WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wilczyn. Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet i mężczyzn

Dodano: 31.07.2018 10:50
Źródło: LM.pl

Mężczyźni po 50 roku życia i kobiety po 68 roku życia z Wilczyna będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Zapisy prowadzi Urząd Gminy.

Badania profilaktyczne organizuje Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. W Wilczynie realizowane będą dwa programy: profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego (badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia) oraz profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób układu moczowo-płciowego mężczyzn (badanie krwi na PSA dla mężczyzn od 50 roku życia).

Spotkanie edukacyjne w ramach tych programów odbędzie się 7 sierpnia o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczynie. Podczas spotkania uczestnikom zostaną rozdane specjalne probówki do samodzielnego przygotowania materiału do badania. Samo badanie krwi odbędzie się 14 sierpnia od godz. 9.00 do godz. 13.00, również w GOK w Wilczynie. Na wszystkie badania należy zabrać ze sobą dokument tożsamości. Nieprawidłowe wyniki wysłane zostaną pocztą.

By wziąć udział w badaniu należy najpierw zapisać się w Urzędzie Gminy w Wilczynie pod numerem telefonu 63 268 30 32. - Zapraszamy serdecznie! Poinformujcie swoich rodziców, dziadków i sąsiadów! - zachęcają urzędnicy z Wilczyna. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gdyby PO-PSL sprawowało władzę nadal, byśmy sobie spokojnie pracowali do 67-go roku życia, czyli aż do śmierci nie myśląc o chorobach i tym samym o badaniach, a tak PiS wszystko pokrzyżował i ludziom skrócił pracę zawodową, abyśmy wcześniej przechodzili na emerytury.
Dodano: 31.07.2018 16:42    Przez: ~Symp. PiS
I co teraz z tym wolnym czasem zrobić po przejściu na emeryturę, ano zaczynamy wymyślać różne choroby, jeśli nawet nic nam nie dolega, szukamy dziury w całym, idziemy do lekarza i prosimy aby nas skierował na badania, a może jednak nam coś tam dolega, a lekarz jak policjant, jeśli chce to zawsze coś znajdzie. I tak się zaczyna wędrówka od specjalisty do specjalisty.
Dodano: 31.07.2018 16:47    Przez: ~Symp. PiS
Ja wychodzę, z tego założenia, jeśli nawet cię coś boli, coś ci dokucza, to udawaj, że nic złego się nie dzieje i że jesteś zdrowy, a niedomaganie, które cię dopadło, samo przejdzie i lekarzy omijaj szerokim łukiem, bo jak cię już pochwycą w swoje medyczne ręce, to cię już nie wypuszczą i stan twojego zdrowia tylko będzie ulegał pogorszeniu, aż w końcu trafisz na cmentarz.
Dodano: 31.07.2018 16:53    Przez: ~Symp. PiS
Ty nie jedtes czasami Pn haha
Dodano: 31.07.2018 20:30    Przez: ~Uh
Nie, a czy dostrzegłeś odrobinę ironii w moich wpisach ? Pozdrawiam !
Dodano: 01.08.2018 15:38    Przez: ~Symp. PiS
Na coś trzeba pieniądze wydać. Szwagier chce zarobić.
Dodano: 31.07.2018 23:02    Przez: ~NFZ
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO