WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zofia Itman apeluje do policji i prosi o umorzenie postępowania

Dodano: 10.08.2018 15:22

Zofia Itman, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego wydała oświadczenie w sprawie prowadzenia przez policję postępowania wobec osób, które na konińskich ulicach użyły rac w rocznicę powstania Warszawskiego.  

Pragnę odnieść się do informacji dotyczącej prowadzenia przez konińską policję postępowania w sprawie zakłócenia ładu i porządku publicznego przez młodych Patriotów, którzy w Koninie, z godnością , w piękny sposób wpisali się w upamiętnienie w całej Polsce bohaterów walczących o wyzwolenie Warszawy i wolny Kraj. 

Chcę powiedzieć ze całym sercem jestem za tą grupą ludzi i apeluję do Pana Komendanta Pawła Kiliańczyka aby umorzył postępowanie traktując je jako sprawę mniejszej wagi. Liczę tu na wsparci ponad podziałami Posłów na Sejm RP oraz Prezydenta Miasta Konina Obserwowałam to piękne wydarzenie i serdecznie dziękuję młodzieży za wspaniałe wrażenia a policji za zabezpieczenie i umożliwienie bezpiecznego wyjścia naszym Patriotom na środek jezdni.

Muszę zaznaczyć, że tuż po zakończeniu, młodzi ludzie zachowali się bardzo kulturalnie pogasili race wyrzucając je do śmietników pozostawiając po sobie ład i porządek. Co z pewnością jest na monitoringu miejskim i mam nadzieję w nagraniach policji.

Jeśli zaś demonstrowanie Pamięci o Powstaniu Warszawskim, w formach przyjętych w całej Polsce (syreny, zatrzymanie ruchu, race, sygnały dźwiękowe) akurat w roku rocznicowym 100 lecia odzyskania niepodległości jest czymś za co należy karać; to zupełnie nie rozumiem takiego postępowania ze strony osób odpowiedzialnych .

Widziałam jak wyglądało zabezpieczenie tego publicznego zgromadzenia przez policję, wcale niemałymi siłami a zaznaczam, że zadaniem policji jest przecież przede wszystkim zapobieganie czynom karalnym. Myślę, że te kilka mandatów karnych nie jest potrzebne nikomu ani policji ani tym młodym ludziom, którzy tak pięknie demonstrowali swoje przywiązanie do wartości i Ojczyzny. Proponuję by Policja która świetnie zdała egzamin podczas akcji prewencyjnej , skupiła się w tym przypadku na aspekcie profilaktycznym w celu wyeliminowania w przyszłości pewnych niedomówień. Wszyscy doskonale wiemy, że obecnemu rządowi na mandatach nie zależy; priorytetem są bezpieczeństwo obywateli i zadowolenie społeczne. Takie rozwiązanie sytuacji pozwoli konińskiej Policji zachować twarz i z pewnością zwiększy szacunek wśród młodych ludzi.

Jeśli teraz, po czasie zaczniemy rozliczać osoby upamiętniające i czczące bohaterów II wojny światowej to jest to dla mnie wysoce nieetyczne i wręcz niesmaczne a przede wszystkim niepedagogiczne. Godzi w system wartości i niszczy ducha patriotyzmu młodych ludzi i nawet jeżeli w świetle przepisów dopuszczono się wykroczenia to myślę, że jak zawsze policja może zastosować POUCZENIE. Należałoby założyć że jest to przypadek mniejszej wagi i ewentualne postępowanie w sądzie skłaniałoby do niekarania za coś co uświadomiło koninianom jak silny jest w młodych duch Patriotyzmu. Życzyłabym sobie takiej obecności formacji mundurowych i ich pocztów na imprezach narodowych i świętach jak tej młodzieży w godzinie W. Na nią zawsze można liczyć. Cześć i chwała Bohaterom i chwała tym którzy o Bohaterach pamiętają!

Zofia Itman, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Fot. Archwium LM.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Zofia Itman,   race,   policja Konin,   postępowanie policji,   powstanie Warszawskie,   rocznica,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Dla mnie ta cała Zofia to może kandydować ale na Rektora Uniwersytetu Trzeciego Wieku a to coś o nicku Symp.PiS na kierownika bufetu w na tym Uniwerku.
Dodano: 10.08.2018 17:15    Przez: ~Szacun ale nie dla PiS
Trzy kobiety w W-wie ukarali,posłów również a kibolom mają darować? Wiedzą że nie wolno to po co ta prowokacja.Karać dla przykładu.
Dodano: 10.08.2018 16:10    Przez: ~racjo
Pani Itman a czy to nie czas na emeryturę a nie interesować się polityką niech młodzi przejmą pałeczkę....
Dodano: 10.08.2018 17:50    Przez: ~Anty...
Brawo Policja! Nie odpuszczac szczawikom z O NR. Tepic kretynskie zachowania. A pani Itman niech raczej zaapeluje do Du.y by nie łamał konstytucji tylko jej przestrzegal... tak jak przysiegal.
Dodano: 10.08.2018 15:49    Przez: ~Pn
Karać! I ta cała pisowka Elite z pewną panią... Nie ma co bronic pseudo patriotów którzy z koszulkami PW biją się na ulicach bo ktoś z innego osiedla. To są patrioci? W KONINIE? prawdziwi patrioci są którzy się tym nie afiszują. Tutaj wszystko na pokaz żeby potem jakiś dym zrobić. Ale co zrobić. PiSowska banda będzie bronić gówniarzy bo to jest dla nich "siła narodu"... 90% z nich nie zna historii. Kiedyś 3 znajomych spytałem o historię... Zero wiedzy.
Dodano: 10.08.2018 15:36    Przez: ~Xxx

KOMENTARZE

Karać! I ta cała pisowka Elite z pewną panią... Nie ma co bronic pseudo patriotów którzy z koszulkami PW biją się na ulicach bo ktoś z innego osiedla. To są patrioci? W KONINIE? prawdziwi patrioci są którzy się tym nie afiszują. Tutaj wszystko na pokaz żeby potem jakiś dym zrobić. Ale co zrobić. PiSowska banda będzie bronić gówniarzy bo to jest dla nich "siła narodu"... 90% z nich nie zna historii. Kiedyś 3 znajomych spytałem o historię... Zero wiedzy.
Dodano: 10.08.2018 15:36    Przez: ~Xxx
Fajnych masz znajomych ;) ps. która partia jest rzetelna i ponad kumoterstwem i kolesiostwem?
Dodano: 10.08.2018 15:42    Przez: ~Fortes Fortuna Adiuvat
kochany ale oni wyszli i upamiętnili a Ty co zrobiłeś
Dodano: 10.08.2018 15:45    Przez: ~osiołku
"cyt" " Nie ma co bronic pseudo patriotów którzy z koszulkami PW biją się na ulicach", "wszystko na pokaz żeby potem jakiś dym zrobić" - czy bili się (zrobili dym) wtedy na ulicy???, "PiSowska banda będzie bronić gówniarzy" - hmm co znaczy gówniarz, to chyba coś z brakiem szacunku do młodego człowieka, "90% z nich nie zna historii. Kiedyś 3 znajomych spytałem o historię... Zero wiedzy" - może i tak ale to nie powód by ICH piętnować, możesz przestać być ich znajomym po prostu się im nie kłaniaj lub nie odkłaniaj. Jeśli nawołujesz publicznie do ukarania tych osób to, Xxx - dla ciebie kara za każdym razem za: palenie papierosów lub używanie wulgaryzmów w przestrzeni publicznej, wyrzucanie śmieci np. papierków, przechodzenie przez ulicę w miejscu nie dozwolonym, itp.Aha żeby było jasne nie jestem pis'owcem ani rodziną Pani Itman.
Dodano: 10.08.2018 15:53    Przez: ~zakk
Jedno co z pewnością można stwierdzić to to iż każda partia ma swych apologetów i ulubieńców. PiS charakteryzuje się tym, że jego wyznawcami jest ciemnota edukacyjna oraz intelektualna, bandy gówniażersko-kibolskie, wyznawcy teorii płaskiej Ziemi oraz agentury ufoludków, osobniki z mniej lub bardziej zaawansowaną demencją, oszołomstwo wszelkiej maści, oraz egzemplarze roszczeniowe dla których tylko ta władza jest dobra która więcej rozdaje i nie wymaga od człowieka pracy oraz samodzielności. Idąc tym tropem trzeba stwierdzić, że "elita" PiS-owska jest emanacją dewiacji swego elektoratu.
Dodano: 10.08.2018 16:02    Przez: ~Zdzich@
Ludzie PiS-u lub sympatyzujący z tym ugrupowaniem, to prawdziwi Polacy i Patrioci, pierwszy sort naszego narodu, to na nich opiera się nasza Ojczyzna. Jeśli młodzi ludzie upamiętniają nasze narodowe rocznice to chwała im za to !
Dodano: 10.08.2018 16:27    Przez: ~Symp. PiS
sympatyku PiS - trawnik pod blokiem opiera się na psich gównach jak cała wasza "elita" i lepszy sort.
Dodano: 10.08.2018 16:48    Przez: ~Truteń
zdzich - podpisz się wreszcie swoim imieniem - Michał
Dodano: 10.08.2018 16:51    Przez: ~symp. PiS
Zdzich@ a ty do jakich "elit" się zaliczasz tych oświeconych edukacyjnie???? cyt " ciemnota edukacyjna oraz intelektualna, bandy gówniażersko-kibolskie" (ż) :(
Dodano: 10.08.2018 16:53    Przez: ~zakk
Oczywiście to coś co się podpisuje Symp.PiS nie poinformuje czytelników ,że dobry kolega Jarosława Kaczyńskiego niejaki Wojciech Jasiński po tym ,gdy przestał być prezesem Orlenu zaginął Na szczęście ju się odnalazł .Od początku maja jest pełnomocnikiem zarządu ds. operacyjnych w Enerdze, z pensją 29 tys. zł.Brawo DOJNA ZMIANA w PiS.
Dodano: 10.08.2018 16:54    Przez: ~never PiS
Itman juz koniec kariery nie rob dymu bo juz Cie nie wybiora
Dodano: 10.08.2018 17:29    Przez: ~mati
PiS! Co? Ty k**wo!
Dodano: 10.08.2018 18:36    Przez: ~KSG
Super. Brawo to mi się podoba ekstra tak powinno być o
Dodano: 10.08.2018 19:00    Przez: ~Pn
Race dla Zosi są OK, a wieszaki już nie.
Dodano: 10.08.2018 20:45    Przez: ~Zośka na drzewo
POj@by to zdrajcy donosiciele kolaboranci szmalcowniki i złodzieje wasale Rosyjsko-Niemieckie
Dodano: 10.08.2018 23:24    Przez: ~QQQ
taaa policja sama z siebie, ktoś musiał dać donos
Dodano: 11.08.2018 06:19    Przez: ~gdg
Powiedz to kibicom osobiście przed meczem jak taki jesteś mądry. Ty za to znasz historie, ludzie życie tracili za takich jak ty
Dodano: 11.08.2018 22:02    Przez: ~Yyy
Pani Zofia interweniowała bo kandyduje czy powinęli kogoś z rodziny? Może partia matka Pani Zofii pragnie nazbierać tyle plusików ile się da przed samorządowymi...Zobaczymy czy wypunktują pomoc młodym i oddanym ojczyźnie w przyszłych wyborach...
Dodano: 10.08.2018 15:40    Przez: ~Fortes Fortuna Adiuvat
Dla mnie ta cała Zofia to może kandydować ale na Rektora Uniwersytetu Trzeciego Wieku a to coś o nicku Symp.PiS na kierownika bufetu w na tym Uniwerku.
Dodano: 10.08.2018 17:15    Przez: ~Szacun ale nie dla PiS
Lepiej dla ćwoka z PiS czyli Symp.PiS byłoby stanowisko kierownika szatni.Jak w ''Misiu" nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi ?Oj kaczafi by mu zrobił oj zrobił.
Dodano: 10.08.2018 18:40    Przez: ~sritman
SSKG też wysłało list do prezydenta, treść na kibicegornika lm pl
Dodano: 10.08.2018 15:44    Przez: ~kibic
Brawo Policja! Nie odpuszczac szczawikom z O NR. Tepic kretynskie zachowania. A pani Itman niech raczej zaapeluje do Du.y by nie łamał konstytucji tylko jej przestrzegal... tak jak przysiegal.
Dodano: 10.08.2018 15:49    Przez: ~Pn
Konstytucji Komuchow spokojnie zmieni się konstytucję
Dodano: 10.08.2018 17:59    Przez: ~Zapłatę karły czerwonej zara
Chlopcze, to jest konstutucja Polakow a nie komuchow. Wbij yo sobie dovtego pustego i bezdennego lba.
Dodano: 10.08.2018 20:30    Przez: ~Pn
To czemu Bolek Kiszczak i olek ja pisali co ... I kto jest durniem
Dodano: 10.08.2018 21:45    Przez: ~Precz z komuną
Karać wszystkich, i z racami i bez, za bezpodstawne blokowanie pasa ruchu. Chcą robić demonstracje to niech idą na amfiteatr, albo na plac przy skarpie. A nie wstrzymywac bezsensownie ruch i utrudniać innym jazdę.
Dodano: 10.08.2018 16:10    Przez: ~Karać wszystkich
Głupi to mało powiedziane to tradycja
Dodano: 10.08.2018 16:23    Przez: ~Szkoda slow
procesje nawiedzonyc h tez ?
Dodano: 10.08.2018 19:51    Przez: ~p.p.b.
Trzy kobiety w W-wie ukarali,posłów również a kibolom mają darować? Wiedzą że nie wolno to po co ta prowokacja.Karać dla przykładu.
Dodano: 10.08.2018 16:10    Przez: ~racjo
Kogo ukarali? posłów? haha, co to na tych złodziei. Karać dla przykładu to powinni każdego kto pluje na Polskę i święta narodowe!Jaka prowokacja ty niedorozwinięty lewaku?
Dodano: 10.08.2018 21:15    Przez: ~Right_wing
Do górników strzelali, do kibiców też, to co, tym z kod-u pod sejmem mają darować? Wiedzą ,że to prowokacja. KARAĆ
Dodano: 10.08.2018 21:18    Przez: ~racja
Mądra kobieta! Za zatkie zachowania chca karać. Ten swiat zmierza do nikad.
Dodano: 10.08.2018 16:12    Przez: ~Ona
Bo to same POjeby są dlatego chcą karać
Dodano: 11.08.2018 22:04    Przez: ~On
Czy odpalając race wyrządzili komukolwiek krzywdę, a w piękny sposób uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego, gdzie złamali prawo ?
Dodano: 10.08.2018 16:33    Przez: ~Symp. PiS
Precz - złamali choćby prawo drogowe i prawo o zgromadzeniach który obecny pseudo-parlament uchwalił
Dodano: 10.08.2018 16:50    Przez: ~Jużem ci pokozoł
widzisz, jak ty nic nie rozumiesz...
Dodano: 10.08.2018 18:18    Przez: ~tfujpanjaronasmyczyciętrzym
Ty sympatyk PiS czy ty naprawde taki glupi jestes czy tylko udajesz?
Dodano: 10.08.2018 19:41    Przez: ~Ok
@Ok - patrzac po belkocie na portalu to i to i to. Chlop widac zyje w innym swiecie. PiS podnosi mu kolejne daniny a on bredzi, ze to dla dobra Polakow...
Dodano: 10.08.2018 20:32    Przez: ~Pn
Tak wyrządzili. Zatruwali powietrze toksycznym dymem, którym również ograniczyli przejrzystość powietrza. A prawo złamali między innymi tym iż bezprawnie wkroczyli na jezdnię, przez co złamali przepisy ruchu drogowego, manifestacja tez nie była wcześniej zgłoszona.
Dodano: 10.08.2018 20:32    Przez: ~do sym pis
czy ta Zocha zdurniala, jezeli bylo zlamanie przepisow to policja jest zobowiazana do wykonania prawem przewidzianych postepowan , i albo ukarac we wlasnym zakresie winnych wykroczen albo skierowac sprawe do prokuratury , ktora to jest wladna do odstapienia od nadania biegu dalszego danej sprawie ,lub skierowania sprawy do sadu, coz to za naklanianie poli9cji do zaniechania sledztwa wobec potencjalnie winnych zlamania obowiazujacych przepisow porzadkowych,
Dodano: 10.08.2018 16:37    Przez: ~pro. pub. bon.
To jest wykroczenie durny jaka prokuratura to żeś blysnal
Dodano: 10.08.2018 16:50    Przez: ~Hahaha ale glupek
patrzcie , prawnik sie znalazl, kmiot z Psiej Wolki glupszy od psa soltysa, skad wiesz kretynie jak to zdarzenie zakwalifikuje policja, przeczytaj osla lako ze zrozumieniem, tam jest napisane , ze policja moze potraktowac to jako wykroczenie ale nie koniecznie, moze tez skierowac sprawe do prokuratury, w szkole cie buraku czytac jako tako nauczyli, ale z logicznym zrozumieniem tego co przeczytales masz duze trudnosci..
Dodano: 10.08.2018 19:43    Przez: ~pro. pub.bon.
polegli w Powstaniu przewracają się w grobach a żyjący przecierają oczy ze zdumienia widząc takich patriotów;na piersiach koszulka z godłem i kotwicą a na ustach hasła nazistowskie i skandowanie haseł,przeciw którym walczyli nasi ojcowie i dziadkowie...
Dodano: 10.08.2018 17:04    Przez: ~patriotyzm?
Pełna zgoda.
Dodano: 10.08.2018 17:34    Przez: ~G.
Przywracają się w grobach jak widzą aktorów grających posłów i jak widzą absolwentów sb I kursów w Moskwie jak wychowali się w wolnej Polsce którzy za nic mają prawo i szerzą pozwalając na korupcję
Dodano: 10.08.2018 18:01    Przez: ~Ot wasza lewacka logika
racja
Dodano: 10.08.2018 18:19    Przez: ~szkoda słów
Za co twoi walczyli to nie wiem, ale wiem za co walczyli moi dziadkowie. Na pewno nie za puste, czarne parasolki, komuchów z esbeckimi emeryturami i KOD. Lepszy ten patriota z racą, niż banda debili z konstytucją w ręce, której nigdy nie czytali.
Dodano: 13.08.2018 11:29    Przez: ~Heh
1 z 6
123456>>