LM.plWiadomościZnamy najlepszych uczniów-sportowców. Dziś zostali nagrodzeni

Znamy najlepszych uczniów-sportowców. Dziś zostali nagrodzeni

Medaliści wojewódzkich finałów Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady oraz rywalizacji na Najbardziej Usportowioną Szkołę Miasta Konina odebrali w środę puchary, nagrody i dyplomy z rąk prezydenta Józefa Nowickiego.

Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2017/2018 tym razem odbyło się w ośrodku ,,Przystań" w Gosławicach. Spotkali się na nim najlepsi sportowcy spośród uczniów oraz najlepsi trenerzy spośród nauczycieli konińskich szkół. Z rąk prezydenta Józefa Nowickiego oraz jego zastępcy Sławomira Lorka odebrali puchary, nagrody rzeczowe i finansowe oraz pamiątkowe dyplomy za sukcesy w sportowej rywalizacji.

W pierwszej części imprezy nagrodzono finalistów wojewódzkich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Tych w zeszłym sezonie nie brakowało - łącznie do Konina trafiło piętnaście medali wywalczonych w takich dyscyplinach jak pływanie, areobik grupowy, koszykówka, unihokej, halowa piłka nożna, drużynowe biegi przełajowe, bieg na orientację, piłka ręczna, badminton drużynowy i siatkówka plażowa.

Konińscy reprezentanci zdobyli łącznie trzy złote medale, pięć srebrnych i siedem brązowych. Najwięcej krążków wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkół Górniczych i Energetycznych (sześć), dwukrotnie na podiach stawali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego, a po jednym medalu zdobyli uczniowe Szkoły Podstawowej nr 1, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół im. M. Kopernika, III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych.

Konińskie placówki rywalizowały nie tylko na szczeblu wojewódzkim, ale również miejskim - w organizowanych przez MOSiR Igrzyskach Miasta Konina o tytuł Najbardziej Usportowionej Szkoły Miasta Konina. Wśród szkół podstawowych najlepsza, po raz kolejny, okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 (1668,5 pkt), na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 15 (1251 pkt), a podium zamknęła Szkoła Podstawowa nr 4 (1159 pkt).

Wśród szkół z oddziałami gimnazjalnymi najlepszy okazał się Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych, który przejął klasy po Gimnazjum nr 6 (1369 pkt), druga była Szkoła Podstawowa nr 9 z klasami po byłym Gimnazjum nr 3 (1135 pkt), a na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami po Gimnazjum nr 1 (1038 pkt).

Rywalizację szkół ponadgimnazjalnych wygrał po raz kolejny Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych (1451 pkt), drugie miejsce utrzymało II Liceum Ogólnokształcące (1314 pkt), a trzecia pozycja należała do III Liceum Ogólnokształcącego (1201 pkt).

W województwie wielkopolskim Konin w tym roku znalazł się poza podium. W kategorii szkół podstawowych miasto zajęło czwarte miejsce z dorobkiem 904,25 pkt, w kategorii gimnazjów miejsce ósme z 748,59 pkt na koncie, a wśród szkół ponadgimnazjalnych - miejsce piąte z dorobkiem 1287,19 pkt. W klasyfikacji ujęto 35 powiatów i miast na prawach powiatu z Wielkopolski.