina juz ubylo ponad tysiace z miasta 84tys jest ledwo obecnie 72tys,zadne miasto nie traci tyle co Konin procentowo
Dodano: 05.06.2018 16:58    Przez: ~Z
W Koninie nie ma żadnych perspektyw dla młodych ludzi, tym bardziej młodych rodzin, inwestycji mało a co za tym idzie brak miejsc pracy, jedynie co w Koninie się buduje to markety i to głównie zagraniczne, a pracujący w nich Polacy są mizernie wynagradzani.
Dodano: 05.06.2018 17:27    Przez: ~Symp. PiS
Budowa marketów będzie coraz mniej opłacalna. Im mniej społeczeństwo ma zasobów pieniężnych tym może ich mniej zjeść. Górnicy wymrą, wdowy po nich będą miały mniejsze renty. Skończy się Konin. Nawet w Urzędzie Miasta trzeba zatrudniać ludzi z zewnętrz.
Dodano: 05.06.2018 19:27    Przez: ~Qń
Czyja to wina, że Konin się wyludnia, ano gospodarzy miasta, po prostu brak perspektyw dla młodych ludzi, tu trzeba dobrego gospodarza aby pozyskał inwestorów i poczynił miejsca pracy z godziwymi zarobkami, a wtedy się młodych zatrzyma. No i tanie mieszkania dla młodych rodzin.
Dodano: 05.06.2018 17:33    Przez: ~Symp. PiS
Ameryki tym nie odkryłeś.Oczywiście w/g waszej smoleńskiej sekty najlepszym gospodarzem będzie ktoś namaszczony przez chorego starca z PiS?
Dodano: 05.06.2018 18:59    Przez: ~Colombo
Colombo od lat masz władzę PO i co zrobił dla tego miasta? Spadek liczby ludności o około 30-40 tyś. Demograficznie to wygląda przerażająco.
Dodano: 06.06.2018 11:03    Przez: ~fds
W Urzędzie Miasta nie zatrudni się więcej i nie zredukuje się w ten sposób bezrobocia. Można by zwolnić mieszkańców okolicznych gmin a zatrudnić mieszkańców Konina. Urząd Miasta i Spółki UM, oraz pozostali urzędnicy.
Dodano: 05.06.2018 19:17    Przez: ~Qń
o ku**a. I co by to zmieniło? Mniejsze bezrobocie w Koninie, a fatalna sytuacja okolicznych gmin? Nie chodzi o miasto tylko o cały powiat. Dla twojej wiedzy Konin jest miastem powiatowym i jak to z reguły wygląda powinien być w stanie zatrudniać ludzi z całego swojego powiatu, aby był ciągły rozwój i większy poziom życia. Kolega widzę myśli jak ów prezydent i jest jak jest. Proszę udaj się na wycieczkę do gmin sąsiadujących z Poznaniem, wjedź w osiedle domów jednorodzinnych i popatrz i się zastanów dlaczego co drugi dom, to działalność gospodarcza, co spowodowało taką sytuacje.
Dodano: 06.06.2018 11:00    Przez: ~co za dureń
Sam uciekłem do Wrześni bo w Koninie nie ma pracy, a jak już się cudem znajdzie, to za 1600zł na rękę, wyzysk i pogarda dla pracownika który obowiązkowo musi tyrać po 10-12 godzin dziennie z każda sobota w miesiącu. NIE MA PRACY, a co się z tym wiąże pracodawcy doją pracownika jak chcą, bo przecież na to miejsce czeka 200 chętnych. Byłem magazynierem w Koninie - 10 godzin dziennie za 2150 brutto, traktowano mnie jak śmiecia i niewolnika. Tę samą pracę wykonuje we Wrześni, 8 godzin dziennie, nadgodziny jeśli chce to idę, nie to nie i zarabiam średnio o 800zł więcej, plus różnorodne premie. I chodzę do pracy bez strachu jaką nogą wstał mój przełożony. Konin jest jakieś 10-20 lat zacofany gospodarczo i szczerze wątpię, aby z teraźniejszą władzą coś zmieniło się w tym smutnym mieście - są po prostu nieudolni myśląc że postawią tysięcznego Lidla, lub Biedronkę i załatwi sprawę. PS. teraźniejsza władza powinna zostać zlinczowana ...
Dodano: 06.06.2018 10:52    Przez: ~normalniejszy
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO