WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?

Dodano: 9.08.2018 11:13

O tym, czym jest Młodzieżowa Rada Miasta Konina, jakie ma kompetencje i jakie działania podjęła rozmawialiśmy z jej przewodniczącym - Piotrem Czerniejewskim.

Rada zrzesza ludzi młodych z konińskich szkół, którzy chcą zaangażować się w działalność miasta. Obecnie zasiada w niej 17 członków, a wybierani są poprzez wybory wewnątrzszkolne. Później rada wyłania spośród siebie przewodniczącego, dwóch zastępców oraz sekretarza, również w drodze wyborów wewnętrznych. Kadencja trwa 2 lata, a obecna zakończy się w marcu 2019 roku.

- W samym założeniu Młodzieżowej Rady Miasta jest to, że radni działają bez żadnego wynagrodzenia. Jest to po prostu wolontariat. To działania na rzecz młodzieży, konferencje, spotkania, akcje charytatywne. Ostatnie pół roku było dosyć aktywne. W czerwcu rozpoczęliśmy cykl spotkań ,,Młodzież w Koninie” o problemie wyjazdu młodzieży z Konina. Chciałbym zaprosić wszystkich na kolejne spotkanie, które odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 16:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie – dodaje Piotr Czerniejewski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Konina.

Młodzieżowa Rada Miasta współorganizowała również koncert „Na dobry początek”, który był częścią wakacyjnego cyklu wydarzeń ,,Lato na Bulwarze”, czy konkurs piosenki dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Konina ,,Bitwa na Szkoły”. Rada czynnie uczestniczy w projekcie M-LAB, który ma na celu stworzenie przyjaznego miejsca do spędzanie wolnego czasu dla młodzieży. 

- Jesteśmy częścią Porozumienia Młodzieżowych Rad Wielkopolski, które zaczęło się tworzyć na początku roku, a miesiąc temu zostało oficjalnie podpisane przez 9 rad z całej Wielkopolski. Ma na celu uczyć nas, jak rozszerzać działania na większą skalę. Służy też wymianie doświadczeń między radami, ale główny cel porozumienia to stworzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z marszałkiem województwa, który jest bardzo przychylny takiej inicjatywie – mówi Piotr Czerniejewski.

To, co dzieje się obecnie, nie jest szczytem marzeń młodych radnych, więc przewodniczący zapowiada kolejne działania oraz inicjatywy takie jak: projekt wprowadzenia polityki młodzieżowej w mieście, która nie musi ograniczać się tylko i wyłącznie do działań na rzecz młodych. Na współpracę z Urzędem Miejskim czy prezydentem Konina młodzi radni nie narzekają. Otrzymują wsparcie i potrzebne materiały od władz miasta. Młodzieżowa rada ma kontakt ze swoim dorosłym odpowiednikiem. Łącznikiem w tych kontaktach jest obecny radny Witold Nowak.

Życzymy powodzenia w pracy Młodzieżowej Rady Miasta i liczymy na jej szerokie działania dla młodzieży w mieście.

  • Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?
  • Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?
  • Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?
  • Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najgorsze jest to jak dzieciom truje się głowę o polityce. Jeszcze gorsze jak jest to polityka o ideologii lewicowej.
Dodano: 9.08.2018 16:49    Przez: ~Arex
rośnie nam następny polityk?
Dodano: 9.08.2018 12:25    Przez: ~ciekawa

KOMENTARZE

I bardzo dobrze, przynajmniej ktoś reprezentuje młodzież aby konin był na Top trendzie danego "pokolenia" jak to żartobliwie mówią tabletowego pokolenia jak kolwiek by to nie zabrzmiało
Dodano: 09.08.2018 11:50    Przez: ~Koniniak
Jeśli ci młodzi przesiąknięci są lewicowością, to już na samym starcie są straceni, dobre wartości wynosi się przede wszystkim z domu, jeśli rodzice są prawi i bogobojni.
Dodano: 09.08.2018 16:26    Przez: ~Symp. PiS
Najgorsze jest to jak dzieciom truje się głowę o polityce. Jeszcze gorsze jak jest to polityka o ideologii lewicowej.
Dodano: 09.08.2018 16:49    Przez: ~Arex
Popieram takie inicjatywy i myślę że młodzież ma lepsze pomysły jak rozruszać to miasto aby inni nie narzekali jak to żle w tym mieście . Nie są tak skażeni jak dorosła partyjna rada miasta i nasz Prezydent który się całkiem pogubił. A tak dla żartu uważajcie chłopaki żeby PISiory wam kadencji nie skrócili bo już wszędzie chcą swoich wepchać i rada dla was nie uprawiajcie polityki widzicie co się dzieje w naszej Polsce. Pamiętajcie najważniejsi są ludzie i ich otoczenie a nie partyjne interesy.
Dodano: 10.08.2018 08:33    Przez: ~daro
Do ~Symp. PiS - jesteś dokładnie zaprzeczeniem tego o czym piszesz. Jaki to dom, w którym rodzice są prawi i bogobojni uczy siania podziałów i nienawiści. Zastanów się następnym razem co napisać, obserwuję te twoje komentarze od dłuższego czasu, a po dzisiejszym odnoszę wrażenie, że nauka rodziców poszła na marne.
Dodano: 10.08.2018 09:14    Przez: ~Andrzej
rośnie nam następny polityk?
Dodano: 09.08.2018 12:25    Przez: ~ciekawa
Bardzo rozsądny młody człowiek, którego z przyjemnością się słucha gdyż chłopak ma nie tylko talent oracyjny lecz również zdrowy rozsądek. Oczywiście jeszcze jest młodą osobą zdobywającą doświadczenie w polityce jakże wyróżnia się on in plus od nieco starszych kolegów z PiSa czy przystawek pisowskich powtarzających głównie przekazy dnia produkowane przez biuro politycznego KC PiSa, a jeśli już owe chłopaki sami mają coś dorzecznego opowiedzieć to bełkoczą jakby blekotu się nażarli lu okowitki spożyli. Jednym słowem "Młodzi ludzie zdrowo myślący trzymajcie się i nie dajcie sobą zawładnąć przez tumaństwo PiSowo- Radiomaryjne.
Dodano: 09.08.2018 12:51    Przez: ~Zdzich@
a on jest z PiSu?
Dodano: 09.08.2018 13:02    Przez: ~do Zdzich
Polityka jest dla dorosłych odpowiedzialnych ludzi a nie dzieci. Dzieciakom zostawcie granie na komputerach i uczcie uczciwej pracy. Wiekszego bagna niz polityka nie ma. Każdy POseł był kiedyś młody. Nie ma nic gorszego niz zajmwanie sie pseudo polityką od młodych lat. NAjpierw PRACA uczciwa, a potem chęć zmiany otoczenia na rzecz innych.
Dodano: 09.08.2018 12:31    Przez: ~SLD won
Racja-polityka to największe bagno-wystarczy popatrzeć w telewizor -ale czasami ktoś ma przerost ambicji albo brak pomysłów na życie albo wpływ mają inne osoby
Dodano: 09.08.2018 12:39    Przez: ~racja
A gdzie tu polityka?Młodzież robi coś dla siebie i innych...samorealizują się. Skoro im się chce to pochwalam...
Dodano: 09.08.2018 12:47    Przez: ~gość
mina na trzecim zdjęciu mówi wszystko....
Dodano: 09.08.2018 13:00    Przez: ~waz
2 ludiz sie spotyka i juz to nazywaja "mlodziezowa rada". Nie wiem co tam palicie...ale rzuccie bo za mocno wchodzi
Dodano: 09.08.2018 14:56    Przez: ~sdf
Wywiad jest z przewodniczącym, a rada ma 17 członków, napisali przecież u góry
Dodano: 09.08.2018 15:00    Przez: ~gość
Wywalic stare zgredy na Zbity pysk , to podstawowe dzialanie
Dodano: 09.08.2018 15:22    Przez: ~Kiszka
Zadam pytanie A co z młodzieżową PiS mamy nowego szefa struktur I co co on robi. Bo poza zdjęciami obok szefa nic więcej nie widać taki mało aktywny ten Pan biuro wiecznie zamkniete. Taki pewny swego. Oj nie bez powodu jedynie ma kto inny oj oj
Dodano: 09.08.2018 15:38    Przez: ~Żałosny koniec początku
Ja byłem wychowany na tradycjach polskich i patriotycznych, Radio Wolna Europa była jedyną wiarygodną wtedy rozgłośnią, komunistyczne "przekaziory" tylko głosiły propagandę PZPR-owską i im absolutnie nie wierzyłem, tak jak dzisiaj nie wierzę propagandzie TVN-u, Polsatu, czy Gazecie Wyborczej. Dlatego dzisiaj jestem prawidłowo ukształtowanym politycznie Polakiem i całym sercem popieram PiS.
Dodano: 09.08.2018 16:41    Przez: ~Patriota
Kiedyś słuchałeś Jeziorańskiego, dzisiaj Kurskiego. Ten twój patriotyzm jest fikcją. Ale to twój problem
Dodano: 10.08.2018 09:21    Przez: ~ubawiona
Przeczytałem artykuł kilka razy. Nie ma tam ani słowa o polityce, partiach czy przynależności do jakiejkolwiek opcji.Jest o współpracy z RM, przypuszczam, że jeśli byłaby to RM z innej opcji politycznej również by z młodzieżą współpracowała - taka jej rola i bdb...Nie ma sensu segregacja młodzieży według własnych zapatrywań, Oni nie staną się Waszymi ludźmi na zawołanie - mają swój pogląd i coś robią. I to się liczy. Młodzi (wszyscy) tak trzymać.
Dodano: 09.08.2018 16:53    Przez: ~izi
1 z 2
12>>
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO