WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

Dodano: 20.08.2018 20:05

Jakie jest miejsce młodych w mieście? Dlaczego wyjeżdżają? Jakie problemy i oczekiwania wobec miasta mają młodzi ludzie? Na to i wiele innych pytań próbowano dziś odpowiedzieć na spotkaniu ,,Młodzież w Koninie’’ zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta w Centrum Organizacji Pozarządowych przy konińskim placu Wolności.

Poniedziałkowe spotkanie było trzecim i ostatnim z cyklu poświęconym młodzieży. Było podsumowaniem dwóch poprzednich, które odbywały się w ratuszu. Pojawiło się na nim około 25 osób. Byli wśród nich młodzi koninianie, radni, aktywiści i przedstawiciele władz oraz organizacji miejskich.

Na spotkaniu poruszane były kwestie i postulaty, które narodziły się na poprzednich konsultacjach. Szczególnie wybrzmiał temat powołania pełnomocnika do spraw młodzieży, polityki młodzieżowej, specjalnego miejsca dla młodych, którym zajmuje się projekt M-LAB, a nawet przestarzałego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej czy dotacji na projekty i pomysły młodych ludzi. W wielu momentach dyskusja była bardzo burzliwa, a na sali padło mnóstwo opinii i propozycji rozwiązań. Jednym z rażących problemów jakie zauważono to brak komunikacji pomiędzy urzędem, a mieszkańcem, w szczególności młodym oraz brak otwartości urzędu.

Cykl spotkań zakończy stworzenie raportu, w którym zawarte zostaną wszystkie wnioski i zauważone problemy. Dokument trafi później na biurko prezydenta miasta Konina, który już dziś zaprosił Młodzieżową Radę Miasta na spotkanie w celu omówienia problemu i przedyskutowaniu możliwych rozwiązań.

 
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie
  • Dlaczego młodzi wyjeżdżają z Konina? Burzliwe spotkanie w COP-ie

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wyjeżdżają bo nie ma pracy w Koninie! Tylko i wyłącznie dlatego!
Dodano: 20.08.2018 20:58    Przez: ~JózekKomuna
praca jest w UM i spółkach miejskich,a że tylko dla wybranych,cóż:( młodym pozostaje praca w marketach,bo własna inicjatywa jest w Koninie niszczona!
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~autochton
Oczywiście, że idzie o godną pracę i płacę. Tylko w COP potrafią wymyślić, że chodzi o "komunikację z urzędem", pełnomocnika młodych, brak otwartości urzędu. Ale mamy lewactwo wśród tej młodzieży i pomysły. Niebawem zrzucą jeszcze winę na wydobycie węgla i "zły klimat". Dajcie ludziom dobrą pracē, niskie bezrobocie, pewność zmiany pracy, czyli bezpieczeństwo a wielu w Koninie zostanie. Konin sam w sobie nie jest zły. Przecietny poznaniak po pracy do opery i muzeum nie chodzi. Idzie tam od święta a tyle to można i z Konina dojechać. Mamy dobrą komunikacje do Pz, Wawy, Lodzi. Sa drogi i kolej - dobra na tle Polski. Nie mamy korków i 2h dziennie więcej czasu dla rodziny. Mamy jeziora pod nosem, lasy. Sport można w tv zobaczyć. Działki 10 min drogi od Konina tanie. Nie jest źle - poza pracą.
Dodano: 20.08.2018 22:14    Przez: ~Lo
Fakt,pracować trzeba wszędzie, ale w wielu miastach Polski są zdecydowanie lepsze warunki do startu - stąd młodzież wyjeżdża. Nie chodzi o to żeby miasto dało, chodzi o współpracę wielu podmiotów aby stworzyć lepsze warunki dla młodych planujących start w dorosłość - tak to rozumiem....To, że wielu z nas miało trudny start w dorosłość nie oznacza iż nasze dzieci mają mieć tak samo ciężko - świat idzie do przodu, każde kolejne pokolenie ma "lepiej" i tak powinno być.
Dodano: 20.08.2018 21:30    Przez: ~kin
W Koninie nie tyle co chodzi o sam fakt pracy... -prace fizyczne i inne typu: byleby zarobić około 2 tyś jest sporo, ale... No jest jedno, ale- w Koninie nie ma zbyt wielu dużych firm w których można się rozwijać. Zaczynając np. od zamiatania, w dużej firmie z perspektywą w przyszłości jakiegoś awansu stopniowego. W Koninie jak pójdziemy do małej prywatnej firmy na zamiatacza- to kim będziemy za 10 lat ? Starszym zamiataczem. Brak perspektyw rozwoju- niestety. W Kole jest dużo więcej firm, które mają potężny kapitał za sobą i kilka oddziałów w kraju i na świecie, a w Koninie co takiego mamy?... Kramp? Kappa- chyba jedyne..
Dodano: 20.08.2018 21:49    Przez: ~ddd

KOMENTARZE

Dokladnie, dlatego wyjechalam z Konina 12 lat temu i chcialabym wrocic, ale pytanie: Do czego?? Brak pracy, a jak jest to placa tyle, ze nie starcza na zycie. I na tym skoncze.
Dodano: 22.08.2018 14:30    Przez: ~Monia
Młodzi wyjeżdzają, ponieważ nie ma miejsc pracy w Koninie.Cukrownia zmodernizowana do najnowocześniejszej w Europie zostało zamknięta, ponieważ NIemcy tego chcieli a materiały budowlane rozdano po śmiesznych cenach...Fugo doprowadzone do upadłości przez zachłanność zarządów i spółek, które zamiast rozwijać zakład to pieniądze brali do siebie...Prezydent Konina był tak inteligenty w swoich negocjacjach, że Volkswagen jest w Wrześni a nie w Koninie jak początkowo chciał inwestor...Dlatego ludzie wyjeżdzają z konina bo pieniądze są marnotrawione a obecny urząd nie potrafi pozyskać nowych inwestorów aby mieszkańcom dać nowe miejsca pracy. Bierzcie przykład z Starego Miasta jak przyciągać inwestorów!!!
Dodano: 23.08.2018 11:00    Przez: ~Mieszkaniec Konina
7 z 7
<<1234567