WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koniński Rower Miejski. Mieszkańcy zgłaszają problemy

Dodano: 2.09.2018 15:34
Źródło: LM.pl

Nie można uiścić opłaty inicjalnej, terminal się zawiesza, a na infolinii nikt nie odbiera - to problemy, które zgłaszają mieszkańcy Konina w funkcjonowaniu Konińskiego Roweru Miejskiego.

Oficjalne oddanie konińskich rowerów miejskich do użytku miało miejsce w piątek. Od niemal samego początku pojawiły się jednak problemy z jego użytkowaniem. Dziś jedna z naszych Czytelniczek opisała nam swoje przeboje związane z próbą wypożyczenia jednego z rowerów.

- Zaczęło się od problemu z uiszczeniem pierwszej opłaty - relacjonuje nasza Czytelniczka. By skorzystać z rowerów trzeba bowiem założyć konto na stronie koninskirower.pl i wpłacić 10 zł tzw. opłaty inicjalnej. Część mieszkańców nie jest jednak w stanie tego zrobić, bowiem link ,,doładuj konto" na stronie nie działa. W mediach społecznościowych koninianie wymieniają się rozwiązaniami tego problemu. - Tym, którzy nadal mają problemy z zarejestrowaniem się w systemie Nextbike Koniński Rower Miejski proponujemy skorzystać z rejestracji w systemie rowerów innego miasta (powered by NextBike). Nam udało się wejść do systemu za pomocą Opola - czytamy na FB Konińskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

System NextBike umożliwia bowiem korzystanie ze swoich rowerów we wszystkich miastach z jednego konta - nie jest więc ważne, przez jaką stronę zostanie ono założone. W ten sposób część koninian obeszła problemy z konińską stroną, ale u innych próby uiszczenia opłaty inicjalnej lub logowania nie działały również poprzez strony innych miast.

Rozwiązaniem na uiszczenie opłaty inicjalnej mogło być podpięcie do swojego konta karty kredytowej. Przez stronę internetową ta opcja też nie działa, ale tę operację można również wykonać w terminalu na dowolnej stacji. - Próbowałam podpiąć kartę na stacji przy ul. Kolejowej. Terminal dwukrotnie się zawiesił - relacjonuje nasza Czytelniczka. - Byłam jednak zdeterminowana, by w końcu wypożyczyć ten rower, poprosiłam więc o dane do konta mojego brata, który mieszka we Wrocławiu i już wcześniej je założył. W ten sposób, na jego konto, udało mi się w końcu wypożyczyć rower. 

Pierwsza przejażdżka nie trwała jednak długo, pierwszy wypożyczony rower miał bowiem... zerwany hamulec. Kobieta odstawiła więc rower na stanowisko. - Zgodnie z instrukcją chciałam poinformować o usterce. Dzwoniłam na infolinię kilkukrotnie, ale nikt nie odbierał, zgłaszał się tylko automat - informuje nasza Czytelniczka. Na stronie koninskirower.pl czytamy natomiast, że infolinia ,,w sezonie" czynna jest całodobowo.

Drugi z wypożyczonych rowerów okazał się sprawny, kobieta przejechała więc na stację przy ul. Paderewskiego. Tam napotkała kolejne problemy. Dwie próby wpięcia roweru do stanowisk skończyły się niepowodzeniem - mechanizm nie zaskakiwał. Dopiero na trzecim stanowisku rower udało się zostawić bezpiecznie.

Kobieta nie kryje swojego roczarowania. - Generalnie uważam pomysł miejskich rowerów za bardzo dobry. Mam nadzieję, że te problemy uda się rozwiązać. Ale po pierwszym razie jestem raczej zawiedziona, niż usatysfakcjonowana.

Dodać należy, że o problemach z fukcjonowaniem nie informują poprzez swoje kanały komunikacji ani miasto, ani firma NextBike. Na żadnym z mediów społecznościowych (fanpage'ach Konin. I love it, Centrum Informacji Miejskiej Konin, czy Nextbike Polska) próżno szukać jakichkolwiek informacji o problemach z wypożyczaniem rowerów. Mieszańcy Konina bezradnie rozkładają więc ręce przed terminalami, próbując zrozumieć, dlaczego nie są w stanie skorzystać z systemu. - Przesyłam tę wiadomość, by dać znać innym mieszkańcom o tych problemach - informuje nasza Czytelniczka.

Aktualizacja:

Po godz. 16.00 otrzymaliśmy wiadomość od Marka Pogorzelskiego, rzecznika prasowego Nextbike Polska S.A. Przytaczamy ją poniżej.

,,Rzeczywiście pojawił się problem z konfiguracją płatności Konińskiego Roweru Miejskiego – nie można tego zrobić przez internet i aplikację. Pracujemy nad tym, wkrótce problem będzie rozwiązany. Tymczasem najwygodniejszą formą doładowania konta jest podpięcie karty do konta przy terminalu stacji rowerowej lub dokonanie jednorazowej opłaty przy terminalu zbliżeniowo. Wszystkich użytkowników przepraszamy za niedogodności.

W przypadku problemów z płatnościami, a także w celu zgłaszania ewentualnych usterek zapraszamy do kontaktu z infolinią. Nasi konsultanci czekają na telefon przez całą dobę. Podając na początku połączenia kod PIN można też niektóre operacje załatwić automatycznie."



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rower,   Koniński Rower Miejski,   problemy,   awaria,   alert,   wypożyczalnia rowerów

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miasto się wywiązało, są ścieżki i rowery. Wina ewidentnie leży po stronie firmy. Sprawa druga to oprócz Kaczyńskiego, Napoleona z Żoliborza to ktoś jeszcze nie ma konta w banku?
Dodano: 2.09.2018 15:50    Przez: ~Piwo i Sex
Mnóstwo ludzi jeździ po mieście tymi rowerami i jakoś dali radę. Nie marudźcie! Nextbike ma w Polsce rowery w ponad 40 miastach. W Poznaniu 1200 sztuk i ogarnia. U nas to 2 dzień działania systemu. Cierpliwości.
Dodano: 2.09.2018 18:21    Przez: ~Cierpliwości
To PiSowski kurdupel z Żoliborza mógłby jedynie popatrzeć na taki rower w Koninie.
Dodano: 2.09.2018 16:38    Przez: ~ale jaja
Rowery super sprawa. Jeździłem dziś. Jak jesteś gamoń, to wyciągnij wrotki z piwnicy. Widać na konińskim systemie jest jakieś przeciążenie i dlatego się wiesza.
Dodano: 2.09.2018 18:24    Przez: ~Fru
POmyslescie ze za czasow zakonu POleglych takie rowerki by byly ? Hahah nigdy! Szczurry tylko sprzedawali Angeli majatek Polakow. Dwoch agentow jeszcze jest Tusk i Bieńkowska.
Dodano: 2.09.2018 16:09    Przez: ~Ciota Pn

KOMENTARZE

Wziąłem złotówkę i ide na miasto, do automatu z rowerami, a tu lipa, bez karty bankomatowej nie mogę skorzystać z roweru. To dla kogo są te rowery, jak emeryt nie może pojeżdzić ?
Dodano: 02.09.2018 15:43    Przez: ~Emeryt
Pośpiech, zeby otworzyć
Dodano: 02.09.2018 15:49    Przez: ~ech
Ej emeryt tylko pilnuj tego roweru bo jak ci go zapierniczą to 2000zł zabulisz
Dodano: 02.09.2018 15:49    Przez: ~Taktak
emeryt może korzystać bo z tego co widzę to wcale nie mało emerytów korzysta u nas z kart płatniczych
Dodano: 02.09.2018 16:18    Przez: ~mieszkaniec
Dzisiaj policja już stała na Dworcowej bo jakiś matol rozwalił automat...
Dodano: 02.09.2018 16:34    Przez: ~Ehh
Ale ja nie mam karty bankomatowej, a gotówka mi wystaje z każdej kieszeni i z głupiego roweru skorzystać nie mogę, a przecież te brzydkie, staroświeckie rowery powinny właśnie służyć ludziom starszym. Gdybym był młody na taki pokraczny rower bym nie wsiadł, przecież to obciach dla młodego.
Dodano: 02.09.2018 16:37    Przez: ~Emeryt
To PiSowski kurdupel z Żoliborza mógłby jedynie popatrzeć na taki rower w Koninie.
Dodano: 02.09.2018 16:38    Przez: ~ale jaja
Pn, a ty masz kartę bankomatową, w Kopalni robiłeś, dobrze zarabiałeś jako sztygar, to masz.
Dodano: 02.09.2018 17:19    Przez: ~Sztygar ???
Dominika Arendt-Wittchen - wrocławianka, PiSowska pełnomocniczka wojewody dolnośląskiego ds. obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości po spoliczkowaniu kobiety straciła pracę.Zadowolone PiSowskie tłuki z zachowania waszej koleżanki,katecheta kandydat PiS na prezydenta też ma zamiar bić ludzi?
Dodano: 02.09.2018 17:41    Przez: ~Andrzej Dupa
Doczytaj dokładnie patologio społeczna ze sama zrezygnowała z pracy.
Dodano: 02.09.2018 18:12    Przez: ~ogarnij się
Obszczymurku pijący za 500 nie miała wyjścia musiała złożyć dymisję ale skandal u PiSdzielców jest skoro tak się trzepiesz.Do zobaczenia 21października przy urnie wyborczej .
Dodano: 02.09.2018 18:19    Przez: ~Andrzej Dupa
PO-SLD to nigdy nie wychodzi dobrze dla Polaków. Ich rządy to zagłada społeczeństwa państwa Polskiego.
Dodano: 02.09.2018 21:30    Przez: ~eeeeeeeeee
Most to to chociaz na poczatku byl ładny i nie groził zarwaniem
Dodano: 02.09.2018 15:47    Przez: ~Jozef Mostowiak
Miasto się wywiązało, są ścieżki i rowery. Wina ewidentnie leży po stronie firmy. Sprawa druga to oprócz Kaczyńskiego, Napoleona z Żoliborza to ktoś jeszcze nie ma konta w banku?
Dodano: 02.09.2018 15:50    Przez: ~Piwo i Sex
Co firma to bubel. Moze ci co wybierają są do kitu?
Dodano: 02.09.2018 15:57    Przez: ~Max
Miasto się nie wywiązało drogi Pnie! Nikt nawet tego nie raczył skontrolować tak samo zresztą jak i resztę bubli w mieście.
Dodano: 02.09.2018 16:03    Przez: ~edmund
Ty pedale Pn chce ci morde obic cioto ....moze sie stawimy gielejzo zyciowa kiedys co ???
Dodano: 02.09.2018 16:06    Przez: ~Tusk i mama Angela
Mnóstwo ludzi jeździ po mieście tymi rowerami i jakoś dali radę. Nie marudźcie! Nextbike ma w Polsce rowery w ponad 40 miastach. W Poznaniu 1200 sztuk i ogarnia. U nas to 2 dzień działania systemu. Cierpliwości.
Dodano: 02.09.2018 18:21    Przez: ~Cierpliwości
PiSdzielcom nigdy nie dogodzisz ,niedługo będą się domagali ulubionej potrawy swojego kurdupla czyli frytek.Może Majewski im obierze parę kartofli i kupi olej?
Dodano: 02.09.2018 18:25    Przez: ~Cesiek
Konin-miasto z dykty...Przeprawa,wiadukt briański,most toruński,tramwaj wodny,ulica Przemysłowa,nagrody dla pracowników UM za obecność,Dworzec kolejowy, Koniński rower miejski ....
Dodano: 02.09.2018 15:56    Przez: ~Dopisujcie resztę
Amfiteatr, basen odkryty, stadion, hala sportowa
Dodano: 02.09.2018 16:07    Przez: ~Qweek
mieszkańcy na siłę od pułga oderwani
Dodano: 02.09.2018 16:39    Przez: ~***
Przy nadchodzących wyborach samorządowych /21-go pażdziernika/ głosujcie na SLD i PO, a Konin całkiem padnie.
Dodano: 02.09.2018 16:44    Przez: ~Koniniak
Rowery super sprawa. Jeździłem dziś. Jak jesteś gamoń, to wyciągnij wrotki z piwnicy. Widać na konińskim systemie jest jakieś przeciążenie i dlatego się wiesza.
Dodano: 02.09.2018 18:24    Przez: ~Fru
POmyslescie ze za czasow zakonu POleglych takie rowerki by byly ? Hahah nigdy! Szczurry tylko sprzedawali Angeli majatek Polakow. Dwoch agentow jeszcze jest Tusk i Bieńkowska.
Dodano: 02.09.2018 16:09    Przez: ~Ciota Pn
serio uważasz, że te rowery to kwestia partii politycznej?ten pomysł był już chyba dwa razy na KBO więc widoczne uznano to za coś co może się udać i myślę że to wcale nie jest zależne od jakiejkolwiek partii
Dodano: 02.09.2018 16:23    Przez: ~mieszkaniec
A co może to pomysł pseudo aktywistów miejskich?
Dodano: 02.09.2018 17:35    Przez: ~Różowy Prezydent
Zacznijmy od tego ze pobierając aplikacje szanując kod znajdujący się na stacjach dostajemy aplikacje o nazwie Veturilo a nie aplikacje nextbike... czy to aby nie jest jakis kolejny przekręt...bo kto w takim razie przechowuje nasze dane...zalozylem konto na koninskirower...pobrałem aplikacje next bike... tam są moje dane łącznie z peselem...przy stacji pobrałem jeszcze raz apke okazuje się inna firma zupełnie i tez loguje się nr telefonu i pinem jak w next bike... osobiście zastanawiam się czy nie zgłosić do prokuratury... nie wyrazilem zgody na przekazywanie moich danych firmie Veturilo tylko next bike... Ci którzy wczoraj od rana dali rade założyć konto i podpiąć kartę mają fart od około 13-14 system padł....totalna porażka! Podpisując kartę i płacąc 10 zł pojawił się komunikat iż opłata nie obejmuje next bike konin ale ludzie i tak klikali ok ciekawe co z tego wyjdzie jak zaczną pieniądze ginąć z kart....i kto jest operatorem nextbike czy Veturilo z kim miasto podpisało umowę ?
Dodano: 02.09.2018 16:10    Przez: ~Next
A co to jest aplikacja ? To te staroświeckie i brzydkie rowery tylko dla ludzi młodych ze smartfonami ?
Dodano: 02.09.2018 16:47    Przez: ~Senior
Bo smartfonem trzeba umieć się posługiwać. Naprawdę one nie służą tylko do pisania głupich i drętwych komentarzy
Dodano: 02.09.2018 17:52    Przez: ~Nokia
Bez smartfona nie da się żyć, bez Boga można.
Dodano: 02.09.2018 18:37    Przez: ~Wierzący
Co za malkontenci....
Dodano: 02.09.2018 16:11    Przez: ~Zdzich
Zdzich, co, chcesz w Koninie tęczy ?
Dodano: 02.09.2018 16:48    Przez: ~Nie rozumię
Zakładanie kont wyłudzenie danych z kart potem odsprzedaży danych po koneksjach... juz lepiej sobie kupić rower
Dodano: 02.09.2018 16:20    Przez: ~1
Słuszna uwaga !
Dodano: 02.09.2018 16:53    Przez: ~Skanowanie kart
Kolejny bubel tak jak niepływający po Warcie tramwaj wodny. !
Dodano: 02.09.2018 16:21    Przez: ~wilkowiak
Ty jesteś bubel. Konin przeprasza za tego mieszkańca.
Dodano: 02.09.2018 18:59    Przez: ~Prawdziwy Koniniak
Oplata inicjalna ... Kto dopudzcza takie neologizmy? Nawet nie. To zwykle zasmiecanie jezyka.
Dodano: 02.09.2018 16:27    Przez: ~Ptys
Inicjacja seksualna, gdzie ta polszczyzna sprzed lat ?
Dodano: 02.09.2018 16:54    Przez: ~Polak
1 z 4
1234>>