WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Rowery miejskie już niedługo pojawią się na ulicach miasta

Dodano: 23.08.2018 12:53
Źródło: LM.pl

Konińskie Rowery Miejskie mają być na czas. System ruszy już za niewiele ponad tydzień.

Rowery jakie pojawią się niebawem w mieście to część Zintegrowanego Systemu Komunikacji Publicznej na terenie Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. Zgodnie z umową pojawić się ma 100 rowerów z kompletnym wyposażeniem oraz 11 stacji rowerowych (terminale i stojaki rowerowe).

- W pytaniach jakie są do nas kierowane pobrzmiewa taka nutka, że rowery powinny być elementem rozwoju turystyki rowerowej. Nic bardziej mylnego. Rowery miejskie nie mają temu służyć. One są w ramach projektu poprawy mobilności transportowej w mieście i trzeba je traktować jako element komunikacji miejskiej – mówi Józef Nowicki, prezydent Konina.

Jak zapowiada prezydent, na 31 sierpnia przewidywane jest uruchomienie urządzeń i umożliwienie pobierania aplikacji.

- System ruszy 1 września – podkreśla Józef Nowicki.

Stacje rowerowe powstaną w następujących lokalizacjach: parking ul. Grunwaldzka, Bulwar Nadwarciański, Park im. F. Chopina, ul. Szpitalna – rondo, ul. Spółdzielców, Aleje 1 Maja – rondo, ul. Kolejowa – parking, ul. Wyszyńskiego-PWSZ, ul. Popiełuszki – hala sportowa, ul. Paderewskiego – rondo WOŚP, ul. Zakładowa.

fot. Nextbike Polska

  • Konin. Rowery miejskie już niedługo pojawią się na ulicach miasta

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Super tylko ludzie w tym mieście łażą jak zombi po ścieżkach rowerowych NAGMINIE !!! i zdziwienie, że rower na nich jedzie !!!
Dodano: 23.08.2018 13:16    Przez: ~W
No i brawo!!
Dodano: 23.08.2018 13:14    Przez: ~mały
Super! Fajna sprawa takie rowery miejskie.
Dodano: 23.08.2018 13:55    Przez: ~Juki
Jeśli masz odpowiednie kwalifikacje i wiedzę to nawet w Koninie można nieźle zarobić. Jeśli nie ma pracy to możesz założyć sobie sam działalność a nie czekać jak Ci ktoś da. Najpierw jednak trzeba w siebie zainwestować.
Dodano: 23.08.2018 13:53    Przez: ~Stach
Teraz w Radiu Poznań usłyszałem, że w Kaliszu jest ich już 260 sztuk, Konin będzie miał 100.
Dodano: 23.08.2018 15:35    Przez: ~Słuchacz

KOMENTARZE

No i brawo!!
Dodano: 23.08.2018 13:14    Przez: ~mały
Ile jeden rower? 34 tysiące?
Dodano: 23.08.2018 13:43    Przez: ~Po Co?
Bardzo dobry projekt. Brawo Panie Prezydencie! I tyle. A trolle? No cóż, pojadą nawet po najfajniejszym pomyśle.
Dodano: 23.08.2018 15:18    Przez: ~ewa
Szkoda tylko że nie ma gdzie tymi rowerami w mieście jeździć. No ale dobrze zawsze coś. A ile rower kosztuje to wsio ryba
Dodano: 23.08.2018 15:40    Przez: ~Dom
Na zimę w sam raz :) Nie mogli tego zrobić w Maju ?
Dodano: 23.08.2018 19:30    Przez: ~fdwq
A maja miejsce gdzie te rowery na sezon zimowy przechowywać i kto będzie je konserwował?
Dodano: 23.08.2018 19:31    Przez: ~mieszkaniec
Oczywiście. Również personel będzie zatrudniony do obsługi rowerów. Pojazdy przystosowane do przewozu rowerów między stacjami. Tylko pytanie, który wydział w UM będzie miał to na głowie a może powstanie spółka Rower SA. Mam nadzieję że rowery zostaną poświęcone.
Dodano: 23.08.2018 20:28    Przez: ~pleban
wiedz żonie w odbyt jak nie masz gdzie jeździć bo inne osoby mają!
Dodano: 23.08.2018 20:56    Przez: ~Daniel
SZKODA, ŻE O 10 LAT ZA PÓŹNO!!!!!!!
Dodano: 23.08.2018 22:47    Przez: ~INNE MIASTA JUŻ DAWNO MAJĄ
A czy kask też będzie można wypożyczyć??????????
Dodano: 23.08.2018 22:49    Przez: ~BHP i BEZPIECZEŃSTWO TYLKO!
Brawo to mi się podoba super tak trzymać panie prezydencie kolejna dobra rzecz dla miasta brawo
Dodano: 24.08.2018 06:24    Przez: ~Pn
Super tylko ludzie w tym mieście łażą jak zombi po ścieżkach rowerowych NAGMINIE !!! i zdziwienie, że rower na nich jedzie !!!
Dodano: 23.08.2018 13:16    Przez: ~W
Super! Fajna sprawa takie rowery miejskie.
Dodano: 23.08.2018 13:55    Przez: ~Juki
Teraz w Radiu Poznań usłyszałem, że w Kaliszu jest ich już 260 sztuk, Konin będzie miał 100.
Dodano: 23.08.2018 15:35    Przez: ~Słuchacz
A w niektórych miejscach nowa kostka się zapada!!
Dodano: 29.08.2018 00:39    Przez: ~ja
Zakładów pracy potrzeba w Koninie aaa nie rowerów jak zarobie to sobie sam kupie
Dodano: 23.08.2018 13:16    Przez: ~Wybory
Będą, będą: kościelny, organista, gosposia....
Dodano: 23.08.2018 13:20    Przez: ~Olek
I człowiek z kotem co chciał zniszczyć już jedną cywilizację (zwany Gargamel czy jakoś tak) to ze swoją świtą zapewni.
Dodano: 23.08.2018 13:55    Przez: ~Jurek
Ewidentnie ktoś zaczyna robić kampanię wyborczą biedroniowi....... zresztą SLD skręca tak w te homopropagande że za chwilę będzie miał 3,3 procent , ( dowodem ostatnia wizyta biedronia w bibliotece) kiedyś marksiści wymyślili sobie uciemiężonych chłopów i robotników dziś wymyślają uciemiężone mniejszości homoniewiadomo...
Dodano: 23.08.2018 14:33    Przez: ~Adam i Ewa, JACEKiAGATKA..it
Ty wybory, Na pewno pierwszy pójdziesz się zatrudnić w takim zakładzie jak powstanie i będziesz za 1800 netto tyrał na trzy zmiany w kurzu i halasie
Dodano: 23.08.2018 15:42    Przez: ~Yyy hyyyy
Wybory, nie stać cię na rower? No proszę cię, nieudacznik czy jak?
Dodano: 23.08.2018 20:29    Przez: ~Yty tyty ryyyyy
Przecież są zakłady pracy w Koninie. Od pięciu lat szukają ludzi do roboty śmiało startuj do tych swoich zakładów pracy o których skomlisz na okrągło
Dodano: 24.08.2018 08:17    Przez: ~Ale to
Jak, nie daj Boże, prezydentem byłby pisowiec to będzie również darmowy dojazd do każdego kościoła.
Dodano: 23.08.2018 13:17    Przez: ~Stach
Tak - oni poradzą nawet na suchość miejsc intymnych.
Dodano: 23.08.2018 13:56    Przez: ~Dziunia
suchość u nich występuje nagminnie.....dlatego najwięcej u nich rozwodników
Dodano: 23.08.2018 14:38    Przez: ~sdf
I darmowy dojazd do baru z sałatkami .To dla Krysi P.z PiS co chłopa nie miała ale zjeść lubi.
Dodano: 23.08.2018 15:20    Przez: ~PiS to dno
I proszę jak łobuzeria z totalnej opozycji potrafi naubliżać nawet pod tematem miejskich rowerów w Koninie ? Czy elektorat totalnej opozycji to ludzie mądrzy ?
Dodano: 23.08.2018 15:30    Przez: ~Zdecydowanie nie !
Opozycji gul skacze bo w korycie tylko woda została dla nich a naród ich w dupe kopnął
Dodano: 23.08.2018 15:45    Przez: ~Yyy hyyyy
Opozycja to juz nawet totalna nie jest.Oni są dnem na dnie.Chyba nawet października nie doczekają
Dodano: 23.08.2018 16:17    Przez: ~Tylko PiS
PO to polityczne DNO, nic nie potrafią zaoferować społeczeństwu, oprócz totalnego ataku na PiS.
Dodano: 23.08.2018 17:12    Przez: ~Witek
Hej bydło popierające kurdupla widzieliście w necie zdjęcia nory w jakiej mieszka wasz zdychający kulawy gnom,nie?To sobie poszukajcie.
Dodano: 23.08.2018 17:22    Przez: ~SE.pl
Super więc zamiast autami rowerami i niech teraz jeszcze załatwia pontony wodne na rzekę warte to się przydadzą kiedy most się rozleci czy tez jak go po wyborach znowu zamkną.
Dodano: 23.08.2018 13:20    Przez: ~Pontony i rowery
Większość komentarzy zamieszczają ludzie, którzy powinni się leczyć.
Dodano: 23.08.2018 15:32    Przez: ~Medyk
Na leczenie za późno. Tylko sznur na szyję by innym nie truli
Dodano: 23.08.2018 15:46    Przez: ~T
Pracy za godne pieniądze lepiej dajcie a nie rowery !
Dodano: 23.08.2018 13:29    Przez: ~młody
Jeśli masz odpowiednie kwalifikacje i wiedzę to nawet w Koninie można nieźle zarobić. Jeśli nie ma pracy to możesz założyć sobie sam działalność a nie czekać jak Ci ktoś da. Najpierw jednak trzeba w siebie zainwestować.
Dodano: 23.08.2018 13:53    Przez: ~Stach
Stachu komunistyczno-peowski dzaiałaczu , i tu byś się zdziwił jestem po studiach wyższych a zarobki mam 1800
Dodano: 23.08.2018 16:04    Przez: ~młody
boś du..pa młody
Dodano: 23.08.2018 16:51    Przez: ~syn
No dobrze, a jak ten młody człowiek po szkole ma się dorobić w Koninie, na założenie rodziny, na własne mieszkanie ?
Dodano: 23.08.2018 17:16    Przez: ~Symp. PiS
Będziesz młody miał pracę ! Pilnować rowery.Chcesz to masz!i po co się srasz? A pracy nie masz bo pewnie nawet sznurowadła zawiązać nie umiesz.haha
Dodano: 23.08.2018 22:24    Przez: ~Daniel
Wszystko zależy kto co rozumie pod pojęciem "godne pieniądze" bo z tego co widzę to młodzi ludzie nie pójdą do pracy za najniższą krajową bo przecież aż tak nisko nie upadli (w sumie to nie mieli z czego upaść skoro nigdy nie pracowali w większości).Rowery to bardzo dobry pomysł bo mimo, że praktycznie każdego stać na rower to już nie każdy chce kupić jak pomyśli o konserwacji i miejscu w piwnicy, a tutaj konserwacja nas nie interesuje bo od tego będzie firma.
Dodano: 24.08.2018 18:42    Przez: ~Mieszkaniec
Co za głupi pomysł, komuchy tylko mają taki beznadziejny cel rozwoju Konina, nie głosujcie na komuchow i postkomuchow chcą was kupić rowerami
Dodano: 23.08.2018 13:30    Przez: ~Przeciw
inni 500 .....wyprawką emeryturą w 50 siątkę
Dodano: 23.08.2018 14:39    Przez: ~sdf
NIE GLOSUJCIE NA PISOWCOW !!!!!
Dodano: 23.08.2018 17:31    Przez: ~Hahahaha
Pomysł bardzo dobry, więcej rowerów to mniej spalin i lepsze samopoczucie użytkowników tych rowerów.W dużych miastach to już standard więc dobrze, że i u nas wreszcie są i tu poglądy polityczne nie mają nic do rzeczy.
Dodano: 24.08.2018 18:47    Przez: ~Mieszkaniec
super sprawa
Dodano: 23.08.2018 13:54    Przez: ~d
Rowery to element komunikacji miejskiej.....tak,i ta całą tablicę Mendelejewa że spalin będą rowerzyści wdychać jadąc po mieście..... chyba że ścieżki rowerowe byłyby usytuowane nie wzdłuż głównych arterii ale obok..... ale w tym mieście to nikt nie pomyśli o tym wcześniej bo i po co..
Dodano: 23.08.2018 14:20    Przez: ~Wujek dobra rada
Łatwiej wymienić chodnik na nowy z dwubarwną kostką niż tworzyć nowe ścieżki.
Dodano: 23.08.2018 20:32    Przez: ~Qń
dobrze ze prezydent jest rowerzystą, jakby był miłośnikiem karate to strach ....
Dodano: 23.08.2018 13:56    Przez: ~Jaroslaw Mądry Wielki
Czy ktoś wie, gdzie konkretnie ma być stacja przy ul. Spółdzielców?
Dodano: 23.08.2018 13:59    Przez: ~Lance Armstrong
Przy Intermarche