WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Zagospodarowanie wokół Słupa Drogowego w tym roku?

Dodano: 13.07.2018 18:34
Źródło: LM.pl

Otoczenie wokół Konińskiego Słupa Drogowego niebawem się zmieni. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na zagospodarowanie terenu przy farze.

Słup drogowy z inskrypcją łacińską z 1151 roku został ustawiony przez wojewodę Piotra na oznaczenie połowy drogi między Kaliszem, a Kruszwicą na ważnym szlaku handlowym. Pomysłów na wyeksponowanie najważniejszego konińskiego zabytku, nie brakowało. Propozycja z platformą ekspozycyjną ze stali nierdzewnej, która miała dać efekt lustra, nie spodobała się mieszkańcom. Ostatecznie miasto postawiło na zadbanie o wyeksponowanie Słupa przez zagospodarowanie terenu wokół niego.

Zgodnie z ogłoszonym właśnie przetargiem zakres robót obejmuje: roboty rozbiórkowe i murowanie ogrodzenia, renowację przęseł stalowych ogrodzenia i wykonanie bramy, a także rozebranie chodnika i wykonanie ścieżki z obrzeżami z blachy i wycięciem laserowo napisu – tłumaczenia inskrypcji. Ponadto osadzone zostaną bloki kamienne w linii ogrodzenia, wykonany trawnik, założony monitoring i zainstalowane stanowisko edukacyjno-informacyjne, czyli infokiosk.

Oferty wykonania projektu pod nazwą „Rozwój kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego pod nazwą Szlak Piastowski”, można składać do końca lipca. Roboty budowlane powinny zakończyć się do 31 października tego roku.

źródło: bip.konin.eu

  • Konin. Zagospodarowanie wokół Słupa Drogowego w tym roku?
  • Konin. Zagospodarowanie wokół Słupa Drogowego w tym roku?
  • Konin. Zagospodarowanie wokół Słupa Drogowego w tym roku?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Pani redaktor !!!!!. Jeśli pisze Pani o wojewodzie Piotrze, to należaloby podać też jego nazwisko. Nie wiedziała Pani jak on się nazywał i z lenistwa albo niechlujstwa redakcyjnego nie napisałą Pani.No cóż, tzw dziennikarze konińscy tak mają. Ten Piotr nazywał się Włostowic droga pani dziennikarz!!!!!!
Dodano: 14.07.2018 01:56    Przez: ~z Konina
Donald Tusk o kandydowaniu na prezydenta Polski: jeśli Kaczyński wystartuje, nie będę się wahał
Dodano: 13.07.2018 20:58    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Jak donosi radio Maryja i TV Trwam Matce Boskiej Licheńskiej objawił się Prezes Jarosław Polskę Zbaw. Dalej lizusy i wyznawcy - robić zbiórkę na nowe miejsce kultu.
Dodano: 13.07.2018 18:59    Przez: ~tomek
Myślę, że pomnik Naczelnika i Zbawcy Narodu (ale bez usmiechu - z powodu braku uzebienia) bylby lepszym rozwiązaniem od jakiegos tam slupa drogowego z lacina. Oczywiscie Wielki Wodz powinien palcem wskazywac na... Torun - siedzibe innego Wielkiego Polaka. 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 13.07.2018 19:38    Przez: ~Pn
Pn z tego co wiem to twój guru ma sztuczne szczęki i chwali się nimi na każdym zdjęciu.Brawo PiS niech na rządzi jak najdłużej.
Dodano: 13.07.2018 20:13    Przez: ~moherowa beretka
Objawienie się Wodza nie byłoby niczym nadzwyczajnym w licheńskim ustroniu gdyż lud tam bawiący z lubością wsłuc**je się w jego słowa i myśli, a i żarliwie modli się o zdrowie wodzowskiego kolana. Wydaje się, że budowanie pomnika Wodza Najwyższego nie będzie zbyt skomplikowanym wyzwaniem artystyczno-inżynierskim z prostego powodu - krasnala mogą dzieci ulepić z plasteliny a pani wychowawczyni przyklei to to cudactwo do czegoś tam i zaniesie do sanktuarium. Lud będzie zachwycony, a pisia wataha będzie miała gdzie limuzynami pielgrzymować i ojciec Tadeusz będzie radosny.
Dodano: 13.07.2018 20:50    Przez: ~Zdzich@
Zdzich szyderco, z chwilą swojej śmierci trafisz tam, gdzie twoje miejsce, do piekła, ja na ciebie czekam -
Dodano: 14.07.2018 11:58    Przez: ~diabeł
do gościa powyżej@ Oj głupoto, głupoto! Jakże nieprzebrane są obszary twej ekspansji i eksploatacji szarych komórek zalężonych w kapucynkach ludu prostego acz bogobojnego.
Dodano: 14.07.2018 14:16    Przez: ~ZX...
Donald Tusk o kandydowaniu na prezydenta Polski: jeśli Kaczyński wystartuje, nie będę się wahał
Dodano: 13.07.2018 20:58    Przez: ~Pn
A co ma mówić do widza TVN,mydli oczy takim jak ty w strachu przed cela plus.Oj Pn kiedy ty zmądrzejesz...
Dodano: 13.07.2018 22:01    Przez: ~olo
Pn znów naszprycował mózgownicę oglądaniem TVN i nadaje
Dodano: 13.07.2018 22:03    Przez: ~Anty Pn 2
Zamknijcie swoje pyski piSSuarskie trole !
Dodano: 13.07.2018 22:14    Przez: ~Pn
A ty z jakiego ugrupowania trollujesz ?
Dodano: 13.07.2018 22:27    Przez: ~Jolka
@Pn (twn ciut wyzrj) - widze, ze podszywasz sue pode mnie. Przecież z ten jad widze juz nie kumasz, którym Pnem jestes. Hahaha. 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 14.07.2018 07:11    Przez: ~Pn
Pn, kiedy Ty się nawrócisz na chrześcijaństwo ? Bóg na Ciebie czeka !
Dodano: 14.07.2018 12:01    Przez: ~Wierzący
@Wierzący - tego typu slowa kieruj do pisowskich fanatykow, ktorzy swoim jadem i nienawiscis bija mnie na glowe. 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 14.07.2018 15:33    Przez: ~Pn
Pani redaktor !!!!!. Jeśli pisze Pani o wojewodzie Piotrze, to należaloby podać też jego nazwisko. Nie wiedziała Pani jak on się nazywał i z lenistwa albo niechlujstwa redakcyjnego nie napisałą Pani.No cóż, tzw dziennikarze konińscy tak mają. Ten Piotr nazywał się Włostowic droga pani dziennikarz!!!!!!
Dodano: 14.07.2018 01:56    Przez: ~z Konina
Z tego lenistwa Szanowna Pani nie usuwa tez pisowskiego jadu, ktory zalewa LM... 😡😡😡😡😡😡😡😡😡
Dodano: 14.07.2018 07:13    Przez: ~Pn
Pn tylko ty zioniesz nienawiścią i ubliżasz ludziom na tym portalu, to ty prowokujesz nas do niekiedy złych komentarzy, a więc miej pretensje do siebie, a nie do Pani Redaktor.
Dodano: 14.07.2018 12:08    Przez: ~Witek
03899116158
Dodano: 14.07.2018 05:26    Przez: ~Ademir30
Wirtualna Polska przeprowadziła sondaż na panelu Ariadna. Na pytanie "czy Andrzej Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i ponieść konsekwencje swoich działań" aż 53 proc. badanych odpowiedziało, że nie ma wątpliwości, że tak!
Dodano: 14.07.2018 07:50    Przez: ~Pn
Ale masz odlot!! WP i wszystko jasne
Dodano: 14.07.2018 10:21    Przez: ~Po
@Po - mam rozumieć, ze np TV Trwam by uzyskala 100% zeby Du.y nie stawiac przed TS? Taki sondaż bylby zapewne baaaaardzo obiektywny... 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 14.07.2018 11:08    Przez: ~Pn
Tematem tego artykułu jest koniński słup drogowy, proszę zobaczyć co wypisują zwolennicy totalnej opozycji ? Taki elektorat posiada totalna opozycja, zero merytoryki, tylko ubliżanie i opluwanie przy każdej nadarzającej się okazji. Czy tak powinni się zachowywać ludzie z odrobiną kultury ?
Dodano: 14.07.2018 12:15    Przez: ~Symp. PiS
Kup konoecznoe okykary skoro kie widzisz tony jadu i zenujacych komentarzy fanatykow Pychy i Szmalu... 😂😂😂😂😂
Dodano: 14.07.2018 15:35    Przez: ~Pn
Ludzie mają kulturę albo nie, niezaleznie od poglądów politycznych. To powinien wiedzieć kżdy kulturalny człowiek, Panie Pisiorku. A czy twój guru, czyli Kaczor zachował się kulturalnie w sejmie, wrzeszcząc,że "jesteście kanaliami...." do opozycji????? To jest Twoim zdaniem kultura, tak????? To jest właśnie kultura, ale ta pisowska!!!!!
Dodano: 15.07.2018 17:59    Przez: ~antypisior
Dziś jechałem moim pięknym BMW za 850 tysięcy zł. Postanowiłem sobie zrobić krótką przerwę. Po chwili zauważyłem, że zbiera się tłum. Ludzie się dziwili, robili zdjęcia, generalnie był to dla nich lekki szok cywilizacyjny. Po chwili udało mi się wyjechać, ale tak ze 300 metrów dalej ktoś zaczął na mnie trąbić. Zatrzymałem się. Po chwili z samochodu wysiadła dziewczyna, a w samochodzie został zdziwiony chłopak (jak się potem okazało byli parą). Dziewczyna podeszła do mojego samochodu, powiedziała, że ma 21 lat i zaczęła mi opowiadać, że ma dość tego, że jej chłopak zarabia 2000, jeżdżenia gratem za 8 tysięcy (marki nawet nie pamiętam) i jedzenie w kółko mielonych. Na koniec zapytała się czy nie podwiózłbym jej. Pomyślałem no dziewczyna bardzo ładna, ale trochę zaniedbana. Jestem osobą o wysokiej empatii, a ponadto wysoce moralną i lubię pomagać innym, więc się zgodziłem. W czasie jazdy opowiadałem jej o podróżach, moi ...