WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Będą badania georadarem na żwirowiskach w Przyjmie i Depauli

Dodano: 13.09.2018 15:03
Źródło: LM.pl

Do końca września tereny żwirowisk w Przyjmie i Depauli mają być zbadane georadarem. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ma sprawdzić, czy pod ziemią nie są zakopane kolejne beczki z odpadami.

W maju bieżącego roku właściciel żwirowisk w Przyjmie i Depauli zaczął usuwać odkryte tam w 2017 roku beczki z chemikaliami. I choć wydobyte wcześniej odpady ze żwirowisk zniknęły, wciąż nie wiadomo, czy nie ma ich więcej głębiej pod ziemią. Już we wrześniu ubiegłego roku radny powiatowy Tadeusz Jaroszewski ostrzegał, że niebezpieczne substancje mogą być zakopane nawet 20 metrów pod ziemią. - Dotąd koparki odkryły tylko beczki zakopane do trzech metrów w ziemi.

Czy rzeczywiście wszystkie chemikalia zostały usunięte sprawdzić ma Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który już w maju zapowiadał badania gruntu w obu miejscowościach. Podczas czwartkowej sesji rady powiatu konińskiego starosta Stanisław Bielik poinformował o dofinansowaniu, jakie WIOŚ otrzymał od wojewody wielkopolskiego. Dzięki pozyskanym pieniądzom wynajęty ma zostać georadar, za pomocą którego zbadane zostaną tereny żwirowisk.

Czy obu? O to dopytywali powiatowi radni, pierwotnie mowa była bowiem jedynie o żwirowisku  w Depauli (gm. Krzymów). - Niezbadanie tego wszystkiego to chowanie głowy w piasek. W Przyjmie co rusz wychodzą nowe kwiatki - apelował radny Zenon Paszek. Uspokajał go Janusz Stankiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego: - Myślę, że to oczywiste, że gdy ten georadar będzie już wynajęty, to wszystkie problemowe obszary zostaną zbadane. 

Badanie terenów w Przyjmie i Depauli ma odbyć się jeszcze do końca września.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak można truciznę składować na polskiej ziemi, ale Polak jak widzi pieniądze, to go one zaślepiają i dla pieniędzy zrobiłby wszystko.
Dodano: 13.09.2018 15:40    Przez: ~K-n
Czy miejscowe urzedole odpowiedzialne za smiertelne zagrożenie dla spoleczenstwa sa juz zapuszkowani ?
Dodano: 13.09.2018 16:23    Przez: ~Ginek
Co z właścicielem ? Jaką karę otrzymał ?
Dodano: 13.09.2018 15:53    Przez: ~ciekawski
ukarać bardzo surowo właściciela żwirowni !
Dodano: 13.09.2018 19:25    Przez: ~Goliniak
Kto zapłaci za te badania?tylko nie z mojego portfela,u****c właściciela kara 5 mln złotych za jedna zwirownie,dojechac szczura
Dodano: 13.09.2018 18:57    Przez: ~wosp

KOMENTARZE

Jak można truciznę składować na polskiej ziemi, ale Polak jak widzi pieniądze, to go one zaślepiają i dla pieniędzy zrobiłby wszystko.
Dodano: 13.09.2018 15:40    Przez: ~K-n
a ile tej trucizny jest w aktualnej polityce RP ?
Dodano: 13.09.2018 18:20    Przez: ~jad
Zobacz ile w naszym regionie ludzi z Konina zrobiło złego dla pieniędzy sprzedano cały przemysł większość prywaciarzy w naszym regionie który jest najgorszy w Wielkopolsce ma pracowników za roboty 0 wdzięczności uznania i najniższe płace za tytaniczna pracę ogólnie nasz powiat to największe dno pod 10 metrową warstwa mółu w Wielkopolsce a już niedługo po zamknięciu kopalni w Polsce
Dodano: 13.09.2018 20:26    Przez: ~🤔
A kto rządzi Koninem, czyż nie SLD-PO ?
Dodano: 14.09.2018 11:12    Przez: ~Witek
Co z właścicielem ? Jaką karę otrzymał ?
Dodano: 13.09.2018 15:53    Przez: ~ciekawski
jaką karę, dogadał się z kumplem i zakopali w innej żwirowni ;)
Dodano: 13.09.2018 16:20    Przez: ~jj
Czy miejscowe urzedole odpowiedzialne za smiertelne zagrożenie dla spoleczenstwa sa juz zapuszkowani ?
Dodano: 13.09.2018 16:23    Przez: ~Ginek
Kto zapłaci za te badania?tylko nie z mojego portfela,u****c właściciela kara 5 mln złotych za jedna zwirownie,dojechac szczura
Dodano: 13.09.2018 18:57    Przez: ~wosp
ukarać bardzo surowo właściciela żwirowni !
Dodano: 13.09.2018 19:25    Przez: ~Goliniak
Przecież konin to jedna wielka klika że znajomosciami nie licz na grosz kary dla własciciela
Dodano: 13.09.2018 20:28    Przez: ~Gggc
to tylko ofiara sytemu kiedyś to było normom , u niego się wydało polska to mina z opuzinionym terminem.
Dodano: 15.09.2018 15:10    Przez: ~tomek
Po co wam georadar ! przyjedżcie z łopatą i odgarnijcie 50 cm ziemi a zobaczycie kolejne beczki,a jest ich o wiele więcej niż tych zabranych !!!! Za co my obywatele ze swoich podatków płacimy tym rządzicielom,musimy się nad tym zastanowić przed najbliższymi wyborami i raz na zawsze z tym towarzystwem skończyć nie wybierając ich na żadne stanowiska,nie dajmy się skłucić tylko idżmy razem !
Dodano: 13.09.2018 21:06    Przez: ~zatroskany
Panie Bartoszu czy Pan jest swiadomy czego Pan pyta ????Wnioskujac po Pana artykule sadze ze nie.Jest Pan dzieciakiem w piaskownicy i prowadzi Pan dziecinne "sledzwto".Wstydzilbym sie na Pana miejscu .Nie moze Pan napisac ze sluzbny nie potrafia zajac sie zorganizowana grupa przestepcza zajmujaca sie utylizacja chemikali???
Dodano: 13.09.2018 21:16    Przez: ~Wolna Polska
Co ma koleś pisać? Ochrona środowiska to jedna wielka patologia. Lata miną a odpadu nie ma kto zutylizować, nie ma winnego i kary. Urzad po ponad roku łaskawie weźmie georadar na 2 żwirownie. Powinni w miesiac od tego odkrycia przetrzepać georadarem wszystki żwirownie w odległości 30km.
Dodano: 13.09.2018 23:53    Przez: ~Ech
A gdzie Grinpis, obrońcy natury ?
Dodano: 14.09.2018 11:15    Przez: ~No gdzie ?
No gdzie greenpis jest głównie pod elektrownia gdzie za protesty mają jakiś profit tu ich nie ujrzysz
Dodano: 14.09.2018 11:57    Przez: ~Rdd
Toksyczny Konin i region
Dodano: 13.09.2018 22:16    Przez: ~Ma
I znowu będą wykorzystywać straż pożarną do wyciągania beczek ..
Dodano: 14.09.2018 08:32    Przez: ~on
Trzeba dokładnie zbadać składowisko obpadòw komunalnych w MZGOK w Koninie. Kontrola oowinna być kompleksowa i WIOŚ z Poznanila. Na razie tyle dalsze info po 17.09.br.
Dodano: 14.09.2018 14:31    Przez: ~Koniniak
no i sroki zaczynają srać w swoje gniazdo, nie ładnie, nie ładnie
Dodano: 14.09.2018 20:07    Przez: ~Śmierdząca wieś Konin
Potrzeba zbadac wysypisko W Kazimierzu Biskupim(NIESWIASTOW).Tam to dopiero odkopia >Panie wojcie Janie Sikorski moze sie Pan tym zajmie???
Dodano: 15.09.2018 11:50    Przez: ~Kazimierzanin
1 z 2
12>>