WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?

Dodano: 9.08.2018 11:13

O tym, czym jest Młodzieżowa Rada Miasta Konina, jakie ma kompetencje i jakie działania podjęła rozmawialiśmy z jej przewodniczącym - Piotrem Czerniejewskim.

Rada zrzesza ludzi młodych z konińskich szkół, którzy chcą zaangażować się w działalność miasta. Obecnie zasiada w niej 17 członków, a wybierani są poprzez wybory wewnątrzszkolne. Później rada wyłania spośród siebie przewodniczącego, dwóch zastępców oraz sekretarza, również w drodze wyborów wewnętrznych. Kadencja trwa 2 lata, a obecna zakończy się w marcu 2019 roku.

- W samym założeniu Młodzieżowej Rady Miasta jest to, że radni działają bez żadnego wynagrodzenia. Jest to po prostu wolontariat. To działania na rzecz młodzieży, konferencje, spotkania, akcje charytatywne. Ostatnie pół roku było dosyć aktywne. W czerwcu rozpoczęliśmy cykl spotkań ,,Młodzież w Koninie” o problemie wyjazdu młodzieży z Konina. Chciałbym zaprosić wszystkich na kolejne spotkanie, które odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 16:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie – dodaje Piotr Czerniejewski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Konina.

Młodzieżowa Rada Miasta współorganizowała również koncert „Na dobry początek”, który był częścią wakacyjnego cyklu wydarzeń ,,Lato na Bulwarze”, czy konkurs piosenki dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Konina ,,Bitwa na Szkoły”. Rada czynnie uczestniczy w projekcie M-LAB, który ma na celu stworzenie przyjaznego miejsca do spędzanie wolnego czasu dla młodzieży. 

- Jesteśmy częścią Porozumienia Młodzieżowych Rad Wielkopolski, które zaczęło się tworzyć na początku roku, a miesiąc temu zostało oficjalnie podpisane przez 9 rad z całej Wielkopolski. Ma na celu uczyć nas, jak rozszerzać działania na większą skalę. Służy też wymianie doświadczeń między radami, ale główny cel porozumienia to stworzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z marszałkiem województwa, który jest bardzo przychylny takiej inicjatywie – mówi Piotr Czerniejewski.

To, co dzieje się obecnie, nie jest szczytem marzeń młodych radnych, więc przewodniczący zapowiada kolejne działania oraz inicjatywy takie jak: projekt wprowadzenia polityki młodzieżowej w mieście, która nie musi ograniczać się tylko i wyłącznie do działań na rzecz młodych. Na współpracę z Urzędem Miejskim czy prezydentem Konina młodzi radni nie narzekają. Otrzymują wsparcie i potrzebne materiały od władz miasta. Młodzieżowa rada ma kontakt ze swoim dorosłym odpowiednikiem. Łącznikiem w tych kontaktach jest obecny radny Witold Nowak.

Życzymy powodzenia w pracy Młodzieżowej Rady Miasta i liczymy na jej szerokie działania dla młodzieży w mieście.

  • Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?
  • Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?
  • Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?
  • Młodzi koninianie mają głos. Czym zajmuje się młodzieżowa rada?

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najgorsze jest to jak dzieciom truje się głowę o polityce. Jeszcze gorsze jak jest to polityka o ideologii lewicowej.
Dodano: 9.08.2018 16:49    Przez: ~Arex
rośnie nam następny polityk?
Dodano: 9.08.2018 12:25    Przez: ~ciekawa

KOMENTARZE

Powinni zacząć od wysokości diet i pensji dla prezydenta to podstawa dobrej współpracy
Dodano: 09.08.2018 17:27    Przez: ~lysy
Wystarczy popatrzeć na tych mamisynków którzy rano spędzają godziny na makijażu aby wiedzieć że nic dobrego z nich nie wyrośnie .
Dodano: 09.08.2018 18:03    Przez: ~Realkoń
Spodnie rurki, kolczyki w uszach, nosie i gdzie tam jeszcze, oraz już dziś obowiązkowe tatuaże i taki nie wie dokładnie czy jest chłopakiem czy może już dziewczyną i to ma być przyszłość narodu ? A czy ci młodzi ludzie wierzą w Boga i jaką mają relację z Nim jeśli już ?
Dodano: 09.08.2018 18:28    Przez: ~Chrzescijanin
Wiara w cokolwiek nie jest w tym kraju obowiązkowa....jeśli będą dobrymi ludźmi to Bóg (pytanie który?czyj?jaki?) o nich nie zapomni.
Dodano: 09.08.2018 18:49    Przez: ~sid
Wiara w "cokolwiek", Bóg, pytanie który, tak może pisać tylko lewak, który nigdy nie słyszał, albo nie chciał słyszeć o Bogu. Pamiętaj, że Bóg jest tylko Jeden i że on Ci dał życie, abyś dla Niego żył, jeśli Go teraz odrzucasz, to i On Cię kiedyś odrzuci.
Dodano: 09.08.2018 19:29    Przez: ~Chrz...
Cztery łapki w dół, szatan w Koninie ma swoich ludzi, takie jest społeczeństwo Konina, jak Sodoma i Gomora.
Dodano: 10.08.2018 16:57    Przez: ~Chrz...
Proponuję radzie zająć się też młodzieżą przyjeżdżającą do Konina
Dodano: 09.08.2018 23:42    Przez: ~Perek
Spójrzcie na ich gładkie, wychuchane twarzyczki i idealnie ułożone włoski. To nie są przedstawiciele młodzieży Konińskiej, tylko pewnie jakieś dzieci podstawione z rodziny radnych etc. Wiadomo, że trzeba uszykować grunt pod władze lewicy, aby nikt nie pożądany nie zakłócił układu.Mogę się założyć, że jedyne o czym myślą, to jak zdać "przyre", żeby nie było przypału. "Chcą rozmawiać o wyjeździe młodzieży z Konina" – czyli lanie wody i ściemnianie, że coś się tam robi. Wyjaśnię za nich ten problem, młodzi wolą wykształcić się i wyjechać, aby zarobić jako operator cnc 500 euro tygodniowo, a nie zasuwać na magazynie w Koninie za 1600zł. Na szczęście widać, że młodzi już wiedzą jak lać wodę i rzucać hasłami, które tylko odwracają uwagę. Szykują się "godni następcy", tego bajzlu zwanego władzami miasta.
Dodano: 10.08.2018 15:25    Przez: ~Dziękuje i dobranoc.
PO i .N prężą muskuły, wystawiając narybek ?
Dodano: 10.08.2018 17:03    Przez: ~Wędkarz
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO