WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Będą badania georadarem na żwirowiskach w Przyjmie i Depauli

Dodano: 13.09.2018 15:03
Źródło: LM.pl

Do końca września tereny żwirowisk w Przyjmie i Depauli mają być zbadane georadarem. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ma sprawdzić, czy pod ziemią nie są zakopane kolejne beczki z odpadami.

W maju bieżącego roku właściciel żwirowisk w Przyjmie i Depauli zaczął usuwać odkryte tam w 2017 roku beczki z chemikaliami. I choć wydobyte wcześniej odpady ze żwirowisk zniknęły, wciąż nie wiadomo, czy nie ma ich więcej głębiej pod ziemią. Już we wrześniu ubiegłego roku radny powiatowy Tadeusz Jaroszewski ostrzegał, że niebezpieczne substancje mogą być zakopane nawet 20 metrów pod ziemią. - Dotąd koparki odkryły tylko beczki zakopane do trzech metrów w ziemi.

Czy rzeczywiście wszystkie chemikalia zostały usunięte sprawdzić ma Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który już w maju zapowiadał badania gruntu w obu miejscowościach. Podczas czwartkowej sesji rady powiatu konińskiego starosta Stanisław Bielik poinformował o dofinansowaniu, jakie WIOŚ otrzymał od wojewody wielkopolskiego. Dzięki pozyskanym pieniądzom wynajęty ma zostać georadar, za pomocą którego zbadane zostaną tereny żwirowisk.

Czy obu? O to dopytywali powiatowi radni, pierwotnie mowa była bowiem jedynie o żwirowisku  w Depauli (gm. Krzymów). - Niezbadanie tego wszystkiego to chowanie głowy w piasek. W Przyjmie co rusz wychodzą nowe kwiatki - apelował radny Zenon Paszek. Uspokajał go Janusz Stankiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego: - Myślę, że to oczywiste, że gdy ten georadar będzie już wynajęty, to wszystkie problemowe obszary zostaną zbadane. 

Badanie terenów w Przyjmie i Depauli ma odbyć się jeszcze do końca września. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak można truciznę składować na polskiej ziemi, ale Polak jak widzi pieniądze, to go one zaślepiają i dla pieniędzy zrobiłby wszystko.
Dodano: 13.09.2018 15:40    Przez: ~K-n
Czy miejscowe urzedole odpowiedzialne za smiertelne zagrożenie dla spoleczenstwa sa juz zapuszkowani ?
Dodano: 13.09.2018 16:23    Przez: ~Ginek
Co z właścicielem ? Jaką karę otrzymał ?
Dodano: 13.09.2018 15:53    Przez: ~ciekawski
ukarać bardzo surowo właściciela żwirowni !
Dodano: 13.09.2018 19:25    Przez: ~Goliniak
Kto zapłaci za te badania?tylko nie z mojego portfela,u****c właściciela kara 5 mln złotych za jedna zwirownie,dojechac szczura
Dodano: 13.09.2018 18:57    Przez: ~wosp

KOMENTARZE

W Kazimierzu Biskupim to jest ciekawe wysypisko ale na ulicy Biurowiec. Tam może się okazać, że jest więcej syfu niż Przyjma i Depaula razem wzięte.
Dodano: 16.09.2018 10:21    Przez: ~żurol
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO