WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Sto rowerów na początek. Władze miasta na jeździe testowej

Dodano: 31.08.2018 15:45

Konin oficjalnie już dołączył do miast oferujących system rowerów miejskich. Koniński Rower Miejski to 11 stacji i 100 rowerów.

Oficjalne oddanie do użytku systemu rowerów miejskich odbyło się przy stacji na ul. Wyszyńskiego w towarzystwie trzech prezydentów: Józefa Nowickiego, Sławomira Lorka i Sebastiana Łukaszewskiego, radnych i członków z konińskich stowarzyszeń cyklistów. Na inaugurację systemu przybył również przedstawiciel firmy Nextbike Polska

- Cieszę się, że nasze miasto dołączyło do tych wszystkich miast, które uruchomiły system rowerów miejskich. Mało kto wie, że Konin ma ponad 260 kilometrów dróg i ulic, więc jest gdzie jeździć. Dziś mogę już zapowiedzieć, że będę sugerował by w budżecie na rok 2019 znalazło się rozszerzenie tego projektu rowerowego, żeby zakupić kolejnych 100 rowerów – zadeklarował Józef Nowicki, prezydent Konina.

Przypomnijmy, że system rowerów miejskich to część Zintegrowanego Systemu Komunikacji Publicznej na terenie Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji, w ramach którego zakupiono 8 nowych niskoemisyjnych autobusów i wybudowano 8,5 km nowych dróg rowerowych. Koniński Rower Miejski ma być uzupełnieniem systemu komunikacji w mieście. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia będzie zawsze za darmo.

- Możemy rowerem miejskim spokojnie dojechać na przystanek autobusowy, przesiąść się do autobusu, dojechać w inną część Konina, po czym ponownie przesiąść się na rower i na przykład spokojnie dojechać do pracy. W większości miast, w których jesteśmy, infrastruktura rowerowa się rozbudowuje - powiedział Marek Pogorzelski z Nextbike Polska. 

slajd 1 z 28
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gratulacje Panie prezydencie! Fajne te rowery!
Dodano: 31.08.2018 16:58    Przez: ~Janek
Świetna sprawa te rowery! Stacje wyglądają fajnie i super, że pojawił się taki dodatkowy środek komunikacji.
Dodano: 31.08.2018 16:27    Przez: ~Tik
Na plażę to jeździ autobus. A 30 min roweru jest za darmo. W sumie można cały Konin objechać za free, od stacji do stacji.
Dodano: 31.08.2018 16:30    Przez: ~cyklo
Ten przynajmniej jedzie na rowerze. Za to księża potrafią pedałować ale jakoś nie na rowerach.
Dodano: 31.08.2018 16:14    Przez: ~Jun
Bic pajacu. Kaski nie są obowiązkowe. Chyba, że łysol jesteś i ci zimno w pustą główkę.
Dodano: 31.08.2018 16:06    Przez: ~Gfg

KOMENTARZE

Kiełbasa wyborcza poszła w ruch...
Dodano: 31.08.2018 16:02    Przez: ~Wege
Chyba zabrakło chętnych do otwarcia... panowie ubrani na niebieski na swoich rowerach, Ładnie ubrani a Józef nawet kasku nie założył!
Dodano: 31.08.2018 16:04    Przez: ~Bic
Bic pajacu. Kaski nie są obowiązkowe. Chyba, że łysol jesteś i ci zimno w pustą główkę.
Dodano: 31.08.2018 16:06    Przez: ~Gfg
Ten przynajmniej jedzie na rowerze. Za to księża potrafią pedałować ale jakoś nie na rowerach.
Dodano: 31.08.2018 16:14    Przez: ~Jun
Co niektórzy hulajnogami chcieli jechać .......:-D
Dodano: 31.08.2018 16:15    Przez: ~Drogówka
Świetna sprawa te rowery! Stacje wyglądają fajnie i super, że pojawił się taki dodatkowy środek komunikacji.
Dodano: 31.08.2018 16:27    Przez: ~Tik
Idealnie na zimę. Ciekawe czy parasolkę też będzie można wypożyczyć. Do lata te rowery zardzewieją.
Dodano: 31.08.2018 17:05    Przez: ~eeeeee
Czy do Goslawic na ośrodek można pojechać jakąś nową ścieżką rowerową?
Dodano: 31.08.2018 17:37    Przez: ~Józef Mostowiak
Jestem szczerze rozczarowany, że panowie prezydenci nie zaprezentowali się dziś w obcisłych trykotach.
Dodano: 31.08.2018 17:49    Przez: ~lolo
Józef to powinien wózki dla dzieci na godziny wprowadzić i sam wykupić stały abonament zamiast bawić się w to lipne rządzenie.
Dodano: 31.08.2018 17:55    Przez: ~Józef
NO to teraz sukces odtrąbiony. Czas żeby prezydent i świta zostali na tych rowerach. Teraz trzeba tylko sprzedać limuzyny, i będzie OK. Tylko czy ich dupy wytrzymają tą przesiadkę z limuzyn?
Dodano: 31.08.2018 21:28    Przez: ~JA
Nie mogę już patrzeć, czytać, słuchać co się dzieje wokół kościoła katolickiego. Przecież to zaplanowany i realizowany atak na chrześcijaństwo, wiarę w Boga, kościół katolicki w Polsce, Europie, na świecie, na ludzi wierzących w Boga. W każdej grupie społecznej są zwyrodnialcy, których należy demaskować i bezwzględnie karać. Dlaczego jednak piętnuje się tylko środowisko księży? I to na taką skalę.... Tam gdzie zabraknie Boga w świadomości i sercach ludzi wejdzie bezduszny ateizm, albo niebezpieczny islam. Dlaczego agresywnie atakują ci, którzy od kościoła są najdalej? Nie widzą i nie chcą widzieć trudów kapłaństwa, ofiarności księży z prawdziwym powołaniem, ich pracy, walki o duchową siłę człowieka... Ktoś już oddał duszę złu...Dziś mówię STOP piętnowaniu, poniżaniu naszej chrześcijańskiej wiary i kapłanów. STOP.
Dodano: 31.08.2018 22:55    Przez: ~zakonnica
NIE MA TO JAK JECHAĆ ROWEREM W GARNITURZE LUB W SPODNIACH JEANSOWYCH I DO TEGO NA CZERWONYM ŚWIETLE!!!!!!!!!
Dodano: 01.09.2018 00:38    Przez: ~CYKLISTA
Zakonnica, ludzie juz potrafia myslec samodzielnie, dlatego sekty wyznaniowe czeka nieuchronny koniec.
Dodano: 01.09.2018 06:41    Przez: ~Q
POmuna zbiorowisko szumowin przez lata nie potrafi zadbac o rowery mieszkańców a kase z nie swojej kieszeni wydaje chetnie kto głosuje na tych pasozytów
Dodano: 01.09.2018 06:49    Przez: ~Kars
@Kars napidal "kase z nie swojej kieszeni wydaje chetnie ". Chlopcze, ten tekst cutuj piSSuarom bo to oni totorobia robia.... poprzez pseudoprogram Patologia 500.
Dodano: 01.09.2018 07:25    Przez: ~Pn
i znów kapitał na zachód. czy nie można zrobić własnego operatora takiego systemu. poza tym sam pomysł ok
Dodano: 01.09.2018 09:28    Przez: ~czarodziej
Zadnych nowych dróg nie wybudowano ino zamieniono dobre chodniki na fatalne ścieżki rowerowe. No ale to Konin, zacof i beznes w pigułce.
Dodano: 31.08.2018 16:03    Przez: ~Antoni
Za Paderewskiego chyba już kasy brakowało bo zamiast kostki na ścieżce dla rowerzystów wylali asfalt/masę. Albo ktoś zbyt pozno na to wpadł. Teraz pozostaje tylko patrzeć jak na nowych ścierkach rowerzyści będą się potykali o różnice wysokości miedzy chodnikiem, a ścieżka.
Dodano: 31.08.2018 16:07    Przez: ~Buczywłas
Buczywlas - jak się na hulajnodze jeździ po drogach rowerowych to nie dziwne
Dodano: 31.08.2018 16:25    Przez: ~zastanawiam sie
Antoni idź pooglądaj pasek na tv
Dodano: 31.08.2018 16:28    Przez: ~Idź ty
Gratulacje Panie prezydencie! Fajne te rowery!
Dodano: 31.08.2018 16:58    Przez: ~Janek
Otwórz drugie oko np. nowa droga rowerowa jest przy stawku na 5. osiedlu.
Dodano: 31.08.2018 17:01    Przez: ~niecierpiemarud
Świetna sprawa....rowery miejskie dla mieszkańców, tylko aby to uszanowali. Obawiam się że komitety wyborcze przeciwne Prezydentowi Nowickiemu będą chcieli je ośmieszyć, zhejtować lub co gorsze popsuć. Nie mniej jednak wielkie Gratulacje Panie Prezydencie, tak jak było obiecane ( czytając ulotkę z poprzedniej kampanii) tak zostało zrobione.
Dodano: 31.08.2018 17:06    Przez: ~Mariusz z Wyszyńskiego
Człowieku widać że na rowerze nie jeździsz bo ścieżki rowerowe powinny być wykonane z asfaltu a nie kostki
Dodano: 31.08.2018 17:09    Przez: ~OBYWATEL
@OBYWATEL - i pozlacane, co mie?
Dodano: 01.09.2018 07:28    Przez: ~Pn
Jedno zdjątko z rowerów a swojego kandydata milion. Ot obiektywny portal...
Dodano: 31.08.2018 16:04    Przez: ~wiem
Dodali...
Dodano: 31.08.2018 17:51    Przez: ~Dsyt
Chcielim z naszymi dzieciakami iść na rowery ale wszystkie kolesie z palacu zabrali na lans....
Dodano: 31.08.2018 16:04    Przez: ~Sonia
Towarzystwo wzajemnej adoracji.
Dodano: 31.08.2018 16:07    Przez: ~Kastro
Lewactwo i postkomuna z Konina na rowery i jazda do Korei Pn.
Dodano: 01.09.2018 13:58    Przez: ~As
Po płatnych strefach parkowania , niepływającym tramwajem wodnymto kolejny" wielki sukces" władz Konina. Gratuluję dobrego samopoczucia. Rozliczymy się przy urnach już wkrótce !
Dodano: 31.08.2018 16:21    Przez: ~konik
Konik, ty chyba gdzieś zamrożony byłeś, tramwaj wodny cały czas upływa w sezonie przy plaży miejskiej w Gosławicach, a strefy płatnego parkowania umożliwiają robiącym zakupy zaparkować na tę okoliczność. Nie wiem co bierzesz ale może ci od tego na oczy i głowę padło ?
Dodano: 31.08.2018 17:11    Przez: ~Pan od naleśników
Widać ,że tylko naleśniki umiesz smażyć nic więcej....
Dodano: 31.08.2018 17:23    Przez: ~anka
po plusach widac ze napuszczono tu oplaconych troli. prawdziwi mieszkancy was rozlicza. za lata marazmu i beznadzieje
Dodano: 31.08.2018 18:14    Przez: ~SLD out
a moze Jozef sie pochwali gdzie sa te slynne punkty naprawy rowerow co tak glosno o nich krzyczal, po dwoch tygodniach sladu po nich nie bylo, a pieniadze mieszkancow poszly w bloto, o nie, poszly do kieszeni znajomego Jozefa ktory dostal te fuche, tak bedzie z tymi rowerami, zlodzieje juz zacieraja rece, szkoda slow , ile spolecznego grosza marnotrawi ten niezgola, najlepiej co mu wychodzi to latanie smiglowcem za nasze pieniadze, oby jak najszybciej odszedl ten miernota bo zmarnuje miasto do reszty..
Dodano: 01.09.2018 05:40    Przez: ~pro publico bono
polecieli z cenami 4 zł kazda następna godzina to np; wynajęcie cały dzień na plażę nie ma sensu
Dodano: 31.08.2018 16:25    Przez: ~abc
Na plażę to jeździ autobus. A 30 min roweru jest za darmo. W sumie można cały Konin objechać za free, od stacji do stacji.
Dodano: 31.08.2018 16:30    Przez: ~cyklo
na jaką plażę? w okolicy Konina publicznych plaż już praktycznie nie ma
Dodano: 31.08.2018 16:34    Przez: ~olo
Piszesz ze 30 min cały Konin zwiedzasz to ty zapierniczasz na tym rowerze a łydki pewnie masz jak u Pudziana zero rekreacji i spokojnej jazdy ale w sumie masz racje stacje obok siebie tak są ułożone ze takie odcinki to lepiej na spokojnie z buta przejść. Dlatego twierdze ze to tylko będzie kusiło złodzieja niż służyło mieszkańcom bo przy takim ułożeniu stacji nie będzie na to większego popytu
Dodano: 31.08.2018 16:38    Przez: ~;)
Plaża nudystów mi się marzy.
Dodano: 31.08.2018 16:44    Przez: ~Jasiu
Po to są te ceny zeby nie jeździć tym na plażę bo taki rower byłby na cały dzień zablokowany
Dodano: 01.09.2018 20:40    Przez: ~Pomyśl
A może władze miasta pomyślałyby trochę przyszłościowo i zakupiły kajaki, łódki i inny sprzęt przeprawowy żeby mieszkańcy mogli się sprawnie poruszać gdy po raz kolejny zamknięta zostanie przeprawa...
Dodano: 31.08.2018 16:28    Przez: ~Wodnik Szuwarek
W sumie to szkoda mi Józefa....... dla interesu to by się i denaturatu napił , a wy młodzimieszkańcy Konina dajecie się nabierać na jego tanie chwyty wyborcze. prezydencie trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... nie rób pośmiewiska na całą Polskę.
Dodano: 31.08.2018 16:39    Przez: ~zabcia
Co za bełkot.....
Dodano: 31.08.2018 17:18    Przez: ~Dru
Brawo ,!!!
Dodano: 31.08.2018 18:04    Przez: ~Onr
stary dziad to kostucha sie o niego juz wypytuje..
Dodano: 01.09.2018 05:44    Przez: ~Belzebub
Apelujê do młodzieży pogońcie komune i lemingòw z PO w wyborach samorządowych
Dodano: 01.09.2018 14:02    Przez: ~As
pierwszy ułan Konina nie w mundurze ?
Dodano: 31.08.2018 16:42    Przez: ~asik
On to powinien założyć jarmułkę albo czarny kapelusz.
Dodano: 01.09.2018 06:08    Przez: ~Arjawarta
do prania oddał ;)
Dodano: 01.09.2018 11:07    Przez: ~kkk
1 z 7
1234567>>