LM.plSportŚlesin. Polak wicemistrzem świata w motorowodnej klasie OSY400

Ślesin. Polak wicemistrzem świata w motorowodnej klasie OSY400

Cezary Strumnik z klubu Przygoda Chodzież został motorowodnym wicemistrzem świata w klasie OSY400. Mistrzostwa rozgrywane były weekend w Ślesinie.

Zmagania motorowodniaków trwały w Ślesinie w sobotę i niedzielę. Na Jeziorze Ślesińkim rozgrywane były mistrzostwa świata w klasie OSY400 oraz międzynarodowe mistrzostwa Polski w klasach GT30, GT15 i FR. Do Ślesina przyjechali najlepsi zawodnicy nie tylko z Polski, ale i całego świata.

- Jest mi niezmiernie miło, że mistrzostwa świata odbywają się właśnie tutaj. Ślesin po raz kolejny organizuje mistrzostwa - kiedyś Europy, dzisiaj świata. Dziękuję wszystkim zawodnikom, którzy przybyli - mówił podczas oficjalnego otwarcia mistrzostw burmistrz Ślesina Mariusz Zaborowski.

W najważniejszych zmaganiach, czyli mistrzostwach świata, srebrny medal wywalczył Polak - Cezary Strumnik. Reprezentant klubu Przygoda Chodzież był największą nadzieją biało-czerwonych na krążek i te oczekiwania spełnił. Przez cztery wyścigi rywalizował o tytuł mistrza z Estończykiem Rasmusem Haugasmagim. Kwestia tytułu rozstrzygnęła się już w trzech startach.

Na trzecim miejscu podium uplasował się Amerykanin Billy Alen. Drugi z Polaków, Grzegorz Stępniak z klubu TKKF Wodnik, zajął jedenaste miejsce.

źródło: motorowodniacy.org / własne