WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

W lipcu wznowienie ruchu pociągów między Wrześnią a Koninem

Dodano: 7.06.2018 14:51

Wojewoda spotkał się z dyrektorem PKP PLK w sprawie trasy Poznań - Warszawa. W lipcu wznowienie ruchu między Wrześnią a Koninem

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się z dyrektorem Regionu Zachodniego w PKP PLK Pawłem Neumannem. Wśród głównych tematów była przebudowa linii E20 między Sochaczewem a Swarzędzem na trasie Poznań-Warszawa. Obecnie nie ma zagrożenia dla terminu ukończenia inwestycji. Jak informuje wojewoda, w połowie lipca między Wrześnią a Koninem przygotowywane jest wznowienie ruchu pociągów.

Wojewoda Zbigniew Hoffmann podczas spotkania dopytywał dyrektora Pawła Neumanna m.in. o stan prac, które trwają na odcinkach znajdujących się w granicach województwa wielkopolskiego. - Z informacji, jakie otrzymałem, wynika, że dotychczasowa modernizacja linii E20 między Sochaczewem a Swarzędzem w granicach naszego województwa idzie sprawnie. Jestem dobrej myśli, szczególnie, że w Wielkopolsce prace są bardzo zaawansowane i wydaje się, że nie ma zagrożeń dla terminu ich zakończenia – komentuje wojewoda. - W połowie lipca między Wrześnią a Koninem przygotowywane jest wznowienie ruchu pociągów. Planowany jest kolejny etap prac i komunikacja zastępcza autobusowa pomiędzy Koninem a Barłogami ­­– dodaje Zbigniew Hoffmann.

Podczas spotkania omówiono dotychczasowe działania dotyczące prac na wielkopolskim odcinku trasy E20. W Koninie widoczny jest już nowy peron wyspowy. Trwa remont przejścia podziemnego. Coraz wyraźniej widać nowy układ torów konińskiej stacji. Między stacjami Swarzędz i Koło, na 130 km odcinku trwają roboty torowe. Między Swarzędzem a Kostrzynem Wielkopolskim zamontowano nową sieć trakcyjną. Prowadzone są zaawansowane roboty ziemne i torowe na odcinku Kostrzyn Wielkopolski – Swarzędz. Na stacji Podstolice pociągi odjeżdżają już z nowej krawędzi peronu. Pomiędzy Podstolicami a Koninem na ukończeniu są prace torowe oraz montaż sieci trakcyjnej pomiędzy Strzałkowem a Cieninem. Trwa też montaż sieci trakcyjnej na odcinku Sokołowo Wrzesińskie – Strzałkowo. 

Stacje Łowicz, Kutno, Koło, Konin, Podstolice oraz przystanki Konin Zachód, Kutno Azory, Mysłaków i Leonów będą kompleksowo przebudowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyższe perony, wyposażone w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i oświetlenie poprawią standard obsługi pasażerów. Modernizacja obejmuje 365 km torów, na 237 km linii kolejowej. Przebudowane zostanie 659 km sieci trakcyjnej, 17 przejazdów kolejowo – drogowych i ponad 130 obiektów inżynieryjnych. W Koninie i Łowiczu wybudowane będą bezkolizyjne skrzyżowania. Nowoczesne Lokalne Centra Sterowania (LCS) w Koninie, Kutnie i Łowiczu umożliwią sprawne i bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów między Warszawą a Poznaniem. Przebudowa zwiększy możliwości linii i pozwoli na lepsze łączenie przewozów regionalnych i międzyregionalnych. Podniesie się komfort podróży pasażerów. Znikną bariery architektoniczne, które utrudniają podróże osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.

Wykonanie robót zostało zaplanowane z zamknięciami dwutorowymi na części trasy. Pozwoli to na skrócenie czasu wykonywania prac z 51 do 24 miesięcy. Roboty na torach rozpoczęły się w czerwcu 2017 r. a zakończą w 2020 r. Modernizacja linii E20 między Sochaczewem a Swarzędzem jest dokończeniem projektu realizowanego w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy remont nie obejmował pełnego zakresu prac.

  • W lipcu wznowienie ruchu pociągów między Wrześnią a Koninem
  • W lipcu wznowienie ruchu pociągów między Wrześnią a Koninem

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:remont linii kolejowej,   PKP PLK,   dworzec PKP,   Konin PKP,   wojewoda,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

no proszę, można? można! o ile władze Konina nie biorą w tym udziału ! brawo PKP
Dodano: 7.06.2018 15:01    Przez: ~pasażer
a dworca kolejowego w Koninie nie będzie jeszcze przez kolejne 20 lat. Józef załatwił...
Dodano: 7.06.2018 15:20    Przez: ~realia Konina
Przeprawa tez miała być otwarta :)
Dodano: 7.06.2018 16:38    Przez: ~:)
W Chinach budują autostrady 8 pasmowe na pół Polski w pół roku, w Polsce biją brawo za otwarcie nitki skansenu XIX wiecznego w trakcie trwania "konserwacji"
Dodano: 7.06.2018 19:06    Przez: ~JKM
Póki co ja się dziwię, że nic nikt nie robi. Szumnie zapowiadano w połowie 2017 roku, że remont dworca ruszy wraz z remontem wyżej wspomnianych torów. Tory już prawie gotowe, a z dworca nie spadła póki co żadna blacha. A tak skakali nad remontem dworca, tak się chwalili, że "dla mieszkańców" załatwili miejsca parkingowe na dachu dworca. No i jakoś nadal nic w tym kierunku się nie zmieniło... Powoli tracę wiarę na to, że w ogóle coś się zmieni, oprócz władzy...
Dodano: 7.06.2018 17:19    Przez: ~Koninijczyk ;p

KOMENTARZE

no proszę, można? można! o ile władze Konina nie biorą w tym udziału ! brawo PKP
Dodano: 07.06.2018 15:01    Przez: ~pasażer
Na szczęście katolicki i rozmodlony wojewoda służalczy Jarusiowi czuwa na posterunku. Jak kiedyś ORMO. Żenujące promowanie dojnej zmiany.
Dodano: 07.06.2018 15:41    Przez: ~Olek
a o kaplicę na dworcu czy jakąś ogromną złotą tablicę na cześć Wielkiego Prezydenta przy 1 peronie nie wnioskował ?
Dodano: 07.06.2018 15:53    Przez: ~Służba dla kraju
Gdyby rządziło PO-PSL i Wojewoda był z PO roboty by się ślimaczyły długo, a pociągi by nie kursowały, lecz rządzi PiS i dlatego prace postępują w szybkim tempie, a więc doceńmy dobrą zmianę, która nastąpiła przy urnach wyborczych i popierajmy ten rząd.
Dodano: 07.06.2018 17:27    Przez: ~Symp. PiS
Trzeba to stwierdzić jednoznacznie, efekt pracy złodziei, to przeprawa do rozbiórki i zniszczony przemysł koniñski, natomiast przebudiwa centrum Konina, w tym dworca, to efekt pracy Polaków dla Konina.
Dodano: 07.06.2018 18:47    Przez: ~Koniec komuny w Koninie
No to sie rozumie to co mialo trzymac to trzyma a to co mialo puścić to puściło. Bu haha i po robocie
Dodano: 07.06.2018 18:57    Przez: ~Juzef
W Chinach budują autostrady 8 pasmowe na pół Polski w pół roku, w Polsce biją brawo za otwarcie nitki skansenu XIX wiecznego w trakcie trwania "konserwacji"
Dodano: 07.06.2018 19:06    Przez: ~JKM
Wznowienie ruchu na przeprawie w lipcu 2035 roku
Dodano: 07.06.2018 21:59    Przez: ~Dom
@Pn Z tego samego powodu co budują te autostrady: zniszczyli wszystko co było z komunizmu jewropejskiego w gospodarce (kodeks pracy,zasiłki,emerytury przymusowe itd), czyli wprowadzili wolny rynek i teraz nie mają po co sprzedawać i komu, bo prywatne lepsze a w budżecie nadwyżka kilkaset mld w przeliczeniu na $
Dodano: 08.06.2018 11:10    Przez: ~JKM
a dworca kolejowego w Koninie nie będzie jeszcze przez kolejne 20 lat. Józef załatwił...
Dodano: 07.06.2018 15:20    Przez: ~realia Konina
żebyś się nie zdziwił "realia Konin"
Dodano: 07.06.2018 15:30    Przez: ~trolomstop
Póki co ja się dziwię, że nic nikt nie robi. Szumnie zapowiadano w połowie 2017 roku, że remont dworca ruszy wraz z remontem wyżej wspomnianych torów. Tory już prawie gotowe, a z dworca nie spadła póki co żadna blacha. A tak skakali nad remontem dworca, tak się chwalili, że "dla mieszkańców" załatwili miejsca parkingowe na dachu dworca. No i jakoś nadal nic w tym kierunku się nie zmieniło... Powoli tracę wiarę na to, że w ogóle coś się zmieni, oprócz władzy...
Dodano: 07.06.2018 17:19    Przez: ~Koninijczyk ;p
Załatwi przed następnymi wyborami za 4 lata. Ot taka kiełbasa wyborcza będzie.
Dodano: 07.06.2018 18:20    Przez: ~Geriatryk
Dworca nie będzie bo i po co jak Konin stanie się tylko stacją przelotową i wcale nie będzie zaskoczeniem jak o wiele mniej pociągów będzie się zatrzymywać niż przed remontem. Przecież nawet wiaty przystanków MZK nie są już w tym mieście potrzebne.
Dodano: 08.06.2018 12:09    Przez: ~Leszek
Rozumiem, że od lipca nie będzie już pociągu bezpośredniego do Warszawy, który byl o 4.25 ?
Dodano: 07.06.2018 15:25    Przez: ~Paula
Będzie - ale o 4.27. Zatrzymywał się będzie w Kótnie , Sohaczewie i dopiero na Warszawa Zahud
Dodano: 07.06.2018 15:58    Przez: ~kondóktor
Nie ma PO i zaraz lepiej !!!
Dodano: 07.06.2018 15:28    Przez: ~Koślun Brejza
Głupi, czy drogę pyta? Takie inwestycje przygotowuje się kilka lat wcześniej i zanim PIS doszedł do władzy wszystko już było gotowe do przebudowy tej linii.
Dodano: 07.06.2018 16:31    Przez: ~ars
Przeprawa tez miała być otwarta :)
Dodano: 07.06.2018 16:38    Przez: ~:)
No i pogadali jak dwa manny
Dodano: 07.06.2018 16:49    Przez: ~xYz
A przy okazji takie pytanie. Czy orientuje się ktoś gdzie w Koninie będzie można 9 czerwca obejrzeć galerię KSW? Czy jakiś pub lub inny lokal planuje wtedy wykupić transmisję z gali dla klientów?
Dodano: 07.06.2018 17:20    Przez: ~KSW44
W nowo oddanym do użytku Dworcu Kolejowym.
Dodano: 07.06.2018 17:33    Przez: ~Kibic
Tam gdzie rządzą ludzie z PiS-u tam widać gospodarność i dobre zarządzanie i tak trzymać, tam zaś gdzie rządzą ludzie z PO co rusz to wychodzą na jaw jakieś machlojki i przekręty, Inowrocław, Gdańsk, Warszawa dla przykładu.
Dodano: 07.06.2018 17:39    Przez: ~Symp. PiS
ALE DWORCA NAWET NIE TKNĘLI ! I nawet nic nie mówią...
Dodano: 07.06.2018 18:24    Przez: ~kolejorz
Dworzec z Konina powinien przenieść na zamknięta część przeprawy jako sukces władz miasta i oprowadzać wycieczki!!!!!!!!
Dodano: 07.06.2018 18:32    Przez: ~Semafor
Czekam niecierpliwie na rozkład jazdy pociągòw Konin Poznań Zobaczymy czy tez bedzie taki kibel jak byl ze ludzie pracujacy na 3 zmiany w Poznaniu będă czekac godzine za pociagiem
Dodano: 07.06.2018 18:52    Przez: ~idie
Trzeba mieć nasrane we łbie żeby na 3 zmiany jeździć 10pkm do roboty. Pozdrawiam wystających o 3 do roboty :)
Dodano: 07.06.2018 23:13    Przez: ~Mieszkam w pz
1 z 2
12>>