WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

Dodano: 20.08.2018 20:05

Jakie jest miejsce młodych w mieście? Dlaczego wyjeżdżają? Jakie problemy i oczekiwania wobec miasta mają młodzi ludzie? Na to i wiele innych pytań próbowano dziś odpowiedzieć na spotkaniu ,,Młodzież w Koninie’’ zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta w Centrum Organizacji Pozarządowych przy konińskim placu Wolności.

Poniedziałkowe spotkanie było trzecim i ostatnim z cyklu poświęconym młodzieży. Było podsumowaniem dwóch poprzednich, które odbywały się w ratuszu. Pojawiło się na nim około 25 osób. Byli wśród nich młodzi koninianie, radni, aktywiści i przedstawiciele władz oraz organizacji miejskich.

Na spotkaniu poruszane były kwestie i postulaty, które narodziły się na poprzednich konsultacjach. Szczególnie wybrzmiał temat powołania pełnomocnika do spraw młodzieży, polityki młodzieżowej, specjalnego miejsca dla młodych, którym zajmuje się projekt M-LAB, a nawet przestarzałego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej czy dotacji na projekty i pomysły młodych ludzi. W wielu momentach dyskusja była bardzo burzliwa, a na sali padło mnóstwo opinii i propozycji rozwiązań. Jednym z rażących problemów jakie zauważono to brak komunikacji pomiędzy urzędem, a mieszkańcem, w szczególności młodym oraz brak otwartości urzędu.

Cykl spotkań zakończy stworzenie raportu, w którym zawarte zostaną wszystkie wnioski i zauważone problemy. Dokument trafi później na biurko prezydenta miasta Konina, który już dziś zaprosił Młodzieżową Radę Miasta na spotkanie w celu omówienia problemu i przedyskutowaniu możliwych rozwiązań.

 
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wyjeżdżają bo nie ma pracy w Koninie! Tylko i wyłącznie dlatego!
Dodano: 20.08.2018 20:58    Przez: ~JózekKomuna
praca jest w UM i spółkach miejskich,a że tylko dla wybranych,cóż:( młodym pozostaje praca w marketach,bo własna inicjatywa jest w Koninie niszczona!
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~autochton
Oczywiście, że idzie o godną pracę i płacę. Tylko w COP potrafią wymyślić, że chodzi o "komunikację z urzędem", pełnomocnika młodych, brak otwartości urzędu. Ale mamy lewactwo wśród tej młodzieży i pomysły. Niebawem zrzucą jeszcze winę na wydobycie węgla i "zły klimat". Dajcie ludziom dobrą pracē, niskie bezrobocie, pewność zmiany pracy, czyli bezpieczeństwo a wielu w Koninie zostanie. Konin sam w sobie nie jest zły. Przecietny poznaniak po pracy do opery i muzeum nie chodzi. Idzie tam od święta a tyle to można i z Konina dojechać. Mamy dobrą komunikacje do Pz, Wawy, Lodzi. Sa drogi i kolej - dobra na tle Polski. Nie mamy korków i 2h dziennie więcej czasu dla rodziny. Mamy jeziora pod nosem, lasy. Sport można w tv zobaczyć. Działki 10 min drogi od Konina tanie. Nie jest źle - poza pracą.
Dodano: 20.08.2018 22:14    Przez: ~Lo
Fakt,pracować trzeba wszędzie, ale w wielu miastach Polski są zdecydowanie lepsze warunki do startu - stąd młodzież wyjeżdża. Nie chodzi o to żeby miasto dało, chodzi o współpracę wielu podmiotów aby stworzyć lepsze warunki dla młodych planujących start w dorosłość - tak to rozumiem....To, że wielu z nas miało trudny start w dorosłość nie oznacza iż nasze dzieci mają mieć tak samo ciężko - świat idzie do przodu, każde kolejne pokolenie ma "lepiej" i tak powinno być.
Dodano: 20.08.2018 21:30    Przez: ~kin
W Koninie nie tyle co chodzi o sam fakt pracy... -prace fizyczne i inne typu: byleby zarobić około 2 tyś jest sporo, ale... No jest jedno, ale- w Koninie nie ma zbyt wielu dużych firm w których można się rozwijać. Zaczynając np. od zamiatania, w dużej firmie z perspektywą w przyszłości jakiegoś awansu stopniowego. W Koninie jak pójdziemy do małej prywatnej firmy na zamiatacza- to kim będziemy za 10 lat ? Starszym zamiataczem. Brak perspektyw rozwoju- niestety. W Kole jest dużo więcej firm, które mają potężny kapitał za sobą i kilka oddziałów w kraju i na świecie, a w Koninie co takiego mamy?... Kramp? Kappa- chyba jedyne..
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~ddd

KOMENTARZE

MILIONY PRZECIWKO MILIARDOM DOKŁADNIE 250 MILIARDÓW PRZEPUŚCIŁA PO RAZEM Z PSL
Dodano: 21.08.2018 09:28    Przez: ~Józef
Takie były rządy PO-PSL.
Dodano: 21.08.2018 18:19    Przez: ~Niestety
wina jest państwa wystarczy zmienić zus zrobić 2 filary taki jaki jest i zus przedsiębiorcy płaci min a zarabia ile chce tylko wystawia fakturę vat wtedy nikt nie będzie opuszczał kraju i konina
Dodano: 21.08.2018 09:36    Przez: ~turek
PiS przedstawia swój program społeczeństwu. PO swój wysyła do kancelarii premiera. To jakiś program top secret
Dodano: 21.08.2018 09:53    Przez: ~ewa
Jedyny program dla społeczeństwa ze strony PO to atak na PiS.
Dodano: 21.08.2018 18:21    Przez: ~Witek
Trzeba iść na wybory i nie głosować na nikogo z partii tylko na bezpartyjnych . powinno być lepiej za 4 lata
Dodano: 21.08.2018 09:57    Przez: ~Wyborca
Dlatego na każdej ulotce powinni mieć napisane wyraźnie, czy jest członkiem i jaki partii.
Dodano: 21.08.2018 10:24    Przez: ~tak
Szanowni młodzi wyjeżdżajcie i nie wracajcie do Konina.
Dodano: 21.08.2018 10:24    Przez: ~Smart
Praca w Koninie może i jest ale za marne pieniążki! Ale jest jedno rozwiązanie! Wystarczy pozwalniać z tych lepszych wszystkich POCIOTKÓW którzy zabierają pracę ludziom z Konina a są z jakiejś Słupcy Turku Kleczewa Koła i Bóg jeden wie z jakiego jeszcze innego ZADUPIA!!!!!
Dodano: 21.08.2018 10:52    Przez: ~....
Pół UM to mieszkańcy okolicznych gmin.
Dodano: 21.08.2018 12:29    Przez: ~Pn
Jeśli są z powiatu konińskiego, to niech pracują, oni są nasi.
Dodano: 21.08.2018 18:24    Przez: ~Skulsk
Termy w Koninie ???????????????
Dodano: 21.08.2018 11:30    Przez: ~x
Drogi Dawidzie,Jesteś nadal uczniem liceum, nie studiujesz i nie rozumiesz podstawowego problemu tego miasta. Tym problemem jest brak perspektyw na znalezienie dobrej pracy. To jest podstawa dla wykształconego, młodego człowieka. Dopóki miasto nie zatroszczy się o przyciągnięcie do Konina pracodawców potrzebujących młodej, wykwalifikowanej kadry, młodzi ludzie nie będą tu zostawać. I nie pomoże "miejsce dla młodych" czy dobry kontakt z urzędem. Mało tego, jeśli młodzi będą tu mieli perspektywy, patrząc za przykładem z innych miast - miejsca rozrywki pojawią się same, bo będzie na nie popyt. Co do rozkładu MZK to nie dotyczy to tylko młodzieży a generalnie całego miasta. Dziwna częstotliwośc i godziny odjazdów oraz multum tras "na około" to duży problem. Powinno być kilka linii, ale za to kursujących częściej, umożliwiając przesiadki.
Dodano: 21.08.2018 12:00    Przez: ~XXx
...Rynek pracy w Koninie jest, brakuje odpowiedzialnych pracowników.Nie dość że młodym się nie chce uczyć ani pracować, to dodatkowo nie potrafią myśleć.Ot - wyrosło nam pokolenie niedouczonych, niskiej wartości, leniwych młodych ludzi. To się w końcu zmieni, ale dopiero za kilka lat.Takie motto: Młodzi - nie uczcie się w pseudo szkołach na pseudo kierunkach - bo tam łatwo... Myślcie pozytywnie o pracy, utożsamiajcie się z firmą w której pracujecie - gwarantuję SUKCES...
Dodano: 21.08.2018 12:17    Przez: ~Bobas12345
jaki rynek pracy? huta? czy konimpex? jaja sobie robisz? ilu potrzebują 10 20?
Dodano: 21.08.2018 20:53    Przez: ~nbmnn
Proszę sie nie czepiac Pana Nowickiego o osiedle wilkòw dba bardzo dobrze.
Dodano: 21.08.2018 12:37    Przez: ~Rzw
5 z 7
<<1234567>>