WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

Dodano: 20.08.2018 20:05

Jakie jest miejsce młodych w mieście? Dlaczego wyjeżdżają? Jakie problemy i oczekiwania wobec miasta mają młodzi ludzie? Na to i wiele innych pytań próbowano dziś odpowiedzieć na spotkaniu ,,Młodzież w Koninie’’ zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta w Centrum Organizacji Pozarządowych przy konińskim placu Wolności.

Poniedziałkowe spotkanie było trzecim i ostatnim z cyklu poświęconym młodzieży. Było podsumowaniem dwóch poprzednich, które odbywały się w ratuszu. Pojawiło się na nim około 25 osób. Byli wśród nich młodzi koninianie, radni, aktywiści i przedstawiciele władz oraz organizacji miejskich.

Na spotkaniu poruszane były kwestie i postulaty, które narodziły się na poprzednich konsultacjach. Szczególnie wybrzmiał temat powołania pełnomocnika do spraw młodzieży, polityki młodzieżowej, specjalnego miejsca dla młodych, którym zajmuje się projekt M-LAB, a nawet przestarzałego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej czy dotacji na projekty i pomysły młodych ludzi. W wielu momentach dyskusja była bardzo burzliwa, a na sali padło mnóstwo opinii i propozycji rozwiązań. Jednym z rażących problemów jakie zauważono to brak komunikacji pomiędzy urzędem, a mieszkańcem, w szczególności młodym oraz brak otwartości urzędu.

Cykl spotkań zakończy stworzenie raportu, w którym zawarte zostaną wszystkie wnioski i zauważone problemy. Dokument trafi później na biurko prezydenta miasta Konina, który już dziś zaprosił Młodzieżową Radę Miasta na spotkanie w celu omówienia problemu i przedyskutowaniu możliwych rozwiązań.

 
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wyjeżdżają bo nie ma pracy w Koninie! Tylko i wyłącznie dlatego!
Dodano: 20.08.2018 20:58    Przez: ~JózekKomuna
praca jest w UM i spółkach miejskich,a że tylko dla wybranych,cóż:( młodym pozostaje praca w marketach,bo własna inicjatywa jest w Koninie niszczona!
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~autochton
Oczywiście, że idzie o godną pracę i płacę. Tylko w COP potrafią wymyślić, że chodzi o "komunikację z urzędem", pełnomocnika młodych, brak otwartości urzędu. Ale mamy lewactwo wśród tej młodzieży i pomysły. Niebawem zrzucą jeszcze winę na wydobycie węgla i "zły klimat". Dajcie ludziom dobrą pracē, niskie bezrobocie, pewność zmiany pracy, czyli bezpieczeństwo a wielu w Koninie zostanie. Konin sam w sobie nie jest zły. Przecietny poznaniak po pracy do opery i muzeum nie chodzi. Idzie tam od święta a tyle to można i z Konina dojechać. Mamy dobrą komunikacje do Pz, Wawy, Lodzi. Sa drogi i kolej - dobra na tle Polski. Nie mamy korków i 2h dziennie więcej czasu dla rodziny. Mamy jeziora pod nosem, lasy. Sport można w tv zobaczyć. Działki 10 min drogi od Konina tanie. Nie jest źle - poza pracą.
Dodano: 20.08.2018 22:14    Przez: ~Lo
Fakt,pracować trzeba wszędzie, ale w wielu miastach Polski są zdecydowanie lepsze warunki do startu - stąd młodzież wyjeżdża. Nie chodzi o to żeby miasto dało, chodzi o współpracę wielu podmiotów aby stworzyć lepsze warunki dla młodych planujących start w dorosłość - tak to rozumiem....To, że wielu z nas miało trudny start w dorosłość nie oznacza iż nasze dzieci mają mieć tak samo ciężko - świat idzie do przodu, każde kolejne pokolenie ma "lepiej" i tak powinno być.
Dodano: 20.08.2018 21:30    Przez: ~kin
W Koninie nie tyle co chodzi o sam fakt pracy... -prace fizyczne i inne typu: byleby zarobić około 2 tyś jest sporo, ale... No jest jedno, ale- w Koninie nie ma zbyt wielu dużych firm w których można się rozwijać. Zaczynając np. od zamiatania, w dużej firmie z perspektywą w przyszłości jakiegoś awansu stopniowego. W Koninie jak pójdziemy do małej prywatnej firmy na zamiatacza- to kim będziemy za 10 lat ? Starszym zamiataczem. Brak perspektyw rozwoju- niestety. W Kole jest dużo więcej firm, które mają potężny kapitał za sobą i kilka oddziałów w kraju i na świecie, a w Koninie co takiego mamy?... Kramp? Kappa- chyba jedyne..
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~ddd

KOMENTARZE

MILIONY PRZECIWKO MILIARDOM DOKŁADNIE 250 MILIARDÓW PRZEPUŚCIŁA PO RAZEM Z PSL
Dodano: 21.08.2018 09:28    Przez: ~Józef
Takie były rządy PO-PSL.
Dodano: 21.08.2018 18:19    Przez: ~Niestety
wina jest państwa wystarczy zmienić zus zrobić 2 filary taki jaki jest i zus przedsiębiorcy płaci min a zarabia ile chce tylko wystawia fakturę vat wtedy nikt nie będzie opuszczał kraju i konina
Dodano: 21.08.2018 09:36    Przez: ~turek
PiS przedstawia swój program społeczeństwu. PO swój wysyła do kancelarii premiera. To jakiś program top secret
Dodano: 21.08.2018 09:53    Przez: ~ewa
Jedyny program dla społeczeństwa ze strony PO to atak na PiS.
Dodano: 21.08.2018 18:21    Przez: ~Witek
Trzeba iść na wybory i nie głosować na nikogo z partii tylko na bezpartyjnych . powinno być lepiej za 4 lata
Dodano: 21.08.2018 09:57    Przez: ~Wyborca
Dlatego na każdej ulotce powinni mieć napisane wyraźnie, czy jest członkiem i jaki partii.
Dodano: 21.08.2018 10:24    Przez: ~tak
Szanowni młodzi wyjeżdżajcie i nie wracajcie do Konina.
Dodano: 21.08.2018 10:24    Przez: ~Smart
Praca w Koninie może i jest ale za marne pieniążki! Ale jest jedno rozwiązanie! Wystarczy pozwalniać z tych lepszych wszystkich POCIOTKÓW którzy zabierają pracę ludziom z Konina a są z jakiejś Słupcy Turku Kleczewa Koła i Bóg jeden wie z jakiego jeszcze innego ZADUPIA!!!!!
Dodano: 21.08.2018 10:52    Przez: ~....
Pół UM to mieszkańcy okolicznych gmin.
Dodano: 21.08.2018 12:29    Przez: ~Pn
Jeśli są z powiatu konińskiego, to niech pracują, oni są nasi.
Dodano: 21.08.2018 18:24    Przez: ~Skulsk
Termy w Koninie ???????????????
Dodano: 21.08.2018 11:30    Przez: ~x
Drogi Dawidzie,Jesteś nadal uczniem liceum, nie studiujesz i nie rozumiesz podstawowego problemu tego miasta. Tym problemem jest brak perspektyw na znalezienie dobrej pracy. To jest podstawa dla wykształconego, młodego człowieka. Dopóki miasto nie zatroszczy się o przyciągnięcie do Konina pracodawców potrzebujących młodej, wykwalifikowanej kadry, młodzi ludzie nie będą tu zostawać. I nie pomoże "miejsce dla młodych" czy dobry kontakt z urzędem. Mało tego, jeśli młodzi będą tu mieli perspektywy, patrząc za przykładem z innych miast - miejsca rozrywki pojawią się same, bo będzie na nie popyt. Co do rozkładu MZK to nie dotyczy to tylko młodzieży a generalnie całego miasta. Dziwna częstotliwośc i godziny odjazdów oraz multum tras "na około" to duży problem. Powinno być kilka linii, ale za to kursujących częściej, umożliwiając przesiadki.
Dodano: 21.08.2018 12:00    Przez: ~XXx
...Rynek pracy w Koninie jest, brakuje odpowiedzialnych pracowników.Nie dość że młodym się nie chce uczyć ani pracować, to dodatkowo nie potrafią myśleć.Ot - wyrosło nam pokolenie niedouczonych, niskiej wartości, leniwych młodych ludzi. To się w końcu zmieni, ale dopiero za kilka lat.Takie motto: Młodzi - nie uczcie się w pseudo szkołach na pseudo kierunkach - bo tam łatwo... Myślcie pozytywnie o pracy, utożsamiajcie się z firmą w której pracujecie - gwarantuję SUKCES...
Dodano: 21.08.2018 12:17    Przez: ~Bobas12345
jaki rynek pracy? huta? czy konimpex? jaja sobie robisz? ilu potrzebują 10 20?
Dodano: 21.08.2018 20:53    Przez: ~nbmnn
Proszę sie nie czepiac Pana Nowickiego o osiedle wilkòw dba bardzo dobrze.
Dodano: 21.08.2018 12:37    Przez: ~Rzw
5 z 7
<<1234567>>