WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

Dodano: 20.08.2018 20:05

Jakie jest miejsce młodych w mieście? Dlaczego wyjeżdżają? Jakie problemy i oczekiwania wobec miasta mają młodzi ludzie? Na to i wiele innych pytań próbowano dziś odpowiedzieć na spotkaniu ,,Młodzież w Koninie’’ zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta w Centrum Organizacji Pozarządowych przy konińskim placu Wolności.

Poniedziałkowe spotkanie było trzecim i ostatnim z cyklu poświęconym młodzieży. Było podsumowaniem dwóch poprzednich, które odbywały się w ratuszu. Pojawiło się na nim około 25 osób. Byli wśród nich młodzi koninianie, radni, aktywiści i przedstawiciele władz oraz organizacji miejskich.

Na spotkaniu poruszane były kwestie i postulaty, które narodziły się na poprzednich konsultacjach. Szczególnie wybrzmiał temat powołania pełnomocnika do spraw młodzieży, polityki młodzieżowej, specjalnego miejsca dla młodych, którym zajmuje się projekt M-LAB, a nawet przestarzałego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej czy dotacji na projekty i pomysły młodych ludzi. W wielu momentach dyskusja była bardzo burzliwa, a na sali padło mnóstwo opinii i propozycji rozwiązań. Jednym z rażących problemów jakie zauważono to brak komunikacji pomiędzy urzędem, a mieszkańcem, w szczególności młodym oraz brak otwartości urzędu.

Cykl spotkań zakończy stworzenie raportu, w którym zawarte zostaną wszystkie wnioski i zauważone problemy. Dokument trafi później na biurko prezydenta miasta Konina, który już dziś zaprosił Młodzieżową Radę Miasta na spotkanie w celu omówienia problemu i przedyskutowaniu możliwych rozwiązań.

 
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wyjeżdżają bo nie ma pracy w Koninie! Tylko i wyłącznie dlatego!
Dodano: 20.08.2018 20:58    Przez: ~JózekKomuna
praca jest w UM i spółkach miejskich,a że tylko dla wybranych,cóż:( młodym pozostaje praca w marketach,bo własna inicjatywa jest w Koninie niszczona!
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~autochton
Oczywiście, że idzie o godną pracę i płacę. Tylko w COP potrafią wymyślić, że chodzi o "komunikację z urzędem", pełnomocnika młodych, brak otwartości urzędu. Ale mamy lewactwo wśród tej młodzieży i pomysły. Niebawem zrzucą jeszcze winę na wydobycie węgla i "zły klimat". Dajcie ludziom dobrą pracē, niskie bezrobocie, pewność zmiany pracy, czyli bezpieczeństwo a wielu w Koninie zostanie. Konin sam w sobie nie jest zły. Przecietny poznaniak po pracy do opery i muzeum nie chodzi. Idzie tam od święta a tyle to można i z Konina dojechać. Mamy dobrą komunikacje do Pz, Wawy, Lodzi. Sa drogi i kolej - dobra na tle Polski. Nie mamy korków i 2h dziennie więcej czasu dla rodziny. Mamy jeziora pod nosem, lasy. Sport można w tv zobaczyć. Działki 10 min drogi od Konina tanie. Nie jest źle - poza pracą.
Dodano: 20.08.2018 22:14    Przez: ~Lo
Fakt,pracować trzeba wszędzie, ale w wielu miastach Polski są zdecydowanie lepsze warunki do startu - stąd młodzież wyjeżdża. Nie chodzi o to żeby miasto dało, chodzi o współpracę wielu podmiotów aby stworzyć lepsze warunki dla młodych planujących start w dorosłość - tak to rozumiem....To, że wielu z nas miało trudny start w dorosłość nie oznacza iż nasze dzieci mają mieć tak samo ciężko - świat idzie do przodu, każde kolejne pokolenie ma "lepiej" i tak powinno być.
Dodano: 20.08.2018 21:30    Przez: ~kin
W Koninie nie tyle co chodzi o sam fakt pracy... -prace fizyczne i inne typu: byleby zarobić około 2 tyś jest sporo, ale... No jest jedno, ale- w Koninie nie ma zbyt wielu dużych firm w których można się rozwijać. Zaczynając np. od zamiatania, w dużej firmie z perspektywą w przyszłości jakiegoś awansu stopniowego. W Koninie jak pójdziemy do małej prywatnej firmy na zamiatacza- to kim będziemy za 10 lat ? Starszym zamiataczem. Brak perspektyw rozwoju- niestety. W Kole jest dużo więcej firm, które mają potężny kapitał za sobą i kilka oddziałów w kraju i na świecie, a w Koninie co takiego mamy?... Kramp? Kappa- chyba jedyne..
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~ddd

KOMENTARZE

Ja nie narzekam na życie w Koninie. Wyjechałem na studia do innego miasta ale po studiach wróciłem i 2 miesiące po odebraniu dyplomu znalazłem pracę w zawodzie i to bez żadnych znajomości. Nie gadajcie że nic tu nie można i ze się nie da. Jak się chce i dąży do celu to można wszystko. A może po prostu ja jestem takim szczęściarzem a inni nie... sam nie wiem, ciężko powiedzieć. Życzę Wam wszystkiego najlepszego.
Dodano: 20.08.2018 23:18    Przez: ~pawel
Glupi artykul na miare PO. Pracy jest teraz duzo mozna wybierac nie to co za PO bylo !!! Teraz jest wybor albo wyjazd albo na miejscu wszystko zalerzy jak kto woli.
Dodano: 20.08.2018 23:18    Przez: ~Angela mama Tuska
Dobre,frekwencja 25 osob ! Jak na Medyku ! W tym miescie z frekwencja we wszystkim zawsze jest mizernie
Dodano: 20.08.2018 23:18    Przez: ~X
PiS z dwukrotną przewagę nad PO! To jest deklasacja
Dodano: 20.08.2018 23:50    Przez: ~odkodowana i przeciw Tuskowi
Polacy są mądrzy, widzą obłudę opozycji.
Dodano: 21.08.2018 18:06    Przez: ~Marek
Kto z Konina juz wyjechal dawno,obecnie mieszka w innym miescie to tak jakby wygral w lotto,wielu ludzi ulozylo sobie zycie w innym miescie ! Do tego Konina jezdza tylko z sentymentu do rodziny
Dodano: 20.08.2018 23:54    Przez: ~H
I dobrze, powodzenia !
Dodano: 21.08.2018 18:07    Przez: ~Konin
Na 22 osoby absolwenci szkoły górniczej 17 jest za granicą 3 w Poznaniu 2 tu zostalo 1 na gospodarce 2 w kopalni takie są fakty
Dodano: 21.08.2018 18:46    Przez: ~Vvgg
Jak wielką gnidą trzeba być żeby popierać sankcje przeciwko swojej Ojczyźnie
Dodano: 21.08.2018 00:11    Przez: ~To ja Tusk Popieram
Tusk z eurodeputowanymi z PO to robią, czy to są Polacy ?
Dodano: 21.08.2018 18:08    Przez: ~Chyba nie !
takie durne spotkania to tylko w Koninie co za bzdura
Dodano: 21.08.2018 01:40    Przez: ~putak kopak pitu duda
Przez suche wypociny, cenzurę i blokowanie Łelemu ludzie wyjeżdżają.
Dodano: 21.08.2018 02:02    Przez: ~wiem
Głosujcie nadal na SLD i PO, to wszyscy młodzi wyjadą z Konina.
Dodano: 21.08.2018 18:10    Przez: ~Stary
U nas nie chcą inwestorów nawet nie umieją term zacząć budować z inwestorem jakimś w Kole szybciejj termy wybudują
Dodano: 21.08.2018 06:49    Przez: ~xmen
Mlodzi wyjeżdżają,bo stary jest Prezydent Miasta bez wizji,bez wizji rozwoju i do tego przyklejony do stanowiska w czym pomagają Mu działacze wszystkich partii oraz Kościól,bo zamoczeni są wszyscy po uszy i trzymają się dziadka .Pozdrawiam.
Dodano: 21.08.2018 07:26    Przez: ~Mecenas
Raz zdobytej władzy nie oddamy nikomu.
Dodano: 21.08.2018 18:11    Przez: ~SLD
3 z 7
<<1234567>>