WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wilczyn. Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet i mężczyzn

Dodano: 31.07.2018 10:50
Źródło: LM.pl

Mężczyźni po 50 roku życia i kobiety po 68 roku życia z Wilczyna będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Zapisy prowadzi Urząd Gminy.

Badania profilaktyczne organizuje Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. W Wilczynie realizowane będą dwa programy: profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego (badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia) oraz profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób układu moczowo-płciowego mężczyzn (badanie krwi na PSA dla mężczyzn od 50 roku życia).

Spotkanie edukacyjne w ramach tych programów odbędzie się 7 sierpnia o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczynie. Podczas spotkania uczestnikom zostaną rozdane specjalne probówki do samodzielnego przygotowania materiału do badania. Samo badanie krwi odbędzie się 14 sierpnia od godz. 9.00 do godz. 13.00, również w GOK w Wilczynie. Na wszystkie badania należy zabrać ze sobą dokument tożsamości. Nieprawidłowe wyniki wysłane zostaną pocztą.

By wziąć udział w badaniu należy najpierw zapisać się w Urzędzie Gminy w Wilczynie pod numerem telefonu 63 268 30 32. - Zapraszamy serdecznie! Poinformujcie swoich rodziców, dziadków i sąsiadów! - zachęcają urzędnicy z Wilczyna. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gdyby PO-PSL sprawowało władzę nadal, byśmy sobie spokojnie pracowali do 67-go roku życia, czyli aż do śmierci nie myśląc o chorobach i tym samym o badaniach, a tak PiS wszystko pokrzyżował i ludziom skrócił pracę zawodową, abyśmy wcześniej przechodzili na emerytury.
Dodano: 31.07.2018 16:42    Przez: ~Symp. PiS
I co teraz z tym wolnym czasem zrobić po przejściu na emeryturę, ano zaczynamy wymyślać różne choroby, jeśli nawet nic nam nie dolega, szukamy dziury w całym, idziemy do lekarza i prosimy aby nas skierował na badania, a może jednak nam coś tam dolega, a lekarz jak policjant, jeśli chce to zawsze coś znajdzie. I tak się zaczyna wędrówka od specjalisty do specjalisty.
Dodano: 31.07.2018 16:47    Przez: ~Symp. PiS
Ja wychodzę, z tego założenia, jeśli nawet cię coś boli, coś ci dokucza, to udawaj, że nic złego się nie dzieje i że jesteś zdrowy, a niedomaganie, które cię dopadło, samo przejdzie i lekarzy omijaj szerokim łukiem, bo jak cię już pochwycą w swoje medyczne ręce, to cię już nie wypuszczą i stan twojego zdrowia tylko będzie ulegał pogorszeniu, aż w końcu trafisz na cmentarz.
Dodano: 31.07.2018 16:53    Przez: ~Symp. PiS
Ty nie jedtes czasami Pn haha
Dodano: 31.07.2018 20:30    Przez: ~Uh
Nie, a czy dostrzegłeś odrobinę ironii w moich wpisach ? Pozdrawiam !
Dodano: 01.08.2018 15:38    Przez: ~Symp. PiS
Na coś trzeba pieniądze wydać. Szwagier chce zarobić.
Dodano: 31.07.2018 23:02    Przez: ~NFZ
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO