WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

Dodano: 20.08.2018 20:05

Jakie jest miejsce młodych w mieście? Dlaczego wyjeżdżają? Jakie problemy i oczekiwania wobec miasta mają młodzi ludzie? Na to i wiele innych pytań próbowano dziś odpowiedzieć na spotkaniu ,,Młodzież w Koninie’’ zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta w Centrum Organizacji Pozarządowych przy konińskim placu Wolności.

Poniedziałkowe spotkanie było trzecim i ostatnim z cyklu poświęconym młodzieży. Było podsumowaniem dwóch poprzednich, które odbywały się w ratuszu. Pojawiło się na nim około 25 osób. Byli wśród nich młodzi koninianie, radni, aktywiści i przedstawiciele władz oraz organizacji miejskich.

Na spotkaniu poruszane były kwestie i postulaty, które narodziły się na poprzednich konsultacjach. Szczególnie wybrzmiał temat powołania pełnomocnika do spraw młodzieży, polityki młodzieżowej, specjalnego miejsca dla młodych, którym zajmuje się projekt M-LAB, a nawet przestarzałego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej czy dotacji na projekty i pomysły młodych ludzi. W wielu momentach dyskusja była bardzo burzliwa, a na sali padło mnóstwo opinii i propozycji rozwiązań. Jednym z rażących problemów jakie zauważono to brak komunikacji pomiędzy urzędem, a mieszkańcem, w szczególności młodym oraz brak otwartości urzędu.

Cykl spotkań zakończy stworzenie raportu, w którym zawarte zostaną wszystkie wnioski i zauważone problemy. Dokument trafi później na biurko prezydenta miasta Konina, który już dziś zaprosił Młodzieżową Radę Miasta na spotkanie w celu omówienia problemu i przedyskutowaniu możliwych rozwiązań.

 
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wyjeżdżają bo nie ma pracy w Koninie! Tylko i wyłącznie dlatego!
Dodano: 20.08.2018 20:58    Przez: ~JózekKomuna
praca jest w UM i spółkach miejskich,a że tylko dla wybranych,cóż:( młodym pozostaje praca w marketach,bo własna inicjatywa jest w Koninie niszczona!
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~autochton
Oczywiście, że idzie o godną pracę i płacę. Tylko w COP potrafią wymyślić, że chodzi o "komunikację z urzędem", pełnomocnika młodych, brak otwartości urzędu. Ale mamy lewactwo wśród tej młodzieży i pomysły. Niebawem zrzucą jeszcze winę na wydobycie węgla i "zły klimat". Dajcie ludziom dobrą pracē, niskie bezrobocie, pewność zmiany pracy, czyli bezpieczeństwo a wielu w Koninie zostanie. Konin sam w sobie nie jest zły. Przecietny poznaniak po pracy do opery i muzeum nie chodzi. Idzie tam od święta a tyle to można i z Konina dojechać. Mamy dobrą komunikacje do Pz, Wawy, Lodzi. Sa drogi i kolej - dobra na tle Polski. Nie mamy korków i 2h dziennie więcej czasu dla rodziny. Mamy jeziora pod nosem, lasy. Sport można w tv zobaczyć. Działki 10 min drogi od Konina tanie. Nie jest źle - poza pracą.
Dodano: 20.08.2018 22:14    Przez: ~Lo
Fakt,pracować trzeba wszędzie, ale w wielu miastach Polski są zdecydowanie lepsze warunki do startu - stąd młodzież wyjeżdża. Nie chodzi o to żeby miasto dało, chodzi o współpracę wielu podmiotów aby stworzyć lepsze warunki dla młodych planujących start w dorosłość - tak to rozumiem....To, że wielu z nas miało trudny start w dorosłość nie oznacza iż nasze dzieci mają mieć tak samo ciężko - świat idzie do przodu, każde kolejne pokolenie ma "lepiej" i tak powinno być.
Dodano: 20.08.2018 21:30    Przez: ~kin
W Koninie nie tyle co chodzi o sam fakt pracy... -prace fizyczne i inne typu: byleby zarobić około 2 tyś jest sporo, ale... No jest jedno, ale- w Koninie nie ma zbyt wielu dużych firm w których można się rozwijać. Zaczynając np. od zamiatania, w dużej firmie z perspektywą w przyszłości jakiegoś awansu stopniowego. W Koninie jak pójdziemy do małej prywatnej firmy na zamiatacza- to kim będziemy za 10 lat ? Starszym zamiataczem. Brak perspektyw rozwoju- niestety. W Kole jest dużo więcej firm, które mają potężny kapitał za sobą i kilka oddziałów w kraju i na świecie, a w Koninie co takiego mamy?... Kramp? Kappa- chyba jedyne..
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~ddd

KOMENTARZE

A młodych nawet nie zobaczycie na takich spotkaniach, bo to sztuka dla sztuki i pic na wodę. Popatrzcie kogo tam widzicie! Nawet zdjęcia nie wrzucono z młodymi ludżmi - ustawka dla Józefa.
Dodano: 21.08.2018 07:51    Przez: ~Pelikan
Obserwuję młodych, wielu z nich to ludzie bez wykształcenia, którzy chcieliby zarabiać Bóg wie ile. Zero inicjatyw od siebie, odpękać swoje i tyle.
Dodano: 21.08.2018 08:06    Przez: ~xman
Znam wielu absolwentow po studiach humanistycznych pracujących na kasie w sklepie
Dodano: 21.08.2018 18:47    Przez: ~Bhgf
Ponieważ w Kon inie nic nie ma. Jest to wiocha gdzie nie ma nawet porządnej pracy. A mieszkania są tak drogie że mało kogo na nie stać....
Dodano: 21.08.2018 08:12    Przez: ~Mama
Dlatego, że rządzący myślą że ludzie chodzą do pracy z nudów i nie potrzeba im płacić. Wszyscy zarabiają najniższa krajową jak tu przeżyć przy cenach z zachodu? Nie ma nad czym myśleć to banalne.
Dodano: 21.08.2018 08:15    Przez: ~Facet
To pytanie to chyba jakiś żart
Dodano: 21.08.2018 08:22    Przez: ~Ed
Jak ma być dobrze jak u władz ludzie z PRLu, kto ich ciągle wybiera? Nic się nie zmienia, a oni są i będą, a ja też nie będę pracował w PRLowskim dołku.
Dodano: 21.08.2018 08:28    Przez: ~Koninianin
Konin lewactwem stoi i będzie stał.
Dodano: 21.08.2018 18:14    Przez: ~Prawy
Problemy Konina powinniśmy załatwiać sami. Na takie spotkania powinny przyjść tłumy. Niestety, jak zwykle w Koninie informacja jest dopiero po fakcie. Zresztą pewnie organizatorom tłumy nie są potrzebne. Musieli by posłuchać i notować a tak przeczytają przygotowane frazesy i sukces jest. Frazesem jest też pisanie o braku pracy. Tego nie ma chyba, że ktoś bez zawodu chce być dyrektorem. Są też dziwne sytuacje. Np. woźna ma zatrudnioną pomoc bo jest rencistką i nie może się wysilać. To są anomalie. Z tym trzeba walczyć.
Dodano: 21.08.2018 08:51    Przez: ~zszokowana
LM nr 1 w kreowaniu rzeczywistości. Kto był na spotkaniu? Paru zaprzyjaźnionych z COP lewaków? Jak nisko spadła wiedza o tym co za oknem u urzędników w UM, że zadają takie pytania? Podaję odpowiedz - ludzie uciekają przez tą wieloletnią władzę SLD, PO, PSL!
Dodano: 21.08.2018 08:53    Przez: ~Karpiu
Z Konina, to nawet ptaki uciekły!
Dodano: 21.08.2018 09:04    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
I dlatego trzeba wybrać prawego człowieka z PiS-u, aby wprowadził dobre zmiany dla Koninian.
Dodano: 21.08.2018 18:16    Przez: ~Witek
Bo nie ma pracy... jest tylko praca po znajomości. W Koninie nic się nie dzieje. Nie ma możliwości rozwojowych. Miasto stanęło w miejscu .... wszystko co było zostało zniszczone ... zaniedbane ... sprzedane ....
Dodano: 21.08.2018 09:25    Przez: ~Hggg
A w Cukrowni, Brykietowni, czy Konwarcie nie ma roboty ?
Dodano: 21.08.2018 18:18    Przez: ~Kiedyś była
4 z 7
<<1234567>>