WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Na nowe tory wracają pociągi z Konina w kierunku Poznania

Dodano: 13.07.2018 13:38

Na peronie 2 w Koninie trwają jeszcze prace wykończeniowe, aby w poniedziałek, po rocznej przerwie, wznowić ruch pociągów w kierunku Poznania.

Od 15 lipca będzie można znowu bezpośrednio dojechać pociągiem z Poznania do Konina. - Na trasę wrócą pociągi regionalne – powiedział na peronie 2 w Koninie Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK. - Rozpocznie się kolejny etap prac. Ich zakres będzie wymagał wstrzymania ruchu pociągów na 40-kilometrowym odcinku między Koninem a Barłogami. Przewoźnik zapewni tam zastępczą komunikację autobusową między Koninem a Barłogami. Prace potrwają do połowy czerwca 2019r. Nie ma zmian dla pasażerów składów dalekobieżnych z i do Warszawy. Nadala pociągi pojadą trasą przez Gniezno, Inowrocław Rąbinek i Barłogi.

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły prace na torach i peronach na odcinku Września – Konin. - Zakończyła się budowa nowego peronu wyspowego. Ułożono nową nawierzchnię, zamontowano wiatę, nowoczesne oświetlenie, ławki, tablice informacyjne – poinformował Artur Kołakowski, dyrektor projektu PLK, Centrum Realizacji Inwestycji, region zachodni. - Remontowane jest przejście podziemne. Równocześnie nowo budowane przejście pod torami na przedłużeniu ul. Torowej ma już gotową część pod dwoma torami. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, z obu stron będą pochylnie. Na stacji Konin zamontowano 15 nowych rozjazdów, a 20 jest montowanych.

Modernizacja torów, sieci trakcyjnej i obiektów między Warszawą a Poznaniem zwiększy możliwości przepustowe linii i pozwoli na przejazd większej liczby pociągów. Zakończenie całkowitej modernizacji zaplanowane jest na koniec 2020 roku.

slajd 1 z 56
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:remont linii kolejowej,   PKP PLK,   dworzec PKP,   Konin PKP,   Zbigniew Wolny,   wracają pociągi,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A gdzie jest ten nowoczesny budynek ze sklepami, taki ladny mial byc a jego jeszcze nie ma czy nie bedzie?... :/
Dodano: 13.07.2018 14:07    Przez: ~A gdzie
A lm niestety nie słucha próśb swoich czytelników chociażby odnośnie przekazania nam wiedzy z zakresu budowy nowego dworca, mianowicie tak prostej jak fakt czy ona w ogóle kiedykolwiek ruszy. Nie napisali także o tej cudownej ulicy poznańskiej, pełnej oznakowań poziomych, z których każdy kierowca może sobie wybrać drogę jaką tylko zechce. Napiszcie proszę o tym co nas mieszkańców naprawdę ciekawi, jak chociażby powyższy artykuł, za który osobiście dziękuję, bo przynajmniej czegoś się dowiedzialem ja i inni czytelnicy. Pozdrawiam
Dodano: 13.07.2018 15:47    Przez: ~Koninijczyk ;p
Zobaczcie jakie wąskie wejście na peron zrobili i będzie tylko jedno a do tej pory były dwa - jedna sprawej strony tunelu drugie z lewej. Przecież przy tym wąskim wejściu wystarczy, że będzie chciało wyjść z peronu czy też wejść kilka osób z bagażami plus ktoś z wózkiem i będzie kocioł. Na środku peronu umiejscowiono brzydkie słupy od trakcji jakbyśmy mieli średniowiecze a nie XXI wiek. Brzydkie i niefunkcjonalne a my znów musimy się „cieszyć” że coś „zrobili”. Kolejny bubel tym razem od PKP.
Dodano: 13.07.2018 14:12    Przez: ~Zawiedziony
POciągi wracają a kiedy odchodzi aparatczyk komunistyczny nr 1 Konina ?
Dodano: 13.07.2018 14:38    Przez: ~św.Józef
A kiedy wiadukt bedzie z 5os na zatorek ?
Dodano: 13.07.2018 13:58    Przez: ~Dostawczyk

KOMENTARZE

A kiedy wiadukt bedzie z 5os na zatorek ?
Dodano: 13.07.2018 13:58    Przez: ~Dostawczyk
Jak Konin stanie się prawdziwym miastem
Dodano: 13.07.2018 15:12    Przez: ~Pn
Konin jest miastem, tylko zdejmij ciemne okulary i przejżyj na oczy, tylko w nim nie ma dobrego Gospodarza.
Dodano: 13.07.2018 16:31    Przez: ~Niestety
Mam pytanie co dziś ukradła koalicja SLD-PO w Koninie /?
Dodano: 13.07.2018 16:46    Przez: ~gfe
ukradła twemu idolowi kota - by wyliniał
Dodano: 13.07.2018 18:50    Przez: ~jutro
Jesteśmy tak okłamywani na kazdym kroku że brak słów. Czy to sołtys, wójt czy prezydent na telewizji kończąc. Wszedzie propaganda XXI wieku. Wiadukt... tak,tak.. ale kiedy co i jak ni h**u. Mpec bierze sie bardzo wolno za wymianę rurociagu ktory koliduje.... itd. Za pare miesięcy okarze sie ze to wina MPEC... Najlepiej to sie połuszta. Od kiedy w Koninie rzadzi SLD Konin ginie. Zostałem w nim tylko ja, i moja stara.
Dodano: 13.07.2018 19:49    Przez: ~38wiek
połuszta ??? - skąd wylazłeś, ćwoku wioskowy ?
Dodano: 13.07.2018 19:59    Przez: ~zx
tandetnie to wszystko wygląda, jak dworzec ma być w takim samym stylu to może niech stary zostanie
Dodano: 14.07.2018 10:33    Przez: ~pp
będzie bedzie przecież napisali że jak się okres grzewczy skończy to z kopyta ruszy........... tylko nie napisali w którym roku
Dodano: 30.07.2018 13:21    Przez: ~wikinowa
A gdzie obecnie pływa słynny tramwaj wodny bo chciałam się przepłynąć ?
Dodano: 13.07.2018 14:02    Przez: ~zosia
W Gosławicach na ośrodku.
Dodano: 13.07.2018 14:39    Przez: ~Na plaży miejskiej
TUSK ma go w Brukseli
Dodano: 13.07.2018 15:12    Przez: ~Pn
Przypłynie jak kampania wyborcza się zacznie :)
Dodano: 13.07.2018 16:45    Przez: ~fre
A gdzie jest ten nowoczesny budynek ze sklepami, taki ladny mial byc a jego jeszcze nie ma czy nie bedzie?... :/
Dodano: 13.07.2018 14:07    Przez: ~A gdzie
Zamiast budynku dworca mają być kontenery, brak funduszy.
Dodano: 13.07.2018 16:16    Przez: ~Podróżny
Hahaha ciekawe kto w go uwierzył xd
Dodano: 13.07.2018 19:17    Przez: ~X
nie ma i nie będzie, puknij się w czoło , w cuda wierzysz ?
Dodano: 14.07.2018 10:32    Przez: ~olo
Zobaczcie jakie wąskie wejście na peron zrobili i będzie tylko jedno a do tej pory były dwa - jedna sprawej strony tunelu drugie z lewej. Przecież przy tym wąskim wejściu wystarczy, że będzie chciało wyjść z peronu czy też wejść kilka osób z bagażami plus ktoś z wózkiem i będzie kocioł. Na środku peronu umiejscowiono brzydkie słupy od trakcji jakbyśmy mieli średniowiecze a nie XXI wiek. Brzydkie i niefunkcjonalne a my znów musimy się „cieszyć” że coś „zrobili”. Kolejny bubel tym razem od PKP.
Dodano: 13.07.2018 14:12    Przez: ~Zawiedziony
Zawiedziony nierozgarnięty, przecież to zawężenie, to tylko na czas budowy, a słupy trakcji nie wiem w czym ci przeszkadzają. Jesteś tak gruby, że potrzebujesz całej szerokości peronu do przemieszczania się?
Dodano: 14.07.2018 10:45    Przez: ~ret
A gdzie jest praca z godnymi zarobkami w Koninie i decyzja na odkrywkę ościsłowo
Dodano: 13.07.2018 14:12    Przez: ~Uuu
decyzja na odkrywkę to wina samej kopalni, nie miał kto się tym zająć i jak zawsze na ostatnią chwilę się wszystko załatwia - takie są efekty. A w Koninie można dobrze zarobić, spokojnie wystarczy żeby godnie żyć. Dla pracowitych i z głową na karku oczywiście. Najłatwiej narzekać na wszystko...
Dodano: 13.07.2018 14:22    Przez: ~Jeżon
Wali nas jakies Ościslowo.roboty jest dosyc w regionie.
Dodano: 13.07.2018 14:36    Przez: ~Komorowski 🐗
O Kopalnie niech się martwi troll o nicku Pn.
Dodano: 13.07.2018 16:19    Przez: ~Górnik
Komorowski wystarczy wziąść kredyt zmienic pracę i już
Dodano: 14.07.2018 08:11    Przez: ~Xd
W zeszłym roku zabrałem moją żonę do USA , jestem tam znanym i szanowanym biznesmenem. Zaraz po wylądowaniu naszym prywatnym helikopterem poszliśmy do naszych wspólnych znajomych na grilla, nie zabrakło tam rozmaitych, luksusowych przekąsek w tym także i owoców morza. Jedliśmy : A to kraby, a to małże, a to homary, a to ślimaki, a to kałamarnice, a to ośmiornice .. A na samym końcu to wszystko popiliśmy butelką czerwonego, wytrawnego wina z 1728 roku. Po całej imprezie nasze małżonki położyły się spać a ja z moim przyjacielem pojechaliśmy do klubu na imprezę. Tam wypiliśmy kilka drinków, było już nad ranem i mieliśmy wracać do domu, ale coś mnie podkusiło i się odwróciłem za siebie, wtedy wydarzyło się coś niesamowitego. Przy barze zobaczyłem nieziemsko piękną kobietę o długich nogach, jasno kręconych blond włosach i piwnych oczach. Nie wiedziałem co się ze mną dzieje, moje serce zaczęło bić jak szalone. Po krótkiej rozmowie, J ...
Dodano: 13.07.2018 14:14    Przez: ~artur
i obudziłeś się....a tu wolska ......
Dodano: 13.07.2018 14:25    Przez: ~zx
Już kiedyś pajacu te bzdety pisałeś pod innym artykułem.
Dodano: 13.07.2018 16:20    Przez: ~Fantasta
Debilem trzeba byc zeby takie bajki pisac hahahah
Dodano: 13.07.2018 18:34    Przez: ~Tusk.de
POciągi wracają a kiedy odchodzi aparatczyk komunistyczny nr 1 Konina ?
Dodano: 13.07.2018 14:38    Przez: ~św.Józef
Co z tego jak już na koryto dybie inny aparatczyk z PO.
Dodano: 13.07.2018 16:22    Przez: ~Tylko nie PO
Koryto za cinki żeby dostać się do koryta ! Aktor wystawił go na POżarcie !!!!!
Dodano: 13.07.2018 21:49    Przez: ~SB
gdzie bhp ?? panowie na budowie w krótkich spodenkach ??
Dodano: 13.07.2018 14:42    Przez: ~wow
No to żeś Amerykę odkrył tym że zobaczyłeś krótkie spodnie robocze. Brawo i rozwijaj się tak dalej to może za jakiś czas poznasz co to są narzędzia i do czego służą ;-)
Dodano: 13.07.2018 15:40    Przez: ~Koninijczyk ;p
wow, ty nawet latem, w upały nosisz kalesony i za ciepło ci nie jest ?
Dodano: 13.07.2018 16:24    Przez: ~Łoł
W Koninie moga sprzedac pociag. Bo juz nie maja co sprzedawac. Nie ryzykujcie .
Dodano: 13.07.2018 15:41    Przez: ~NO BO
Za PO-PSL wszystko sprzedawano co polskie, ale tamta ekipa już nie rządzi, a więc obawy bezpodstawne, chyba że masz na myśli zarządzanie miastem Konin.
Dodano: 13.07.2018 16:28    Przez: ~SLD-PO
A lm niestety nie słucha próśb swoich czytelników chociażby odnośnie przekazania nam wiedzy z zakresu budowy nowego dworca, mianowicie tak prostej jak fakt czy ona w ogóle kiedykolwiek ruszy. Nie napisali także o tej cudownej ulicy poznańskiej, pełnej oznakowań poziomych, z których każdy kierowca może sobie wybrać drogę jaką tylko zechce. Napiszcie proszę o tym co nas mieszkańców naprawdę ciekawi, jak chociażby powyższy artykuł, za który osobiście dziękuję, bo przynajmniej czegoś się dowiedzialem ja i inni czytelnicy. Pozdrawiam