WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sołtysi w Licheniu. Modlili się przy grobie duszpasterza rolników

Dodano: 2.07.2018 14:24
Źródło: LM.pl

Sołtysi z całego kraju modlili się wczoraj w licheńskim sanktuarium. Była to już XXVI Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich.

Wczorajszej mszy świętej przewodniczył wikariusz biskupi ks. Wojciech Kochański. Podczas eucharystii wiejscy liderzy dziękowali Matce Bożej za liczne łaski i prosili o błogosławieństwo na dalsze lata pielgrzymowania. Po zakończeniu wspólnej modlitwy, uczestnicy spotkania poszli na grób ks. biskupa Romana Andrzejewskiego, duszpasterza rolników, gdzie złożono kwiaty.

- Biskup Roman był naszym przewodnikiem duchowym, mentorem i wielkim autorytetem. Żegnaliśmy go z bólem i żalem, ale też byliśmy i jesteśmy wdzięczni za chwile z nim spędzone, za wspólne pielgrzymowanie – był na wszystkich naszych pielgrzymkach do 2003 roku włącznie, za troskę wyrażaną wobec ludzi wsi, za wsparcie dla Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Dziękujemy mu modlitwą – mówił Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.- Ks. biskup Roman Andrzejewski był człowiekiem renesansu, naukowiec rozmiłowany w łacinie, znawca Cycerona, nigdy nie zapominający o swoich korzeniach. Podkreślał, że wieś jest jego miłością. Często wspominał ojca rolnika i sołtysa. Biskup Roman był dobrym gospodarzem dbającym o polską wieś. Wspomagał samorząd lokalny, był biskupem trudnego czasu – stanu wojennego, a później, po odzyskaniu wolności w 1989 roku, trudnych początków Wolnej Polski – dodał Niewiarowski.

Z okazji 15. rocznicy śmierci biskupa Andrzejewskiego, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i EFRWP wydało broszurę opisującą działania i sylwetkę duszpasterza rolników. Wydanie trafiło do rąk uczestników konferencji „Wiejska Polska”, która była wydarzeniem towarzyszącym obchodom i miała miejsce w Domu Pielgrzyma ARKA .

fot. Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

  • Sołtysi w Licheniu. Modlili się przy grobie duszpasterza rolników
  • Sołtysi w Licheniu. Modlili się przy grobie duszpasterza rolników
  • Sołtysi w Licheniu. Modlili się przy grobie duszpasterza rolników
  • Sołtysi w Licheniu. Modlili się przy grobie duszpasterza rolników
  • Sołtysi w Licheniu. Modlili się przy grobie duszpasterza rolników

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Ptaszkowie niebiescy nie sieją,nie orzą.A żyją ptaszkowie i nawet się mnożą
Dodano: 2.07.2018 15:30    Przez: ~mj

KOMENTARZE

Ptaszkowie niebiescy nie sieją,nie orzą.A żyją ptaszkowie i nawet się mnożą
Dodano: 02.07.2018 15:30    Przez: ~mj
O co się modlili i do kogo, do bogini Maryi ? I jaka reakcja z jej strony ? Plony będą lepsze, deszcz będzie padał, suszy nie będzie ? Co ona na to, bogini Maryja ?
Dodano: 02.07.2018 16:10    Przez: ~Chrzescijanin
Prawdziwi chrześcijanie, takie miejsca jak Licheń, powinni szerokim łukiem omijać, tam nie ma Boga, tam króluje ona spoglądająca z cudownego obrazu.
Dodano: 02.07.2018 16:13    Przez: ~Chrz...
SKORO CHRYSTUS URODZIŁ SIĘ : WIOSNĄ ,TO ? I ZIMĄ MOŻNA ŚWIĘTOWAĆ : ,,SOŁTYSOSTWO''. ...
Dodano: 02.07.2018 21:53    Przez: ~L
Matko Boża Licheńska Bolesna Królowo Polski, módl się za nami.
Dodano: 02.07.2018 22:58    Przez: ~Ttij
Kiedy była Jej koronacja ??? przez kogo? Dlaczego bolesna ??? Czy Ona wyraziła na to zgodę , by Ją tak nazywać???? Czy to jest w jakiś sposób udokumentowane ?? Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet głupocie i niewiedzy !!!
Dodano: 03.07.2018 09:21    Przez: ~Erwin
Na czym polega wyższość Matki Bożej Licheńskiej nad Matką Bożą Ostrobramską, Matką Bożą Częstochowską czy Matką Bożą z Gwadelupy lub ze św. Lipki? Do kogo się modlić? Do jednej czy do trzech? Która jest Królową Polski a która Rzeczypospolitej? Która z nich jest żydówką pochowaną w Efezie?
Dodano: 03.07.2018 10:22    Przez: ~O matko boska!
Jakie to chore. Józefowi puknął żonę Buk 🤣🤣🤣 i to jest normalne... ale katolicka chora jazda... Do tego modły do obrazków i figórek i wymyślonych świętych...
Dodano: 03.07.2018 16:49    Przez: ~wiem
Figurek sie pisze przez u otwarte nieuku. Masz skonczna zawodowke czy moze OHP? A jakby co to jest jeszcze slownik ortograficzny tylko nie wiem czy umiesz sie nim poslugiwac. Wiem ze nic nie wiem.
Dodano: 03.07.2018 23:21    Przez: ~AntyPiS
Nie outujecie kolejnych księży gejów z Lichenia? Czemu? Po wyoutowaniu ks. Makulskiego widać, że to nic nie pomaga. Ludzie bez mózgu pozostają wiernymi oszustom ludźmi bez mózgu a dla mówiących prawdę są nieprzyjemności. Boicie się, że prawda was wyzwoli od zębów:)? I słusznie się boicie.
Dodano: 04.07.2018 16:35    Przez: ~www
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO