WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Stacje rowerów miejskich wyrastają jak grzyby po deszczu

Dodano: 27.08.2018 13:20

Koniński Rower Miejski według wszelkich zapowiedzi ma ruszyć już 1 września. Do startu zostało więc tylko kilka dni. Na ulicach nareszcie zaczynają pojawiać się długo wyczekiwane stacje rowerowe.

Do tej pory zamontowano stacje w następujących lokalizacjach: Park im. F. Chopina, ul. Grunwaldzka, ul. Józefa Piłsudskiego, ul. Kolejowa – rondo. System wypożyczania rowerów to część Zintegrowanego Systemu Komunikacji Publicznej na terenie Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. Nowy element w przestrzeni publicznej Konina budzi olbrzymie zainteresowanie mieszkańców. Aby skorzystać z roweru miejskiego wystarczy założyć konto na stronie www.koninskirower.pl i wpłacić opłatę inicjalną w kwocie 10 zł. Pierwsze 30 minut będzie zawsze darmowe, od 31 do 60 minuty zapłacimy 1zł, od 61 do 120 minuty 2zł, od 121 do 180 minuty 3 zł. Czwarta i każda kolejna godzina to koszt 4 zł. Wypożyczenie roweru będzie jeszcze prostsze z dedykowaną aplikacją na urządzenia mobilne.

Przypomnijmy, że docelowo dostępnych ma być 11 stacji i 100 rowerów. Za obsługę systemu odpowiada firma Nextbike.

slajd 1 z 5
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koninski rower miejski,   stacje rowerowe,   nextbike,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja bym dziś się bardziej zainteresował artykułem w WP.pl o Koninie. Autorka artykułu rozmawiała z Nowicki i to nie w ramach Artykułu Promocyjnego. Prezydent powiedział ciekawe rzeczy o jakich w LM trudno przeczytać: nagłówek "I wielkich firm Konin już nie chce". Dalej: "Zanim Volkswagen wybudował fabrykę we Wrześni, sondował, czy może działać u nas. Nic z tego nie wyszło, bo nie mamy wystarczająco dużo wolnych terenów pod inwestycje – opowiada Nowicki". Dobrze, że przed wyborami się ktoś dowiedział. Dziękujemy SLD-PO za budowanie terenów inwestycyjnych blisko 30 lat w mieście przemysłowym bez skutku. VW nazwali też (nie pamiętam czy Nowicki czy autorka) molochem tak jak KWP i PAK, które tylko dają pracę przy taśmie, nic do miasta nie wnoszą, tworzą monokulturę. Kondolencje dla Konina zatem już płyną z WP z pewnością a może i od samego Nowickiego.
Dodano: 27.08.2018 14:03    Przez: ~lo 1
Mam nadzieje ze te rowery będą długo służyć mieszkańcom w dobrym stanie, że miasto będzie je konserwac i regularnie sprawdzać ich stan by służyły lepiej niż stacje naprawy rowerów czy rozklekotane silownie
Dodano: 27.08.2018 13:29    Przez: ~KAT
Za utrzymanie rowerów w dobrym stanie odpowiada Nextbike, NIE miasto
Dodano: 27.08.2018 13:55    Przez: ~Tal
Stacje wyglądają super!
Dodano: 27.08.2018 14:21    Przez: ~Yoł
jak znalazł na jesień i zimę :-)
Dodano: 27.08.2018 13:46    Przez: ~ehhh

KOMENTARZE

Mam nadzieje ze te rowery będą długo służyć mieszkańcom w dobrym stanie, że miasto będzie je konserwac i regularnie sprawdzać ich stan by służyły lepiej niż stacje naprawy rowerów czy rozklekotane silownie
Dodano: 27.08.2018 13:29    Przez: ~KAT
Za utrzymanie rowerów w dobrym stanie odpowiada Nextbike, NIE miasto
Dodano: 27.08.2018 13:55    Przez: ~Tal
A ja tak z ciekawosci, kto czytał wczorajszy artykuł o Koninie na wp finanse ???
Dodano: 27.08.2018 14:17    Przez: ~Nie
Stacje wyglądają super!
Dodano: 27.08.2018 14:21    Przez: ~Yoł
Brawo to mi się podoba super tak trzymać panie prezydencie Józefie jestem z panem calym sercem
Dodano: 27.08.2018 15:23    Przez: ~Pn
Pn ty gnomie pissiuurski
Dodano: 27.08.2018 15:25    Przez: ~Ert
Pn ty pisuarze z miejskiego szaletu co ktoś do ciebie sie wyszcza to inaczej mowisz
Dodano: 27.08.2018 17:03    Przez: ~Yt
Pn, to zagorzały zwolennik PO.
Dodano: 27.08.2018 19:03    Przez: ~Tylko nie PO
Pn to zwykły kmiot a nie zwolennik czegokolwiek
Dodano: 27.08.2018 19:30    Przez: ~Hh
ja czytałam
Dodano: 27.08.2018 20:31    Przez: ~ala
Ciekawe czy Józef poświęci z czarnymi te stacje?
Dodano: 27.08.2018 21:14    Przez: ~Komuna PIS
Czy rowery będą miały opony zimowe i deszczówkę ?
Dodano: 27.08.2018 23:26    Przez: ~Porażka
Gdyby miasto odpowiadało za konserwacje rowerów, to nie ostały by się do wiosny
Dodano: 28.08.2018 09:42    Przez: ~X
SZKODA, ŻE O 10 LAT ZA PÓŹNO TE STACJE I ROWERY!!!!!
Dodano: 28.08.2018 11:10    Przez: ~100 LAT ZA MURZYNAMI
Józef pracy dla ludzi a nie kit wciskamy wyborcom jak rowery.
Dodano: 28.08.2018 19:29    Przez: ~Komunisci
Człeku marny. Wiesz co to oznacza, że coś wyrasta jak grzyby po deszczu? Tak to jest jak łelem poprzyjmował z łapanki "redaktorkóFFFF"
Dodano: 27.08.2018 13:30    Przez: ~wiem
Szybko,szybko,aby przed wyborami,a jak tam z przeprawą,ma sie dobrze,czy w planach zamkniecie
Dodano: 27.08.2018 15:00    Przez: ~Radek
Grzyby, nie grzyby ale cos szybko wyrasta, JOZEF musI wygrac wybory!!!!!!!!Na zdjeciu nr 1 jest ul. JOZEFA PILSUDSKIEGO a powinno byc Jozefa N.?????
Dodano: 27.08.2018 13:42    Przez: ~Rowerek
No i fajnie! Coś nowego dla mieszkańców.
Dodano: 27.08.2018 14:24    Przez: ~Gufi
jak znalazł na jesień i zimę :-)
Dodano: 27.08.2018 13:46    Przez: ~ehhh
Uroczyste otwarcie powinno być w maju,a nie na początku września, kiedy kończą się wakacje.....i te rowery takie tylko dla lasek,a gdzie górale?
Dodano: 27.08.2018 14:34    Przez: ~Uwe Ampler
ehhh na takie łamagi co siedzą tylko na komórkach to i tak nie liczymy. Sam pewnie nie potrafisz jeździć bez bocznych kółek.
Dodano: 27.08.2018 15:10    Przez: ~Rowerzystka
Uwe Ampler całe życie jeździł na dopingu przygotowanym przez lekarzy DDR-owskich. Po wypowiedzi to raczej proszki nadal trzymają schorowany łeb w obłędnej formie.
Dodano: 27.08.2018 15:13    Przez: ~Lech Piasecki
Ja bym dziś się bardziej zainteresował artykułem w WP.pl o Koninie. Autorka artykułu rozmawiała z Nowicki i to nie w ramach Artykułu Promocyjnego. Prezydent powiedział ciekawe rzeczy o jakich w LM trudno przeczytać: nagłówek "I wielkich firm Konin już nie chce". Dalej: "Zanim Volkswagen wybudował fabrykę we Wrześni, sondował, czy może działać u nas. Nic z tego nie wyszło, bo nie mamy wystarczająco dużo wolnych terenów pod inwestycje – opowiada Nowicki". Dobrze, że przed wyborami się ktoś dowiedział. Dziękujemy SLD-PO za budowanie terenów inwestycyjnych blisko 30 lat w mieście przemysłowym bez skutku. VW nazwali też (nie pamiętam czy Nowicki czy autorka) molochem tak jak KWP i PAK, które tylko dają pracę przy taśmie, nic do miasta nie wnoszą, tworzą monokulturę. Kondolencje dla Konina zatem już płyną z WP z pewnością a może i od samego Nowickiego.
Dodano: 27.08.2018 14:03    Przez: ~lo 1
Za to Prezydent w wywiadzie chwalił się i był rozmowny ws. geotermii: "Dwa odwierty: wydobywczy (ten już mamy) i zatłaczający (wykonany zostanie przy okazji budowy ciepłowni) to również przygotowanie do zagospodarowania wyspy pod kątem balneologicznym (czyli związanym z leczniczą funkcja wód - przyp. M.K.). Oznacza to, że wody lecznicze będzie gdzie z basenów odprowadzić. Nie wyobrażam sobie, żeby tej części koncepcji również w Koninie nie zrealizowano - zapewnia Nowicki". Autorka z WP też widzi Konin ekologiczny i turystyczny w miejsce PAK-u, KWB, huty i takich tam reliktów przeszłości. Czas zatem się pakować z Konina lub sprawdzić czy faktycznie jest jeszcze jakiś ośrodek nad jeziorem do kupna, zanim staniemy się rajem turystycznym? Ooo wszystkie sprzedane; zaraz pójdzie ten w Ślesinie. Zatem jak nie znasz prawdy idź za pieniędzmi i szansa na turystykę u Nas jest. Działki już obstawione na przyszłość.
Dodano: 27.08.2018 14:08    Przez: ~lo 2
O samy Nowickim było to co wiemy sami, ale nie każdy pamięta. Nie, nie w prasie niemieckiej nie ujrzysz bezeceństw na PRL-owskie pochodzenie Nowickiego. Raczej zatroskanie miłego i sympatycznego (to fakt) Prezydenta: "Jest więc jednym z najstarszych prezydentów miasta w Polsce. Starszy od niego jest Tadeusz Ferenc, który prawdopodobnie będzie walczył o piątą z rzędu kadencję prezydenta Rzeszowa."
Dodano: 27.08.2018 14:14    Przez: ~lo 3
Se skopiuje zanim wytną lub zgłoszą do usunięcia :) Jutro wkleję ponownie.
Dodano: 27.08.2018 14:16    Przez: ~lo
Czytaj ze zrozumieniem. Materiał na WP jest dla Konina w sumie korzystny. Autorka myśli i odbiera Konin lepiej od wypisujacych na tym portalu. To miłe.
Dodano: 27.08.2018 14:19    Przez: ~zezrozumieniem
Owszem i ja odebrałem go ciepło i pozytywnie. Nie zmienia to faktu, że warto napisać co myśli o Koninie Nowicki przez pryzmat geotermii VW. To się też wpisuję w miły wizerunek przyszłość Konina w WP. Tylko "miły" to niestety nie koniecznie bogaty. Ja wolę bogaty Konin a o resztę zadbamy sami; bo mamy potencjał całkowicie niezależny od Nas-Konina jak: A2, kolej, bliskość do Pz, Ło, Wawy. Plus jeziora naturalne i od kopalni. Zero lum mikro korki. Relatywnie czysto, ulice przyzwoite. Każdy to widzi co podróżuje. Poza praca i płacą, bezrobociem ... które się nie zmniejszy od geotermii. Jest szansa, ze z geotermii wyjdzie zadłużenie dla miasta. Ciapła woda to nie prosty biznes, jak termy itp, które w większości Polski są deficytowe. Obym się mylił, ale teza z artykułu iż po przemyśle drugim pracodawcą Konina jest urząd miasta, szkoły i spółki miejskie dobrze nie wróży. Same ciepłe słowa z WP nic nie dają; takie myślenie to za PO było: sł ...
Dodano: 27.08.2018 14:26    Przez: ~lo
oczywiście że dla firm ,,z poza układu'' jak VW nie było w koninie miejsca - bo wszystkie miejsca są przyklepane przez kolegów, tak plan na termy w koninie był, pod przykrywką eko-ogrzewania miasta podnieść ceny wody jeszcze bardziej i zrobić przy okazji drugi uniejów zatykając miasto gigakorkiem ale pamiętając o tym by wszystko zostało w starym koninie gdzie wszystkie działki i nieruchomości już czekają na biznes.. tak tak nie zapominajmy o prywatnych jeziorach i ośrodkach tych samych kolegów czekających na wzrost obrotów.. co z tego dla mieszkańca? robota za 2tys/mc przy okienku z biletami w najlepszym razie (każda lepsza dla rodzinki i fumfli), wzrost opłat i zakorkowanie dróg, dalsze odcięcie od jezior i więcej motorówek :D marzy mi sie że pis dojdzie do władzy w tym mieście, rozliczy gdzie co było sprzedane, pozamyka winnych i odzyska mienie (przy wielkim szczekaniu prywatnych telewizji i portali), udostępni tereny dla nowych inwestorów.. btw W ...
Dodano: 27.08.2018 14:29    Przez: ~kom2
większość stacji powstanie tam gdzie najmniej mieszkańców czyli w starym koninie i okolicach i obowiązkowo jedna na bulwarach zakład? :D a cennik podany powyżej.. chyba zmeczony jestem bo nie kumam.. za cały dzień z rowerem np biorąc go nad jezioro lub na wycieczke do lasu lub w odwiedziny do znajomych gdzieś pod miastem za 12 godzin zapłacimy 42zł za 12 godzin? logika cennika mi troche umyka chyba ze celem wypożyczalni jest danie dzieciom zabawki do wyżycia sie i pokatowania przez 1-2 godziny dziennie a nie środka transportu i promowania turystyki rowerowej.. rozumiem ze projekt zakłada szybkie zamknięcie interesu, pomysłodawca będzie musiał sam te rowery ukraść jeśli młodzież nie zdąży ich zniszczyć przed potrzebą serwisowania..
Dodano: 27.08.2018 14:10    Przez: ~kom2
Jak chcesz 12 godz. jeździć to kup sobie rower. Malkontent!
Dodano: 27.08.2018 14:23    Przez: ~Bike
Akurat przed wyborami zbieg okoliczności?? czy co??
Dodano: 27.08.2018 14:24    Przez: ~Tgf
W tym projekcie rower ma służyć raczej jako środek transportu. Np bierzesz rower z Piłsudskiego (bo tam np mieszkasz) i jedziesz nim w 20min za darmo do stacji na ul. Kolejowej (rondo) tam go odstawiasz i idziesz na basen. Płacisz tylko 10zł na start za założenie konta na www.koninskirower.pl. Dalej możesz jeździć na basen za darmo do woli. We Wrocławiu to działa tylko tam od stacji do stacji w 30min nie aż tak łatwo się dostać jak w malutkim Koninie.
Dodano: 27.08.2018 14:49    Przez: ~piotr
we wrocławiu czy innych dużych miastach z wypożyczalni rowerów korzystają studenci gdyż koszt posiadania auta w dużym mieście jest większy, korki też są spore i autobusem, tramwajem czy rowerem dociera sie do celu szybciej. mieszkańcy nowych bloków w starym koninie nie wsiądą na rower bo jeżdżą autami, w zasadzie każdy w tej małej mieścinie ma auto i jest nauczony wygody, ale może sie myle... może po basenie ktoś będzie wracał rowerem na piłsudzkiego :P może mamy studentów którzy będą się przemieszczać ,,po mieście'' rowerami bo nie mają aut lub chcą uniknąć korka.. wg mnie jednak głównymi użytkownikami będą młodzież ,,do wyżycia sie'' na godzine lub osoby chcące raz na miesiąc zrobić sobie wycieczkę rowerową bez patrzenia na zegarek może z rodziną.. a wtedy cennik powinien być malejący nie rosnący. ale nie upieram się, poczekamy, zobaczymy.. przypominam też że nie mamy ścieżek rowerowych w mieście.
Dodano: 27.08.2018 15:17    Przez: ~kom2
..kom2 - jak bym słyszał komunistycznego komunistę ! - wstań z kolan człowieku, od 30-tu lat żyjemy w kapitaliżmie, a Ty ciągle myślisz i stoisz jedną nogą w PRL-u a drugiej nie wiesz, gdzie postawić. Tanio a najlepiej za darmo - to populizm wyborczy wyklętej zmiany - za który zapłaci następne pokolenie,
Dodano: 28.08.2018 12:56    Przez: ~jarek inny
Do zezrozumieniem....pisze tak bo tu nie mieszka :) i nie wie jak jest skoro Nowicki od kilku lat już tylko nawija o Pociejewie i pokazuje rysunki i mydli oczy to wszystko może wygląda pięknie, a rzeczywistość wiemy jaka jest, kto nie wie znaczy że ślepy. A i rozmówczyni w artykule też raczej od dobrych nastu lat nie bywa tu codziennie....więc artykuł równy bzdurom opowiadanym przez Józefa....Do inwestorów trzeba najpierw rękę wyciągnąć i coś zaproponować a potem oczekiwać...W koninie od dawna jest inaczej czytaj " najpierw mi daj a ja pomyśle"....
Dodano: 27.08.2018 14:54    Przez: ~Realista
A kto to będzie wypożyczał jeszcze w internecie się zarejestruj haha
Dodano: 27.08.2018 14:57    Przez: ~xmen
Ja.
Dodano: 27.08.2018 15:18    Przez: ~Lance Armstrong
Zobaczycie ,skończy sie tak jak na tramwaju wodnym ! Też miał niby pływać po Warcie !
Dodano: 27.08.2018 15:33    Przez: ~pele
dokładnie. widać ja nie jestem w grupie docelowej bo chociaż chętnie bym wypożyczył czasem rower by sobie pojezdzić to 40zł za cały dzień mnie troche zniechęca.. nie widzę celu w wycieczce na 2-3godz na szybko za miasto.. a do poruszania sie po mieście nie ma ścieżek by to był środek transportu.. więc gdzie tymi rowerami?
Dodano: 28.08.2018 00:46    Przez: ~kom2
Tu nie ma przyszlosci juz od dawna ! Miasto sie wyludnia,najwieksze bezrobocie,zero sportu,amatorka,obiekty ruiny,dla kogo te rowery dla dziadka i babci