WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kramsk. Remont budynku urzędu. Powstanie ratusz z zegarem

Dodano: 8.07.2018 11:45
Źródło: LM.pl

Do połowy września potrwa remont budynku Urzędu Gminy w Kramsku. Inwestycja pochłonie blisko pół miliona złotych.

Największym problemem kramskiego urzędu jest dach pokryty papą, który przecieka.

- Od kilku lat malujemy sufity, odnawiamy, ale te zacieki ciągle się pojawiają – mówi Maria Kordyl, sekretarz gminy. - W poprzedniej kadencji gmina miała trudną sytuację finansową i nie było mowy, żeby zaproponować remont urzędu – dodaje.

W ubiegłym roku udało się przygotować dokumentację i rozpisać przetarg. Znalezienie wykonawcy nie było łatwe. Dopiero w drugim podejściu wyłoniono firmę, która rozpoczęła prace w maju tego roku.

- Wszystko dzieje się przy normalnej pracy urzędu. Nie da się wyprowadzić ludzi do innego budynku, bo takiego zaplecza nie mamy – podkreśla Maria Kordyl.

Prace przy wymianie dachu trwają. Ale nie będzie to jedyna zmiana jeśli chodzi o wygląd budynku. W jego części dobudowane ma zostać nieużytkowe piętro, gdzie zamontowany zostanie zegar. Jeśli wystarczy środków odnowiona zostanie też elewacja. W środku natomiast przeprowadzone zostaną tylko remonty bieżące, bo jak informuje Maria Kordyl, już pojawiły się drobne zacieki.

Wizualizacja - żródło: Urząd Gminy w Kramsku

slajd 1 z 9
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Poprzewracało się w ... pół banki za dach i kawałek piętra i pewnie zrobi to zaprzyjaźnione firma😨 sukcesów!
Dodano: 8.07.2018 12:58    Przez: ~xxx
A w Kramsku dziura na dziurze na to pln.nie ma!!!!!
Dodano: 8.07.2018 13:17    Przez: ~Kolba
lepiej by gospodarze oddali ziemię pod chodnik co ty na to
Dodano: 8.07.2018 17:51    Przez: ~rr

KOMENTARZE

Kolejny pałac w powiecie. Jeszcze tron by się przydał i złota korona. ;-)
Dodano: 08.07.2018 12:01    Przez: ~Powiatowy
Poprzewracało się w ... pół banki za dach i kawałek piętra i pewnie zrobi to zaprzyjaźnione firma😨 sukcesów!
Dodano: 08.07.2018 12:58    Przez: ~xxx
A w Kramsku dziura na dziurze na to pln.nie ma!!!!!
Dodano: 08.07.2018 13:17    Przez: ~Kolba
A gdzie nowe chodniki na Izabelinie ja się pytam???
Dodano: 08.07.2018 13:29    Przez: ~wkorzony
Na Pogorzałkach od strony Warty dziura na dziurze, mieszkancami nikt sie nie przejmuje. Do promu nie mozna dojechac. Potrzebny na gminie zegar jak umarlemu kadzidlo, chyba zeby wojtowi czas do konca kadencji odliczac.
Dodano: 08.07.2018 14:33    Przez: ~RYBA
W kramsku już żniwuja co za piachy heh
Dodano: 08.07.2018 14:45    Przez: ~I
Lepiej by zrobili chodnik z Patrzykowa do Lichnowa.
Dodano: 08.07.2018 16:08    Przez: ~Anka
lepiej by gospodarze oddali ziemię pod chodnik co ty na to
Dodano: 08.07.2018 17:51    Przez: ~rr
Ziemie pod chodnik?! Przecież chodnik nie musi być na prywatnej ziemi... Pewnie jakaś część przy drodze należy do gminy Kramsk, albo do wydziału dróg... A chodnik nie powstał z innego powodu...Zresztą z jakiej okazji ktoś ma za darmo oddawać swoją ziemię... To tak jakby ktoś chciał postawić na twoim podwórku przystanek lub sklep ~rr...
Dodano: 08.07.2018 22:28    Przez: ~Ktoś
Lepiej by się wzieli za remont dróg...
Dodano: 08.07.2018 18:45    Przez: ~Mieszkaniec
Czy wszystko musi krecic sie wokol drog . Drogi miszkancu, czy nie jest przyjemniej wchodzic do urzedu ladnie wygladajacego I w nim byc uprzejmie, I kompetentnie zalatwiany. Urzad to tak samo jak dom jak jest ladny czysty I fajnie sie w nim mieszka.
Dodano: 09.07.2018 17:39    Przez: ~Zyczliwy.
Mania wielkości nad rozsądkiem
Dodano: 08.07.2018 18:55    Przez: ~Zatroskany
ja bym tam dodał ambonę i snajpera z SS i wszystkich co po 500 plus idą heeee sory taki zarccikk
Dodano: 08.07.2018 19:29    Przez: ~elena
Za słaby jesteś na to nie dokonasz możesz tylko bzdury pisać.Więcej wody dla ochłody.Wyłącz TVN włącz myślenie,więcej czytaj a będziesz uzdrowiony.
Dodano: 08.07.2018 21:23    Przez: ~Anty Pn
a kto startuje na wojta w kramsku , krec by tam pasowal