WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Jeden z 43 fotografów Powstania Warszawskiego w III LO

Dodano: 13.09.2018 14:01

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, III LO w Koninie gościło Zbigniewa Grochowskiego, jednego z 43 fotografów Powstania Warszawskiego.

92-letni Zbigniew Grochowski przyjechał z Legnicy, a właściwie z Włocławka, gdzie obecnie są wystawiane jego zdjęcia, aby opowiedzieć młodzieży szkoły o wydarzeniach sprzed 74 lat.

Urodzony w 1926 roku fizyk i matematyk był aktywnym uczestnikiem Powstania Warszawskiego i jednym z 43 jego fotoreporterów. Jego zadaniem było zbieranie informacji na temat miejsc ulicznych egzekucji, pomników pamięci poległym, ruin miasta czy podobizn walczących, wszystko drogą fotografii. Po wojnie kontynuował swoją działalność, czego owocami jest album z ok. 300 unikatowymi zdjęciami, które można oglądać m. in. w Muzeum Powstania Warszawskiego czy na wystawach. Prezentowane są również podczas spotkań w szkołach i innych placówkach.

W III LO w Koninie Zbigniew Grochowski zagościł dzięki akcji BOHATRON. Licealiści mieli okazję by poznać dzień powstańca, jego zadania, troski i obawy, czy sposoby sabotażu, jak również obejrzeć film z udziałem gościa.

  • Konin. Jeden z 43 fotografów Powstania Warszawskiego w III LO
  • Konin. Jeden z 43 fotografów Powstania Warszawskiego w III LO

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dużo zdrowia dla Pana fotografa☺
Dodano: 13.09.2018 15:16    Przez: ~Tom
Jaki był wynik tego powstania?
Dodano: 13.09.2018 20:48    Przez: ~Kramer
RUINY ,RUINA PSYCHIKI , PRZYKAZAŃ ,ROZUMU. . ...
Dodano: 14.09.2018 03:58    Przez: ~L
Do zobaczenia w kinie na premierze KLER! I i II idą !!!
Dodano: 14.09.2018 11:51    Przez: ~DAF
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO