WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Oblodzenie od godz. 22.00 dzisiaj do godz. 9.00 jutro. Temperatura min. -1°C do -0°C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnawiają polską wieś. Sześć gmin podpisało dziś umowy

Dodano: 3.07.2018 16:43
Źródło: LM.pl

Golina, Skulsk, Rychwał, Rzgów, Wierzbinek i Stare Miasto - to gminy do których trafią pieniądze z konkursu ,,Pięknieje Wielkopolska Wieś" organizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego.

We wtorek w Starostwie Powiatowym w Koninie wójtowie i burmistrzowie sześciu gmin z powiatu konińskiego podpisali umowy z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim. Łącznie zawartych zostało dziewięć umów, w ramach których realizowane będą inwestycje w sześciu gminach: Golinie, Skulsku, Rychwale, Rzgowie, Wierzbinku i Starym Mieście.

- Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować tego, że państwo po raz kolejny jesteście beneficjentami. Dziewięć umów to bardzo dużo, bo są takie powiaty, gdzie jest ich zdecydowanie mniej. Bardzo się cieszę, że te środki trafiają na rozwój obszarów wiejskich - mówił we wtorek Krzysztof Grabowski.

Środki trafią do gmin w ramach konkursu ,,Pięknieje Wielkopolska Wieś" oraz programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Każdy z projektów realizowanych w gminie mógł zostać dofinansowany maksymalnie na 30 tys. zł. - Te środki może nie są duże, ale mają wpływ na zmianę wielu miejsc w państwa gminach, w państwa miejscowościach - tłumaczył we wtorek Krzysztof Grabowski.

W ramach konkursu gminy będą mogły np. wybudować lub wyremontować wiejskie świetlice, zieleńce czy place zabaw, ale również na zorganizować lokalne imprezy i upamiętnianie wydarzeń. Łącznie w tegorocznej edycji konkursu dofinansowanie otrzyma 128 projektów. 

We wtorek podpisane zostały również umowy z podmiotami startującymi w konkursie ,,Nasza wieś, naszą wspólną sprawą". Dofinansowanie z powiatu konińskiego otrzymają Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Złotkowy, Ochotnicza Straż Pożarna w Sławsku i Towarzystwo Samorządowe w Koninie. Wartość dofinansowania dla każdego z beneficjentów to maksymalnie dziesięć tysięcy złotych.

 



slajd 1 z 32
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ten wójt ze Rzgowa to przyjechał z największą obstawą. Ta pani na biało to ostatnio wszędzie się pokazuje, czy to zastępca wójta, bo podobno gmina Rzgów ma sekretarza i zastępcę wójta.
Dodano: 3.07.2018 21:46    Przez: ~popo
W Starym Mieście przy Polo robią ulicę bez studzienek odpływowych. Po deszczu ludzie będą pływać...
Dodano: 3.07.2018 16:53    Przez: ~widzę
Wielki szum medialna i kampania wyborcza obecnych wójta na całego za nasze pieniądze. Jak czytamy to tylko dofinansowanie niecałe 10 tys. zł Koszty tej pokazówki większe niż to dofinansowanie.
Dodano: 3.07.2018 17:31    Przez: ~OSPSław
Starosta to ma takie miny jakby dziesięciu zabił a jedenastego upatrywał .
Dodano: 3.07.2018 22:47    Przez: ~strach

KOMENTARZE

W Starym Mieście przy Polo robią ulicę bez studzienek odpływowych. Po deszczu ludzie będą pływać...
Dodano: 03.07.2018 16:53    Przez: ~widzę
Wielki szum medialna i kampania wyborcza obecnych wójta na całego za nasze pieniądze. Jak czytamy to tylko dofinansowanie niecałe 10 tys. zł Koszty tej pokazówki większe niż to dofinansowanie.
Dodano: 03.07.2018 17:31    Przez: ~OSPSław
W Starym Mieście to popłynie wójt PO wyborach.
Dodano: 03.07.2018 20:01    Przez: ~vvvvvv
A tyn ze zdjęcia nr 6 i 7 to narąbany czy co ?
Dodano: 03.07.2018 20:24    Przez: ~ORZEŁ ŚPIĄCY
Odnawiają Polską wieś ? raczej grabią !!!!
Dodano: 03.07.2018 20:30    Przez: ~ESELDE ESBE PEESEL
A ten z Wierzbinka jaki napuchnięty !
Dodano: 03.07.2018 21:14    Przez: ~ŚALIX ALBA
Ten wójt ze Rzgowa to przyjechał z największą obstawą. Ta pani na biało to ostatnio wszędzie się pokazuje, czy to zastępca wójta, bo podobno gmina Rzgów ma sekretarza i zastępcę wójta.
Dodano: 03.07.2018 21:46    Przez: ~popo
W Sławsku niech będzie dokończona kostka bo ile można czekać, jest zrobiona tylko w 33 %.
Dodano: 03.07.2018 22:14    Przez: ~anonim
Spokojnie... i tak wójt wszystkie pieniądze zainwestuje w Rzygów. Kostkę zobaczysz w Sławsku... dobre sobie.
Dodano: 04.07.2018 00:08    Przez: ~kaska_pelaska
O której kostce mówisz?
Dodano: 04.07.2018 00:45    Przez: ~Jo
Te 10 tys. zł dla OSP Sławsk to jest zwrot pieniędzy wójta za dokumentację za garaże z przedszkolem co jakiś wysoko postawiony urzędnik gminny doniósł na straż w Sławsku do nadzoru budowlanego
Dodano: 06.07.2018 17:47    Przez: ~kiedy
Starosta to ma takie miny jakby dziesięciu zabił a jedenastego upatrywał .
Dodano: 03.07.2018 22:47    Przez: ~strach
Poprostu,poprostu paskudny .
Dodano: 03.07.2018 23:26    Przez: ~WON
Mirosław - koniecznie naprawić lub wymienić plac zabaw przy SP KAWNICE !!!
Dodano: 04.07.2018 07:25    Przez: ~węglewiok
Ciekawe czy ktoś sprawdzi zasadność wydawania tych pieniędzy.Podobnie jest z wydawaniem pieniędzy z unijnego dofinansowania.Bo chyba tego nikt nie kontroluje,skoro mieszkańcy widzą gołym okiem ogromne nieprawidłowości.
Dodano: 04.07.2018 13:18    Przez: ~jwk.
A ten złodziej ze Skulska dom w Starym Mieście sobie postawił a ludziska go na 3 kadencję wybiorą. Już nie mogę na tę mordę patrzeć co tylko o swoich dba.
Dodano: 04.07.2018 14:14    Przez: ~Załamany mieszkaniec
A gdzie jest gmina Slesin z PANEM na wlosciach, czyli burmistrzem???? Dla niego takie kwoty to wstyd, lubi wieksze tylko ich nie ma !!!!!!!
Dodano: 04.07.2018 20:06    Przez: ~Rowerek
Najważniejsze są dla P. Zaborowskiego igrzyska i artykuły sponsorowane dla mieszkańców za ich podatki. Gospodarką Burmistrz się nie zajmuje. Jest zachwycony obecnymi Radnymi, zgadzam się z nim - Jak będzie chciał to przegłosują nawet, że Ziemia jest płaska.
Dodano: 05.07.2018 00:18    Przez: ~Jedna z 500 z 2010 r.
Ślesińska rada zawsze podejmuje decyzje w oparciu o prawo i przepisy, są samodzielni i kompetentni. Przynajmniej tak sami o sobie mówią.
Dodano: 05.07.2018 08:51    Przez: ~Pod
Podobnie jest z radnymi w Gminie Rzgów. Gmina zadłużona a oni nadal ręka w górę bo dostają środki nieważne czy ta inwestycja jest potrzebna i niezbędna, byle wydać pieniądze podatników.
Dodano: 06.07.2018 17:42    Przez: ~zdeo